Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.12.2018., 18:15   #2581
QS
Premium
Moj komp
 
QS's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Split
Postovi: 284
Ekipa,

trenutno sam na HTu i recimo samo da su brzine očajne 4mbit (stabilno dodushe) al' bolje od toga ne mogu dobit (kilometri parice etc etc). Bio je i turbo-mix na probi kod mene neko vrijeme i to je bilo poprilično neuspješno (bazna stanica mi je predaleko).

Niknula je nova (teletova), cca 600 metara zračne linije. Trebala bi bili i optička vidljivost - na padini je brda ispod kojeg je moja pećina

Postoji li mogućnost da se pokućni uzme na probu kao prije ili se moram obvezat ugovorom na dužničko ropstvo od 24 mjeseca?

Ako bi išao na teletinu - jel bolje uzet njihov aparat (i ako je - koji) ili da uzmem nešto u svom aranžmanu?
__________________

Zadnje izmijenjeno od: QS. 25.12.2018. u 18:16. Razlog: Nepis-Man
QS je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2018., 18:38   #2582
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
QS... odeš u poslovnicu od Teleta i odma dobiješ ruter, aktivira se tokom dana, imaš 5 radnih dana za vratiti sve nazad... naravno uzmeš na ugovor od 2 godine ali ako vratiš u 5 dana se poništava... bar bi tako trebalo biti, provjeri.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2018., 20:44   #2583
QS
Premium
Moj komp
 
QS's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Split
Postovi: 284
@dakky - thx

šta s aparatom? njihov ruter ili nešto svoje?

lokalno je mreža već složena (edgerouter x + unifi...) - tako da šta god bude ide u bridge ili DMZ
__________________
QS je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2018., 17:19   #2584
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,061
Tele2 otišao u prošlost! Odluka pala između t-coma i A1 na A1 brzine solidne signal mrak.




Zadnje izmijenjeno od: Nikox. 02.01.2019. u 14:27. Razlog: hhht
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2018., 12:56   #2585
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Kaj ti je bazna stanica u dvorištu
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2018., 15:49   #2586
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,061
Nije u dvorištu 2.1km( stara 2.7km) novo napravljena prije dvadesetak dana puštena u rad još malo podešavanja i probijen zvučni zid 150Mbps routerom na A1. Uglavnom duplo veće brzine nego na staroj baznoj stanici




Zadnje izmijenjeno od: Nikox. 28.12.2018. u 15:51. Razlog: sd
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2018., 16:29   #2587
E-mil
Oppa Gangbang Style
Moj komp
 
E-mil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,756
Koji je to dio grada?
E-mil je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2018., 16:48   #2588
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,061
Van grada u gradu nema šanse dobiti te brzine. 2.7km stara 2.1km nova


Zadnje izmijenjeno od: Nikox. 28.12.2018. u 16:56. Razlog: ki
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2018., 17:21   #2589
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,367
Zanimljivo..... Njihov ruter?
axo je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2018., 18:28   #2590
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Susjed uzeo iszo pokućni kao ja, i sad ak radimo speed test u isto vrijeme dešava se kao da dijelimo 80-tak Mbita.
Znači ja pokrenem speedtest, ode brzina na nekih 70Mbita i čim on pokrene meni pada brzina. On ima nekih maksimalnih 40-tak Mbita. Udaljeni smo od odašiljača cca 3.5 km.

Inače sam ja uspio dobit najviše 96-97 Mbita.
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2018., 19:49   #2591
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Tako je svima, a ne samo vama i ne samo "kao da dijelimo 80-tak Mbita" nego tocno tolko i dijelite od raspolozivih kapaciteta bazne stanice.

To je isto kao i sa wifi-em, dijeli se ukupni bandwidth wifi routera na sve korisnike...


Nagovori susjeda da predje na neku drugu mrezu, jer kad vam se spoji jos nekoliko korisnika oboje ce te past u depru
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2018., 22:33   #2592
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,061
Citiraj:
Autor axo Pregled postova
Zanimljivo..... Njihov ruter?
Moj router i nije hombox nego je tarifa Mobilni Net L
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2018., 18:28   #2593
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Susjed je prešao sa vip homeboxa, dosta tu ljudi oko mene ima vip homebox zbog fiksnog telefona, sumnjam da se bude još puno ljudi uzelo tele2, nema tu nekih korisnika koji troše neki veliki promet
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2018., 19:48   #2594
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,061
Citiraj:
Autor sharkri Pregled postova
Dali se nekome dešava da mu ovaj Signal Strenghet padne na 93 ili više,
ovo mi se već dešava drugi dan za redom, a treći put danas, samo prdne i net je neupotrebljiv, dali je to do rutera ili do telca.
Da mom bratu se to isto dešava signal -87 i padne na -103 e sad dal je do njih ili do routera ne znam
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2018., 19:56   #2595
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor pinkskin Pregled postova
Susjed je prešao sa vip homeboxa, dosta tu ljudi oko mene ima vip homebox zbog fiksnog telefona, sumnjam da se bude još puno ljudi uzelo tele2, nema tu nekih korisnika koji troše neki veliki promet
I kakvi su dojmovi od susjeda?
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2018., 18:12   #2596
window09
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 73
Pada li još kome brzina tel22 preko praznika? Sa 60 palo na 10 (1mb/s). Hmmm. Tako je već 5 dana.
window09 je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2018., 10:32   #2597
Sniper
Community Manager
Moj komp
 
Sniper's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 313

Tele2 - Otok Krk - Njivice - van sezone.
Prvi, drugi mjesec ovo ide i do 90Mbps.


Preko sezone ne mogu ni forum očitati. Borba bude 10-15Mbps i to s ogromnim latencijama.
Ali opet... koliko para za "neogranicen" internet toliko muzike
Sniper je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2018., 15:56   #2598
Jooj
Premium
Moj komp
 
Jooj's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: De
Postovi: 165
Citiraj:
Autor Sniper Pregled postova

Tele2 - Otok Krk - Njivice - van sezone.
Prvi, drugi mjesec ovo ide i do 90Mbps.


Preko sezone ne mogu ni forum očitati. Borba bude 10-15Mbps i to s ogromnim latencijama.
Ali opet... koliko para za "neogranicen" internet toliko muzike
Mozes li provjeriti razinu signala na mobitelu? cisto da usporedim sa svojom lokacijom i sto mogu ocekivati?
kod mene je trenutno razina signala na mob cca -93 dBa
Jooj je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2018., 17:35   #2599
red_john
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2018
Lokacija: Split
Postovi: 2
Prije 8 mjeseci, prebacio sam se sa T-Comovog bakra (10/1Mbps) na Tele2 4G internet.

Prije toga sam pogledao na onoj njihovoj mapi pokrivenosti na webu, i 4G mi je bio nekako na rubu (plavo), al 3G je bio sasvim pokriven (zeleno) sudeći po slici.
I računam ja, okej, spustit ću ga na 3G, znam da teoretski maksimum (42Mbps HSPA) nije realno očekivati, ali kad bi dobio bar pola (21Mbps), već bi bilo duplo bolje od T-Coma.

I uzeo ja, potpisao ugovor, namonitirao, između 5-15Mbps (3G možda za nijansu bolji od 4G ali varira). 15 u iznimno rijetkim slučajevima. Router btw stoji na drugom katu (dakle visoko) i pored prozora (dakle bez većih prepreka).
Nakon toga sam krenuo tražit 4G antenu, ne bi li to poboljšalo situaciju. Ni jedan od operatera ih nema u prodaji. U dućanima u čitavom Splitu, postoji jedan model na Svijet Medija, 400kn.
Nema veze, otišao na eBay, uzeo neku antenu, čekao je mjesec dana.

Poboljšala je situaciju za 5-10dBm u postavkama rutera, ali brzina se nije pomakla.

Nakon priče sa Tele2 službom za korisnike, saznao sam da se mapa pokrivenosti odnosi na VANJSKU UPOTREBU?! WTF. Ako daješ mapu po "vanjskoj upotrebi" onda bi i ruter koji prodaješ trebao bit vodootporan, a naravno da nije. Na stranici im piše *rezultati prikazani na mapi su simulirani i ne moraju odgovarati stvarnim uvijetima. Kažu oni meni da oni iz svoje interne mape (zašto tu ne stavite na web?!) vide da sam i za 3G u "rubnom području". Ovo po meni dosta graniči sa varanjem ljudi.
Ustvari ni to nebi pomoglo jer sam probao ruter stavljati i van kuće, ista stvar, varira par Mbps gore-dole od speedtesta do speedtesta.

Nakon toga, dobio sam generički odgovor da se "kontinuirano radi na unaprijeđenju", što mi ustvari ne pomaže jer to unaprijeđenje ne mora obuhvatiti mene. Nakon dosta potrošenog vremena rečeno mi je da je u planu izrada nove bazne stanice koja bi bila bliže mojoj lokaciji. Trenutna je udaljena 12km, a planirana nova stanica bi bila 3km. Odlično. Ali bez obzira kako formulirao pitanje, nisu mi mogli dati točniji datum, već mi je rečeno da se to planira godinu-za-godinu, pa bi prema tome nadogradnja trebala biti napravljena do kraja godine. I evo, 31.12. nadogradnje nema.

Također, na mobitelu preko bonbon-a (HT) dobijam bolju brzinu, i Tele2 ima sklopljen roaming ugovor da se mogu koristiti T-Com bazne stanice, ali ne u svim područjima. Izgleda da je moja lokacija dovoljno blizu Splita da se ne mogu prebaciti na roaming. Krasno.

Što predlažete?

Još strpljenja s Tele2 u nadi za novu baznu stanicu?
A1?
Povratak na T-Com? (pls no)
Kupnja bolje/skuplje LTE antene?

Hvala na odgovoru
red_john je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2018., 22:38   #2600
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
I kakvi su dojmovi od susjeda?
Susjed bio na vipu, tam je imao 3 puta veću brzinu cca, ali hebiga promet mal, ima dvoje manje djece, pa mobovi, jubito, iptv itd. i naravno vipov promet mu je mal. Kaže sam da bude 30-30 Mbita stabilno i on je zadovoljan

@red_john

Normalno da je to tablica za pokrivenost vani a ne u kući jer ako i rade mjerenja signala rade ih vani jer signal u kući ti ovisi i o strukturi tvog zida na kući.

I T-com veli da rade kontinuirano na poboljšanju usluga u fiksnoj telefoniji pa eto kod mene podzemni kabeli nisu mjenjani sigurno od kad su postavljani, znači 30-tak godina, brzina fiksne linije je oko 2 Mbita i hebga, nebu to unaprijedili dok nebude isplativo ili jednostavno kabeli neodu tolko u qurac da ni telefon nebude mogo radit
__________________


Zadnje izmijenjeno od: pinkskin. 31.12.2018. u 22:44.
pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2019., 00:23   #2601
QS
Premium
Moj komp
 
QS's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Split
Postovi: 284
@nikox cime mjeris signal - odnosno odakle tako sexy screenshot signala vadis?
__________________
QS je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2019., 11:22   #2602
Green_FanBoy
FC Bayern <3
Moj komp
 
Green_FanBoy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Varaždin
Postovi: 255
Citiraj:
Autor Nikox Pregled postova
Van grada u gradu nema šanse dobiti te brzine. 2.7km stara 2.1km nova


WTF?! Živim cca 300 m od tebe i ni približno nemam takvu brzinu.
__________________
trgovine (stari acc karlo10):
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Green_FanBoy je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2019., 13:16   #2603
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,061
dođi na kavicu do mene ili ja do tebe pa da vidimo gdje ti šteka i razradimo taktiku kako pravilno napasti baznu stanicu

evo prvo ovogodišnje mjerenje

Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2019., 23:14   #2604
eloc
Registered User
Moj komp
 
eloc's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2019
Lokacija: Osijek
Postovi: 9
Poz,
Jadujem sa 10/1Mbps T-Com internetom već godinama (brzina konstantno 4/0.5Mbps) te želim naći nešto bolje. Ovo sa Tele2 pokućnim mi se čini odlično jer brzine (koliko sam čitao po forumima i sl.) su miljama bolje od mojih trenutnih, čak i one najmanje i nekako polažem nade u 4G baš u svojoj specifičnoj situaciji. Naime imam jedan LTE (4G) odašiljač 60 metara zračne udaljenosti od moje kuće, još jedan 190 metara, još dva komada na cca kilometar prema zapadu i jedan na kilometar prema jugu. Ima ih još par na oko kilometar, ubiti, stvarno ih ima. Još jedna dobra stvar je ta što u mojoj ulici (pa i u ulici pored) nema nekih zahtjevnih internet korisnika, puno djedova i baka, tek nekolicina ovakvih kao ja, a oni možda ni nisu na 4G mreži... (također, nema zgrada nigdje u blizini)

No da pređem na pitanje, zanima me bi li to što ima toliki broj LTE odašiljača pomoglo da se smanji zagušenost mreže, odnosno dali pojedini korisnik koristi sebi najbliži odašiljač? U tom slučaju ja bih koristio ovaj na 60 metara od mene i osobno ne bih imao veze sa ostalima. Radi li to ovako ili sam nešto krivo shvatio? Također, mogu li samo zbog ta dva čimbenika (slabo korištenje interneta u mojoj blizini te blizina odašiljača) očekivati velike brzine interneta ili postoji još nešto što bi moglo srozati brzine bezobzira? Nadam li se prerano?

edit: Također, što se tiče probnog roka, čitao sam negdje da ako uzmem uslugu online imam 14 dana probnog umjesto 5 ako to napravim u poslovnici. Nekako mi se to ne čini uvjerljivim, zna netko nešto o ovome?

Zadnje izmijenjeno od: eloc. 01.01.2019. u 23:25.
eloc je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2019., 23:24   #2605
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ako imaš koga od frendova ili poznanika koji koriste Tele2 mobilnu mrežu ili pokućni net, pozovi ih na kakvo pićence, na prasiće ili tako nešto te da uzmu sa sobom aparaturu te tijekom druženja podvečer nabacite par speedtestova i ako ti se svidi,.uzmeš

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2019., 23:39   #2606
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor eloc Pregled postova
odnosno dali pojedini korisnik koristi sebi najbliži odašiljač? U tom slučaju ja bih koristio ovaj na 60 metara od mene i osobno ne bih imao veze sa ostalima. Radi li to ovako
Ne, kako se modem spaja na koji odasiljac je sveti gral, tko to otkrije zauvjek ce imati najbolji net

Konkretno u mene je odasiljac na 800MHz maltene u dvoriscu ( silos ) i ono, vidi se jel... no na ulazu u grad nekih 1000m digli su 1800MHz odasiljac i pogodi sta ?

Router ako ne fixam na 800MHz bjezi na ovaj dalji redovito a vrati se na blizji kada je kisurina ili snjezina gusta tj. kada se totalno pogubi signal s njega !

Citiraj:
Autor eloc Pregled postova
edit: Također, što se tiče probnog roka, čitao sam negdje da ako uzmem uslugu online imam 14 dana probnog umjesto 5 ako to napravim u poslovnici.

Nekako mi se to ne čini uvjerljivim, zna netko nešto o ovome?
Da, imas 14 dana fore od aktiviranja usluge, sam postivaj formu raskida online ugovora i nemas brige.

Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
na prasiće
Pa ak se bu neko prase zavrtilo dodjem mu ja iz Valpova sa svim routerima sto imam
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2019., 00:11   #2607
eloc
Registered User
Moj komp
 
eloc's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2019
Lokacija: Osijek
Postovi: 9
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Router ako ne fixam na 800MHz bjezi na ovaj dalji redovito a vrati se na blizji kada je kisurina ili snjezina gusta tj. kada se totalno pogubi signal s njega !
A kada su dobri vremenski uvjeti, jesu li ti bolji rezultati na ovom sa većom frekvencijom - a daljem, ili na ovom sa manjom - a bližem?
I kako uopće saznaš frekvenciju pojedinog odašiljača?
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Router ako ne fixam na 800MHz bjezi na ovaj dalji
Držiš li ga onda fixirano na 800MHz ili ga pustiš neka se spoji na koji želi?

Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Ako imaš koga od frendova ili poznanika koji koriste Tele2 mobilnu mrežu ili pokućni net, pozovi ih na kakvo pićence, na prasiće ili tako nešto te da uzmu sa sobom aparaturu te tijekom druženja podvečer nabacite par speedtestova i ako ti se svidi,.uzmeš
Budem probo testirat ako nađem nekog ko ima, ako ne, 14 dana fore mi je sasvim dovoljno za testiranja

Zadnje izmijenjeno od: eloc. 02.01.2019. u 00:31.
eloc je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2019., 00:19   #2608
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor eloc Pregled postova
Držiš li ga onda fixirano na 800MHz ili ga pustiš neka se spoji na koji želi?
Nebitno za tvoj slucaj jer tele2 je 99% sve na 1800MHz, dakle spajalo ti se blizje ili dalje uvjek ce biti 1800MHz osim ako nisi sretnik pa da imas 2100MHz u blizini. Ocu rec samo da nije pravilo da ti se spaja na onaj blize.

Uzmes router i testiras.... 14 dana je dosta za prikupiti dojmove. Platiti ces za tih 14 dana i to je to...
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2019., 00:32   #2609
eloc
Registered User
Moj komp
 
eloc's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2019
Lokacija: Osijek
Postovi: 9
Hvala na informacijama!

U zadnje vrijeme koliko sam čitao po prijašnjim stranama, rijetko tko je zadovoljan sa Tele2... Opravdano ili?
eloc je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2019., 00:46   #2610
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Kako kome. Kolegica je uzela to starcima i kod njih veli da nikad ispod 30 mbps nije, a van grada su jedno 10 km. Sve ovisi o regionu.
Uzmi, 14 dana krkaj, koncentriraj se na vikende i period 19-22h kad svi tandrkavaju po netu i po mobitelima. Tada budeš vidio najgori scenarij i neka te to vodi.

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na