Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.04.2007., 10:31   #1
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Nema slike

Ljudi pomagajte jer sam vec maksimalno isfrustriran i izivciran

Problem je sljedeci:

Sestrin komp radi na integriranu graficku (ima asus m2n-mx na kojoj je geforce 6100) i sve radi ok dok ne ubacim PCE graficku (7800gtx). Kad ubacim doticnu graficku sve je u redu dok se ne pocne ucitavati windows, u tom trenutku nestane slika.

U dosu/biosu mogu stajati koliko god hocu i sve radi kako treba ali u tisucinki sekunde kad se krene ucitavati windows - slika nestane.
Naravno da sam u biosu stavio da je primarni izlaz za display PCE graficka
Probao sam za svaki slucaj staviti i obrnuto (u slucaju da je nesto izdefektirano u biosu) znaci da je primarni izlaz integrirana graficka ali u tom slucaju nedobijem sliku niti u dosu/biosu a kamoli u windowsu kad monitor spojim na 7800, a kad prikljucim na integriranu sve radi super , sto je i savrseno logicno / normalno jer odgovara postavkama u biosu - znaci u biosu nisu izdefektirane postavke.

Posto je bios, koji je bio automatski stavljem, bio poprilicno star - dignuo sam i flashao najnoviji, nije pomoglo.

U slucaju da sumnjate da graficka ne dobija dovoljno struje spojena je na novo Chieftec 400W napajanje (i ne - nisam joj zaboravio spojiti dodatni kabel za struju ) tako da tu stvarno nebi smjelo biti problema.

Monitor i 7800gtx rade savrseno cim sam isprobao na drugom kompu - ako netko sumnja na tu kombinaciju.

Iako je nebitno, evo cisto da se zna ostatak kompa: x2 3600+, 1GB ddr2 kingmax, doticna maticna, 120gb hard... Monitor je xerox 17" LCD koji spajam preko DVI-kabela, a na integriranu graficku preko adaptera jer nema DVI.

Tko god ima ikakve konstruktive ideje neka vice.
Zahvaljujem...
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2007., 10:40   #2
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
zapravo je dosta bitno sto si naveo ostatak konfe. mislim da je problem u relaciji monitor--win, posto ti se slika u biosu vidi... dakle problem je u windowsima, odnosno refresh rate-u za monitor (isti problem je imo fischer)
dakle: prije nego sto krene ucitavati win stisni F8 da dobijes "napredne" boot opcije, odaberi "enable vga mode" i problem bi trebao biti rijesen. kad udes u win docekat ce te malena VGA rezolucija tako da ce sve biti enormno. postavi rezoluciju monitora i refresh rate kako treba, i restartaj komp. ak ce se opet bootat normalno sve radi.
u svakom slucaju javi jel uspjelo.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.04.2007., 11:02   #3
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Hvala na pokusaju ali nazalost nije upalilo

Nakon sto sam odabrao "enable vga mod" isao je ucitavati win i nestala je slika.

Neznam samo da li sam se prije krivo izrazio : znaci ne da slika nestane u trenutku ukljucivanja windowsa nego nestane u trenutku kad se pojevljuje boot screen od windowsa (znaci jos uvijek je u dosu samo sto se windowsi krenu ucitavati) tako da i refresh rate unutar windowsa nebi ni smio utjecati (ili se varam?) jer je on prakticki jos u dosu, ali u svakom slucaju nije do toga.
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2007., 14:24   #4
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Koliko god mi to bilo cudno - formatiranje i svjeze instaliranje windowsa je rijesilo problem Znaci ipak je bilo do windowsa.

U svakom slucaju

Hvala na pomoci De5tr0yer

__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na