Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.06.2021., 18:57   #16351
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
To je cijena " ako baš želiš, platit ćeš". Ako ne želiš, također dobro. Zato su te odbili ostali, da ti kažu takvu cijenu, popljuvali bi ih, zato radije odbiju posao.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2021., 19:08   #16352
aCiD Mac
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 96
Da su ponudili normalnu cijenu popravka za dio koji u maloprodaji košta 300,00kn i max 2 sata rada normalno da bih im odnio TV na popravak. Ovako ispada da svi bježe od posla.

Sent from my Xiaomi Poco X3 NFC using Tapatalk
aCiD Mac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.06.2021., 19:10   #16353
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Ne bjeze nego ne da im se radit za cijenu koju određuje kupac a ne serviser
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2021., 19:16   #16354
King of 4
Banned
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: na zapadu
Postovi: 150
Citiraj:
Autor aCiD Mac Pregled postova
Da su ponudili normalnu cijenu popravka za dio koji u maloprodaji košta 300,00kn i max 2 sata rada normalno da bih im odnio TV na popravak. Ovako ispada da svi bježe od posla.

Sent from my Xiaomi Poco X3 NFC using Tapatalk

evo slobodno si tempiraj koliko ce ti vremena trebati za popravak pa se javi natrag jel vrijedi taj popravak 100kn ili ipak vise, plus, taj dio oni koji misle staviti je originalan dio, a ne nekakva traka iz kine.

2000kn sasvim ocekivana cijena za takav tv koji je kostao koliko nov, 7-10k kn?
King of 4 je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2021., 19:18   #16355
aCiD Mac
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 96
Pa da, neda im se. Najbolje bi bilo da im samo donesem pare, a TV ostavim doma. Žali bože poštenih ljudi i radnika.

Sent from my Xiaomi Poco X3 NFC using Tapatalk
aCiD Mac je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2021., 19:24   #16356
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor aCiD Mac Pregled postova
Pa da, neda im se. Najbolje bi bilo da im samo donesem pare, a TV ostavim doma. Žali bože poštenih ljudi i radnika.

Sent from my Xiaomi Poco X3 NFC using Tapatalk
Da se njima, ali ne po tvojoj cijeni
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2021., 19:24   #16357
aCiD Mac
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 96
Citiraj:
Autor King of 4 Pregled postova
evo slobodno si tempiraj koliko ce ti vremena trebati za popravak pa se javi natrag jel vrijedi taj popravak 100kn ili ipak vise, plus, taj dio oni koji misle staviti je originalan dio, a ne nekakva traka iz kine.

2000kn sasvim ocekivana cijena za takav tv koji je kostao koliko nov, 7-10k kn?
Rista, zajedljiv ti je komentar, ohladi. Ne trebam si nikaj tempirat jer to nije moja struka. TV je koštao 5.999,00kn.

Sent from my Xiaomi Poco X3 NFC using Tapatalk
aCiD Mac je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2021., 20:08   #16358
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,204
Pa nadji neki lokalni tv servis onda il malog od susida sa lemilicom pa nek ti on skrpi
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2021., 21:03   #16359
King of 4
Banned
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: na zapadu
Postovi: 150
Citiraj:
Autor aCiD Mac Pregled postova
Rista, zajedljiv ti je komentar, ohladi. Ne trebam si nikaj tempirat jer to nije moja struka. TV je koštao 5.999,00kn.

Sent from my Xiaomi Poco X3 NFC using Tapatalk

oprosti ako je tako zvucalo.



Po tvome onda amaterskom misljenju, koliko bi takav popravak trebao kostati. Plus trebas dva covjeka da bi mogao takav tv okretati, dizati, pakirati, itd.

S tim da si siguran da su prepale ledice, a nije mozda njihov kontroler, ili mozda nesto na maticnoj ploci, ili nesto trece... a sve to moraju istestirati i provesti vrijeme na dijagnozi.
King of 4 je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2021., 23:35   #16360
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
2000 kn????

Ako ima tona, i slika postoji kad je osvijetliš nečime sa strane, onda nema što drugo biti nego rasvjeta, pogotovo ako si je od početka imao na 100%.

Ne znam koliko je kod ostalih, ali svi penzići kojima sam održavao informatiku i DVB-T i ostale stvari, imali su više manje iste TV-e. Zamjena krepale rasvjete kod Grundiga je koštala oko 350-400 kn u ovlaštenom servisu. Mislim da ni u Sonyevom slučaju nije bila nešto puno skuplja, ali ovlašteni servisi kod nas su im isti, pa me ni ne čudi previše.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.06.2021., 23:57   #16361
daki
amigo
Moj komp
 
daki's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: VG
Postovi: 241
Citiraj:
Autor aCiD Mac Pregled postova
Rista, zajedljiv ti je komentar, ohladi. Ne trebam si nikaj tempirat jer to nije moja struka. TV je koštao 5.999,00kn.

Sent from my Xiaomi Poco X3 NFC using Tapatalk

Pa komentar mu je na mjestu...ne cijenis tudi posao, vec unaprijed znas koliko to treba kostati i koliko je to sati rada itd... S takvim youtube majstorima ne zele imati posla.
Mozes probati kod lokalnog servisera proci jeftinije, medutim, to je 65" panel, ogromna povrsina koja se lako savija i puca. Tako da postoji rizik da ostanes i bez cijelog televizora. Iako bi se slozio da bi mi 2000kn bilo malo previse, al svejedno je manje od kupovine novog.
daki je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2021., 08:34   #16362
aCiD Mac
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 96
Citiraj:
Autor daki Pregled postova
Pa komentar mu je na mjestu...ne cijenis tudi posao, vec unaprijed znas koliko to treba kostati i koliko je to sati rada itd... S takvim youtube majstorima ne zele imati posla.
Mozes probati kod lokalnog servisera proci jeftinije, medutim, to je 65" panel, ogromna povrsina koja se lako savija i puca. Tako da postoji rizik da ostanes i bez cijelog televizora. Iako bi se slozio da bi mi 2000kn bilo malo previse, al svejedno je manje od kupovine novog.
Ma nemoj me j. 👏

Ti se slažeš da ipak ne vrijedi 2.000,00kn i onda je ok.

A ja koji se s tom cijenom također ne slažem onda me optužiš da ne cijenim tuđi posao. (Za cijenu rezervnog dijela i obujma posla sam se raspitao kod više izvora i na temelju toga sam napisao komentar)

A u interesu mi je popravit TV, naći ću TV servisera i RADO ću mu platit popravak...


Sent from my Xiaomi Poco X3 NFC using Tapatalk
aCiD Mac je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2021., 08:38   #16363
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,536
Sve do 50" je još ok za rastavljati pa makar sam i doma...

55" je već zeznutiji, a za 65" trebaš dvije osobe i puno prostora.

Trebaš i alat, odnosno one vakumske držače za skidanje panela. Možeš i bez njih, ali šansa da ti pukne panel bez njih je 50%, a sa njima 10%

Ako ćeš profesionalno odraditi posao (a ne ko susjed s lemilicom) onda treba paziti i na filtere, treba paziti da ne ostane prašine u panelu...

Aliexpress nije referenca za gledanje cijene. Aliexpress prodaje neoriginalne dijelove koji mogu biti ok a mogu biti i lutrija. Također, zna se desiti da boja originalnih i aliexpress ledica nije ista, da neoriginalne ledice daju manje svjetline i slično. Dalje, edge rasvjeta se sastoji od više segmenata (najćešće), ovdje je vjerojatno crkao jedan segment, a treba ih promijeniti sve u kompletu - ako zamijeniš samo jedan, velika je šansa da će uskoro otići drugi, pa treći, pa opet sve raskopavaj...
Također, kinez ti pošalje samo traku s ledicama i ljepilom, a proizvođač obično pošalje traku već naljepljenu na hladnjak, a neki čak pošalju i cijeli okvir s filterima na koji samo staviš LCD matricu...
Cijena originalnog dijela tako sigurno nije 300kn, već sigurno bliže 1000kn - malo proizvođač nabije cijenu (opravdano ili neopravdano), malo digne cijenu onaj tko to uvozi, malo država popapa PDV-om i još servis malo digne cijenu dijela i eto te na.

Tako da, cijena je visoka ali hebiga. Po meni do kojih 1500kn bi se isplatilo, ovo je too much za ovaj rang cijene televizora. A popravci do 700kn mogu biti samo na manjim tv-ima, ovdje je puno više posla i puno više ledica.
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2021., 09:34   #16364
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 754
ja sam starcima mijenjao ledice na 50". uzeo iz kine jeftine, prve dosle neispravne pa cekao druge koje su bile ok. imam iskustva s elektronikom i lemilicom, al ovdje sam se najebao ko idiot, i da me sad netko pita jel bi mu zamijenio na nekom jos vecem panelu nema sanse da bih se upustao u to za ne znam kakve novce.
okarm je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2021., 09:51   #16365
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor aCiD Mac Pregled postova
Ma nemoj me j. 👏

Ti se slažeš da ipak ne vrijedi 2.000,00kn i onda je ok.

A ja koji se s tom cijenom također ne slažem onda me optužiš da ne cijenim tuđi posao. (Za cijenu rezervnog dijela i obujma posla sam se raspitao kod više izvora i na temelju toga sam napisao komentar)

A u interesu mi je popravit TV, naći ću TV servisera i RADO ću mu platit popravak...


Sent from my Xiaomi Poco X3 NFC using Tapatalk
Pa evo, raspitao si se, našao nekoga tko je procjenio vrijeme i cijenu, zašto ne daš njemu/njima?
Evo iz mog iskustva u servisu, pristupom kojeg imaš "raspitao sam se, znam cijenu, znam SVE,ALI ne znam tko bi popravio " računaj na odbijenicu ili visoku cijenu. Visoku cijenu ne jer ti netko želi nabit cijenu, nego će te svi redom odbiti osim onih najskupljih.
Što se same zamjene ledica tiče ,ionako će te većina odbiti, jednostavno ne žele to raditi.
Imaš i onih servisa koji kažu " Mi to ne radimo ali košta oko 500kn". Zašto ne radiš ako košta 500kn? Balkane moj.
Bez ljutnje, samo napomena.

Zadnje izmijenjeno od: spawn. 25.06.2021. u 10:01.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2021., 10:01   #16366
aCiD Mac
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 96
Radi vas par dežurnih licemjera, a lako vas je prepoznat, iz dobre namjere, ne želim nikome da traži pomoć i savjet ovdje na forumu.

Sent from my Xiaomi Poco X3 NFC using Tapatalk
aCiD Mac je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2021., 10:19   #16367
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 754
jesi probao pitat kod hanzeka u dugavama?
okarm je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2021., 10:26   #16368
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor aCiD Mac Pregled postova
Radi vas par dežurnih licemjera, a lako vas je prepoznat, iz dobre namjere, ne želim nikome da traži pomoć i savjet ovdje na forumu.

Sent from my Xiaomi Poco X3 NFC using Tapatalk
Sve što sam ti napisao je iz dobre namjere, da ne ideš u servis s takvim pristupom, da ne stvaraš već cijenu unaprijed, nego ako ne možeš sam to odraditi da išceprkaš gdje bi to mogao odraditi a da TEBI nije skupo. Žao mi je što si shvatio drukčije.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2021., 11:23   #16369
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,204
Pitao sam jednog realnog servisera sa opcenito ok cijenama rekao mi je cca 1500kn da uzima za to na 65'' tv pa sad, izgleda da je to realna cijena
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2021., 11:26   #16370
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Hm, originalne ledice su izdržale 2 godine, znači ni te koje će platiti 2000kn možda ne budu duže.
Osobno važem, cijena popravka do nekakve 1/3 možda 1/2 tržišne vrijednosti uređaja bi mi bila isplativa.
To bi možda bilo to otprilike, ako bi takav ispravan tv te starosti vrijedio 3500-4000kn.

Btw ak neko ima Philipsa 42+ cola PFL oznake koji malo radi malo ne-jeftimo udomljujem hahahaha
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2021., 15:08   #16371
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,240
meni je tv stradao u potresu servis 1000kn star 5-7 god 43" na kraju ga ostavio tom poznaniku za 100€ i piknuo novi 55" za 3100. obojci dobro da budem iskren.
devaa je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2021., 16:10   #16372
King of 4
Banned
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: na zapadu
Postovi: 150
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Sve što sam ti napisao je iz dobre namjere, da ne ideš u servis s takvim pristupom, da ne stvaraš već cijenu unaprijed, nego ako ne možeš sam to odraditi da išceprkaš gdje bi to mogao odraditi a da TEBI nije skupo. Žao mi je što si shvatio drukčije.

ljudi ne cijene niciji posao i tu lezi cijeli problem. Neka sazna cijenu sa 3 razlicita mjesta i donese si zakljucak.



Nije mi jos dao odgovor koliko po njemu taj posao vrijedi?
King of 4 je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2021., 16:37   #16373
popo1
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 216
Citiraj:
Autor aCiD Mac Pregled postova
300,00kn i max 2 sata rada

Pa napisao je koliko
popo1 je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2021., 16:43   #16374
King of 4
Banned
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: na zapadu
Postovi: 150
Citiraj:
Autor popo1 Pregled postova
Pa napisao je koliko

mislio sam da se zeza s tim.
zaboravlja da treba 2 covjeka za taj posao.



Ako nadje negdje za 1000kn, neka odmah prihvati bez pogovora.
King of 4 je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2021., 13:47   #16375
mbed
Premium
Moj komp
 
mbed's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 346
Pozdrav svima. Imam LG 55CX OLED, i "skoro pa dummy" NAS D-Link DNS-320L. Kako ih najpametnije upariti da se mogu pogledati filmovi s NAS-a?
Probao sam na NAS-u uključiti multimedia server, i onda preko LG video playera otići na NAS i to radi, i mogu pokrenuti film, ali ne vrti sve filmove. Plus ne želi niti jedan titl učitati (istog su naziva kao i film i u istom folderu, srt/sub formata).
Da li neki drugi player skinuti za TV?
Opcija mi je spojiti dodatno FireStick 4K, ali mislio sam proći bez njega ako mogu.
Zadnja opcija bi bila eventualno bolji NAS na kojem mogu vrtiti Plex (ini nešto slično), ali to mi je opet nova investicija.
__________________

.
mbed je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2021., 17:03   #16376
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,528
kupi firea
gore rokneš kodi .. i prst u uho .. sve radi, sve čita
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2021., 17:18   #16377
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,768
A ako se okurazis i pozelis novi nas samo zbog plex servera, onda lipo roknes shielda i ostatak novca spremis u dzep. Usput dobijes uredjaj koji cita valjda sve sto se danas vrti po netu, vrti plex server i iskoristis trenutni nas kao storage.

Makar za prvu, ja bih dignuo plex server na kompu ili nekom starom laptopu i probao kako to radi. Pitanje je gdje tocno zapinje reprodukcija, je li do tv-a, app-a, nesto trece.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2021., 17:22   #16378
King of 4
Banned
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: na zapadu
Postovi: 150
Citiraj:
Autor mbed Pregled postova
Pozdrav svima. Imam LG 55CX OLED, i "skoro pa dummy" NAS D-Link DNS-320L. Kako ih najpametnije upariti da se mogu pogledati filmovi s NAS-a?
Probao sam na NAS-u uključiti multimedia server, i onda preko LG video playera otići na NAS i to radi, i mogu pokrenuti film, ali ne vrti sve filmove. Plus ne želi niti jedan titl učitati (istog su naziva kao i film i u istom folderu, srt/sub formata).
Da li neki drugi player skinuti za TV?
Opcija mi je spojiti dodatno FireStick 4K, ali mislio sam proći bez njega ako mogu.
Zadnja opcija bi bila eventualno bolji NAS na kojem mogu vrtiti Plex (ini nešto slično), ali to mi je opet nova investicija.

citaj ispod


Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
A ako se okurazis i pozelis novi nas samo zbog plex servera, onda lipo roknes shielda i ostatak novca spremis u dzep. Usput dobijes uredjaj koji cita valjda sve sto se danas vrti po netu, vrti plex server i iskoristis trenutni nas kao storage.

Makar za prvu, ja bih dignuo plex server na kompu ili nekom starom laptopu i probao kako to radi. Pitanje je gdje tocno zapinje reprodukcija, je li do tv-a, app-a, nesto trece.

ovo je top kombinacija
King of 4 je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2021., 12:08   #16379
mbed
Premium
Moj komp
 
mbed's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 346
Znači nema neke preporuke drugog playera za LG webOS?

Mislim da ću za sada ići na Firestick pošto isti imam, ali sam gledao rješenje da ga ne moram koristiti (ekstra daljinski).

Nvidia Shield i/ili novi NAS su u nekom dugotrajnom razmatranju svakako.
__________________

.
mbed je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2021., 12:19   #16380
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,528
Sve ti radi sa lg daljanski na fireu
Provjereno sa fire 4k i lg oled c1
dadoremix je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na