Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.01.2021., 10:33   #61
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
daj driver onda .. jel ti win10 sam stavio svoj? probao sam ručno mu namjestit driver, ali izbaci samo jedan na popisu od win10.. jel se može forsirati neki drugi driver pa da radi kako spada?
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2021., 10:35   #62
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,641
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
daj driver onda .. jel ti win10 sam stavio svoj? probao sam ručno mu namjestit driver, ali izbaci samo jedan na popisu od win10.. jel se može forsirati neki drugi driver pa da radi kako spada?
Istekao dlink, ustekao asus i, voila

Ok, kaj se tocno kod tebe dogadja i kako dugo vec?

Ma najradije bih nekak sedmicu nakeljil gore, s desetkom same okupacije..
zvonac je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.01.2021., 10:35   #63
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,200
Znaci ni tu nema nekog fullproof rješenja :P

Triba mi dobar WiFi jer svi uređaju rade na WiFi, nije mi problem mozgat malo ako ce to radit sigurno. Pa mi je mikrotik ok opcija. AC3 jos ima dvi antenušine pa će valjda radit wifi bolje...

Ubiquity grozan jer ne radi dobro ili grozan jer zakomplicirava? Preskupa je ali ako vrijedi uzet ću... Imamo u firmi par njihovih i uglavnom rade, al znam da je bio neki problem jer je bivsi IT isa ca a na njegovom laptopu bila neka konfiguracija i onda je novi morao sve resetirati i ponovo setupirat....

Resetiranje svako malo... fala lipa... dalje
TP Link i Dlink.... Nezz jel mi iko više glavobolje zadao od tplinka u zadnjih par miseci, a Dlink je blacklistan odavno....
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2021., 10:39   #64
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Istekao dlink, ustekao asus i, voila

Ok, kaj se tocno kod tebe dogadja i kako dugo vec?

Ma najradije bih nekak sedmicu nakeljil gore, s desetkom same okupacije..


samo prestane otvarat stranice i to je to.. piše da je connected ali no internet.. i moram ga iskopčat ukopčat pa proradi, nekad i više puta dok ne proradi.. može se i disable/enable uređaja napravit u device manager..

poslao sam mail iz zajebancije Realteku, našao neku adresu za Network wlan bla bla Stručni Team i posrao ih malo .. ako odgovore ikad išta, show


za asus ac56 probleme nisam ni znao do nedavno i jučer kod frrenda kad sam vidio uživo, a često sam ga preporučivao tu na forumu.. šteta jbg, kako kaže kolega radi vrh na linuxu s driverima koji funkcioniraju
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2021., 10:45   #65
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,200
Meni je i na 7 i 10 problem bio i problem je u biti u čipu od realteka. Problem nemaju svi nego samo ukoliko netko u blizini šalje 802.11k pakete. U 90% slučajeva te pakete ne šalje niko, ali evo meni, priki od johna, neki susjedski router šalje

TP link support mi je tako odgovorio.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2021., 10:51   #66
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Pa mi je mikrotik ok opcija. AC3 jos ima dvi antenušine pa će valjda radit wifi bolje...

Ubiquity grozan jer ne radi dobro ili grozan jer zakomplicirava? Preskupa je ali ako vrijedi uzet ću... Imamo u firmi par njihovih i uglavnom rade, al znam da je bio neki problem jer je bivsi IT isa ca a na njegovom laptopu bila neka konfiguracija i onda je novi morao sve resetirati i ponovo setupirat....
Nemoj konja po potkovi (anteni) sudit. Mikrotik je poprilično postrožio sustav što se izlazne snage tiče, obzirom na to koju mu državu postaviš.
Tako da bez obzira na antene, ovisi o stanu, debljini zidova i od čega su isti napravljeni. Uvijek mu možeš reć da živiš u Boliviji.


Ubiquity, prvo iskustvo, updejtam 4kom AP onih pro verzije, u pola posla, POE Ubiquity switch sam samcat odlučio da će se ipak on updejtat i restartat. Ako onda nisam zapalio komad mrežne opreme, neću valjda nikad...
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2021., 10:51   #67
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,641
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
samo prestane otvarat stranice i to je to.. piše da je connected ali no internet.. i moram ga iskopčat ukopčat pa proradi, nekad i više puta dok ne proradi.. može se i disable/enable uređaja napravit u device manager..

poslao sam mail iz zajebancije Realteku, našao neku adresu za Network wlan bla bla Stručni Team i posrao ih malo .. ako odgovore ikad išta, show


za asus ac56 probleme nisam ni znao do nedavno i jučer kod frrenda kad sam vidio uživo, a često sam ga preporučivao tu na forumu.. šteta jbg, kako kaže kolega radi vrh na linuxu s driverima koji funkcioniraju
Cek malo, da ti nije win koji update pobral?

Fakat se ne sjecam da sam imal probleme s tim stickom, zapravo jesam, al to sam pripisivao ruteru koji je od asusa, tcom mi dofural drugi i prek njega sam spojen sad, a asus ruter odletio van.. Ovaj stick i dalje normalno radi, obratit cu pozornost, pa javim dalje ak bude problema.
Cak su ga recenzije pohvalile i nije bilo rijeci o pucanju veze, ma tu prste imaju winsi 10.
Bolje da nisam cital ovu temu
zvonac je online   Reply With Quote
Staro 08.01.2021., 10:54   #68
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
moguće, ali i da je, kako da znam koji ne valja? ako misliš na update drivera koji win10 napravi, probao sam forsat ručno driver, ali win10 izbaci da ima samo jedan na popisu (sam u sebi driver jel), što znači da bi trebao na netu naći druge verzije realtek drivera i forsat update, i pitanje dal će proradit..
na starom tplink 722n prije dosta vremena je upravo to pomoglo.. počela pucat veza, našao par drivera i isprobavao dok nisam s jednim pogodio, ali Format C i svašta nešta i tog drivera više nema
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2021., 11:21   #69
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Šta je sa ralinkom? Ima na tržistu stickova sa Ralinkom, imao sam jednog Havit čini mi se radio je super dok mi je trebao. Ima veliku antenu na sebi
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2021., 11:26   #70
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
https://www.links.hr/hr/mrezna-karti...rezu-053503170

http://en.techinfodepot.shoutwiki.co...ksys_WUSB6100M

jel i ovaj ima realtek chip?
edit: izgleda da ima atheros čip????? uuuuu


pogledam Havit, ima u hgshopu
John Creasy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.01.2021., 11:32   #71
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,543
Ralink je tek bio kuku lele, jeli se šta u međuvremenu popravilo ne znam.

Ma te mini sttick - ove u startu preskačeš, takvi često jedva love / rade u istoj sobi ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2021., 11:37   #72
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Tko bi rekao. Ovaj moj je radio super na win10 prošle godine. Za novije verzije winsa/nadogradji ne znam,nije vec jedno vrijeme kod mene.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2021., 20:29   #73
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
https://www.links.hr/hr/access-point...icni-053509178

uzeo njega priki, spojio lan kabel, upisao dplinkap u chrome, odmah mi bacio wizard, wireless client mod, mreža i pass, automatski reset uređaja, spojen na internet gg

hvala nikky na preporuci uređaja


edit: dlinkap, a ne dplinkap.. ostala navika
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2021., 23:28   #74
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,543
Kad stigmeš daj povratni info,
koji je gl. router,
koliko je daleko ap, prepreke,
koje brzine postiže i koliko je brzina linije.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2021., 10:37   #75
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
https://postimg.cc/Cdp7k0Bn

recimo ovako da je položaj dlinka i routera.. internet je tcom, a router ne znam još koji.. dvojna je kuća, tj kolega se spaja na internet koji nije njegov.. prošlo je par dana, sve fercera, nijednom pukla veza nije
zidovi su deblji, no signal je pun skroz.. pretpostavljam da je router na donjem katu dosta "blizu" dlinku

sad kad je internet riješen, problem je zašto cod warzone baca error 6065 a niđe veze no ugl
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2021., 14:16   #76
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,327
Doma imam dva tl wn 821n V5 sa realtek 8192cu, ruter zyxel b30 (iskon), 11n mreža 300 Mb.
Nikad veza nije pukla, brzina je tak tak, jedino mu kod buđenja iz hibernacije treba minuta da se ponovo konektira.
Windoze se same ažuriraju, driver je isto od Microsofta. Rade od dana kupovine bez problema.
__________________
Dabogda ti Chris Bangle radio facelift.
lobo64 je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2021., 14:39   #77
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,450
Čitam temu i čudim se koliko problema oko toga, doma imam TP-Link Archer T2U Nano spojen na mikrotik i ne znam da ga imam spojenog jer nikada problema s njim. Kao i kolega Lobo, čak ni drivere ne stavljam druge, samo windows svoje odradi
Alister je online   Reply With Quote
Staro 11.01.2021., 16:05   #78
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
e braciko, budi sretan .. susjedi ti ne štancaju 802.11k pakete uokolo
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2021., 21:02   #79
The AC
Premium
Moj komp
 
The AC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,119
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Meni je i na 7 i 10 problem bio i problem je u biti u čipu od realteka. Problem nemaju svi nego samo ukoliko netko u blizini šalje 802.11k pakete. U 90% slučajeva te pakete ne šalje niko, ali evo meni, priki od johna, neki susjedski router šalje

TP link support mi je tako odgovorio.
Čestitam ja TP linku. valjda im nitko nije dojavio da postoji jedna dobra stara: (1) this device may not cause harmful interference, and (2) this device must accept any interference received, including interference that may cause undesired operation.
The AC je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2021., 07:56   #80
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,327
Znači li to da realtek čipovi imaju problem sa 11k paketima ili se taj problem reflektira i na sve ostale (ralink, broadcom, atheros, intel...)?
Ili je problem na softverskoj razini pa se da riješiti nekakvim zakrpama?
Ako se ne varam, svi navedeni chipseti su nastali kad iot skalamerija uopće nije bila u planu.
__________________
Dabogda ti Chris Bangle radio facelift.
lobo64 je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2021., 09:30   #81
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,200
Kako je support od tplinka rekao samo Realtek, i preporučio mi je T4E/T6E da uzmem koji ima broadcom il intel nezz, i on radi skroz dobro, samo je jako jako slab signal+PCIe je board.

Atherosa više nema, progutao ga je Qualcomm.

Ja bih reako da je problem softwareske prirode i da se može popraviti jer na Linuxu sa driverima sa GIT-a radi ko sat, ali realtek uopce nije briga u tolikoj razini da ih ni TP-link ne može natjerati da poprave to.

Vjerojatno ne žele jer će u slučaju fixa gubit specifikacije i onda će TP Link i ostali tražiti odštetu
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2021., 11:06   #82
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,327
Sad gledam po netu, gotovo svi usb wless adapteri imaju realtek čipsete, dali 8192, 8814 au, broadcom su u principu pcie, kao i intel i ralink (atheros moraš tražiti ako ima stare zalihe, novi se uopće ne proizvode).
Kako u toj kakofoniji uopće razabrati (za neke proizvode je gotovo pa nemoguće skužiti koji čipset imaju, linux zajednica je u principu od najveće pomoći) što kupiti i kako složiti jednostavni wless doma.
Strašno, neznam što bih drugo rekao...
__________________
Dabogda ti Chris Bangle radio facelift.
lobo64 je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2021., 18:50   #83
Old.machine
Premium
Moj komp
 
Old.machine's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: ______
Postovi: 1,407
Updejt moje situacije:

Testirajući skoro 3 tjedna ovaj prijateljev Tp-link 722n V2, nije bilo problema, jedino mi je jedno jutro par puta Speedtest davao samo 30% moje ukupne brzine, ali situacija se brzo vratila na staro pa prepostavljam da je to bilo do internet providera tako da sam s tim završenim testom siguran da mi je 822n V5 pravio probleme sa zamrzavanjem, plavim ekranima i ostalim puca veza pizdarijama.

Nisam htio pod cijenu života opet na TP link jer mi se nakon 822n zgadio, na njuškalu sam vidio da ima Asus USB-N14 Wireless-N300 (Ralinkov chipset) o kojem sam prije čuo samo hvalospjeve. Po internet recenzijama nisam mu našao nikakvu manu, jedino se mislim spominjalo da nema podršku za acces point ili tako nešto ali to mi nije ni bitno. Kontaktirao prodavačicu, ona potvrdila da joj sve na windows 10 radi bez greške i uzeo ga bez puno razmišljanja.

Stigao na staru godinu, Windows stavio svoje drivere i sve radi kao sat, i to onaj švicarski domet mu je veći a i čini mi se da mu se ona kazaljka na Speedtestu brže penje i da se više zadrži na punoj brzini (vjerovatno placebo) Naskidao se s njim ova dva tjedna, nije ni zakašljao. Oduševljen.

I tragikomočni zaključak. Windows driveri za ovaj Asusov su iz 2015. godine, mislim da je i te godine izašao van proizvodnje, na svojim stranicama zadnji Windows koji podržava je Win8. Kako je moguće da uređaj koji se ne proizvodi više od skoro 5 godina, isto toliko stari driveri rade bez greške dok na TP linkovom proizvodu koji se još proizvodi, koji ima svojih 5 verzija, kojemu su zadnji driveri izašli prošle godine (nije za Windows nego za Mac, ali eto izlaze) ne može se natjerati da radi normalno??
Old.machine je online   Reply With Quote
Staro 13.01.2021., 19:24   #84
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Iz mog iskustva s elektronikom,nikad nije najbitniji glavni čip,ima jako puno popratnih elemenata na ploči koji mogu uzrokovati probleme sa čak identičnim čipsetom.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2021., 19:41   #85
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
šta nisam ostavio airlive wl1600 i wl1700 modele.. imao sam obje.. vrh adapteri, sve je radilo.. spojiš grid antenu 20dbi i dereš sve po redu
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2021., 00:03   #86
Old.machine
Premium
Moj komp
 
Old.machine's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: ______
Postovi: 1,407
Prijatelj koji je preko mog Alzashop računa kupio monitor imao s njim nekih problema i poslao ga je njima (Alza sve plaća) na reklamaciju prije tjedan i pol. Kad ga je već on slao uguzio ja u paket i ovo svoje govno Tp-link 822n, inače ga individualno ne bi nikad slao. Opisao malo poduže opis kvara, spomenuo da mu prosječno treba nekih 12 dana da počne raditi probleme, ali da ne maltretiram ljude u servisu na kraju sam stavio napomenu da ako im se neda s ovim zafrkavati neka ga samo vrate kad riješe prijateljev monitor. U nedjelju mi stiže mail od Alze da je wifi stick u 16:29 stigao u servis, u 16:34 stiže novi mail u kojom piše da mi je odobren povrat novca
Old.machine je online   Reply With Quote
Staro 24.03.2021., 00:18   #87
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,200
Hit, kakva trgovina :O respect!
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2021., 07:25   #88
the-rider
ha?
Moj komp
 
the-rider's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Poreč
Postovi: 495
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Ma ne valja ni ovo T6E govno ništa, snaga signala nepostojeća, visok ping do routera, ima lossa....
http://prntscr.com/w7psck

5GHZ mrežu ni ne vata a mob je sa istog mista vata sa 3/4 jačine, katastrofa jbt.....

Link speed http://prntscr.com/w7puyg, od routera udaljen 4m i jedan zid....
Sa istog mista mobitelu link speed 72 Mbps...



Ja se napokon sjetio naruciti t6e prije par mj, meni radi super, 70-80mbs mi je sad brzina, prije sa nekim tp linkom od 100-injak kn je bila 30-40
130mbs mi je brzina prema ruteru, ne kuzim kako je tebi 5
the-rider je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2021., 08:53   #89
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,200
Ja sam kupio par metara kabela i priblizio antene routeru i sad je ok, zaboravio sam da postoji, znaci idealan stick
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na