Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.02.2007., 09:16   #61
Juggernaut
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Varaždin, Bronx
Postovi: 1,097
http://www.youtube.com/watch?v=M5lrX...elated&search= e baš me zanima u koju školu za ovo treba iti, i kak bi me policija kaznila za 100ks+ : lol2 :
Ne preostaje nam nista drugo nego A kategoriju završiti ( oni koji nisu ), kupiš gajbu pive i pozoveš lokalnog majstora- On ti u auto ugradi mashinu od motora i noway da te radi necg kazne. Ah da mogu te kazniti zbog nezakonitih preinaka na motoru, bla bla bla.
Juggernaut je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2007., 09:36   #62
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Citiraj:
Autor Renesis Pregled postova
ne treba davat zmigavac kad se ukljucujes u rotor, samo kada se iskljucujes...
treba dat lijevi kad se ukljucujes i zadrzat ga do iskljcenja
i desni kad se iskljucujes
jed2i je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.02.2007., 11:06   #63
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
btw, znam da je kažnjivo na autocesti vozit manje od 60, za ceste izvan naselja neznam dal je.
Prije je bilo kažnjivo iospod 40 km/h
Valjda je još tako.
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2007., 11:24   #64
Zvijerko
Pečurka
 
Zvijerko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: U blizini Osijeka
Postovi: 1,294
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
neposredni krivac nesreće? baš. 500 m od kuće iz sporedne uličice izletava ispred mene tip s golf jedinicom. niš, zgazim kočnicu i kaj? stari od mog frenda se vozio iza mene i zabije mi se u gepek. i onda stari od frenda objašnjava muriji da nije on kriv nego vozač golfa. moš si mislit. murijak popizdio dok mu je objašnjavo da sam ja, ispred kojeg je golf i izletio, uspio zakočit. a on nije, jer NIJE držao odstojanje. tako da ako neki kripl napravi sudar jer nije uspio na normalnom mjestu preteć morona koji vozi 40, sam si je kriv. btw, znam da je kažnjivo na autocesti vozit manje od 60, za ceste izvan naselja neznam dal je.
Vidi, ja sam nedavno imao prometnu u kojoj je tip ladno vozio 30 gdje je dopušteno 70 i bez žmigavaca skrenio u moju traku pred mene i ja nisam mogao a da se ne zabijem u njega i dođe murjak i krene meni pričati o razmaku (naravno, radi se o cesti s dvije trake). Kada sam ja malo izrešetao murjaka s protupitanjima onda se malo počešao po glavi i rekao pa vidiš je tako. Taj tip je bio vozeča bomba, samo je bilo pitanje kad će ga netko uz takvu vožnju. Uostalom, najmanja dopuštena brzina je 40 km/h (osim ako znakom nije rečeno manje) i kazna za nepoštivanje te granice je 400 kn. Ako vozi brzinom dvostruko manjom od dopuštene mora upaliti sva 4 žmigavca da bi na neki način upozorio ostale sudionike u prometu. Isto tako, ako se netko kreće vrlo malom brzinom, obavezan je propustiti vozila iza sebe kada se stvori kolona (kolona = tri ili više auta). E sad, to što naša policija pametna gleda samo na one koji voze brže (bilo to i 11 km/h više što istini na volju ako netko zna i pazi ne znači puno), a ne i one koji voze presporo (a opet ponavljam imaš članak u zakonu koji se odnosi samo na takve i kazna propisana za taj prekršaj je 400 kn) nije u redu i takvi nerjetko (uz one koji su preživčani i moraju ih preletiti, a ne tvrdim da oni nisu krivci također) neposredno izazivaju prometne nesreće.
__________________
ECS Z77H2-A2X Deluxe
I5 3350P
G-Skill 16 GB DDR3 2133MHz
Gainward Phantom GTX760
250 GB Samsung Evo Basic SSD
XFX XTR 650W
Silencio 650
Zvijerko je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2007., 11:25   #65
Zvijerko
Pečurka
 
Zvijerko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: U blizini Osijeka
Postovi: 1,294
Citiraj:
Autor jed2i Pregled postova
treba dat lijevi kad se ukljucujes i zadrzat ga do iskljcenja
i desni kad se iskljucujes
Moram priznati da ovo s lijevim žmigavcem prvi puta u životu čujem. Mene su učili, a isto sam čuo i od mali milion ljudi iz RH i EU da kad ulaziš u kružni tok ne daješ žmigavac, već samo kad izlaziš. A posebno mi nije jasno zašto bi davao lijevi žmigavac na ulasku u kružni kad su svi kružni na smjeru udesno?!?!
__________________
ECS Z77H2-A2X Deluxe
I5 3350P
G-Skill 16 GB DDR3 2133MHz
Gainward Phantom GTX760
250 GB Samsung Evo Basic SSD
XFX XTR 650W
Silencio 650
Zvijerko je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2007., 12:15   #66
frANZi
Dr. Gonzo
Moj komp
 
frANZi's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 954
Citiraj:
Autor Zvijerko Pregled postova
Moram priznati da ovo s lijevim žmigavcem prvi puta u životu čujem. Mene su učili, a isto sam čuo i od mali milion ljudi iz RH i EU da kad ulaziš u kružni tok ne daješ žmigavac, već samo kad izlaziš. A posebno mi nije jasno zašto bi davao lijevi žmigavac na ulasku u kružni kad su svi kružni na smjeru udesno?!?!
A pogotovo ne kužim zašto bi držao lijevi žmigavac dok se voziš u kružnom toku?
frANZi je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2007., 12:43   #67
Hrvoje xyz
lepi
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 922
Citiraj:
Autor Renesis Pregled postova
ne treba davat zmigavac kad se ukljucujes u rotor, samo kada se iskljucujes...
u pravilu , treba.
nema te sile koja ce te kaznit zbog nedavanja , a i meni je blesavo to konkretno pa naravno da imas namjeru uc u rotor ne stojis bezveze tam : hitthewa , al eto , to se moze shvatit kao ulazak u krizanje i da trealo bi dat lijevi zmigavac.
kolko ja znam , netreba bit upaljen cijelo vrijeme dok smo u rotoru.to bi moglo zbunit ljude jos , ko zna , modza se prestrojavas?!
no , to nisam siguran.
pri izlasku s rotora desni.

Po meni , puno je veci problem sto ljudi neznaju u koju traku bi usli s obzirom gdje izlaze .. tu ima kamikazaaaa : quake :



e i da sto se cijena tice - krenuo 2004 , platio 1599 kn
sa placenim ispitima i pecatima - nekih 2000.
Hrvoje xyz je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2007., 12:55   #68
bad::cat
zloČesta maČka
Moj komp
 
bad::cat's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: MuMu Land
Postovi: 126
izgleda da je sve to samo trik da se privuku novi polagači u autoškole
__________________
::: mjau :::

bad::cat je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2007., 13:05   #69
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Citiraj:
Autor Zvijerko Pregled postova
Moram priznati da ovo s lijevim žmigavcem prvi puta u životu čujem. Mene su učili, a isto sam čuo i od mali milion ljudi iz RH i EU da kad ulaziš u kružni tok ne daješ žmigavac, već samo kad izlaziš.
dajes lijevi jer ulazis u kruzni tok
izlaz iz kruznog je desno , zato je potrebno zadrzat lijevi ako ostajes u kruznom toku

Citiraj:
Autor Zvijerko Pregled postova
A posebno mi nije jasno zašto bi davao lijevi žmigavac na ulasku u kružni kad su svi kružni na smjeru udesno?!?!
recimo imas kruzni tok s 2 trake
ulazis u njega s lijevim zmigavcem, zadrzavas ga i kad zelis ic van prebacis na desni, malo je nespretno za izvest al da se ljudi tog pridrzavaju brijem da bi u kruznim tokovima bilo 80% manje nesreca

AKO NE ulazis u kruzni tok, tj ides krajnjom desnom trakom ne daje se lijevi zmigavac, tj daje se samo desni koji je za prvi izlaz

eto zato ti je to

Citiraj:
Autor Hrvoje xyz Pregled postova
u pravilu , treba.
nema te sile koja ce te kaznit zbog nedavanja , a i meni je blesavo to konkretno pa naravno da imas namjeru uc u rotor ne stojis bezveze tam : hitthewa , al eto , to se moze shvatit kao ulazak u krizanje i da trealo bi dat lijevi zmigavac.
kolko ja znam , netreba bit upaljen cijelo vrijeme dok smo u rotoru.to bi moglo zbunit ljude jos , ko zna , modza se prestrojavas?!
no , to nisam siguran.
pri izlasku s rotora desni.
vjerovao ili ne ja sam na svoje oci vidio da je policija kaznila tipa upravo zbog nedavanja lijevog zmigavca
treba bit upaljen jer je frend pao na ispitu iz voznje zbog toga
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2007., 14:37   #70
Zvijerko
Pečurka
 
Zvijerko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: U blizini Osijeka
Postovi: 1,294
Citiraj:
Autor jed2i Pregled postova
dajes lijevi jer ulazis u kruzni tok
izlaz iz kruznog je desno , zato je potrebno zadrzat lijevi ako ostajes u kruznom toku
Onaj dio zašto dati lijevi još ima logike, iako sam mišljenja da nije potrebno jer žmigavac NIJE potrebno davati ako je smjer kretanja obavezan.

A što se ovog citata iznad tiče, razmišljanje takvo je užasno glupo. Jer kružni tok možemo zamisliti kao najobičniju ravnu cestu na koju se priključujemo. E sad, ako voziš cestom jednom trakom, a s desne strane ti je ulica u koju možeš skreniti, jel ti možda voziš s lijevim žmigavcem upaljenim u tom trenutku jer nećeš skreniti desno??? Pa pobogu, zato postoji desni žmigavac kojim pokazuješ drugima da skrećeš desno. A to da nećeš skretati pokazuješ time što ne upališ žmigavac, a ne tako što upališ žmigavac suprotnog smjera
__________________
ECS Z77H2-A2X Deluxe
I5 3350P
G-Skill 16 GB DDR3 2133MHz
Gainward Phantom GTX760
250 GB Samsung Evo Basic SSD
XFX XTR 650W
Silencio 650
Zvijerko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.02.2007., 19:15   #71
Hrvoje xyz
lepi
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 922
slazem se.

lol , jesam spammer : hitthewa
al ocu da podrsku svom misljenju.

recimo da svi u kruznom toku imaju lijevi zmigavac
kak bi onda znali kad se neko oce prestrojit ? nebi to bas islo.
Hrvoje xyz je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2007., 19:29   #72
Viperus
Premium
Moj komp
 
Viperus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 729
Citiraj:
Autor frANZi Pregled postova
Ja mogu reći da su u Zagrebu vozači očajni. Kao prvo, prag tolerancije većini vozača je nula. Nervozi, iz koje proizlazi brza i oštra vožnja, u prometu nije mjesto. Treba biti tolerantan i solidaran. Ali, kako živimo u milijunskom gradu s konstantnim porastom broja automobila, to je vjerojatno nemoguće.

Također, ja bih zabranio prometovanje automobila u užem centru grada jer je tamo kaos i kad nisu gužve, a kamoli za vrijeme jutarnjih i popodnevnih gužvi.

Što se tiče rotora, loše je izveden i opasan, ulazi se s velikim brzinama u njega i kompliciran je. Ne zovu ga đabe 'groblje žmigavaca'. Većina ljudi uopće ne zna pravila u tom rotoru. Ali sa sigurnošću mogu reći da treba jako paziti kada žena ulazi u rotor, jer valjda nemaju osjećaja, pa misle da je automobil koji dolazi dovoljno daleko, a i brže kretanje im nije neka strana. Pa onda dolazi do svakakvih situacija.

Nešto što jako mrzim je 'šaranje' između traka, tj. konstantno prebacivanje iz trake u traku i provlačenje između dva auta. Vjerujem da većina ljudi misli da je to *način* vožnje, a ne da je zabranjeno ili bar opasno. Ali šta ćeš, kad i policija slično vozi.

Uglavnom, kad se gleda sveukupno, kultura u vožnji i nije baš na nivou. Mišljenja sam također da se 'specijalci' (tipa vožnja po tramvajskoj pruzi, stajanje ispod semafora nakon pređene kolone, uvaljivanje u kolonu i sl.) i 'trkači' rješavaju obilnim i čestim kaznama koje su primjerene financijskom statusu kažnjenika. Ovo sve kažem jer sam živio u Njemačkoj i znam kako se tamo vozi i kako se prekršaji tretiraju. Baš kao što je netko rekao, oni su za jedan milenij ispred nas što se tiče kulture u vožnji.
konačno neko normalan , inače tek nedavno sam navršio 17.5 pa se tek idem upisat u auto školu , ali sve što ti kažeš je istina.

Umjesto gluposti sa 0.5 promila , trebali bi znatno povisiti kazne čak i za najmanje prekršaje tipa ne davanje žmigavaca i povećati broj policajaca na cestama. Ali kud bi time došli , smanjio bi se broj nezaposlenih policajaca koji sasvim moguće još uvijek štrajkaju pred banskim dvorima i smanjio bi se broj manijaka i bahatih ljudi koji prolaze kroz crveno , ne daju žmigavce , stanu na zelenom valu (to je super kad ti stoji neki konzum kamion na 1 od 3 trake )

Također je zanimljiva činjenica da je čak i nakon nedavnih snimaka na vijestima (utrke u večernjim satima) policija nije ništa postigla , navodno jer se snimke ne mogu koristiti ko dokazi (dobro da se nisu sjetili doći na mjesta utrka i vidjeti ih vlastitim očima te "pokrenuti pravni postupak protiv njih")
Viperus je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2007., 19:30   #73
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
gle kad se hoces prestrojit das desni
samo jedna traka u kruznom toku je traka za kruzenje
iz svake druge ides na prvom izlazu van

tak ide pravilo
nespretno je ici lijevo i dat desni zmigavac, a ***iga takvo je pravilo i to moram napravit na ispitu
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2007., 19:56   #74
Zvijerko
Pečurka
 
Zvijerko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: U blizini Osijeka
Postovi: 1,294
Citiraj:
Autor jed2i Pregled postova
gle kad se hoces prestrojit das desni
samo jedna traka u kruznom toku je traka za kruzenje
iz svake druge ides na prvom izlazu van

tak ide pravilo
nespretno je ici lijevo i dat desni zmigavac, a ***iga takvo je pravilo i to moram napravit na ispitu
Hehe, morat ću ovo provjeriti kod instruktora i ispitivača koje znam, jer stvarno nikad ovo nisam niti vidio niti čuo (a ne mislim samo na RH), a još manje mi ima smisla.

@Viperus

Mislim da su ove kazne itekako dovoljne za neke kao što sam ja koji radi za 1800 kn mjesečno, samo je stvar u tome da se te kazne kod onih koji ne žele platiti nikad ne naplate. Ali, kazne ne bi trebale biti fiksne, već po tome tko ima kakva primanja pa da vidiš kako ovima s hrpom para ne bi bilo svejedno (naravno, kad bi im se naplatilo). Recimo, jedne godine najveća kazna za prometne prekršaje u Njemačkoj je bila oko milijun eura!!! Mislim da bi se i Todorić dobro počešao po glavi da dobije toliku kaznu i da je mora platiti.

Isto tako, policija ima svoje norme u smislu koliko kazni mora imati za jednu noć. I onda se naši prekrasni i radišni murjaci smjeste negdje gdje mogu na gluposti uvatiti nabrzaka nekoliko naivaca i onda ostatak radnog vremena provede u birtiji. Naša policija je sve samo ne zlatna i dok ih je ovakvih nije potreban niti jedan jedini više, a dok nam je pravosuđe kakvo je kazne nisu potrebne veće

EDIT: Baš sam sad malo popričao sa svojim bivšim instruktorom i samo se nasmijao na ovo s lijevim žmigavcem u kružnom toku i rekao da je to glupost i da ne postoji takvo prometno pravilo
__________________
ECS Z77H2-A2X Deluxe
I5 3350P
G-Skill 16 GB DDR3 2133MHz
Gainward Phantom GTX760
250 GB Samsung Evo Basic SSD
XFX XTR 650W
Silencio 650
Zvijerko je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2007., 20:35   #75
terminator
Spermich Termich
Moj komp
 
terminator's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Bistra
Postovi: 884
Citiraj:
Autor bad::cat Pregled postova
izgleda da je sve to samo trik da se privuku novi polagači u autoškole
i meni se sve čini
__________________
terminator je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2007., 23:20   #76
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor Zvijerko Pregled postova
Recimo, jedne godine najveća kazna za prometne prekršaje u Njemačkoj je bila oko milijun eura!!!
Njemačka nema takve kazne. To ima Finska. Po primanjima. Mislim da je nedavno sin nekog njihovog tajkuna za vožnju od 80km/h u naselju gdje je dozvoljeno 40km/h platio 170000 ojrića. Bome, to je i njima da se zamisle. To mi je OK. Što bi njemu značilo da je dobio 170 eura kazne? Al ovako...
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2007., 23:57   #77
Zvijerko
Pečurka
 
Zvijerko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: U blizini Osijeka
Postovi: 1,294
Koliko ja znam ima takve kazne. Jer baš sam u novinama čitao za gore navedenu kaznu. Ajd, možda baš nazovem u germaniju tetku da se malo raspitam
__________________
ECS Z77H2-A2X Deluxe
I5 3350P
G-Skill 16 GB DDR3 2133MHz
Gainward Phantom GTX760
250 GB Samsung Evo Basic SSD
XFX XTR 650W
Silencio 650
Zvijerko je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2007., 00:28   #78
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2007., 07:39   #79
Viperus
Premium
Moj komp
 
Viperus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 729
Citiraj:
Autor Zvijerko Pregled postova
Hehe, morat ću ovo provjeriti kod instruktora i ispitivača koje znam, jer stvarno nikad ovo nisam niti vidio niti čuo (a ne mislim samo na RH), a još manje mi ima smisla.

@Viperus


Isto tako, policija ima svoje norme u smislu koliko kazni mora imati za jednu noć. I onda se naši prekrasni i radišni murjaci smjeste negdje gdje mogu na gluposti uvatiti nabrzaka nekoliko naivaca i onda ostatak radnog vremena provede u birtiji. Naša policija je sve samo ne zlatna i dok ih je ovakvih nije potreban niti jedan jedini više, a dok nam je pravosuđe kakvo je kazne nisu potrebne veće
Nečeš vjerovati kako su glupi policajci u Šibeniku. Zaustavili nas , tvrdeći da nismo dali žmigavac.....: lol2 :........a cesta ima 10km ravnoga , nemaš nigdje skrenuti niti dati žmigavac ni da očeš : bonker :
Viperus je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2007., 08:31   #80
Zvijerko
Pečurka
 
Zvijerko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: U blizini Osijeka
Postovi: 1,294
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Hm, čini se da su se onda ovi u novinama gadno zafrknuli, a ja sam očito bio krivog mišljenja
__________________
ECS Z77H2-A2X Deluxe
I5 3350P
G-Skill 16 GB DDR3 2133MHz
Gainward Phantom GTX760
250 GB Samsung Evo Basic SSD
XFX XTR 650W
Silencio 650
Zvijerko je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2007., 12:56   #81
bad::cat
zloČesta maČka
Moj komp
 
bad::cat's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: MuMu Land
Postovi: 126
zabrijali ste u ot boys
__________________
::: mjau :::

bad::cat je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2007., 13:30   #82
frANZi
Dr. Gonzo
Moj komp
 
frANZi's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 954
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Njemačka nema takve kazne. To ima Finska. Po primanjima. Mislim da je nedavno sin nekog njihovog tajkuna za vožnju od 80km/h u naselju gdje je dozvoljeno 40km/h platio 170000 ojrića. Bome, to je i njima da se zamisle. To mi je OK. Što bi njemu značilo da je dobio 170 eura kazne? Al ovako...
Ima ima. Bar je bila dok sam ja bio tamo. Ubiti tih kazni nema u pravilnicima, nego se određuje od slučaja do slučaja.
frANZi je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2007., 21:52   #83
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
Citiraj:
Autor jed2i Pregled postova
dajes lijevi jer ulazis u kruzni tok
izlaz iz kruznog je desno , zato je potrebno zadrzat lijevi ako ostajes u kruznom toku

recimo imas kruzni tok s 2 trake
ulazis u njega s lijevim zmigavcem, zadrzavas ga i kad zelis ic van prebacis na desni, malo je nespretno za izvest al da se ljudi tog pridrzavaju brijem da bi u kruznim tokovima bilo 80% manje nesreca

AKO NE ulazis u kruzni tok, tj ides krajnjom desnom trakom ne daje se lijevi zmigavac, tj daje se samo desni koji je za prvi izlaz

eto zato ti je to
I ispitivac i autoinstruktor mi evo rekli da se pri ulasku u kružni tok ne daje žmigavac, eh pa ko je sada tu lud...

znači pri ulasku, se NE daje, drugo su prestrojavanja (ako ima više traka), ali za ulazak se ne daje žmigavac.

eto mojih 5 lipa
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2007., 21:58   #84
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
http://www.tportal.hr/vijesti/hrvats...9/0586006.html

Živi bili pa vidjeli

Inače, ja sam položio baš nedavno 01.12.2006. pa sam izbjego ove nevolje, a čak mi i drago što su uveli poligon pa da se i tamo nešto nauči
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2007., 23:14   #85
frANZi
Dr. Gonzo
Moj komp
 
frANZi's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 954
Citiraj:
Autor Matth€w Pregled postova
http://www.tportal.hr/vijesti/hrvats...9/0586006.html

Živi bili pa vidjeli

Inače, ja sam položio baš nedavno 01.12.2006. pa sam izbjego ove nevolje, a čak mi i drago što su uveli poligon pa da se i tamo nešto nauči
Ma pusti te fore. Predizborna je godina, naslušat ćemo se svakakvih sranja.

U konačnici, mislim da je i ovo poskupljenje glupost. Oni to traže, ali je vjerojatnost da će proći prilično mala.
frANZi je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2007., 05:14   #86
Emissary
ČLAN FKTa
Moj komp
 
Emissary's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Split
Postovi: 2,264
Citiraj:
Autor Matth€w Pregled postova
http://www.tportal.hr/vijesti/hrvats...9/0586006.html

Živi bili pa vidjeli

Inače, ja sam položio baš nedavno 01.12.2006. pa sam izbjego ove nevolje, a čak mi i drago što su uveli poligon pa da se i tamo nešto nauči
Kakav poligon?
Emissary je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2007., 08:16   #87
Hrconja
Premium
Moj komp
 
Hrconja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,604
sigurne voznje, kaj ne?
__________________
Hrconja je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2007., 08:59   #88
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
ma poligon,imaš 4 vježbe (polukružno okretanje, naglo kočenje, blabla) i to imaš na ispitu prije izlaska na cestu, ako to prođeš, onda nastavljaš dalje na cestu...
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2007., 11:44   #89
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Citiraj:
Autor Emissary Pregled postova
Kakav poligon?
Poligon su uveli prošle godine brijem. : stoopid

Imate 4radnje. Prva radnja odvozite normalno ravno nekih 30m izmedju čunjeva, pa onda rikverc slalom izmedju istih. Drugra radnja je bočno parkiranje, s time da imate full malo prostora. Treća radnja je polukružno okretanje u tri poteza, isto full malo prostora za baratanje. Četvrta radnja, naglo ubrzavanje i kočenje.

Prvo to morate proć onda tek na cestu na ispit. Ak to padnete, ne idete nigdje
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2007., 12:43   #90
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
evo polozio sam prije kojih sat vremena
tip me odfuro na rotor
i reko je jedan krug napravi i vrati se od kud si dosao
ja sam napravio radnje koje sam opisao u ovom threadu i tim mi je rekao da je SVE ispravno, znaci lijevi zmigavac u rotoru i to.....
prije mene istu rutu je vozila zenska i njoj je prigovorio jer nije drzala zmigavac u rotoru
jed2i je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na