Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.07.2019., 09:14   #571
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Kod mopa je problem sto ti moras prikvacit spremnik sa vodom na usisavac.
Jer on nema strcaljke koje po potrebi pustaju vodu nego voda lagano curi cijelo vrijeme.

Tak da ne mozes isprogramirat da jednom usisava, drugi put usisava+mopa

Znači mopanje se ne moze odradit "na daljinu" vec moras biti kraj njega i prikačit mu taj spremnik te ga poslat da mopa. Not great, not terrible
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2019., 11:13   #572
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 953
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Znači mopanje se ne moze odradit "na daljinu" vec moras biti kraj njega i prikačit mu taj spremnik te ga poslat da mopa. Not great, not terrible

I mopat će ti i tepihe, pa čisto da znaš
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2019., 11:21   #573
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Može složit virtualne zidove gdje je tepih.

S mopom bolje da ne ide na tepih, iako može, jer je manje pokretan sa mop ad-onom pa nekad zna zapet tamo gdje bez mopa nikad ne zapne.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2019., 11:48   #574
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Pregledao sam hrpu reviewa, ali nekako mi je ostalo u glavi da S50 kuzi razliku između tepiha i parketa, odnosno ako je u mop modu, "ugasi ga" dok skuzi da je na tepihu. Značio nesto sam krivo pohvatao
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2019., 11:50   #575
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Ima neke senzore, pa moze pojacat usisnu snagu kad skuzi da je na tepihu.

Ostalo ne znam, tj nisam isprobao.

U mop modu zapravo ni ne usisava, ili sa jako malom snagom.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2019., 12:00   #576
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 953
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Pregledao sam hrpu reviewa, ali nekako mi je ostalo u glavi da S50 kuzi razliku između tepiha i parketa, odnosno ako je u mop modu, "ugasi ga" dok skuzi da je na tepihu. Značio nesto sam krivo pohvatao

On skuži kod usisavanja razliku izmeđa tepiha i parketa, i pojača snagu kada je recimo na tepihu.
Mi smo samo jednom mopali, i tada mogu sa sigurnošću reći da nam je smočio i tepih
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2019., 12:13   #577
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,614
Kako sam rekao.
Kada spojis na njega mop nemas kontrolu sa time.
To ti je ko da zemes casu od 2 deci i napravis rupicu. Voda ide dok se ne potrosi. Tak je i sa tim mopanjem
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2019., 12:15   #578
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Pa nekakvu kontrolu ima.

Zavrsi mop i vrati se u bazu, u spremniku ima vode ali ne smoci bazu.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2019., 16:11   #579
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
U bem ti što mi se sviđa kombinacija Roomba s9+ i Braava Jet m6.



S ovom kombinacijom si valjda stvarno 99% vremena miran oko čišćenja podova, a održavanje je stvarno minimalno (jednom u mjesec-dva-tri promjeniš vrećicu od s9, i očistiš samu roombu. Jednom tjedno uliješ novu vodu u spremnik od braave i promjeniš joj perivu krpu za čišćenje)...

Jedino je cijena popizditis, oba uređaja su ukupno oko 16k kn O.o
Valjalo bi se strpiti i pričekati neku akciju.
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2019., 21:55   #580
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,201
Ima li netko iskustva sa Rowenta rowenta ro3729ea i zvizdanjem? Kad usisavam onda ne zvizdi vec samo kad je ukljucen. Sumnjam na neku gumicu ili da negdje propusta zrak.. :/
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2019., 10:54   #581
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Prodao sam svoju Roombu 960 i kupio Roborock S6, pa evo ako nekog zanima usporedba između dotičnih.

Roombu 960 imam nešto preko 2 godine, i odlučio sam da je došlo vrijeme za zamjenu.
Imam 2 etaže, svaka od cca 90ak kvadrata, koje su 99% parket + pločice, i nemam praktički nikakvih pragova.
Dakle idealna situacija za automatizirano usisavanje i pranje podova, te za veliku uštedu vremena supruzi i meni.

Prvotno sam mislio ići na kombinaciju Roomba S9+, sa dodatkom nove Braava Jet m6.
No kako dotična kombinacija košta oko 16000kn, odlučio sam probati ići sa jeftinijom alternativom.

Odluka je pala na Roborock S6, jer je zaključak bio - ako bude iole dobar, mogu kupiti 2 za 8000kn, uštedjeti 8000kn u odnosu na iRobot kombinaciju i imati poseban uređaj za oba kata.
Jer koliko god zvučalo kao preserans, stvarno mi se neda seliti uređaj gore dolje svaki dan ili svaki drugi dan. Kad već plaćaš ovako nešto, želiš se riješiti i takvih obaveza.

Uglavnom, konkretne usporedbe nakon par dana korištenja:

Plusevi:

1. S6 je stvarno brži zbog svog algoritma. Roombi mi je trebalo u prosjeku 1 sat i 50 minuta za usisati cijeli kat, S6 to obavi u 1 sat i 10 minuta (nakon što je naučio mapu, prvi put mu je trebalo nešto oko 1 sat i 45 minuta).

2. Na svom "Balanced" modeu je mrvu manje bučan od roombe.
Da budem iskren, očekivao sam puno veću razliku, jer se dosta po reviewima trubi o tome koliko je S6 tih.
Na "Quiet" modeu je stvarno jako tih, no nekako mi nema smisla imati ga postavljenog na najslabiju jačinu usisavanja, no možda se predomislim. Probat ću ga jedan tjedan držati na toj jačini pa vidjeti da li mogu primjetiti razliku u količini neusisane prljavštine.

3. Ima mogućnost pranja podova. Ja sam generalno zadovoljan s ovom opcijom i imam ju namjeru nastaviti koristiti.
Tank je dosta malen, pa ako želim pranje cijelog kata, moram obavezno staviti protok vode na slabiji (ima samo 2 jačine protoka).
Meni je i to čisto ok, jer vidiš da je pod stvarno nešto čišći nakon što on završi, no nemojte očekivati čuda.
To mi jedino nije ni približno dobro za kuhinju. Imamo bijele pločice pa se stvarno sve živo vidi na njima.
No zato postavim zonsko čišćenje same kuhinje, i stavim da ju mopa 3 puta u šutu, što i dalje nije ni blizu kad sam opereš pod ali se vidi da već stvarno nešto i napravi.

Ono što bih preporučio, jer radi razliku, je da tank napunite vrućom vodom i stavite malo sredstva za pranje poda.
Po uputstvima Roborocka se to ne preporuča, ali za sad nemam problema.
Nije mi bio problem riskirati s tim jer najgore što se može dogoditi je da se upropaste ona 2 mala zamjenska filtera na dodatku za mopanje, što se lako i jeftino zamjeni.

Minusi:

1. Imam ukupno 3 mala tepiha, 1 stvarno ima visoke i duge "dlake", i sa njim je i roomba imala velikih problema (ili se ni ne popne, ili se popne pa u većini slučajeva zapne) i 2 sa stvarno niskim "dlakama".
Roomba sa ta 2 praktički nikad nije imala problema, uredno ih posisa i ne zapne. Možda se dogodilo par puta u ove dvije godine da je zapela na njima.
Roborock se obavezno popenje na njih i obavezno zapne u roku od pola minute, nakon što se izmući pošteno da se pomakne 10ak centimetara.
Sreća je da se na mapi može postaviti no-go zona, pa mu više nedam da se penje po njemu, ali ono... ako zadržim S6, moram ručno usisavati te tepihe, što mi je tlaka kad sam se naviknuo već dvije godine da ne moram.

2. Imam barske sjedalice oko otoka u kuhinji. Problem je što imaju samo jednu centralnu debelu nogaru oko koje je debelo kružno postolje.
Roomba je na njima možda zapela 3-4 puta u dvije godine korištenja. Ovaj je toliko puta zapeo u manje od tjedan dana.
Ne želim tu staviti no-go zonu jer mi se tu stvarno skuplja dosta prljavštine kad se nešto jede u polu pokretu u kuhinji.

3. Postoje mi dijelovi u blagovaoni gdje se skuplja više mrvica, i tamo Roborock zna malo zbrljaviti i ostaviti dio mrvica (na Balanced modeu). Roomba mi je to u 99% slučajeva savršeno odradila.
Razlika koju sam primjetio je da je Roomba detektirala višak prljavštine na tim dijelovima, te bi iša u rikverc i po više puta preko istog dijela, sve dok nije bila zadovoljna.
Roborock prođe samo jednom, i što usisa usisa.

Eto, to bi bilo to za sad, nadam se da će nekom pomoći u odabiru pri kupovini.

A što se mene tiče, nisam još siguran da li ću zadržati Roborocka ili jednostavno ići na Roombu S9+, u kombinaciji sa braavom.
Moram priznati da sam očekivao više od Roborocka, imam baš mix osjećaje trenutno.

__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2019., 11:49   #582
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Ja sam istraživao sigurno par tjedana, sve moguće alternative, i odlučio se za Roombu ipak, nisam požalio ni trenutka.

Krivo mi je jedino što možda nisam uzeo Xiaomi, no osim toga, ne žalim.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2019., 11:53   #583
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Roborock S6 jest Xiaomi
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2019., 19:04   #584
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,000
moze preporuka usisavaca do 1000kn? more i par 100 gore ako je bas neka super ponuda...pločice i laminat/parket, nema tepiha. Iskreno ne razumijem se niš u usisavače pa neznam ni odkud počet tražit...
kiki86 je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2019., 12:37   #585
Chandler
Premium
Moj komp
 
Chandler's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 214
sencor svc 9031bk, jel je netko probao ?

http://www.sencor.com.hr/robotski-us...-9031bk-cleeno
Chandler je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2019., 12:56   #586
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Čim vidim da ga prodaju Plodine i Spar, ne bi ga uzeo ni besplatno, nisam probao, no moja obzervacija.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2019., 01:45   #587
JosephBullet
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 35
Trazim usisavac za stan. Imamo Roborock S55 i zadovoljni smo. Treba nam jos normalni usisavac. konzum sad ima akciju
Philips PowerPro Active Usisavač FC9552/09
https://www.konzum.hr/web/products/p...avac-fc9552-09
umjesto 1300 je 849. Ne mogu nac nikakve recenzije. Jel to probao?

ELECTROLUX ESC61LR 629Kn
https://www.centar-tehnike.hr/usisav...m_medium=click


ELECTROLUX ESC63EB 819Kn
https://www.centar-tehnike.hr/usisav...m_medium=click

Jel imate iskustva sa nekim od tih usisavaca? sto vas zivcira na njima? I dal je itko kupio ista od ovih centar tehnike? Jel to legit ducan?

Dyson cinetic Absolute 3700Kn - ovo mi je mislim previse dat za usisavac ali mi izgleda fora pa ako netko ima iskustva rado bi ih cuo
https://www.mall.hr/usisavaci/dyson-...all-absolute-2
JosephBullet je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2019., 02:28   #588
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
Centar tehnike je bivši Konikom, vise poslovnica imaju, sve je legit.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
__________________

ShebY je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2019., 10:56   #589
Armor
Premium
 
Armor's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: HR Zagorje
Postovi: 219
Tražim preporuku za - "seoski usisavač"!

Znači nekaj sposobno za progutati svašta, ne samo malo prašine s tepiha, kojeg niti nema u kući...

To bi bil neki miks prašine i smeća, koji se stvara stalnim hodanjem na relaciji kuća-dvorište.

Dva klasična crkla su odavno i godinama smo bez usisavača, metla je ok, al nije to to.

Dal bi nekaj ovakvo bilo ok?


Sjećam se davno, dok sam delal na baušteli, u jednom muzeju koristili smo sličnu mrcinu koja je vukla i manje komade šute, ma zvijer kojoj nisi smel ni blizu sa rukom!

Ne tražim nekaj takvo, ono je uostalom pro mašina, ali neću da se samo tak pokvari, a traže se sve funkcije normalnog usisavača, sa što više nastavka.
Armor je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2019., 11:12   #590
bixsy the king
Premium
Moj komp
 
bixsy the king's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hercegovac
Postovi: 956
Bit će odličan...imam wd4 car edition već 2 godine pa nemam zamjerki...a ti pucaš na jači model. Go for it! :-)
bixsy the king je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2019., 09:12   #591
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Obzirom da je stari usisivač na izdisaju, starci trebaju novi. Bez vrećice jer im je pun k nabavljanja vrećica. 'Granica boli' je 1k kn sa dostavom. Podovi su 90% parket i pločice.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2019., 13:07   #592
dj_ruby
VW Test Driver
Moj komp
 
dj_ruby's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagorje
Postovi: 177
Mene zanimaju ovi robotski usisavači, dali oni mogu prelaziti preko pragova visih?
imam prag između hodnika i dnevne sobe cca 1cm, i tako je od hodnika prema svakakj sobi
dj_ruby je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2019., 13:49   #593
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,614
Xiaomi roborock s50 bez beda prolazi prag od cca 3cm
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2019., 14:00   #594
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
Crko danas i moj elektrolux cyclone nešto
Htio auto usisavat i ne pali
Umro na spavanju, nakon 15g službe, a taman prošli tjedan dobio je nove filtere.
Tako da ce vjerovatno isti takav u službu, pa ako poživi 10g, super
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2019., 15:44   #595
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 953
Citiraj:
Autor dj_ruby Pregled postova
Mene zanimaju ovi robotski usisavači, dali oni mogu prelaziti preko pragova visih?
imam prag između hodnika i dnevne sobe cca 1cm, i tako je od hodnika prema svakakj sobi

Može bez problema.
Meni se roborock penje na cca dva tepiha naslžena jedan na drugi, mislim da je to 4-5 cm .
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2019., 16:23   #596
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,033
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
Crko danas i moj elektrolux cyclone nešto
Htio auto usisavat i ne pali
Umro na spavanju, nakon 15g službe, a taman prošli tjedan dobio je nove filtere.
Tako da ce vjerovatno isti takav u službu, pa ako poživi 10g, super
Ne rade ti više takve.
Sad su programirani da crknu nakon isteka garantnog roka.
Ja imao 20g Electrolux na kojem je pisalo "Made in Sweden".
Samsung novi bio tri puta na servisu UNUTAR garantnog roka.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2019., 01:40   #597
MadManBD
Premium
Moj komp
 
MadManBD's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 888
IMa li itko iskustva s ovim Xiaomi stapnim usisavacima, jel valjaju?

Trazimo si neki malo bolji stapni usisavac da zamjeni onaj stari, neda nam se razvlacit kabel, pa spajat sve da bi usisavao...

Ovi:
https://www.smartus.hr/xiaomi-dreame...avac-1133.html
https://www.smartus.hr/xiaomi-jimmy-...sivi-1347.html
MadManBD je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2019., 11:55   #598
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Ima li netko iskustva sa Vileda robotskim usisavačima? Kaufland ih nudi po smješnim cijenama - ViROBI za 200, a drugi (liči na VR 102) za 700 kn.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2019., 12:04   #599
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
kupim ovaj baterijski Hoover usisavač na prpeoruku prodavača u ronisa

https://www.mall.hr/uspravni-usisava...e-fm-216li-011

doslovno vece sranje u zivotu nisam vidio, ne moze mrvicu s poda usisat i uz to se pokvario u roku od mjesec, popravili ga, dao ga dzabe samo da ga ne gledam...

nakon toga oće punac poklonit usisavač, donese neku livu marku bez vrećice, onaj sto se prazni, to sranje se non stop zastopava, prazni ga svako malo, cisti 7 filtera inače ne vuče...uzas


ima li kakva preporuka best buya s vrećicom, usisavača
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2019., 20:11   #600
sibica
Premium
Moj komp
 
sibica's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Croatia/Crikvenica
Postovi: 499
Slični takav štapni baterijski imao sam i ja, samo Electrolux. Dok je bio nov još je nešto i usisavao, kasnije sam izgledao kao debil kad sam doslovce "hranio" usisavač mrvicama s poda
Lani sam onda uzeo Hooverov ciklonski usisavač, ima 5 god. garancije, nema vrećice već onu plastičnu posudu, par nastavaka za parkete, tepihe i sl. i za sada sam stvarno zadovoljan. U stanu imam parkete, pločice i tepih i sve čisti bez frke.
https://www.mall.hr/usisavaci/hoover...c-xp81-xp15011
P.S. moj je ovaj, ali me čudi što sam ga lani u "Pevecu" platio 700 ili 800 kn..
sibica je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na