Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.01.2008., 11:50   #1
Igor_Zg
Premium
Moj komp
 
Igor_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 883
T: savjet za kupnju novog wireless routera

ovako imam truli ZyXEL P600, ne vrijedi pol picine vode...

dakle doma je trenutno router kod mog buraza u sobi, znaći burazov PC bi bio glavni comp, on bi imao još jedan LAP na mrežu piknut u routrt a ja bi 2 sobe dalje imao wireless, ja imam D-Linkovu karticu serije DWL-G510.

dao bi oko 100€ za taj router

ovo mi je upalo u oko

http://www.optimum-online.hr/shop/vi...roduct=1503016



jel to dobar proizvod za tu lovu ili imate nešto drugo na umu da mi preporučite...

da imam T-COMovu 2 MBit flat vezu...


unaprijed hvala svima

EDIT: poslije bi se možda prebacio na ovu karticu ak ću imati još nekaj love

http://links.hr/index.php?naziv=Be%9...kl=053.509.132
D-LINK DWA-547
Igor_Zg je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2008., 11:56   #2
Ranma 1/2
Anything Goes Martial Art
 
Ranma 1/2's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Tendo Dojo
Postovi: 542
Ako bi dao i do 100 ojra onda je moja preporuka ovo: Linksys WRT54GL, i još ti od tih 100 ojra ostane 230 kn za neku yebačku WLAN karticu.

Mada ne vidim zašto kupuješ router kad imaš tog Zyxela koji je WLAN? Nemoj mi reći da jednu sobu dalje više nemaš dovoljno jak signal.
__________________
"Water! Why does it always have to be water?!"

Ranma 1/2 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.01.2008., 12:02   #3
Igor_Zg
Premium
Moj komp
 
Igor_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 883
Citiraj:
Autor Ranma 1/2 Pregled postova
Ako bi dao i do 100 ojra onda je moja preporuka ovo: Linksys WRT54GL, i još ti od tih 100 ojra ostane 230 kn za neku yebačku WLAN karticu.

Mada ne vidim zašto kupuješ router kad imaš tog Zyxela koji je WLAN? Nemoj mi reći da jednu sobu dalje više nemaš dovoljno jak signal.

ima oko 70% signala, i router je trul, prestrašno...

opcije za podešavanje su => 0

jednostavno, ne valja...

do sad mi je radio tak tak, pucala veza sama od sebe jako često, sad se više ne mogu ni spojiti na njega, hebe nekaj...

znači ovaj router kaj si predložio je neki best buy??

kaj misliš o ovoj wlan kartici kaj sam je na kraju predložio da bi ju zamijenio za postojeću ili nema potrebe moju mijenjati?

koja je razlika između tvog routera i ovog kaj sam ja predložio?
Igor_Zg je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2008., 12:35   #4
Matt
Premium
Moj komp
 
Matt's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zabok
Postovi: 1,620
Eto par savjeta za wlan prije nego kreneš u trošenje hrvatskih životinja. Ukoliko je router preblizu izvora energije, strujni kablovi, zvučnik i sl, signal se prekida. Pogledaj kak si to riješio kod buraza. Ako pomakneš router i metar od bilo kakvog izvora signal će ti se popraviti garant!
__________________
Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim!
Kad dim izađe uređaj više ne radi!!!
Matt je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2008., 13:21   #5
Igor_Zg
Premium
Moj komp
 
Igor_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 883
Citiraj:
Autor Matt Pregled postova
Eto par savjeta za wlan prije nego kreneš u trošenje hrvatskih životinja. Ukoliko je router preblizu izvora energije, strujni kablovi, zvučnik i sl, signal se prekida. Pogledaj kak si to riješio kod buraza. Ako pomakneš router i metar od bilo kakvog izvora signal će ti se popraviti garant!

sve je o.k.

sam je sad problem kaj mi se kao spoji na router šalje podatke a ne doviman niš nazad od routera, stavim ga da automatski nađe IP & DNS i sve neće se spojiti, upišem manualno adrese, opet ništa, ne reagira router...

ak mi je do sad radilo, zakaj neće više?
Igor_Zg je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2008., 13:44   #6
Ranma 1/2
Anything Goes Martial Art
 
Ranma 1/2's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Tendo Dojo
Postovi: 542
Citiraj:
Autor Igor_Zg Pregled postova
ima oko 70% signala, i router je trul, prestrašno...
A koliko bi ti signala, pa nije ti to radio stanica

Citiraj:
Autor Igor_Zg Pregled postova
opcije za podešavanje su => 0
jednostavno, ne valja...
Gledao sam manual od njega i ne čini mi se da je baš tako. Čini mi se da ih ima i previše za jednog prosječnog korisnika. jedino ako tebi treba nešto posebno što taj router ne podržava.

Citiraj:
Autor Igor_Zg Pregled postova
do sad mi je radio tak tak, pucala veza sama od sebe jako često, sad se više ne mogu ni spojiti na njega, hebe nekaj...
Mislim da ti je Matt dobro rekao. Prvo si provjeri da te nešto druge ne yebe, odnosno ako router ne radi kak spada traži novi.

Citiraj:
Autor Igor_Zg Pregled postova
znači ovaj router kaj si predložio je neki best buy??
I više nego bb.

Citiraj:
Autor Igor_Zg Pregled postova
kaj misliš o ovoj wlan kartici kaj sam je na kraju predložio da bi ju zamijenio za postojeću ili nema potrebe moju mijenjati?
Ne kužim se u WLAN kartice pa ti ne znam reći. Ima trostruku diversity kaj mi se čini pretjeranim za kućnu uporabu, al ajde.
Citiraj:
Autor Igor_Zg Pregled postova
koja je razlika između tvog routera i ovog kaj sam ja predložio?
Za početak ima prostorni diversity što ga automatski stvalja ispred onog D-Link koji ima samo jednu antenu, pogotovo ako se žališ da ti je signal "slab". Podržava razne varijante neslužbenog fw-a kaj znači da možeš dobiti mnoge opcije koje početno nemaš (ako ti trebaju). cijena je puno puno niža, itd.

Ne kažem ja da onaj D-link je vrijedi tih para ali mislim da malo pretjeruješ u izboru opreme za običan kućni WLAN. I dalje stojim pri tome da bi ti onaj Zyxel morao dobro služiti ukoliko nije pokvaren ili nešto slično. Ali tvoje pare.
__________________
"Water! Why does it always have to be water?!"

Ranma 1/2 je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2008., 14:27   #7
Matt
Premium
Moj komp
 
Matt's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zabok
Postovi: 1,620
Sa dlink 684t imam 37 - 47% signala, i relativno sam zadovoljan
Što se tiče zyxela nisam ga nikad vidio ni radio s njim. Nego jesi upisao IP i DNS? Oni kod kompa koji je spojen preko lana moraju biti unešeni, dok kod onog koji prima preko wirelessa moraš staviti obtain automaticaly. Ne upisivati ništa. Meni barem tako radi bez većih problema.

Imam canyon wireless karticu kreirao sam si profil i bez beda se svaki put spajam, osim ako mi šogor ili sestra stave zvučnik blizu routera. Onda se mogu postaviti na glavu, bez fizičkog pomaka uzročnika smetnje wirelessa nema.


EDIT: sad sam se sjetio, nešto što te sigurno hebe je win ili bilo koji drugi firewall. Isključi ih i veza će proraditi!
__________________
Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim!
Kad dim izađe uređaj više ne radi!!!
Matt je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2008., 18:39   #8
ShAd0w
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 12
ja iam isto tako "truli" ruter... zyxel prestige 600 hw 63... od t-scuma ga kupio... kada je u ruter modu konekcija puca dosta cesto, a buduci da igram war3 tft dotu (preko gg-c a), ako veza ode samo na tren, popijes diskonekt i pola njih te bana... -.-" kada stavim u bridg mode, ne diskonekta me vise...

what should I do?
__________________
Komunikacija je jedna od težih vještina...
ShAd0w je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2008., 19:43   #9
dubravkol
Premium
Moj komp
 
dubravkol's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 582
Do neki dan sam imao D-Link 584T. Sad sam si uzeo D-Link 684T. Nisam još isprobavao wireless jer mi fali još wireless usb stick ali ne vidim zašto te nebi taj modem/router zadovoljavao, nego bi išao dati 4 puta više za ovog crnog D-Linka što si stavio link.
dubravkol je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na