Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.08.2021., 13:09   #8971
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,921
lol. modeli Panasonic SD-ZB25xx su uvezeni odavno i ima ih ko pljeve i prodaju se ko pljeva tak da tu foru mogu prodat nekom drugome.
enivejz sad cekam da se panasonic ocituje pa napisem ovdje...
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2021., 13:16   #8972
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,318
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
meni je suludo da za nesto sto sam kupio u RH imam problema za servis.
Adresa: Pécs, Nagy Lajos király útja 16, 7622 Mađarska


Ne znam kak je ovo u HR.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2021., 13:24   #8973
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,921
a da, bice da sam ja saker kojem nije ni palo na pamet da ta gofna muljaju i imaju google translate stranicu, a artikle salju valjda direkt iz madarske.
potencjalno skupa skola .
će vidimo
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2021., 13:30   #8974
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
nažalost po ovom pitanju ne muljaju.
ti si kupio pekač u mađarskoj. tak da sada sve ovisi dali će ti se naš
ovlašteni servis smilovati ili ne. jer zapravo u konačnici sve ovisi o proizvođaču
dali da je globalno jamstvo ili ne.
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2021., 13:36   #8975
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,318
Nis ne muljaju, sve pise cim upises extreme digital u google.
To kaj oni love one koji gledaju samo cijenu ide na dusu kupca kad i ako dodje do servisa...

Da gledam samo cijenu ne bi nikad nista kupio u Hr ducanu.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2021., 13:39   #8976
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Što se prava kupaca tiče, zar ne živimo u EU, a ne u Hrvatskoj, Mađarskoj...
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2021., 13:48   #8977
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,318
Kakve to veze ima, naravno da ce mu se servisirat proizvod, samo je pitanje di.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2021., 14:59   #8978
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Kakve to veze ima, naravno da ce mu se servisirat proizvod, samo je pitanje di.
Pa to sam upravo rekao
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2021., 15:26   #8979
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
pojma nemam sta je u papirima. to moram provjerit a nisam na lokaciji gdje mi je to.
meni je suludo da za nesto sto sam kupio u RH imam problema za servis. zna se da je MR ovlasteni za panasonic u HR.
vidjet cu sta ce odgovorit panasonic.



kako mislis uvoznik? inace nikad za reklamacije/servise ne kontaktiram ducane gdje sam kupio neg nadem ovlastenog za servis u HR i kontaktiram njih. nikad problema tako nisam imao, zato i nisam razmisljao dali bi ED kao takav bio problematican.

Nisi ti ništa kupio u HR, kako su ti već napisali.

Ja čekam razrješenje jedne situacije s edigitalom, pa ću napisati opširnije u temi s edigitalom.

Uglavnom, niti si kupio u HR, a što se tiče servisa, vidi jamstveni.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2021., 10:55   #8980
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
U petak 27.08. sam kupio Galaxy Buds Pro u svijetu medija i ne znam kako ali uspio sam izgubit racun. Ako se ne varam trgovina odnosno prodavatelj mi je duzna izdat duplikat na moj zahtjev?
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2021., 11:02   #8981
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,764
Ne vjerujem da ce im biti problem, pogotovo jer si ti kupac, a i proslo je samo toliko vremena. Mislim da ce ti na racunu napisati da je prijepis (kopija), al to ne mijenja moc tog papira.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2021., 11:15   #8982
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
OK, budem se danas zelito da mi izdaju tu kopiju.


Malo mije bilo cudno sto je na te slusalice samo 12 mjeseci garancije, a na sluzbenoj Samsung stranici ne mogu naci podatak kolika je sluzbena garanacija. Jel mogu nesto napraviti po tom pitanju?
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2021., 11:20   #8983
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
U petak 27.08. sam kupio Galaxy Buds Pro u svijetu medija i ne znam kako ali uspio sam izgubit racun. Ako se ne varam trgovina odnosno prodavatelj mi je duzna izdat duplikat na moj zahtjev?
Nisu ti ništa dužni izdati, tako da ponesi domaćice
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2021., 12:17   #8984
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
OK, nosim čokoladu
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2021., 12:23   #8985
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,764
Na Budse i Budse+ (koje imam doma) je garancija 12mj, pitao sam vec Samsung helpdesk.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2021., 12:51   #8986
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Na Budse i Budse+ (koje imam doma) je garancija 12mj, pitao sam vec Samsung helpdesk.



To sam vidio, pa se malo pondado da mozda PRVO ima garanciju od 24 mjeseca. Budem poslao upit Samsungu
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2021., 12:56   #8987
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,764
Vidi u onom warranty papiricu, pisat ce ti 12mj na bt sluske ako pise 24mj onda si na konju, ali nekako sumnjam
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2021., 07:58   #8988
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,536
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
OK, budem se danas zelito da mi izdaju tu kopiju.
Ako imaš m/net banking, pokaži im potvrdu da si nešto kupio kod njih u to i to vrijeme, pa će ti vjerojatno lakše izaći u susret.

Inače, uz E Digital i Mall zna biti "problematičan" kod kupnje nekih stvari. Konkretno neke tv-e ne uzimaju od Hr uvoznika već europskih, pa zna doći do problema prilikom reklamacije. Ili recimo u Hr je mogućnost besplatnog produženja jamstva, a ti kupiš u Mall i nemaš tu mogućnost i slično...
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2021., 08:47   #8989
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,921
poz.
ak je OT se ispricavam i molim delete al ovo moram pitat/podjelit da se jos neko ne zaje.


daklem, zena se hrani gluten free prehranom i neki dan kupili u spar-u neki bezglutenski kruh. pojela ga par puta i jutros kod otvaranja novog skuzimo da na origigi DE naljepnici pise da se doticni mora speci na 200C/15min dok na HR deklaraciji nema spomena o tome. nabadali po google translate-u jer DE neznamo beknut oboje.
zvao na njihov 0800 i nikakav odgovor dobio nisam.
jel moguce da su tako nesposobni i da se igraju takvih stvarima jer ocito nisu svjesni da takve kruhove najcesce kupuju ljudi sa upalnih bolestima crijeva :misli:?



geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2021., 18:44   #8990
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
poz. ak je OT se ispricavam i molim delete al ovo moram pitat/podjelit da se jos neko ne zaje.
Prije koji mjesec komentirah Spar epizodu, gdje su im ZG kremsnite dobile potpuno drugi, izrazito konzervirani ind. okus, a imaju vlastitu slasticarnicu u Jankomiru, koja je sposobna izvrsne kremsnite raditi. Kako volim znati zasto se to desava, dobijem glavnu ljubaznu zenu koja vodi, te veli da dobivaju dvije kreme iz SLO, da ih mijesaju i pazi sad (!) ali oni nista ne kusaju sto naprave! Pitam kako mislite da ne probate ono sto napravite? Vele, sve je automatski, mi nista ne smijemo kusati! Kasnije se popravio okus, ali po njihovom parametru okusa, oni uopce nisu znali ni da je bio grozan, ni da se popravio.

Kad bi isti pristup napravila i najosrednjija domacica ili kuhar, ne bi vise imala puno gostiju, jer i najgora domacica koja pravi veceru za tri osobe, ili kuhar za deset, valjda probao jelo prije serviranja. A ovi isporucuju za citav lanac svojih poslovnica i vele da ne kusaju ono sto prave. Sad digni spoznaju na tisuce proizvoda nad kojima uopce i nemaju ikakve intervencija, naspram slijepog primanja i distribucije. Kako jedni higijenski i ini standardi vrijede za male, ali za velike, dobijes ovakva saznanja. Da kupujes nesto, prema formuli koja je vec odabrana, te koju u gotovom proizvodu nitko ne testira okusom. Sto je uvod u tvoje pitanje:


Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
daklem, zena se hrani gluten free prehranom i neki dan kupili u spar-u neki bezglutenski kruh. pojela ga par puta i jutros kod otvaranja novog skuzimo da na origigi DE naljepnici pise da se doticni mora speci na 200C/15min dok na HR deklaraciji nema spomena o tome. nabadali po google translate-u jer DE neznamo beknut oboje.
Ne bih mogao informirano komentirati konkretan proizvod, jer vjerojatno sam ga jednom probao, a dvojim da sam citao dalje od sastava. No "mehanizam" R5 ELISA po kome se oznacava bezglutenski proizvodi, naglasak na proizvode za velike lance, nije jednom konstatirano, da i nisu tako cisti kako se navode. Ako imas vremena istrazi sam, jer tema nije o prehrani. Ali cim vidis u sastavu neke "adhezije" tipa sirupa ili vezno sirupasto, znaj da tome nije mjesto u takvoj namirnici. Zato sam i naveo pricu iz uvoda. Ekologija i zdravlje su postali biznis veci nego ikada.

Proizvodjac pokusava navesti te nepcem i okusom, da od konkurentnih lanaca, odabires bas njegov BG proizvod, pa kao i s drugom procesiranom hranom, radi neke ustupke, dok te cuva od jedne stvari, donosi ti druge koje jednako manje trebas. Ironija je da je danas u ind hrani sigurnije jesti ono sto ima bijelog secera u sastavu, nego njegovi ekvivalenti u umjetnim imitatorima istog, ili sve sto se danas koristi, prvo ekonomijom, a onda tek onda kakvocom sastava.

Bezglutensko brasno sigurno nije najpovoljnije, ne kosta kao ono od, recimo, kestena, ali i dalje, naspram klasicnom nije simbolicno. No, ako pogledas najbolju ponudu via trazilice za hranu, vidjet ces da ti se opet isplati kupiti besglutentsko brasno i sam raditi kruh, naspram gotovih pakirancija, te jos mozes sam kontrolirati sastav i okus, bas po vasoj mjeri doma. Pekac/pecnica, ili kao narod koji ga je pekao na suncu dok je izlazio iz progonstva.




...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2021., 08:50   #8991
Rino
[ZA DOM]Rino
Moj komp
 
Rino's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Kutina
Postovi: 762
Pozdrav!

Frendu su u ADM odbili reklamaciju na matičnu ploču (Gigabyte B360M DS3H) uz objašnjenje da su u servisu napravili dijagnostiku pri čemu su zaključili da je dobila previše napona jer je preko USB-a spaljena i sada je chipset u kratkom spoju.

Naravno da periferija koja je bila povezana s tom pločom i dalje normalno radi na njegovom novom PC-u (Logitech miš i tipkovnica i HyperX headset)

Ima li načina i smisla pisati prigovor?

Hvala
__________________

Rino je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2021., 18:18   #8992
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,536
Neuobičajeno da je došlo preko usb-a, obično nastrada preko mrežnog porta?
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2021., 19:34   #8993
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Napisi da ti posalju dokument od vjestaka koji je to utvrdio i da hoces chalengat to. Ja bih isao u tom smjeru.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2021., 19:38   #8994
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Citiraj:
Autor Rino Pregled postova
Pozdrav!



Frendu su u ADM odbili reklamaciju na matičnu ploču (Gigabyte B360M DS3H) uz objašnjenje da su u servisu napravili dijagnostiku pri čemu su zaključili da je dobila previše napona jer je preko USB-a spaljena i sada je chipset u kratkom spoju.



Naravno da periferija koja je bila povezana s tom pločom i dalje normalno radi na njegovom novom PC-u (Logitech miš i tipkovnica i HyperX headset)



Ima li načina i smisla pisati prigovor?



Hvala
Koliko je stara ploča ?
buljaka je online   Reply With Quote
Staro 03.10.2021., 19:56   #8995
Rino
[ZA DOM]Rino
Moj komp
 
Rino's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Kutina
Postovi: 762
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Koliko je stara ploča ?
Ploča je bila stara malo više od 2.5 godine, dakle još je pod jamstvom.
__________________

Rino je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2021., 08:35   #8996
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Nadam se da ce netko znati odgovor.Kupio sam proizvod i na racunu ju njegova cijena i trosak dostave.Kako se proizvod pokvario prodavac je preuzeo proizvod koji se nazalost nije mogao popraviti te mi je ponudio povrat novaca.Vratio mi je samo cijenu proizvoda ali ne i placenu dostavu.Imam li pravo i na povrat novaca od dosave ili samo kako prodavac tvrdi od proizvoda.

Poslano sa mog moto g 5G plus koristeći Tapatalk
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2021., 09:35   #8997
thesaint255
Premium
Moj komp
 
thesaint255's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Graz
Postovi: 535
Samo proizvod.
__________________
5800X3D @ Scythe Fuma 2
ASUS ROG Strix B550-I Gaming
2x16 GB Crucial Ballistix 3600 MHz
RTX 4070 ti Gamerock
Corsair SF750
Cooler Master NR200P
thesaint255 je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2021., 17:18   #8998
chika7ilo
Premium
Moj komp
 
chika7ilo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Šibenik
Postovi: 177
Ekipa ako moze mala pomoc.
Pokvario mi se AOC Q3279VWFD8 kupljen u Linksa 12.01.2019, garancija 36 mjeseci. Pojavile su se bijele flekice (white spot issue). Danas me kontaktirala njihova djelatnica da prihvacaju reklamaciju ali da nema isti taj monitor nego mi moze ponuditi drugi slican model ili da uzmem nesto u ducanu za te novce ili nadoplatim za drugi monitor.
Kad sam je upitao za povrat novca odgovor je bio ne ,nikako da je to racun iz 2019 i da nema povrata.
Jeli se to nesto promjenilo u vezi povrata novca (raskida ugovora)? Na koji clanak da se pozovem prilikom dopisivanja s njima?
Hvala.
chika7ilo je online   Reply With Quote
Staro 06.10.2021., 17:20   #8999
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,070
Nije se ništa mijenjalo, mogu ti dati isti, ponuditi istih ili boljih specifikacija(Što ti možeš odbiti) ili povrat novca.
To šta oni vole da dobiješ odobrenje kod njih pa da opet nešto uzmeš je njihov problem.
robimarko-bug je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2021., 17:50   #9000
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Imaš pravo na povrat novaca. Makar ja osobno to izbjegavam osim ako mi baš ne treba (tipa hoću baš taj kupiti drugdje jer ga imaju). Oni gube, ja nešto malo izgubim, ali dobijem nove tri godine jamstva.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na