Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Novosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.01.2021., 19:57   #31
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Smeta me pretvrdi middle click na M570. Iako nisu niti lijeva i desna tipka nešto naročito mekane.
Može li se nešto napraviti po pitanju te srednje tipke, zamijeniti switch?
Tražio sam po netu, ali nalazim samo za velike switcheve, za toga nisam niti našao kakvi su.

Nije mi to problem napraviti, radio na prethodniku Logitech Trackman Wheel, ali taj ima puno puno ugodnije tipke od M570.
Kakav je M575 po pitanju tipki u odnosu na M570?
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2021., 14:21   #32
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Navedni Omron, koji je ekvivalent (ali meksi) od ovoga sto Logi stavlja, dat ce ti meksi i tisi klik, samo, jel to vrijedno gnjavaze, ti odluci.

A scroll ti isto spada u kvalitetu koju sam spomenuo jucer u Mx Ergo temi.

Imas recentnije M570 (rev3, rev4) uz znanto meksi scroll pritisak, okretanje prakticno bez zvuka. Ali sve ovisi kakvog dobijes. Nadji koji neispravan M570 na webu, ili jos bolje, vise njih koje netko prodaje za bagatelu. Ili jednostavno trpi ovog, a polako gledaj na kupnju M575 i cuvaj racun.

Ne znam u kakvom ti je stanju inace M570, ako nemas racun, koliko si vjest u komunikaciji, jer Logi bi ti mogao poslati novi M570, ako ispletes dobru pricu.

Nikad lakse nisu slali, bas kod M570 modela. Meni su cak uz izgubljeni ebay.de racun, poslali jednog, kojeg je bas mucio spomenuti senzor.

Uvodni odgovori su obligatorni u kojima ti navode regulu racuna, pa da se potrudis da ga nadjes. Ti ga, recimo nemas, pa nakon nekoliko izmjena poruka, vise za potrebe sustava podrske, samo te navedu da posaljes unified i oni ti salju novi. Meni je vec kurir dostavio, prije nego sam uopce poslao unified.

...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2021., 16:21   #33
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
A što da ti kažem - volim mekane i tihe switcheve na periferiji

M570 je novi, kupljen prije 2 mjeseca. Jedna od tih zadnjih revizija jer piše gore logi.
Ako ga usporedim sa starim Logitech Trackman Wheel (T-BB18) koji me preko 10g služio svaki dan na poslu, M570 ima lošije sve tipke, tracking općenito i pretpostavljam i ležajeve. Middle click je naročito glasan. Kuglica struže od prvog dana, razrađuje se to pomalo, ali sumnjam da će ikad dostići da glatko klizi kao na starom modelu. Kuglice nažalost nisu izmjenjive radi drugačijeg optičkog senzora. Ispočetka je vertikalni pomak radio odlično, horizontalni je iz nekog razloga jako zapinjao, ali se poboljšava iz tjedna u tjedan. Možda zbog bežične komunikcije, ali ja općenito osjetim neki lagani lag.

Za usporedbu, u 10+ godina rada, na starome sam mijenjao samo lijevi mikro prekidač, skinuo s rashodovanog razer miša na kojem je žena dotukla lijevu tipku za cca 2g igranja

Našao sam da bi M570 navodno trebao imati taj middle switch Alps SKHHAJA010:
http://rellinger.blogspot.com/2012/1...-logitech.html
ili Omron B3F
Oba su po specifikacijama 0.98N što mi je pretvrdo.
L/D switchevi na starom trackmanu su tvornički Omron D2FC-F-7N i ovisno o modelu 0.45-0.75N. Srednji ne znam kakav je, ali mogu otvoriti pa vidjeti.



Inače mi odgovara ergonomija M570, naročito fw/back tipke koje su mi nedostajale na starome + premapirani scroll preko kuglice. Za ergo nisam još spreman radi nekih recenzija.
Možeš li usporediti dojmove o 575 u odnosu 570 zadnjih generacija?
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2021., 17:24   #34
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Inače mi odgovara ergonomija M570, naročito fw/back tipke koje su mi nedostajale na starome + premapirani scroll preko kuglice. Za ergo nisam još spreman radi nekih recenzija. Možeš li usporediti dojmove o 575 u odnosu 570 zadnjih generacija?
Kad imas M570 u najboljem izdanju (dobar primjerak) nema puno prituzbi na njega. M575 mozes podesiti do 2000 DPI-a . Prekidace su deklarirali x10 po trajnosti. Nijansu se cini bolje lezeci u ruci, kvalitativno bolji kad predjes na M570, ali netko tko ih ne poznaje, moguce ne bi prepoznao vecu razliku.

Kako nikad ne koristim Logijev softver uz trackball, nisam ni dizao DPI, jer za sve opcije moras njega koristiti. Kugla je osjecajem preciznija i poletnija, ali kad stavis uz novi M570 koji je u super izdanju, nije nebo i zemlja, ali osjeti se. M575 bi trebao - a vrijeme ce pokazati - biti kvalitetniji i ispravljeni M570.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2021., 18:15   #35
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Hvala.
Obzirom da mi high dpi ne igra nikakvu ulogu, mislim da ću preskočiti 575 i dati priliku 570 da se još malo razrade "ležajevi". Ili zamijeniti kuglicu, netko je već pisao tu na forumu da je na ergo mijenjao.
Srednji mikro prekidač ide vrlo vjerojatno na zamjenu kad nađem vremena. Pretvrd je stvarno, a obzirom da mi je radni stroj na linuxu, koristim tu tipku za paste iz primary selection što je jako često. Koliko mi je poznato, windowsi to ne podržavaju.
Jako mi pašu fw/bck uzdignute tipke na M570 i minimalan pokret prsta treba za ih stisnuti. 575 i ergo mi se čine kao korak natrag po tom pitanju.
Za dalje razmišljam u pravcu ergo ili možda isprobati nešto od Elecoma.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2021., 20:36   #36
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,770
Ergo definitivno traži značajan pomak prsta ako ciljaš back-forward tipke. Pogotovo back.

Ja sam Ergu mijenjao kuglicu, ali ne bi ti znao reći ništa o staroj niti razrađivanju iste. Kad sam ubacio novu osjetio sam promjenu isti dan. Staru još čuvam pa mogu probati vratiti i napisati neki dojam.

U winsima te naredbe tipa copy, paste i sl. najčešće uspijem srediti kroz XMBC app. U tom appu imam podešene neke custom naredbe za određene appove, npr u NX-u imam par najčešćih kratica za alate, u Teamcentru isto kratice za upravljanje dokumentima itd.. Sve se naravno podešava na razini aplikacije u kojoj trenutno radiš. Kad makneš fokus sa aplikacije, tipke na mišu se vraćaju u default mod.

https://www.highrez.co.uk/downloads/...tonControl.htm
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2021., 20:53   #37
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Kuglica se manje razrađuje, više ležajevi, odnosno one kuglice na kojima ista stoji. Nažalost po tom pitanju M570 je slabiji od prethodnika.
Što se clipboarda tiče, znaš da u linuxu ima više nivoa toga, za prvi nivo dovoljno je selektirati tekst i onda u bilo kojoj drugoj aplikaciji pozicioniraš miš i radiš paste preko middle click. To je default tipka i selektirani tekst ne ide u clipboard. Ako hoćeš baš u clipboard onda ideš standardno ctrl+c ili ctrl+ins i dalje opet paste bilo kojom kombinacijom. To su 4 tipke za prebaciti tekst dok je ovo 1 klik mišem. Windozeri su mi sporedni OS pa nisam u toku s mogućnostima.
Misliš da bi mogao dobiti tako neko ponašanje tim navedenim ili nekim drugim programom?
Nekad jako davno sam to pokušavao i nijedan program nije radio tako glatko pa sam odustao.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2021., 21:36   #38
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,770
Eeee to mi nije poznato, taj feature u linuxima.

Ali copy-paste funkciju u winsima možeš dobiti s jednim klikom miša. Npr bindaš ctrl+c na back i ctrl-v na fwd tipke, ostaje ti samo označavanje teksta. Ako obje radnje radiš unutar jednog .exe-a (npr unutar excela) onda je lako složiti sve kroz jedan xmbc profil. Ako šaraš npr između excela i worda, onda za svaki app moraš slagati profil, da oba apa prepoznaju custom setup za tipke miša. Zvuči kompliciranije nego što je u praksi.

Probat ću default kuglicu par dana, baš me zanima. Ležajevi su se trebali razraditi u ovih skoro god dana.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2021., 21:59   #39
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
A jel onda opet moram u winsima imati dva klika mišem nakon selekcije, jedan za copy, a drugi za paste?
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2021., 22:21   #40
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,770
Da, za svaku akciju jedan klik. Nisam upoznat ima li drukciji nacin za dobiti c/p funkcionalnost kao sto si gore opisao na linuxu.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2021., 23:34   #41
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Kod mene je M570 još uvijek na stolu, na njegovu žalost stoji 95% vremena nekorišten u sjeni sad već vremešnog G403. Ugrabio sam ga za neku smiješnu cifru kad je bio na zalasku karijere.

To ne znači da nešto s M570 ne valja, dapače.
Jedina prava mana koju mu pripisujem je brzo skupljanje zmazanih ostataka kože i prašine na onim pipcima koji drže kuglu "lebdećom". To me dan danas nervira, svaki dan kad ga koristim moram ga očistiti.

Koristim ga toliko malo jer mi je potrebna sloboda pokreta.
Obrada fotki, videa, malo 3D crtkaranja i gaymanja iziskuju, barem od mene, klasičnog miša. Pokušavao sam se naviknuti i na trackball, ali sam bio trostruko sporiji nakon nekoliko dana uzastopnog korištenja, pa sam ga prekrižio do daljnjega.

Za par klikova po jubitou mi se ne isplati koprcati se s još jednim uređajem.

Prije sam ga puno više koristio, statični položaj na stolu je definitivno ogroman plus za nekoga tko nema velik stol. Srećom meni stane plahta od 40cm x 50cm pod miša, tak da preciznost na nekih 800-1000 DPIa trackball nikako ne može dostići.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2021., 19:23   #42
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,064
moram samo navesti da je ona guma-premaz od mx erga , iako na prvu bolja radi estetike i gripa, tj šaka ne klizi - sad već poprima relativno gadan izgled, na desnom dijelu gdje je sva težina ruke. guma se poprilično izlizala i gubi grip.

neznam da li taj dio pokriva jamstvo

po pitanju performansi - nisam primijetio nekih problema ni na m570 ni na ergu, a imam valjda prvu reviziju m570-tke.

najsretniji sam bio sa marble-om moram priznat, neuništiv je. 10 godina sam ga jahao, niti jedan switch nije riknuo, a nisam ga štedio, osobito lijevi klik bi rado odvalio full power.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2021., 21:10   #43
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,770
Koliko dugo imas erga?

Kod mene je 10-11mj i koristim ga privatno i poslovno. Vidi se tako slabi "izlizani" odsjaj lijevo od logitech loga i na pinky restu (samo tu mi se naslanja ruka), ali guma i grip izgledaju normalno. Stvarno se moram zabuljiti pod svjetlom da skuzim.

Koristim ga s 15° postoljem pa je valjda zato i razlika u drzanju misa
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2021., 23:35   #44
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Takav premaz je na mom, još uvijek živućem, MX Performance odavno dobio noge. O lijevoj strani miša, gdje je ona deblja guma i tipka pod palcem, da ni ne govorim.

Gumirani sloj na G403 se drži nakon 3 godine još uvijek odlično. Znači da se može i fino i kvalitetno.

Ne znam kak failaju tak s tim gumiranjem
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na