Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.08.2017., 15:21   #1
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Adaptacija kuće/stana

Otvaram temu sa idejom da napravimo mjesto gdje cemo izmjenjivat iskustva vezana za kućne radove adaptacija/renoviranja zivotnog prostora. Idejna rjesenja, razmjena i preporuke majstora, trgovine sa stvarima za razno razne radove.

Nesto sam vjerojatno zaboravio, ali uglavnom, centralno grijanje, pločice, parketi, kuhinje, kupaone, ulazna vrata, stolarija, smart home, videnadzor, rasvjeta, akcije i popusti, itd.

Meni za početak treba neki majstor ili netko tko zna postelat PVC stolariju. Naime u stanu imam ukupno 4 prozora i svi "vise" odnosno zapinju kad trebaju uci u okvir. Stolarija je stara 10 god, poprilično malo koristena i relativno kvalitetna, ali se s vremenom "objesila". Budem danas poslikao, pa ce biti jasnije.

LP
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2017., 15:43   #2
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Meni za početak treba neki majstor ili netko tko zna postelat PVC stolariju. Naime u stanu imam ukupno 4 prozora i svi "vise" odnosno zapinju kad trebaju uci u okvir. Stolarija je stara 10 god, poprilično malo koristena i relativno kvalitetna, ali se s vremenom "objesila". Budem danas poslikao, pa ce biti jasnije.

LP
Za to ti ne treba majstor.
Prvo dok dođe u tebe i obavi to njega košta više nego ti može naplatit, pa većina odbija to raditi.

PVC prozori se lako štelaju, imaš gro uputstava na netu, a i svaki proizvođač za svoje modele ima svoja uputstva na službenim stranicama.

Evo ti za štelanje gore-dolje, većini se podešava na ovaj način:

Neo-ST je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.08.2017., 15:59   #3
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Osim toga, prozorski mehanizmi zahtijevaju s vremena na vrijeme podmazivanje. Uzmeš ulja/masti za podmazivanje i obiđeš svaki otvor. Prozori se glatko otvaraju i manja je mogućnost zaglavljivanja mehanizama.
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2017., 16:02   #4
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Moja PVC stolarija ima 15 godina garanciju na funkcionalnost, tak da štelanje je za to vrijeme njihovo. Jedini koji su imali toliku garanciju u mojoj okolici
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2017., 16:03   #5
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Također, ljeti bi se trebali staviti u "ljetni način" rada, a zimi u "zimski" (pritisak prozora na okvir).
Problem je šta pola ekipe ne zna uopće za to, a drugoj polovici se ne da štelat ih, pa se čude kad im nakon par godina počme zimi puhat kroz njih. Pa ih dodatno pritegnu, i onda u kratkom roku su spremni za promjenu brtvi.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2017., 22:11   #6
Mattheous
Premium
Moj komp
 
Mattheous's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Dalmatia
Postovi: 203
Ja isto imam problema s PVC stolarijom, događa mi se da zapinju vrata (ulazna i balkonska). Već par dana nakon ugradnje sam imao problema s ulaznim koja se nisu mogla dobro zatvoriti i brtva je bila iskrivljena.

Ovi šta su mi ugradili nisu to željeli doći popraviti pa sam morao tražiti potpuno drugu osobu da mi to popravi.

Moja greška je bila šta sam tu PVC stolariju kupija kod poznate osobe (imam neke obiteljske veze s vlasnikom). Nikad ne valja raditi ovakvu vrstu poslova s nekim koga znaš.
__________________
Greed, for lack of a better word, is good. Greed is right. Greed works. Greed clarifies, cuts through, and captures the essence of the evolutionary spirit. Greed, in all of its forms, greed for life, for money, for love, knowledge has marked the upward surge of mankind.
Mattheous je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2017., 22:31   #7
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Pa onda fakat ne kužim, imaš obiteljske veze i oni ti ne žele popravit???
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je online   Reply With Quote
Staro 24.08.2017., 22:43   #8
Mattheous
Premium
Moj komp
 
Mattheous's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Dalmatia
Postovi: 203
Stvar je sad riješena i lekcija naučena. Ja sam zvao 2-3 puta da se popravi, bilo je rečeno: "ok, sutra popodne dolazim", nisu došli i to je to, prestao sam zvati. Takvi su to ljudi (ne samo kod PVC-a, nego kod adaptacije općenito).

Nisam znao ni za mogućnost RAL ugradnje, a svakako bih je koristio (mislin da se isplati, s obzirom na ukupnu cijenu).
__________________
Greed, for lack of a better word, is good. Greed is right. Greed works. Greed clarifies, cuts through, and captures the essence of the evolutionary spirit. Greed, in all of its forms, greed for life, for money, for love, knowledge has marked the upward surge of mankind.
Mattheous je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2017., 22:59   #9
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Pa obično je od poznatih ili preko poznatih najskuplje (ne mislim samo na novac)... meni je šogor (koji usput ima građevinsku firmu) navodno free adaptirao dio stana... jbt, em je trajalo dva mjeseca, em je koštalo živaca, em sam se nateglio materijala jer stalno nešto fali, em sam potrošio za cugu i klopu... i kad sve zbrojiš, koštalo me više nego da sam angažirao nekog anonimusa koji bi to obavio za pet dana.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2017., 09:12   #10
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Dobra tema, Bas sam neki dan gledoa gdje da pitam u vezi grijanja.

Naime ima li neko centrlanu peć na Pelete da malo natipka iskustva iz prve/druge ruke ?

Gledam zamjeniti staru peć (Stadler 32kW) na kruto gorivo sa necim (plin mi se cini pre skup nacinom na koji se grijem (24-25C i cjela kuca se grije) a nemogu naci nikoga tko ima centrlano na Pelete.
Nasao sam par ljudi koji griju 1-2 sobe na pelete ali sa onim mali pećicama koje izgledaju skoro kao sobni kamini ali meni treba velika 32kW da stoji u podrumu i sama "toči" pelete 4-5 dana tj. sa dodatnim spremnikm (Centrometal ili nesto slicno).

Hvala
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.08.2017., 09:29   #11
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,536
Dobra tema

Pratit ću malo, taman planiram promijenit prozore. Imam drvene, dali su svoje.
I kupaona bi trebala na red
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2017., 10:02   #12
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699