Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Case Modding
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.08.2020., 21:17   #1
axw
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Gdje stignem
Postovi: 8
Lightbulb ARGB kontroler non-ARGB MBO

Imam ASUS ROG B450-F gaming matičnu ploču s RGB headerima.
Želio bih osvijetliti kućište i radni stol koristeći kombinaciju RGB i ARGB traka, ali pošto moja matična nema ARGB zaglavlja, želio bih znati:
1. Koje su mi opcije vezane za spajanje ARGB traka i ventilatora (vanjski usb argb kontroleri, phanteks, asus aura terminal)
2. Hoće li asus aura prepoznati recimo ARGB kontroler spojen preko usba?

Moj je cilj spojiti RGB trake na headere na matičnoj, naravno, ARGB trake u kontroler/e.
Je li to izvedivo? Ili da se pomirim s činjenicom da sve mora biti RGB i ?
Nema mi smisla uzimati kontrolere ako neće asus aura prepoznati ih. Eksterna kontrola osvjetljenja mi nije napeta.

Hvala unaprijed.
axw je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2020., 07:58   #2
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Ako nemas 3pin tj ARGB na maticnoj onda ne mozes niti koristiti.

Ili probaj nabaviti Deepcool RGB Convertor njega spajas na maticnu i u njega rgb ili argb stvari. Samo ne znam da li funkcionira sync iako bi trebao.
FRipper je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.08.2020., 08:25   #3
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
On ima mbo sa RGB headerima. I to ne jedan već 2 headera. Na drugoj slici linka kojeg si postao se jasno vidi njihova pozicija na doljnjem rubu mbo, desno od sredine.

Ne vidim zašto ne bi mogao na njih spojiti vanjske uređaje. Kablove za napajanje i podešavanje provuče kroz rupe na kućištu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2020., 17:27   #4
axw
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Gdje stignem
Postovi: 8
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
Ako nemas 3pin tj ARGB na maticnoj onda ne mozes niti koristiti.

Ili probaj nabaviti Deepcool RGB Convertor njega spajas na maticnu i u njega rgb ili argb stvari. Samo ne znam da li funkcionira sync iako bi trebao.
Ovaj lik je uspio bez ARGB headera:
https://www.youtube.com/watch?v=H35Bb_1WXWM

Shema spajanja

Ako njemu radi, ne vidim zašto ne bi meni. Kopao sam po netu i forumima, namjeravam kupiti aura terminal, on se može spojiti preko usb headera ili usb utora...
Čuo sam za taj RGBconvertor, on u biti pretvara ARGB u RGB ako nisam shvatio pogrešno, to nije nešto što nužno želim. Već imam RGB headere za to, htio bi samo napraviti nadogradnju, proširenje na ARGB koji će funkcionirati tako.
axw je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na