Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Web dizajn, programiranje i ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.11.2009., 20:07   #1
nedims
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 11
treba mi pomoc oko .NET Framework-a

Pozdrav
Napravio sam svinjariju prilikom brisanja necega i obrisao sam neki dio vezan za .NET Framework ili cijelu verziju. Neki programi, prilikom instalarinja, mi traze .NET Framework 2.0 i ustanove da ga nemam sto znaci da taj program ne mogu pokrenuti.Pokusao sam ponovno instalirati .Net Framework 2.0 ali nisam uspio jer kaze da se ne moze instalirati preko reda (ili tako nekako) tj.da ne postujem red kojim se to radi.Iscitavao sam svasta na Microsoftovom sajtu i dosao do nekog programa za deinstalaciju .NET frameworka i s njim sam pokusao sve da deinstaliram....desilo se da taj program brise nazive a ne instalaciju.Sada vise ne znam sta imam a sta nemam.
Kada pokrenem ASoft.NET Version detektor....kaze mi da imam verzije 1.1, 2.0, 3.0 i 3.5 (vezano za SP2)
U Start/Run/Microsoft.NET/Framework...ima verz. 1.0.3705, verz. 1.1.4322, verz. 2.0.50727, verz.3.0 i verz. 3.5
U registru imaju verzije 3.o i 3.5 a za verziju 2.0 SP1 pise SBS Disabled
Osim sto ne mogu pokrenuti neke aplikacije...imam problem sa Microsoftovim update-om koji se nemoze instalirati a u kojem se nalaze .NET Framework 2.0 - KB974417 i KB958481.
Zbog toga,sada imam i jako velike probleme sa podizanjem sistema...beskonacno dugo traje.
Pomislio sam da bi bilo dobro sve deinstalirati i sve ponovo instalirati po redosljedu koji mi predlozite. Problem mi je pronaci sve Framework-ove da bi ih deinstalirao.
Da li ima neko racionalan prijedlog, korak po korak....da rijesim ovaj problem.
Radi se o XP SP3.
Moje neznanje me je navelo da budem preopsiran...izvinjavam se.
Hvala
nedims je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2009., 00:58   #2
markaV
Premium
Moj komp
 
markaV's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Pozega
Postovi: 93
eh... Prvo sto probaj je System restore....ako nisi nista rucno brisao.. Ako ne pomogne onda Windows Repair (ali pazi kako se pravi repair jer 80% zapravo nezna napraviti repair) sa istim CD-om od instalacije...to mora pomoci jer u SP3 su ti svi Framework-i.

Druge ideje nemam.. Moze mozda jos biti da ti je pao Windows Installer...al tesko.
markaV je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.12.2009., 00:58   #3
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
cini se da se ovo uspjesno rijesilo uz pomoc susjeda, ali se isto tako upalo u druge CLR probleme…
thopok je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na