Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Web dizajn, programiranje i ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.07.2009., 00:21   #1
stafamu
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: bosna
Postovi: 2
free phpBB

pozz imam nekoliko pitanja i VJEROVATNO CU SE PROVALIT s obzirom da sam ono malo los na ovom polju,naime poceo sam iz zabave i jer me zanima to polje oko pravljenja foruma,poceo sam pravit svoj forum na
Code:
http://www.phpbbweb.com/
na ovoj stranici ali mi ponesto nije jasno npr.zanima mogu li chat staviti na pocetnu stranicu i kako najlaksi nacin koji je, kako promijenit boju admina moderatora da nije istao kao ostalih korisnika itd.i jos me zanima sta trebam ukljuciti da mi svaki novi post nepomjera na dole onaj prethodni,vjerovatno je jos bilo pitanja na ovu temu al ja nisam mogao ovdje da nadjem odgovor, unaprijed se izvinjavam i jos samo nesto sta mi posebno mora bit ukljceno a sta iskljuceno u admin panelu/konfiguraciji ono sta posebno trebam omogucit a sta onemogucit,pozzz haj odgovorite mi neko pliiizzzz
stafamu je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2009., 12:43   #2
markaV
Premium
Moj komp
 
markaV's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Pozega
Postovi: 93
imas gadne muke


Chat sa forumom nema veze. Imas more chatova za skinuti, ali vjerujem da ce tebi to biti problem instalirati. U vecini slucajeva moras koristiti procedure da kreiras bazu u Mysql-u.... Ali ima i gotovih instalacija koje sve odrade same---malo potrazi okolo..

Sto se tice boja na forumu...imas brdo tema za phpbb forum i instaliraj ih tamo u panelu... Svaki si korisnik moze sam promijeniti temu foruma, pa tako i ti ADMINISTRATOR...

Sretno
markaV je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na