Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.01.2005., 03:42   #1
Beast_Cro
Registered User
 
Beast_Cro's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VK
Postovi: 44
Question U cem je problem? (AMD OC)

Kad je sve na defaultu (FSB) sve radi dobro, dok na OC postavkama ne mogu naci pravi omjer brzine i stabilnosti.
Kad dignem frekvenciju procesora(2300 i vise), onda mi FSB mora bit dosta slab da bi mi to sve bilo stabilno, pri tvornickim(velikim)latencijama. A kad dignem FSB na 208 i vise, onda mi mnozitelj ne smije bit prevelik. recimo nikako da predjem barijeru od 2400mhz, a da mi 5min radi stabilno u windowsima. kad malo snizim(iznad 2300), radi, al mu treba duze da negdje "zabrije". Najcesce je to izbacivanje iz igre/programa(zahtjevnijeg) ili tijekom igre zvuk pocne kasnit ili prekida (kraj nekog zvuka/rijeci bude odsjecen). A nije mu strano ni posve zabrijat-zamrznut.
Kad mislim da sam nasao zlatnu sredinu(vise ponovljenih testiranja u 3d marku 03 i 2001SE) i oko 3h (bez greski) u Prime95, onda se problem ipak pojavi u igri.

Do napona procesora nije jer sam probao i 1,9V i nije pomagalo. Napon memorije je na 2,9V.
E sad, ne znam...ili ima nesto sto nisam podesio u biosu, neka caka ili je tu problem do neke od komponenti. Prvo sam pomislio da je do Kingmaxa, da se on i DFI kolju medjusobno, zbog Kingmaxove nekompatibilnosti, ili je nest trece.

Sad mi je na 208x11; memorija 2,9V@3-3-3-7; omjer 1:1; napon CPU-a 1,65V(temp. od 30-40); napon chipseta 1,7V; AGP napon 1,5V i 66MHz. Rijedje se dogodi onaj problem sa zvukom, al opet, zna se dogodit...nekad nakon 5 sati rada/igranja, nekad nakon 10-20min.
help me.... :confused: :confused: :mad:
__________________
MBO DFI NFII ULTRA INFINITY
CPU AMD Athlon XP-Mobile 2500+ @ 2200MHz (200x11)
Cooler ZALMAN CNPS7000B-AlCu
RAM GEIL 2x512MB DDR PC3200, Ultra X, [2-2-2-5]
VGA AGP SAPPHIRE ATI RADEON 9800 Pro 128MB, CoolViva modded
HDD WD Caviar 120 GB S-ATA
BENQ DVD DC DW1670 + SONY CD-ROM 48x
Midi Tower EVER POWER CX-5959
Napajanje Fortron 350W, 12cm fan
Win XP Pro, SP 2
Beast_Cro je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2005., 13:07   #2
>>>KUKY<<<
Premium
Moj komp
 
>>>KUKY<<<'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 1,012
Re: U cem je problem? (AMD OC)

Citiraj:
Originally posted by Beast_Cro
Kad je sve na defaultu (FSB) sve radi dobro, dok na OC postavkama ne mogu naci pravi omjer brzine i stabilnosti.
Kad dignem frekvenciju procesora(2300 i vise), onda mi FSB mora bit dosta slab da bi mi to sve bilo stabilno, pri tvornickim(velikim)latencijama. A kad dignem FSB na 208 i vise, onda mi mnozitelj ne smije bit prevelik. recimo nikako da predjem barijeru od 2400mhz, a da mi 5min radi stabilno u windowsima. kad malo snizim(iznad 2300), radi, al mu treba duze da negdje "zabrije". Najcesce je to izbacivanje iz igre/programa(zahtjevnijeg) ili tijekom igre zvuk pocne kasnit ili prekida (kraj nekog zvuka/rijeci bude odsjecen). A nije mu strano ni posve zabrijat-zamrznut.
Kad mislim da sam nasao zlatnu sredinu(vise ponovljenih testiranja u 3d marku 03 i 2001SE) i oko 3h (bez greski) u Prime95, onda se problem ipak pojavi u igri.

Do napona procesora nije jer sam probao i 1,9V i nije pomagalo. Napon memorije je na 2,9V.
E sad, ne znam...ili ima nesto sto nisam podesio u biosu, neka caka ili je tu problem do neke od komponenti. Prvo sam pomislio da je do Kingmaxa, da se on i DFI kolju medjusobno, zbog Kingmaxove nekompatibilnosti, ili je nest trece.

Sad mi je na 208x11; memorija 2,9V@3-3-3-7; omjer 1:1; napon CPU-a 1,65V(temp. od 30-40); napon chipseta 1,7V; AGP napon 1,5V i 66MHz. Rijedje se dogodi onaj problem sa zvukom, al opet, zna se dogodit...nekad nakon 5 sati rada/igranja, nekad nakon 10-20min.
help me.... :confused: :confused: :mad:
Ako se problem javlja u igri onda probaj povecati napon agp- utora na vrijednost od 1.6 V.
Ja bi na tvom mjestu kupio/nabavio kvalitetno napajanje jerbo se ne bi zezao sa nekim noname koje ti imas i jako je moguce da te on koci. Pogotovo kada rokas velike voltaze napajanje je jako optereceno i jako je moguce da te ono koci. Instaliraj everest i odi pod racunalo-> senzor. . Sad lijepo upali prime i neka se sve posteno zagrije, tada promatraj koliko ti varira vcpu napon (a usput gledaj i ostale)
Premda ovo i nemora biti problem u dosta slucajeva i je.
Ja bi na tvom mjestu jos i presalto memoriju po slotovima pa probao testirati. Ili bi memu stavio u SC , ili bi probao samo sa jednom plocicom.
Ima tu dosta zajebancije i moguce da memorija "baci kašiku" pri tim i tim postavkama kada su u paru a pogotovo kada su u DC-u.
Na kraju bi flesao bios od ploce (ako ima noviji). Mozda bi to rijesilo problem (ako je problem sa memorijom).
Care, rastavi kuciste i bulji par minuta u sve i naci ces problem. To kod mene radi


Od svega sto sam napisao prvo stavi 1x256 mb u pogon pa vidi. sretno.
__________________
Sig mi nije u skladu s pravilima.
>>>KUKY<<< je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 26.01.2005., 22:20   #3
nodavilp
pUtNiK
 
nodavilp's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: na forumu
Postovi: 342
kingmax,sistem se ruši treba li uopće razmišljat
stavi memoriju na difault,SPD postavke i odvrti memtest !
nodavilp je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2005., 00:11   #4
PSIHO
Bloodshed Protected
 
PSIHO's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: BiH
Postovi: 53
Napajanje

Problem ti lezi u napajanju 98% posto sam ja imao slican problem dok sam imao MS 400W napajanje.Kopajuci malo po netu dozno sam da tih 400W znaci u idelnim uvjetima pod optimalnim opterecenjem,na određenom naponu struje....ustvari to ti dodje kao ona P.M.P.O snaga zvucnika kad ti na njima pise slovima od pola metra 1500W a kad pogledas otraga mikroskopskim slovima pise 10W RMS...hmm da napajanje ...dosao sam do podatka da moje "snazno" 400W napajanje ima nekih 170W-180W realno!!! i da jednostavno je pravljeno za nekakvu office uporabu a nikako za maltretiranje sa voltazama i overclock ! Zato uzmi od nekog neko "BRAND" name napajanje sa PFC faktorom pa si stavi i onda dizi oc. Ja sam sa svojim 350W Brand name nagurao svoj proc do 3.2GHz bez problema ali najbitnije je u svemu biti umjeren tako da i je i ovako ok ... i ne zaljeći se na napajanje od 350W za 200KN

Bye
PSIHO je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2005., 01:48   #5
>>>KUKY<<<
Premium
Moj komp
 
>>>KUKY<<<'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 1,012
Re: Napajanje

Citiraj:
Originally posted by PSIHO
Problem ti lezi u napajanju 98% posto sam ja imao slican problem dok sam imao MS 400W napajanje.Kopajuci malo po netu dozno sam da tih 400W znaci u idelnim uvjetima pod optimalnim opterecenjem,na određenom naponu struje....ustvari to ti dodje kao ona P.M.P.O snaga zvucnika kad ti na njima pise slovima od pola metra 1500W a kad pogledas otraga mikroskopskim slovima pise 10W RMS...hmm da napajanje ...dosao sam do podatka da moje "snazno" 400W napajanje ima nekih 170W-180W realno!!! i da jednostavno je pravljeno za nekakvu office uporabu a nikako za maltretiranje sa voltazama i overclock ! Zato uzmi od nekog neko "BRAND" name napajanje sa PFC faktorom pa si stavi i onda dizi oc. Ja sam sa svojim 350W Brand name nagurao svoj proc do 3.2GHz bez problema ali najbitnije je u svemu biti umjeren tako da i je i ovako ok ... i ne zaljeći se na napajanje od 350W za 200KN

Bye
mislim da to napajanje ima nesto vise od 200 W. Svaki r300 i noviji gpu-i zahtjevaju min 300 w i vjerojatno je tu odredjeni dio problema.Frend ima staaaaaro codegenovo napajanje od 200 w i puknio je u nju 9600xt (rv360)
koji isto tako trazi 300 w. Dok su windowsi gore i dok je u desktopu komp je full stabilan no cim se upali (mark primjerice) izbaci u roku od par minuta. Grafa povuce struju koja je prevelik zalogaj za tako slabo napajanje i to je to.

A problemi sa kingmax memom nisu strani pogotova ako drzis 3 sticka u DC-u
__________________
Sig mi nije u skladu s pravilima.
>>>KUKY<<< je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2005., 09:39   #6
BrunoZG
Junior Member
 
BrunoZG's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,205
S obzirom da imas stvarno dosta hardware-a koji vice dosta struje..

jedino kaj mozes probat je sa jacim napajanjem. (Ne mora bit neko skupo MS 500w , ili neko skuplje 360+W)


Ak ni onda ne radi stabilno na većoj frekvi nego kaj sad radi..Odgovor je jednostavan , To je maximum procesora koji imas .

Prije ipak probaj sa jacim napajanjem
__________________




AMD 3800+x2@2500, 1,375V
MB-ASROCK DUAL SATA(bios 2.2) 2+ENERMAX485W
2x512 Supertalent CL2
HDD-Hitachi 160GB, WD 800JB
ELSA 7600GT
Leadtek-2000XP expert
DVDROM-LITEON-167T ,DVDRW BENQ 1650,DVDRW NEC ND2500A@2510_fw205C
Monitor: Samsung 997MB (19')
Terratec Sky 5.1,EPSON-C42








BrunoZG je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2005., 21:32   #7
Beast_Cro
Registered User
 
Beast_Cro's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VK
Postovi: 44
Izgleda da nije u memoriji problem-tak se bar zasad čini. Ubacio sam od frenda Apacer DDR400 2x256 i događaju se iste stvari.
Pitanje je jel do napajanja, ploče(teško, al moguće) ili do samog procesora...nadam se da je do napajanja, jer mi se ovog ostalog dosta teško odreć.

Probat ću sa napajanjem od Chifteca 360W, dual fan...kolko sam čuo, dosta je dobro prošlo na testovima, a i to mi novčanik (jedva) može podnijet. A, šta'š...osim
__________________
MBO DFI NFII ULTRA INFINITY
CPU AMD Athlon XP-Mobile 2500+ @ 2200MHz (200x11)
Cooler ZALMAN CNPS7000B-AlCu
RAM GEIL 2x512MB DDR PC3200, Ultra X, [2-2-2-5]
VGA AGP SAPPHIRE ATI RADEON 9800 Pro 128MB, CoolViva modded
HDD WD Caviar 120 GB S-ATA
BENQ DVD DC DW1670 + SONY CD-ROM 48x
Midi Tower EVER POWER CX-5959
Napajanje Fortron 350W, 12cm fan
Win XP Pro, SP 2
Beast_Cro je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2005., 21:35   #8
PSIHO
Bloodshed Protected
 
PSIHO's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: BiH
Postovi: 53
Napajanje

Pa posudi od nekoga neko brand name napajanje pa probaj ...pa tek onda kupi ako je do toga.
PSIHO je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2005., 21:52   #9
Beast_Cro
Registered User
 
Beast_Cro's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VK
Postovi: 44
Ovo moje napajanje imam samo zato što je došlo s kućištem...i znam da je smeće. Planirao sam uzet neko bolje, kad-tad, samo što me ovi problemi u tome požuruju.

A čuj, pokušat ću vidit jel mogu od nekog nabavit bolje napajanje da probam, al ako ionako mislim uzet sebi, onda je svejedno...jedino, ako ovaj moj izbor ima neki bed za koji bi trebao znat. ako nitko ne bude imao prigovora, onda je to 99% sigurno da ću kupit.
__________________
MBO DFI NFII ULTRA INFINITY
CPU AMD Athlon XP-Mobile 2500+ @ 2200MHz (200x11)
Cooler ZALMAN CNPS7000B-AlCu
RAM GEIL 2x512MB DDR PC3200, Ultra X, [2-2-2-5]
VGA AGP SAPPHIRE ATI RADEON 9800 Pro 128MB, CoolViva modded
HDD WD Caviar 120 GB S-ATA
BENQ DVD DC DW1670 + SONY CD-ROM 48x
Midi Tower EVER POWER CX-5959
Napajanje Fortron 350W, 12cm fan
Win XP Pro, SP 2
Beast_Cro je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2005., 22:08   #10
Panter4
Premium
 
Panter4's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 170
probaj jos prije svega toga samo promjenit latencije memorije ako vec nisi to pokusao.

uglavnom povecaj zadnju latenciju da das memoriji dovoljno vremena da zavrsi ciklus. stavi na 3.3.3.11 pa probaj...

i jos probaj odvrtit memtest tak da si onda ziher da nije memorija...
Panter4 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.01.2005., 22:42   #11
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Re: Napajanje

Citiraj:
Originally posted by PSIHO
Problem ti lezi u napajanju 98% posto sam ja imao slican problem dok sam imao MS 400W napajanje.Kopajuci malo po netu dozno sam da tih 400W znaci u idelnim uvjetima pod optimalnim opterecenjem,na određenom naponu struje....ustvari to ti dodje kao ona P.M.P.O snaga zvucnika kad ti na njima pise slovima od pola metra 1500W a kad pogledas otraga mikroskopskim slovima pise 10W RMS...hmm da napajanje ...dosao sam do podatka da moje "snazno" 400W napajanje ima nekih 170W-180W realno!!! i da jednostavno je pravljeno za nekakvu office uporabu a nikako za maltretiranje sa voltazama i overclock ! Zato uzmi od nekog neko "BRAND" name napajanje sa PFC faktorom pa si stavi i onda dizi oc. Ja sam sa svojim 350W Brand name nagurao svoj proc do 3.2GHz bez problema ali najbitnije je u svemu biti umjeren tako da i je i ovako ok ... i ne zaljeći se na napajanje od 350W za 200KN

Bye
E ovo mi je trebalo...Imam taj totalni shit od napajanja... MS industrial "400" W...sranje
Kad palim komp, tri puta mi se pokrenu i stanu ventilatori, a boota tek kad ploča uspije što struje izvuč i tog napajanja...Strašno.
Idem odma u Links po Fortrona---
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na