Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.07.2008., 19:07   #1
Ace88
Banned
 
Ace88's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Bihac, BIH
Postovi: 77
Kad probam instalirati XP, samo kursor blinka

Kupio sam novu konfu skromnu ali ipak dovoljnu za solidan gaming:
E2200 kojeg cu OC-ati
1GB DDR2 800MHz, uzecu jos kasnije
PNY 9600GT 512MB
ASUS P5K SE

Ali problem je sto nece da boota kad stavim XP cd. Samo kursor blinka, CD se vrti bude busy, ali kasnije se prestane vrtiti. Ostavio sam par minuta ali kursor i dalje blinka. Probam bootati sa drugog HDD-a na kojem je instaliran XP, sa starog Athlona, i pojavi se ono da odaberem 2 OS-a, posto sam zeznuo pa uvijek moram birati izmedju WinXP i WinXP. I kad odaberem, bude bluscreen i restart. Ali to je razumljivo jer ipak je ovo dual core i 64bit, a ono skroz drugi proizvodjac i generacija. Ali nije mi razumljivo to sto samo kursor blinka. CD je ispravan jer sam bootao sa njega vise puta ovaj stari komp. Googlao sam problem i kaze lik da je rijesio premjestanjem modula RAMa, ja sam premjestio u sve jedan slot ali opet isto. Ubacio sam i Floppy za svaki slucaj, haj reko mozda mu fali . Sumnjao sam na napajanje jer je noname 400W, ali nema smisla da blinka kursor zbog slabog napajanja, valjda bi se restartao pri pokusaju boota ili zahtjevnijeg rada. A frendu mi radi na 300W(iako nije noname) gotovo ista konfa sa vise rama. Jumpere sam isto premjestao i pokusavao sa i bez jumpera na przacu i HDD-u. Maticna sve uredno prepoznaje, sve komponente i u BIOSu radi ko sat. Ali kad krenem instalirati XP samo vidim kursor kako blinka. Kako da instaliram XP, prelazim sa R9550 na GF9600GT pa sam skroz nestrpljiv vidjeti kako sve leti i malo benchmarkati. Pls help.

DVD przac je Pioneer DVR108, na drugim kompovima boota i radi sve uredno. Disk na kojeg zelim instalirati je Seagate stari 4GB ali i on je radio na starom kompu, a nece da boota ni na ovaj sto vec ima instaliran OS, probao sam i na njega instalirati isto kursor samo. Mozda da Flasham BIOS od maticne ili nesto drugo, bilo kakvi prijedlozi su dobrodosli.

E da, da jos spomenem da sam ustekao 20pinski kabal iz napajanja u 24 pinski od maticne, ali sjelo je bez forsanja i udje u BIOS.

Diskovi su svi ATA ali to nebi trebao biti problem, jel tako?
Ace88 je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2008., 19:25   #2
bluefluid
Premium
Moj komp
 
bluefluid's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: VG
Postovi: 1,758
'Seagate stari 4GB'? jel to dovoljno mjesta za xp? koliko no zauzme?
bluefluid je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.07.2008., 19:29   #3
Ace88
Banned
 
Ace88's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Bihac, BIH
Postovi: 77
Jeste, ali cak i da nije, probao sam na drugom disku na kojem je vec XP. Nece ni da boota sa njega, ni da novi instalira.
Ace88 je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2008., 20:12   #4
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,947
Promjeni IDE kabl od cd roma, a ne bi bilo loše kada bi mogao probati i drugi mediji, odnosno posudi od nekog drugu instalaciju windowsa.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2008., 22:11   #5
Ace88
Banned
 
Ace88's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Bihac, BIH
Postovi: 77
Medij i przac bootaju na drugim kompovima bez problema. Izgleda da je problem u tome sto sam ustekao 20pinski konektor od napajanja u 24 pinski od maticne. Nekima radi tako, ali meni valjda zbog toga nece da boota. Vidjecu kad kupim novo napajanje.
Ace88 je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2008., 07:52   #6
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Hmm neznam ja bi prije rekao da je u nečemu drugome problem, za početak provjeri jesi podesio BIOS kako treba, ako ulazi u BIOS i boota do OS selectora sa starim hardom nema razloga da CD ne digne installer, inače neznam 100% jel treba ili ne ali mislim da ti treba SP2 integriran gore na tom CDu (nisam na novije strojevve bez toga nikad instalirao, a s obzirom da ti imaš tako starijih djelova neznam kolko ti je nov CD tj ima li SP gore) pa ako nije uzmi drugi medij...

Onda ako imaš još ovaj stari komp bootaj na njemu taj OS, deinstaliraj sve drivere za čipset i ostalo iz njega (grafu, periferije kontrolere ma sve) onda ga premjesti i probaj bootati s njega...

Provjeri da si ugasio RAID opcije na svim portovima u BIOSu itd...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2008., 12:47   #7
Ace88
Banned
 
Ace88's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Bihac, BIH
Postovi: 77
Probao sa Win XP Black koji dodje sa integriranim SP2, isto sranje.
Probao instalirati cisti XP na drugom kompu pa prebacio da bootam na ovaj novi, opet kursor blinka. Na onom drugom se bar restartuje komp kad pokusa bootati.
Mora biti do ova preostala 4pina, izgleda da maticna sprijecava bootanje bez toga. Ali opet nisam siguran, mogu sad istresti kes za novo napajanje a da i to ne radi.
Ace88 je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2008., 12:54   #8
Bambusha
Premium
 
Bambusha's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Čepin
Postovi: 297
možda neki dio s mišonjom nevalja, ili driveri koje stavlja win
Bambusha je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2008., 13:21   #9
alimilano
Premium
Moj komp
 
alimilano's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Split Hrvatska
Postovi: 936
ni ja ne virujen da je do napajanja...kod ovakvih slučajeva obično bude neispravna jedna od ove tri stvari: optika, kabel, cd medij

ostale mogućnosti: podešeni jumperi, ako si proba sa 2 diska onda bi mogli reć da nije disk iako taj stari hmmm

ostaje ti ploča (to šta je nova ne znači puno), probaj clear cmos

i spoji samo osnovne stvari: bez raznih pci kartica i slično
alimilano je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2008., 16:19   #10
Ace88
Banned
 
Ace88's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Bihac, BIH
Postovi: 77
Optika i cd medij su instalirali XP bez problema na drugom kompu, ispravni su. Kabel sam sad mjenjao iako je nov, i nema promjene. Ovaj koji sam stavljao je 100% ispravan jer sa njega pisem ovu poruku. Znaci optika, medij i kabel su 100% ispravni.

Probao clearati cmos, opet isto. Nije nista spojeno osim osn. stvari: 1 disk, 1cdrom, grafa, proc, ram.

Nadam se da nije do ploce, ali mislim da ipak nije jer sve prepoznaje i radi u BIOS-u.
Onda je ili do nje ili do napajanja.

Kad krene naopako
Ace88 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.08.2008., 14:58   #11
Ace88
Banned
 
Ace88's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Bihac, BIH
Postovi: 77
Probao sam sa frendovim HDDom koji je SATA i radi.
Izgleda da maticna ima problema sa ovim jedinim IDE kanalom.
Danas cu naruciti Seagate ST3250410AS 250GB i Pioneer DVR 2910. Sta mislite o robi?
Ace88 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na