Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Intel
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.09.2007., 22:49   #1
Fatal
kenova?
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Čilipi
Postovi: 573
Malo o FSB-u

Zanima me koliko je veci fsb povezan sa boljim tj.brzim performansama. Npr. koliko je xeon quad @2.4ghz(fsb 1333) brzi od q6600 (fsb 1066)na istom taktu. Da li je ta razlika samo sinteticke naravi ili se uistinu moze osjetiti?

Takodjer, da li netko zna kada ce intel izbaciti procesore sa fsb-om 1666mhz?Pretpostavljam da ce to prvotno bit xeon-i no koliko sam vidio po netu prva generacija penryn jezgre dolazi na 1333mhz fsb-a.

Koliko sam upoznat(a to nije previse) najvecu razliku u performansama procesora cini arhitektura, pa fsb, pa takt?
Fatal je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2007., 00:10   #2
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Evo ti članak koji će odgovoriti na sve tvoje sumnje i pitanja

http://www.xbitlabs.com/articles/cpu...0_3.html#sect0

Gledaj rezultate E6750 i E6700 jer imaju isti takt (barem na defoltu), ali različit FSB (i shodno tome množitelj procesora). Kao što ćeš i sam vidjeti, razlike na defoltu su nikakve.
Vuco je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.09.2007., 00:26   #3
bobe
teta Mraz
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: hr
Postovi: 1,595
Vuco je dao bolju usporedbu, jer opcenito ja nebi Xeon smjestao u izravnu uspredbu sa desktopovima (kao sto se to moze sa Athlonima/Opteronima), i fino se vidi da FSB ne igra ulogu, a to se vidilo i cim su dosli FSB1333 procevi i testovi, sta se tice Xeona, sa njim nema OC-a, bar ne ovak da udjes u bios i upises "radi na tri i po gigaherca a ne 2,4 svinjo!!", al 1333 FSb nije nis po performansama donio, bar meni, mozda samo nize cijene, pogotovo starijih modela
__________________

bobe je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2007., 00:52   #4
Fatal
kenova?
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Čilipi
Postovi: 573
@Vuco:dobar clanak, uopce nisam znao za ovu stranicu sad je u fejvoritima
@bobe:da, stvarno, veci fsb nije mnogo novog donio, slozio bi se sa dijelom u clanku koji kaze da je ovo samo lagano "pripremanje terena"za procesore sa GO steppingom, te za novu nadolazecu penryn seriju...

Eh da, jos nesto veceras imam inspiraciju s pitanjima? Da li ce novi quad procesori iz penryn serije bit nativni quadovi ili ce bit "lijepljeni" 2+2 po dosadasnjoj metodi?
Fatal je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2007., 00:55   #5
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor Fatal Error Pregled postova
Da li ce novi quad procesori iz penryn serije bit nativni quadovi ili ce bit "lijepljeni" 2+2 po dosadasnjoj metodi?
Dalje sve po starom, dva dual-core na istom komadu slicija. Preskupo je Intelu sad ići raditi nativni quad, kad im se ovaj pristup brže i bolje isplati.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2007., 01:01   #6
Fatal
kenova?
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Čilipi
Postovi: 573
Eh steta bilo bi liijepo sto prije vidit nativni quad u 45nm okruzenju. Naravno ne zele ici 2 koraka naprijed ako im to nije potrebno
Fatal je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2007., 01:04   #7
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Dalje sve po starom, dva dual-core na istom komadu slicija. Preskupo je Intelu sad ići raditi nativni quad, kad im se ovaj pristup brže i bolje isplati.
Je, kao nekad Pentiumi D u odnosu na jednojezgrene. Mogli su ih radit znatno jeftinije nego AMD svoj X2.
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2007., 13:14   #8
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Hmmm viši FSB ne bi (za sada trebao donjeti) neka značajna poboljšanja običnom korisniku, jer ipak većini je sasvim dovoljan i sporiji BUS od 1.06 GHz
Recimo u serverima igra ulogu, jer je protok veći te su manje mogućnosti da će doći do zagušenja recimo u situaciji kada jezgre intenzivno komuniciraju i kad diskovi zapisuju podatke u RAM i obrnuto.
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na