Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.04.2014., 00:21   #1
Snowrider
Premium
Moj komp
 
Snowrider's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Lika
Postovi: 859
(riješeno) Random BSOD iz nepoznatog razloga

Poz, pa da krenem od početka. Prije cca. 3 tjedan počeo sam dobivati random BSOD. Misleći da je Windows, instaliram novi 3 dana nema BSOD i 4 dana eto ga. I tako surfajući tražeći što bi moglo bit naletim na to da je možda do avast antivirusa...deintaliram njega i stavim AVG, također par dana sve fino krasno i paf opet BSOD. Onda sam testirao hardware, krenuo sam od HDD-a koji je pokazao da je sve u redu , grafu testirao isla je do 110*C i nije se srusio , RAM sam testirao i prošao je 4 Passa...bez errora. Tada mi je BSOD najčešće bacao pri alt-tabanju ili izlaženju iz igre, odem kod frenda da testiramo komponente i pri alt-tabanju komp je sve to nekako čudno skalirao itd. Metnemo AMD beta drivere i sve je bilo dobro par dana. Nakon toga opet BSOD,onda mi je dao svoj RAM i tako sam par dana s njegovim radio da bi opet bacio BSOD. Tada sam zaključio da je ploča. Poslao je na reklamaciju i dobio novu.

Stari konfa -
CPU : AMD Phenom II X6 1090T BE
MBO : MSI 890 FXA-GD70
RAM : Corsair 2x4Gb 1600Mhz
HDD : WD Caviar Blue 1.0T
VGA : ATI Radeon HD 6970
PSU : Corsair HX650

I sad ima već tjedan dana da je nova ploča i ssd u pogonu. Znači u reklamaciji sam dobio ploču i ssd. Instalirao Windows na SSD , drivere i sve fino krasno.
Prvo bootanje, i gledam u biosu mi pokazuje da je ram na 1333Mhz a trebao bi biti na 1600Mhz. Čitati po netu, kao to je u redu, piše 1333 ali radi na 1600Mhz, mislim si hmmm a ok valjda je tako.

Nova konfa -
CPU : AMD Phenom II X6 1090T BE
MBO : Asus M5A97 R2.0
RAM : Corsair 2x4Gb 1600Mhz
SSD : Samsung 840 EVO Basic 120 Gb
HDD : WD Caviar Blue 1.0T
VGA : ATI Radeon HD 6970
PSU : Corsair HX650

I sve je to fino krasno radilo do danas...igrao Diablo 3, nakon toga kliknem Exit i čujem BZZZ zvuk zašteka i BSOD. Komp se resetao ja odmah u BlueScreenView i radi se o sljedećem erroru. Taj error sam dobivao i prije 3 tjedna. Na početku tih BSOD-ova nisam dobivao taj error nego 2 različita ali kasnije sam dobivao sam ovaj error. Neznam što se sad događa pošto je ploča nova...i utvrđeno je da je stara neispravna. Svaka pomoć dobrodošla



EDIT : nakon tog BSOD , išao sam upaliti Battle.net app i on mi je izbacio ovo , pošto je diablo 3 kopiran s bratovog kompa, dali je moguće da je zbog toga bacio BSOD?

Zadnje izmijenjeno od: Snowrider. 13.04.2014. u 09:59.
Snowrider je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2014., 01:10   #2
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
page fault in non paged area.. ajde probaj još istestirat rame, jer je skoro uvijek bio problem s njima kad se pojavi taj bsod

i pogledaj ovo dvoje:
http://www.bug.hr/forum/topic/window...exe/48450.aspx
http://www.sevenforums.com/bsod-help...-exe-bsod.html
John Creasy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.04.2014., 21:54   #3
Snowrider
Premium
Moj komp
 
Snowrider's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Lika
Postovi: 859
Nakon što sam fixao Battle.net nisam imao problema do danas. Alt-tabao sam iz CS:Go-a i dobio sam sljedeći BSOD
Snowrider je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2014., 22:36   #4
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Obzirom da se greske dogadjaju u sistemskim datotekama Windowsa, gotovo sigurno imas neispravan RAM ili maticnu plocu, ako je disk bio OK.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2014., 22:56   #5
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,639
Pogledaj jel imaš najnoviji BIOS na ploči. Ja imam sličan slučaj s novom pločom i došao sam do toga da je BIOS. Sad sam na beta verziji gdje sam morao spustiti takt memorije s defaultnih 1600 na 1333 da bi sve radilo stabilno. Zadnja službena verzija BIOS-a daje BSOD svako malo.

Također probaj staviti RAM u slot 3 i 4.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2014., 10:35   #6
Snowrider
Premium
Moj komp
 
Snowrider's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Lika
Postovi: 859
BIOS updatan, 48h nisam dobio BSOD....ali još ćemo vidjet
Snowrider je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2014., 01:57   #7
Snowrider
Premium
Moj komp
 
Snowrider's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Lika
Postovi: 859
Evo ga opet...krenuo spavati, i kliknem Shut Down i dobijem BSOD

EDIT : Danas se komp resetao sam od sebe, i kad sam išao u bluescreenview vidjeti jel ima BSOD, nestali su svi bsodovi....

EDIT : Nakon onog resetanja, već 4 dana nemam problema s BSOD ili resetanjem

Zadnje izmijenjeno od: Snowrider. 23.04.2014. u 13:57.
Snowrider je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2014., 13:10   #8
Snowrider
Premium
Moj komp
 
Snowrider's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Lika
Postovi: 859
Da ne otvaram novu temu , nastavit ću ovdje.
Problem još nisam riješio , od ovog gore posta sam napravio sljedeće :
- poslao ploču na jamstvo i dobio novu ploču
- opet dobivao BSOD
- izvadio jednu pločicu RAMa i nisam dobivao BSOD
- poslao RAM na jamstvo i dobio novu memoriju
- nakon instalacije novog RAMa , frisko instalirao windows i za par dan opet dobio BSOD.

Testirao HDD sve ok s njim , ram i ploca su novi , grafa isto testirana i promjenjena pasta prije 2.mj , misleći da je CPU , njega sam testirao u primeu više puta , temp je išla do 91.5'C i nije se srušio. Jedina opcija je još napajanje , njega sam sinoć detaljno ispuhao i promijenio utore od kablova pošto je modularno. Ako opet baci BSOD zamijenit ću s frendom napajanja da utvrdim jeli do njega da ga mogu slati na jamstvo.
Snowrider je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2014., 13:11   #9
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor Daky007 Pregled postova
- izvadio jednu pločicu RAMa i nisam dobivao BSOD
- poslao RAM na jamstvo i dobio novu memoriju
Ako je RAM ispravam, mozda jednostavno nije kompatibilan s tvojom plocom.

Pokusaj se privremeno zamijeniti s nekime pa probat s drugim modulima.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2014., 19:55   #10
Babaloo
In the lab...
 
Babaloo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 928
evo da se nadovežem na ovu tume i ne otvaram novu evo i moje jedne avanture sa BSOD-om :P

Naime prije nekog vremena donijela mi sestra svoj komp da joj baca plavi ekran i da se non-stop restarta. Upalim komp, dođe do znaka za Win7 i odmah se restarta. Ok, prvo pomislim na ram, izvadim jednu pločicu, upalim, dignu se windowsi ali nakon kratkog vremena opet BSOD. Probam s novom instalacijom windowsa, uredno se instalira i nakon toga su počeli BSOD-ovi bez obzira dal ja mijenjao utore i kombinacije sa 1 ili 2 pločice rama. Probao još dvije vrste memorije (koje u drugim računalima rade sasvim normalno), opet BSOD prije nego se uopće podignu windowsi. Posumnjao i na eventualno garfičku karticu i moguće pregrijavanje (jer se radi o pasivno hlađenoj) ali se BSOD pojavljuje odmah nakon prvog paljenja, dok je još grafička hladna. Onda sam uslikao taj BSOD i primjetio da mi se stalno javlja onaj "memory dump", prebrojavanje i onda restart, te da mi baca oznaku 0x00000124. Nakon što sam izguglao moguće probleme, naišao sam da su različiti korisnici imali različte uzroke što se te oznake tiče, neki su čak upućivali da se radi o neispravnom procesoru.

Sad više nemam s čime i što dalje testirati jer nemam drugi AMD-ov proc da bih ga mogao eventualno staviti i pokrenuti konfu niti drugu ploču da bi probao na njoj ovaj koji se restarta. Kao što sam rekao, probao sam tri različita rama i sa svakim isti problem. Disk sam probao u drugom kompu spojio i radio i kopirao neke stvari s njega, nikakvih problema nije bilo. Jedino još nisam probao promijeniti napajanje, no nekako mi se ne čini da bi problem mogao biti u tome, nit je slabo nit je staro.

Prijedlozi, ideje, rješenja? Eventualno koja dobra duša iz Rijeke da mi posudi neki AM2 procesor da isprobam?

Inače radi se o matičnoj ploči Biostar MCP6P M2+ i procesoru Athlon 5200+ (barem mislim da je taj model, znam da je na 2.6 Ghz), memorija je Kingmax klasični zeleni DDR2 667 Mhz, a disk je WD 160GB sata.
__________________
** AMD FX-4300 @ 3.8 Ghz ** Asrock 990FX Deluxe 3 **16 GB G-Skill 1600Mhz ** Intel 545s 500 GB + 2xWD 1 TB ** MSI GTX 660 2GB ** DVD-RW LG H42N ** Corsair HX620 ** Logitech MX Master 2S ** Dell U2414 **SAMA Vulture
Babaloo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.09.2014., 19:27   #11
Snowrider
Premium
Moj komp
 
Snowrider's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Lika
Postovi: 859
RAM je kompatibilan barem tako kažu Asus stranice. Za sad nisam dobio bsod nakon čišćenja napajanja...
Snowrider je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2014., 14:46   #12
Talaba
Registered User
Moj komp
 
Talaba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Serbija
Postovi: 108
Daky problem ti je do grafičke kartice odnosno memorija na njoj malo radi dok ne dođe do trigera koji ispali bsod. Tu bi se trebalo koncentrisati....
Talaba je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2014., 16:03   #13
Snowrider
Premium
Moj komp
 
Snowrider's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Lika
Postovi: 859
Random BSOD iz nepoznatog razloga

Može pojašnjenje ? Jer sam više puta testirao grafu koja je išla i do 110'C i nije se srušio
Snowrider je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2014., 18:44   #14
Babaloo
In the lab...
 
Babaloo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 928
Citiraj:
Autor Babaloo Pregled postova
evo da se nadovežem na ovu tume i ne otvaram novu evo i moje jedne avanture sa BSOD-om :P

Naime prije nekog vremena donijela mi sestra svoj komp da joj baca plavi ekran i da se non-stop restarta. Upalim komp, dođe do znaka za Win7 i odmah se restarta. Ok, prvo pomislim na ram, izvadim jednu pločicu, upalim, dignu se windowsi ali nakon kratkog vremena opet BSOD. Probam s novom instalacijom windowsa, uredno se instalira i nakon toga su počeli BSOD-ovi bez obzira dal ja mijenjao utore i kombinacije sa 1 ili 2 pločice rama. Probao još dvije vrste memorije (koje u drugim računalima rade sasvim normalno), opet BSOD prije nego se uopće podignu windowsi. Posumnjao i na eventualno garfičku karticu i moguće pregrijavanje (jer se radi o pasivno hlađenoj) ali se BSOD pojavljuje odmah nakon prvog paljenja, dok je još grafička hladna. Onda sam uslikao taj BSOD i primjetio da mi se stalno javlja onaj "memory dump", prebrojavanje i onda restart, te da mi baca oznaku 0x00000124. Nakon što sam izguglao moguće probleme, naišao sam da su različiti korisnici imali različte uzroke što se te oznake tiče, neki su čak upućivali da se radi o neispravnom procesoru.

Sad više nemam s čime i što dalje testirati jer nemam drugi AMD-ov proc da bih ga mogao eventualno staviti i pokrenuti konfu niti drugu ploču da bi probao na njoj ovaj koji se restarta. Kao što sam rekao, probao sam tri različita rama i sa svakim isti problem. Disk sam probao u drugom kompu spojio i radio i kopirao neke stvari s njega, nikakvih problema nije bilo. Jedino još nisam probao promijeniti napajanje, no nekako mi se ne čini da bi problem mogao biti u tome, nit je slabo nit je staro.

Prijedlozi, ideje, rješenja? Eventualno koja dobra duša iz Rijeke da mi posudi neki AM2 procesor da isprobam?

Inače radi se o matičnoj ploči Biostar MCP6P M2+ i procesoru Athlon 5200+ (barem mislim da je taj model, znam da je na 2.6 Ghz), memorija je Kingmax klasični zeleni DDR2 667 Mhz, a disk je WD 160GB sata.
Nitko ništa, nikakvo mišljenje, prijedlog?
__________________
** AMD FX-4300 @ 3.8 Ghz ** Asrock 990FX Deluxe 3 **16 GB G-Skill 1600Mhz ** Intel 545s 500 GB + 2xWD 1 TB ** MSI GTX 660 2GB ** DVD-RW LG H42N ** Corsair HX620 ** Logitech MX Master 2S ** Dell U2414 **SAMA Vulture
Babaloo je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2014., 20:15   #15
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,943
Testiraj HDD. Safe mode ?
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2014., 19:51   #16
Talaba
Registered User
Moj komp
 
Talaba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Serbija
Postovi: 108
Tvoji bsod ukazuje na grafičku ili drivere ili nešto oko nje http://msdn.microsoft.com/en-us/libr...(v=vs.85).aspx.
Ako nije sitemska memorija onda je do grafičke. Ja sam na DFI ju imao problem sa sistemskom koja njie bila kompatibilana pa je po dve nedelje radi a onda bsod i sve tako se vuko dok je nisam zamenio. Na video igre nije padao a kada pokrenem neki player puf. Nekada izdrži, nekada ne......
Najgore se rešavaju takve stvari. Pri testiranju sve radi a pri običnom radu puf. A kako vidim ti si mnogo izmenjao a problem je isti. Kada je problem napajanje onda nema bsodova jednostavno sistem se gasi restartuje i slično.... A tebi se javljaju bsodovi. Uostalom ima onaj OCCT koji ti može testirati napajanje.
Talaba je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2014., 20:38   #17
Snowrider
Premium
Moj komp
 
Snowrider's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Lika
Postovi: 859
Hvala na detaljnom objašnjenju ali ja nakon čišćenja još nisam dobio BSOD , većinom sam ga dobivao u igrama. Pogotovo u CSu i Doti , CS sam jučer i danas igrao i nije došlo do BSOD. Možda nije do čišćenja neko do izlaza jer sam premjestio izlaze napajanja.
Snowrider je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2014., 16:54   #18
Babaloo
In the lab...
 
Babaloo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 928
Citiraj:
Autor kasko Pregled postova
Testiraj HDD. Safe mode ?
Probat ću s drugim diskom da vidim dal će biti kakvih promjena. Nisam siguran dal ću uspjeti stići do safe moda
__________________
** AMD FX-4300 @ 3.8 Ghz ** Asrock 990FX Deluxe 3 **16 GB G-Skill 1600Mhz ** Intel 545s 500 GB + 2xWD 1 TB ** MSI GTX 660 2GB ** DVD-RW LG H42N ** Corsair HX620 ** Logitech MX Master 2S ** Dell U2414 **SAMA Vulture
Babaloo je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2014., 22:30   #19
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,943
Probaj kabel od hard diska zamjeniti s novim.
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2014., 15:28   #20
Snowrider
Premium
Moj komp
 
Snowrider's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Lika
Postovi: 859
Nakon čišćenja napajanja , nisam dobio BSOD 7 dana , danas palim Battle.net app i BSOD.
http://www.pohrani.com/f/y/ga/3KiHrtWR/bsod.jpg
Snowrider je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2014., 16:03   #21
NinX
Premium
Moj komp
 
NinX's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Lyon/Zagreb
Postovi: 296
Stavi CPU-Z ss od CPU i memory taba, i ako ti je temp. procesora isla do 95c kako si prije napisao, to je debelo previse cak i za stock hladnjak.
__________________
NinX je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2014., 19:25   #22
Talaba
Registered User
Moj komp
 
Talaba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Serbija
Postovi: 108
Baš tako proveri koliko je vrelo u kućištu možda se nešto i pregreva zaista mi ponestaju ideje na daljinu.
Talaba je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2014., 20:04   #23
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
A kako je i grafu potjerao na 110c????
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2014., 22:49   #24
Snowrider
Premium
Moj komp
 
Snowrider's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Lika
Postovi: 859
Nakon dugog perioda BSOD-a kolega Talaba mi je pomogao riješiti problem , iako ste vi već napisali da provjerim temp. cpu-a ja sam post vidio sad jer sam se čuo s kolegom preko pm-a. Znači problem je u procu koji u full loadu nebi trebao prelazit 60°C , a on je daleko od tih 60°C te radi na 89-90°C. Tako da smo ja i kolega zaključili da je u njemu problem.

A što se tiče grafe , čitao sam po netu , temperature nje su ok. U idle su mi temp oko 40-45°C , a dok vrtim neku igru oko 85-90°C. To je normalno za stock cooler. Eto nakon novog rama, nove ploče , i proc mora doći novi. Nadam se da će tema nekom pomoći....

Hvala još jednom kolegi....
Snowrider je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2014., 11:18   #25
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
A jel ti hladnjak nakleljen kako treba.Nije to baš često da se CPU-i griju tako jako sami od sebe a hladnjak da dobro sjedi, bez obzira što je stock hladanjak.
A i jedno je grafa na 85-90 a drugo je na 110c.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2014., 14:07   #26
Snowrider
Premium
Moj komp
 
Snowrider's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Lika
Postovi: 859
Citiraj:
Autor Prki Pregled postova
A jel ti hladnjak nakleljen kako treba.Nije to baš često da se CPU-i griju tako jako sami od sebe a hladnjak da dobro sjedi, bez obzira što je stock hladanjak.
A i jedno je grafa na 85-90 a drugo je na 110c.
Hm hladnjak ima staru pastu pa bi možda mjenjanje paste pomoglo ?

Grafa je išla na 110°C u FurMarku , nakon toga je rastavljena , detaljno očišćena i stavljena nova pasta. Tako da je grafa 100% ispravna.

A što se tiče proca mogu pokušat staviti novu pastu pa ćemo vidjet hoće li doći do promjene.
Snowrider je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2014., 14:14   #27
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Daj ti novu pastu gore( neki MX2 ili slično, nemoj biti škrtica za 10kn) i bude to sve uredu.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2014., 22:38   #28
Snowrider
Premium
Moj komp
 
Snowrider's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Lika
Postovi: 859
Evo promijenio pastu , i odvrtio OCCT. U idlu je 35°C , u full loadu sam uspio nagurati 63°C.


Nadam se da je to riješilo moj problem , te zahvaljujem svima na pomoći

EDIT : Problem ipak nije riješila pasta , nakon nekoliko sati opet sam dobio BSOD

Pokušat ću s drugom grafom ako se nastavi BSOD , onda je procesor gotov.

Zadnje izmijenjeno od: Snowrider. 16.09.2014. u 12:06.
Snowrider je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2014., 12:38   #29
Snowrider
Premium
Moj komp
 
Snowrider's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Lika
Postovi: 859
Problem je riješen nakon promjene paste na procesoru i brisanjem drivera od grafičke te instaliranjem beta drivera....
Snowrider je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na