Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Web dizajn, programiranje i ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.05.2009., 13:06   #1
mbozick1
Bazinga
Moj komp
 
mbozick1's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 224
Mouse over effect

Bok!
Imam jedan problem koji dosta zivcira. Na stranici http://kuuvocin.comyr.com sam stavio mouse over effekte koji rade dobro u IE-u ali u firefox-u imaju jedan bug. Naime kada se sve ucita i slika se promijeni kada kursorom dodjem na nju (lijevi izbornik) i kada kliknem na link otovri se nova stranica kako i treba ali kada na firefoxu kliknem back button vrati se na predhodnu stranicu no link koji sam bio pritisnuo ostane zamrznut, tj.prikazana je druga slika iz mouse over efekta i nece se micati, tj. mouse over efekt vise ne radi.
Ako itko ima rijesenje bio bih zahvalan.

Hvala!
mbozick1 je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2009., 18:26   #2
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Koristi CSS.

Ovako sumnjam da ce ti radit mouseover efekti u svim browserima. I jos napomena, NIKAD ne koristi space u imenima html datoteka. Primjerice na stranici "o nama.htm" - promijeni u onama.html...
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.05.2009., 03:20   #3
markaV
Premium
Moj komp
 
markaV's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Pozega
Postovi: 93
Ja ti preporucam Flash za Buttone. Brzo ces ga nauciti i moci ces brzo izradjivati Buttone i druge zanimljive stvarcice. Neki kazu "nemaju svi flash, pa izbacuju tu mogucnost"... Danas 99.99% ljudi ima Flash jer bez njega nista ne mogu..

Ovo sto je kolega gore napisao za spajanje rijeci u nazivu...samo bi se nadovezao

o_nama.htm
markaV je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2009., 08:12   #4
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Totalno zaboravio na flash. Nisam fan flasha, al' dobro posluzi za buttone. Plus, svi danas imaju flash zaboravio 99.99%, ne imat flash znaci da nemozes gledat 30% websiteova na netu... To je ko da nemas rezervnu gumu u autu
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2009., 12:31   #5
mbozick1
Bazinga
Moj komp
 
mbozick1's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 224
Hvala na pomoci!

Eto nisam bio bas toliko upucen u te neke "cake", a i nisam bas izradjivao puno stranica, tako da sam, mogu reci noob u tome. Ne znam, pokusao sam raditi u flash editoru... SWF Qucker-u ali nije mi bas bilo jasno, u njemu sam napravio samo one animacije na pocetnoj stranici s grbom i desno sa slideovima, a vidim da ima dosta tutoriala za mouse over na net-u, direktno kodova. Morat cu se malo vise pozabaviti time, procitati koji toutorial..

OK!
Hvala jos jednom. Pozdrav!
mbozick1 je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2009., 21:49   #6
markaV
Premium
Moj komp
 
markaV's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Pozega
Postovi: 93
Za flash koristi Flash a ne kojekakve Quicker-e. Izrada buttona u Flash(sucelje-ne tehnoloia) je stvarno jednostavno-par klikova misem.. Imas punoooo gotovih prijera flasha. Skines fla format, ucitas u Flash, prepravis i kompajliras u SWF i sve je spremno za web..

BTW-kako kapelan Štivin ?
markaV je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na