Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.02.2007., 13:37   #91
Emissary
ČLAN FKTa
Moj komp
 
Emissary's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Split
Postovi: 2,264
A taj poligon. Zar je to tek nedavno uvedeno? Ja sam ga ima (prije više od godinu dana).
Emissary je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2007., 16:46   #92
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Citiraj:
Autor Matth€w Pregled postova
Poligon su uveli prošle godine brijem. : stoopid
Koliko ja znam, poligon je uveden davnih dana...
Ja sam polagao prošle godine, također sam vozio na poligonu, a i sjećam se da je prije barem dvije godine (sestra polagala), također bio poligon, sad, neznam kakav je sistem kod vas u velegradovima
Razer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.02.2007., 17:59   #93
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,203
poligon???
moji su starci vozili na poligonu prije cca 20 god...
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2007., 18:11   #94
Miratz
Ursus maritimus tyrannus
Moj komp
 
Miratz's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 282
Ljudovi, ja upravo polažem vozački, doduše malo kasno, ali ranije stvarno ne bih imao šta vozit, i ovim putem vas molim, nemojte svi od jednom u autoškolu. Zašto?

Zato jer od ovih glasina, autoškole trljaju ruke i uzimaju previše klijenata [trenutno su u overloadu ] i to je poprimilo tolike razmjere da sad jednostavno instruktor nema vremena da se meni [ili nekom drugom] posveti koliko treba. Kako?

Tako što vozim eventualno 2 sata tjedno!!! Nikako i nikako na zelenu granu s tim, otkad je pukla glasina. Prvih mjesec dana imao sam cca 15 sati. Narednih mjesec i pol imam deset. A to je ljudi moji, jako malo...

EDIT: Još sad doznam da se instruktor razbolio... gripa i to... pa kad da položim???
__________________
Miratz je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2007., 18:16   #95
Red_Dragon
Lost soul still wondering
 
Red_Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Aiur
Postovi: 474
Ma poligon nije takav problem, barem prve 3 radnje ( ja sam išao ovim redom - prva druga prva lagano kočenje, onda rikverc slalom u obliku slova S natrag na početnu poziciju, nakon toga prva gas do kraja druga gas i naglo kočenje, onda sam išao na polukružno okretanje u tri manevra, i na kraju bočno parkiranje (lako se može pasti na ovome).

Ispitiviači su najviše gledali forsirno kočenje i bočno parkiranje. Malo sam se zezal na bočnom, ali sa uspio iz zadnjeg (drugog) pokušaja. Bočno mi je bilo najgore, sama vožnja poslje je bila puno lakša.

edit:

Zapravo mi je bilo puno teže bočno na poligonu gdje su kolci, nego napraviti bočno između auta. Lakše mi se orjentirati kad su auti u pitanju.
__________________
Da nije nas bile za grabu bi spal
Red_Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2007., 18:16   #96
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Pa šta sad, ja sam u autoškolu išao pol godine jer sam imao idiota od instruktora, skoro sam morao ponavljat liječnički pregled...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2007., 19:19   #97
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
a ja sam u autoskoli od 27.3.2006
evo danas polozio i lakse mi je
uletio sam u autoskolu u najgorem vremenu
imao sam maturu, pripreme za faks, ucenje za zdnje ispite, izradivanje i pisanje maturalnog rada, sport-treninzi,nastupi.......
sve mi se bilo skupilo al sam to izgurao
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2007., 23:15   #98
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Citiraj:
Autor Emissary Pregled postova
A taj poligon. Zar je to tek nedavno uvedeno? Ja sam ga ima (prije više od godinu dana).
Ja, kad sam polagao je bila '06. a ovi prije mene kaj su polagali su govorili kao da je uvedeno to prošle godine, dakle '05. rako da stvarno neznam, ja sam samo tako načuo : stoopid
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2007., 18:45   #99
s.u.l.e.l.u.s
Premium
 
s.u.l.e.l.u.s's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Matulji
Postovi: 303
Evo da vam se ja pohvalim,sutra imam završni ispit iz vožnje....kaatastrofa boli me glava,slabo mi je...
Nego sutra pred veče ću malo zbrojiti sve rare i davanja šta sam dao,pa ćemo vidjet kolko je to mene sve skupa koštalo: bonker : : bonker : : bonker2 : hitthewa
s.u.l.e.l.u.s je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2008., 20:32   #100
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Cuo sam od jednog iz razreda sto polaze vozacki da mu je instruktor rekao da u prvi misec iduce godine vozaci opet poskupljuje za 1500-2000kn...Dali vi znate nesto o tome? ja planiram upisat u dogledno vrime pa da znam ocu prije ili iza 1 miseca jer onda imam manje obaveza
Hvala
webstartm je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.11.2008., 21:16   #101
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,340
ja sam isto u sličnom problemu, isto sam načuo da od 1.1. idu cijene gore, ja ću nastojati krenuti ove godine na vozački pa ćemo viditi... nemam sada puno vremena, kraj polugodišta se bliži i tako, ali vidim da ću morati krenuti...
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2008., 21:24   #102
zippo
herr Flick
Moj komp
 
zippo's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Umag
Postovi: 2,057
Citiraj:
Autor webstartm Pregled postova
Cuo sam od jednog iz razreda sto polaze vozacki da mu je instruktor rekao da u prvi misec iduce godine vozaci opet poskupljuje za 1500-2000kn...

ne bi me zacudilo jer kod nas je sve obratno. Svi pricaju o trzistu, zakonima trzista, cijene nafte padaju pa bi bila i nekakva logika da i vozacki zbog toga pojeftini. Ali ne, kod nas ne. valjda su instruktori bogom dani i njihov je rad neprocjenjiv ..... . A kvaliteta tog rada ......
__________________
.:S:T:A:L:K:E:R:.. :2 u ocekivanju


nema vise zippacha ......






zippo je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2008., 21:52   #103
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Ako ništa, barem se upišite do 01.01.2009., a na predavanja krenite kad budete mogli...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2008., 21:54   #104
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
Citiraj:
Autor zippo Pregled postova
..... . A kvaliteta tog rada ......
To je pravi problem, visoka cijena je prihvatljiva ako je kvalitetna uluga, ali ovo danas je parodija(mislim da je SPRDACINA prava rijec), Svi ljudi koje znam da voze auto stvarno sa velikom sigurnoscu i zavidnim umjecenm su padali po pet puta, ni to nije problem, problem je sto dvije osobe koje znam da su polozile sve iz prve su blago receno RETARDIRANE za volanom, pri tome ne mislim na "lose vozace" nego na osobe sa zamjetnim stupnjem retardeacije kad sjednu za volan(s jednom od njih sam od 3 voznje imao 2 sudara, blaza srecom ali opet...).
Treba uvest zakon da kad "XY osoba" skrivi par nesreca(manjih ili vecih) u par godina nakon polozenog vozackog ispita da se njegovom instruktoru i onima sto su ga pustili opali globa od 30.000kn svakom pa ces vidit kad ce opet proc a nece znat.

Ukratko, danas je vozacka skola ko ekonomija ili promet, znanje 0% lova 100%, nije ni cudo da te fakseve osim u RH i BiH ne priznaju nigdje, moglo bi uskoro i sa vozackima tako bit.....na dobrom smo putu.
Uber Gosu je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2008., 21:55   #105
privano
Premium
Moj komp
 
privano's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: ZADAR
Postovi: 80
Je kvaliteta rada je super , vidi se po crnoj kronici . Glavno da napune dobro svoje džepove , a kako će nama svima biti sutra na cesti njima nebitno .
privano je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2008., 22:05   #106
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
ajme........
mislim, ovo nije normalno ako ide jos gore kojih 1500-2000 kuna. znaci, to je oko 7000-8000 kuna za vozacki? pa manje me ispadne auto sa registracijom, za prvi samostalni sta ces bolje (golf1/2, kadet i ta skupina).

takoder, nije normalno da u roku od 6 godina polaganje vozacke poskupi za 200% (mislim da sam tocno izracunao). ja kad sam isao polagati je bio 1880 kuna (sjecam se tocno), i to jos bez kamata na 10 rata (kako sam ja polozio, i to preko opcih uplatnica). jedino sto se poboljsalo je ergela auta za polaganje, svako malo vidim megana i oktaviju, onak, wtf? onda se sjetim koliko kosta polaganje .
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2008., 11:19   #107
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,137
Prije nego sam uopće krenuo u autoškolu, počeo sam zapisivati svaki trošak na poseban list papira. Ostao mi je još samo jedan ispit, vožnja. Ove cijene vrijede za Istru (da, svugdje je drugačije...).

- 70 kuna psihotest
- 350 kuna liječnički pregled
- 100 kuna knjiga (na kaparu, znači nakon teorije vraćaš knjigu i dobijaš svojih 100 kuna nazad, ja ih još nisam dobio)
- 150 kuna TAKSE (to bi bila ona knjižica kandidata i još "neki troškovi" između)
- 5700 kuna (za gotovinsko plaćanje autoškole - znači benga, teorija, itd.)
- 103 kune za ispit teorije
- 400 kuna predavanje prva pomoć
- 80 kuna ispit prve pomoći
- VOŽNJA cca. 400 kuna - ne znam točno jer još nisam bio na tome
_____________________________________________
oko 7400 kuna a da se SVE PROĐE iz PRVOG pokušaja, lijepo nema šta i računajte na to da uskoro poskupljuje, pa kad poskupi, opet će poskupiti...
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2008., 19:31   #108
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Ja sam na kraju bio oko 5000 potrošio sve skupa - 35 sati vožnje i položio sam od prve, i ne nisam podmazivao ništa a položio sam kod frajera koji je žensku koja je polagala prije mene srušio jer je nagazila crtu na poligonu kod mimoilaženja unatrag pa si računajte kolko je bio strog...

Btw vozio sam ga sat i pol po gradu prije nego mi je rekao da je zadovoljan...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na