Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Web dizajn, programiranje i ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.05.2009., 10:38   #1
mithrandir_1
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 24
Korištenje grafke u C# win aplikacijama

Pozdrav

Imam jedan konkretan problem. Da li je moguće napraviti program koji će prepoznavati grafičke objekte. Da budem točniji - recimo da imam jpg, ili bilo koji drugi tip slike, labirinta. Da li je moguće napraviti da program prepozna razliku između puta, zida i drugih objekata i to koristi kao podatak za navigaciju kroz labirint.

Unaprijed Hvala
mithrandir_1 je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2009., 19:26   #2
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Da
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.05.2009., 16:34   #3
markaV
Premium
Moj komp
 
markaV's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Pozega
Postovi: 93
moguce je napraviti! Ako se radi je jednakim bojama labirinta onda ti pogotovo to nije problem.
markaV je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2009., 17:13   #4
mithrandir_1
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 24
Citiraj:
Autor markaV Pregled postova
moguce je napraviti! Ako se radi je jednakim bojama labirinta onda ti pogotovo to nije problem.
Da znam za funkciju GetPixel il kak se već zove, sam neznam jel se on može primjeniti na dio ekrena, ili ću morati napisati dodatnu f-ciju koja će ju primjenjivati na okolne pixele.
mithrandir_1 je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2009., 17:20   #5
markaV
Premium
Moj komp
 
markaV's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Pozega
Postovi: 93
hm

Citiraj:
Autor mithrandir_1 Pregled postova
Da znam za funkciju GetPixel il kak se već zove, sam neznam jel se on može primjeniti na dio ekrena, ili ću morati napisati dodatnu f-ciju koja će ju primjenjivati na okolne pixele.
Vidi ako treba biti jednostavno napravi mu algoritam po kojemu crta labirint i lako ces onda kontrolirati koordinate..
markaV je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2009., 17:51   #6
mithrandir_1
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 24
Citiraj:
Autor markaV Pregled postova
Vidi ako treba biti jednostavno napravi mu algoritam po kojemu crta labirint i lako ces onda kontrolirati koordinate..
Ma najmanji je problem napravit labirint, već sam radio pathfinding programe sa nasumičnim generiranjem labirinta. Moj pravi zadatak je pokazati osnovna kretanja in-game AI agenata (traženje, izbjegavanje i patroliranje). Pošto se to bazira na onim algoritmima za traženje najkraćeg puta (najvjerojatnije ću koristit A*), meni je glavni problem napraviti program koji će upravljati kretanjem (prepoznavanje i zaobilaženje prepreka, prepoznavanje protivnika tj. ako gledaš iz perspektive AI-ja prepoznavanje igrača). Stvar je u tome da kad sam radio sa nasumičnom generacijom, dosta puta se desilo da je nemoguće doći od jedne do druge točke, a to moram pod svaku cjenu izbjeći. A naravno, pathfinding smo radili u cmd-u i nije bilo nikakve grafike (što je još jedan problem, pošto nismo imali nijedan kolegij koji se bavi programiranjem grafike). Tak da sam u k... i bilo kakva sugestija je vrlo dobrodošla
mithrandir_1 je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2009., 18:01   #7
markaV
Premium
Moj komp
 
markaV's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Pozega
Postovi: 93
vidi to sto trazis sigurno vec postoji. probaj malo na planet code...potraziti. to mozes naci gotov kod.. ili probaj na codeproject
markaV je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2009., 18:19   #8
markaV
Premium
Moj komp
 
markaV's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Pozega
Postovi: 93
markaV je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2009., 19:19   #9
mithrandir_1
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 24
Citiraj:
Autor markaV Pregled postova
vidi to sto trazis sigurno vec postoji. probaj malo na planet code...potraziti. to mozes naci gotov kod.. ili probaj na codeproject
Pa to sam i mislio ak nebudem ništa pametnije mogao smislit, al iskreno rečeno i ovako bi htjeo to naučit radit (i AI i grafiku i sve što se veže uz to).

P.S kad sam prijavljivao temu za rad ovo mi je profesor napisao (citiram):
".......znam da će tema biti teška i kompleksna, ali probajte napraviti što više sami - nemojte samo skiniti packmana...."
Rekao sam mu da ću nešto vjerojatno morati pokrasti, na što mi je on rekao da bar prebacim u win formu.
mithrandir_1 je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2009., 21:17   #10
markaV
Premium
Moj komp
 
markaV's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Pozega
Postovi: 93
to je onda to

Pa eto...znao je sta ces napraviti...to je valjda profa htio... potrudi se napraviti svoj stil i nauciti sto taj kod znaci, pa napravi ponovno sam...
markaV je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na