Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.11.2017., 20:10   #9811
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor Vade_Darther Pregled postova
Iako ti ovo nema veze sa mojim radom u servisu pokusat cu da ti odgovorim. Plasma ima totalno drugaciji nacin rada od LCD televizora kao i CRT i koriste fosfor i opcenito se zna da je na tim panelima bolji SD signal. Naveo si high end Sony TV i low end Samsung TV i normalno je da ce biti biti bolja slika na tom Sony-ju a razlog je sama kvaliteta izrade panela i pozadinskog osvjetljenja(jedan je VA drugi IPS). Naime kod tog Sonyja je prvo 10 bitni panel a kod tog Samsunga 8-bitni. Drugo je sto je taj Sony ima 5 puta bolji kontrast od tog Samsunga. Trece je FALD pozadinsko osvjetljenje kod Sony-ja a kod Samsunga je obicni direct led za globalnim zatamnjenjem. I opcenito u strukturi subpiksela kod tog Sony-ja vidi se da ima 8 domena a kod Samsunga 6.
Nisam trazio odgovor tipa "opcenito se zna". I ne, navedeni Samsung nema IPS ni PLS nego cisto dobar VA panel sa nativnih 4500:1. Sve bi to ionako trebalo biti manje bitno kada se radi o punih 15" razlike iliti 69% vece povrsine, a veci TV opet uspijeva izgledati puno bolje. Samsung 65KS8002 i 60KS7002 takodjer izgledaju bolje.

Stvar sa SDom je malo kompliciranija od "manje je bolje". Velicina jest jedan od faktora, no isto tako u ovom konkretnom slucaju 49" mora SD razvuci na 3840x2160. S ozbirom da se radi o TVu i dalje nize klase, scaler i procesiranje sigurno nije na nekoj visokoj razini. Apsolutno je moguce da 49" izgleda losije od 55".
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2017., 20:24   #9812
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Vade_Darther - koristi multiqoute.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2017., 20:24   #9813
Vade_Darther
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: BiH
Postovi: 138
Citiraj:
Autor sibica Pregled postova
Tv bi bio smješten u dnevnoj sobi, gledao bi se ravno. Klasični uvjeti, nikakav cinema stil . Sada imam tamo Grundiga starog par godina koji ok obavlja svoju namjenu, ali umjesto njega uzimam nešto malo veće što može otvarati i ovaj novi dvb-t2 i dvb-s2.
Imas ovaj sa VA panelom(dabar kontrast i crna boja ali los kut gledanja) za black friday za 2.564kn sa 5 godina jamstva:
https://www.sancta-domenica.hr/led-t...ue40m5002.aspx
Imas ovaj sa IPS panelom(odlican kut gledanja ali los kontrast i crna boja sto tebi nece smetati jer neces gledati TV u "cinema stil-u" kako si napisao) za 2.799kn:
https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-43lj500v.aspx

Citiraj:
Autor tor Pregled postova
Vade_Darther - koristi multiqoute.
OK. Necu se vise sa njima ni raspravljati jer ocigledno ni ja njima ne mogu promijeniti misljenje a ni oni meni.
Vade_Darther je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2017., 20:28   #9814
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Očito ne razumiješ što ti govorimo, ne postaj dva posta za redom, korsti opciju multqoute - na prvi post koji želiš citirati, klikni pored qoute gumba na ovaj plusić, pa na slijedeći post klikneš qute. Osnove konverzacija na forumu, ovako kad opališ dva i više postova zareodm, izgleda kao da pričaš sam sa sobom Ja sam ti spojio tvoje prethodne postove, tako trebaju izgledati.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2017., 20:34   #9815
Vade_Darther
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: BiH
Postovi: 138
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Nisam trazio odgovor tipa "opcenito se zna". I ne, navedeni Samsung nema IPS ni PLS nego cisto dobar VA panel sa nativnih 4500:1. Sve bi to ionako trebalo biti manje bitno kada se radi o punih 15" razlike iliti 69% vece povrsine, a veci TV opet uspijeva izgledati puno bolje. Samsung 65KS8002 i 60KS7002 takodjer izgledaju bolje.

Stvar sa SDom je malo kompliciranija od "manje je bolje". Velicina jest jedan od faktora, no isto tako u ovom konkretnom slucaju 49" mora SD razvuci na 3840x2160. S ozbirom da se radi o TVu i dalje nize klase, scaler i procesiranje sigurno nije na nekoj visokoj razini. Apsolutno je moguce da 49" izgleda losije od 55".
Vidis da ne znas ni radi cega se raspravljamo nego ti je samo bitno da mi proturjecis. Naime sve je krenulo kada je covjek pitao sta da izabere lg-49uj6307 ili lg-55lj625v. Radi se o televizorima iste serije pa ce tako i skaler i procesuiranje slike biti isto te ce SD sadrzaj na manjem TV-u izgledati bolje nego na vecem sa iste udaljenosti. I za mene je ova rasprava gotova. TOCKA!
EDIT: Vidim sad da spomenuti Samsung nije IPS odnosno Samsungova inacica PLS i priznajem gresku. Takodjer sam zaboravio navesti i da je nativna frekvencija onog Sony-ja 100/120Hz a onog Samsunga 50/60Hz i da Sony ima najbolje procesuiranje SD signala odnosno prikaz istog od svih drugih brandova. E sad je stvarno gotovo. TOCKA!
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
Očito ne razumiješ što ti govorimo, ne postaj dva posta za redom, korsti opciju multqoute - na prvi post koji želiš citirati, klikni pored qoute gumba na ovaj plusić, pa na slijedeći post klikneš qute. Osnove konverzacija na forumu, ovako kad opališ dva i više postova zareodm, izgleda kao da pričaš sam sa sobom Ja sam ti spojio tvoje prethodne postove, tako trebaju izgledati.
OK, hvala.

Zadnje izmijenjeno od: Vade_Darther. 21.11.2017. u 20:49.
Vade_Darther je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2017., 20:50   #9816
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor Vade_Darther Pregled postova
Radi se o televizorima iste serije pa ce tako i skaler i procesuiranje slike biti isto
Ne radi i nece, ali ako si zavrsio raspravu i stavio tocku u caps, to je valjda onda to

Ajd' necu te ni ja vise podj... ovaj proturjeciti. SD si ionako sam izvukao, i iz nekog razloga napravio predmetom bespotrebne "rasprave".
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2017., 22:49   #9817
Vade_Darther
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: BiH
Postovi: 138
Hah ti mene kao pod*ebavao. Svi ste se urotili protiv mene pa nisam znao kome vise sta da pisem i poceo sam se gubiti a nitko nije stao na moju stranu iako sam citao ovaj forum prije nego sam se registrirao i znam da ima puno korisnika ovog foruma koji razmisljaju kao i ja. Kada sam vidio da rasprava ne vodi nikud odlucio sam stati jer se tema pocela zatrpavati nepotrebnim postovima. Vozdrica.
Vade_Darther je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2017., 22:58   #9818
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Citiraj:
Autor Vade_Darther Pregled postova
Svi ste se urotili protiv mene
Pravi si Vader
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2017., 23:07   #9819
vex
Premium
Moj komp
 
vex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: sl. brod
Postovi: 1,288
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Ne kužim ove spike da je tv prevelik. TV nemre bit prevelik i točka. Jbt, kad idem u IMAX, nebi mi smetalo da je platno duplo veće neg je.
nakon što sam godinama trubio isto ovo, rekao bih da ipak može biti prevelik

Sve preko 50' na 3 metra je već too much i moraš pogledati film 3 puta da sve detalje vidiš


Anyhow , sutra trebam otići po ovaj, ima li kakav stručnjak da blagoslovi ??

https://www.ronis.hr/tv-lg-oled55b7v...55B7V/product/
vex je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2017., 23:14   #9820
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
skup je za tu dijagonalu
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2017., 23:18   #9821
vex
Premium
Moj komp
 
vex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: sl. brod
Postovi: 1,288
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
skup je za tu dijagonalu
Ma ja sam u dojčlandu, zemlji malih cijena

košta soma i pol € na akciji
vex je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2017., 23:25   #9822
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
ak ti stane, probaj nać 65'', ja se naviko na 65 mogo bi komotno i veće

btw. jedno pitanje za ekipu sa 65'' sony tvom, kad spojim komp na TV, na tvu kaže nativna rezolucija 1920x1080, kaj nije 4k?
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2017., 23:37   #9823
vex
Premium
Moj komp
 
vex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: sl. brod
Postovi: 1,288
imam manje od 3 metra, i ovo je previše al *bat ga . 65 nema šanse
vex je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2017., 23:45   #9824
Vade_Darther
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: BiH
Postovi: 138
Citiraj:
Autor darkijas Pregled postova
Pravi si Vader
Svaka slicnost sa stvarnim osobama i dogadjajima je namjerna.
Vade_Darther je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2017., 07:19   #9825
mboltuzi
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Vrbovec
Postovi: 105
Citiraj:
Autor vex Pregled postova
nakon što sam godinama trubio isto ovo, rekao bih da ipak može biti prevelik

Sve preko 50' na 3 metra je već too much i moraš pogledati film 3 puta da sve detalje vidiš


Anyhow , sutra trebam otići po ovaj, ima li kakav stručnjak da blagoslovi ??

https://www.ronis.hr/tv-lg-oled55b7v...55B7V/product/
A daj... Zašto si to morao danas napisati?!
Već danima imam dvojbu između 49" i 55" XE9005 jer mi je udaljenost do TVa 2 do 2.5m i jučer se nakon odlučim za 55".
A sutra počinje akcija i opet ne znam kojeg kupiti...
mboltuzi je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2017., 07:42   #9826
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,786
Glupo ce zvucati, al uvijek mozete probati napraviti 49 ili 55" ekran od papira/kartona i sjesti ispred njega. Meni je 'pomoglo' da ne odem na 55+ model Skuzio sam da bi vise mahao glavom nego uspio pratiti sadrzaj, pogotovo jer koristim titlove.

Na kraju sam sa 43" presao na samo 48" iako sam imao neke skuplje 55" modele u planu. Gledam sa 3m.

Naravno, sve je to individualno i nema smisla nekoga uvjeravati sto je bolje za njega. Da ste bili iole ovako aktivni prije mjesec dana mozda ne bi kupio predlanjski model s fhd rezom
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2017., 08:02   #9827
vex
Premium
Moj komp
 
vex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: sl. brod
Postovi: 1,288
Citiraj:
Autor mboltuzi Pregled postova
A daj... Zašto si to morao danas napisati?!
Već danima imam dvojbu između 49" i 55" XE9005 jer mi je udaljenost do TVa 2 do 2.5m i jučer se nakon odlučim za 55".
A sutra počinje akcija i opet ne znam kojeg kupiti...
A ništa, blejat ćeš samo u sredinu ekrana gdje se najviše akcije upravo i događa, a od titlova će te oči boliti jer šetaju lijevo desno non stop

vodeći se sa "nikad nije previše" , uzeo sam 34' ultrawide, koji mi je pol metra od nosa na stolu. Definitvno mi dobar dio s obje strane nije u vidnom polju i moram micati oči da bih kliknuo "x" itd. Nije baš drama za rad, ali fps je baš teško igrati i pratiti šta radi ekipa, pratiti mapu itd. ( zato igram u Fhd rezoluciji ) .Za mmo nema boljeg ekrana

Ne treba pretjerivati pravite si više štete neg koristi, nakon početnog "wow" i "ma dobro je to" , pronađeš se u situaciji da mahnito gledaš po ekranu da ne propustiš neki detalj .

uzmeš stick sa filmom i metar , odeš u trgovinu, izmjeriš udaljenost i staviš stolicu, ubodeš film i vidiš jel ti problem pratiti titlove i okolinu
vex je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2017., 08:09   #9828
mboltuzi
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Vrbovec
Postovi: 105
Citiraj:
Autor vex Pregled postova
uzmeš stick sa filmom i metar , odeš u trgovinu, izmjeriš udaljenost i staviš stolicu, ubodeš film i vidiš jel ti problem pratiti titlove i okolinu
Probao sam i to... došao u SD, 49" i 55" su jedan iznad drugoga, a kraj njih 65". Naravno da 49" izgleda mini...
mboltuzi je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2017., 08:13   #9829
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,539
Ako ti šta pomaže, ja gledam 48" sa ~2m i odmah bih ga zamijenio za 55" da stane u regal...
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2017., 08:26   #9830
mdodig
Premium
Moj komp
 
mdodig's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Split
Postovi: 398
Ja sam imao 42 plasmu, gledao sa 3,8m. Kad bi došao kod bilo koga tko ima 55 mislio sam, jebote koliki ekran, gdje će mi to stati. Vrtit cu glavom non-stop, a i koliko struje to čudo potroši? Sad sam uzeo 65 i primijetio sam par stvari.
- ne postoji pojam preveliki ekran
- svi 55 ekrani mi sada izgledaju kao igračke
- kad gledam film ili seriju lakše “uronim” u sliku, efekt koji sam imao ranije samo u kinu
- ne šetaju oci lijevo desno čitajući titlove
- koliko struje tek ovaj troši?
- u odnosu na staru plasmu osjećam veći umor očiju
Zbog toga sam stavio bias light, ali nisam siguran koliko to pomaze. Mislim da cu prije ili kasnije opet napustiti led tehnologiju i uzeti oled, ali to je sada 25 000kn u ovoj dimenziji pa treba malo pričekati.



Sent from my iPhone using Tapatalk
mdodig je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2017., 08:44   #9831
gjokic
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2011
Lokacija: Pag
Postovi: 59
Citiraj:
Autor vex Pregled postova
nakon što sam godinama trubio isto ovo, rekao bih da ipak može biti prevelik

Sve preko 50' na 3 metra je već too much i moraš pogledati film 3 puta da sve detalje vidiš


Anyhow , sutra trebam otići po ovaj, ima li kakav stručnjak da blagoslovi ??

https://www.ronis.hr/tv-lg-oled55b7v...55B7V/product/
ja sam ga kupioo prije tjedan dana vrh vrhova tv
imam iptv listu od reddevil-a koja ima puno FHD programa super, skinuo 10 filmova u 4k vrhunski a kad unutar filma ima i HDR e tek onda tv poblesavi i ne mozes vjerovat kako dobra slika izlazi iz tog cuda
pozz
gjokic je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2017., 13:01   #9832
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Ja sam se dvoumio između 49" i 55" s 2.5. metra udaljenosti te sam uzeo 49" koji mi je taman. Da je recimo 3-3.5 m onda svakako 55"
Ako uzmem recimo 4k HDR film, stoji mi TV na pomičnom stolu te se približim na 1m ako treba
Udaljiti ne mogu više od 2.5 tako da je meni 49" sasvim dovoljan. Makar i da je 55" ne bi bila tragedija, nije to tolika razlika, 6" je kao još mob da staviš uz ekran
burmuz je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2017., 13:21   #9833
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Nije li i za 3-4m ta veličina od 49" prevelika?
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2017., 13:27   #9834
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,786
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Nije li i za 3-4m ta veličina od 49" prevelika?
Pricamo o tome zadnjih 5 stranica
Ni na zenskim forumima se ne diskutira toliko o 25cm. Svi se slazemo da je na prvu ruku puno, ali naviknes se nakon nekog vremena pa ti je srcu milo sto na kraju nisi odabrao manji... Televizor.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2017., 13:40   #9835
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Je li prevelika zavisi je li na popustu ili nije.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2017., 14:24   #9836
Chome
TK
Moj komp
 
Chome's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,088
LG 55EG9A7 OLED valja li išta ili oled iz donjeg ranga nije (osim crne) bolji od VA kod Sonya?

Na stranu razlika 4k i full hd. 4k sadržaja nema još dugo u velikoj količini.


Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Chome je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2017., 14:40   #9837
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Je li prevelika zavisi je li na popustu ili nije.


ona 65'' sony telka je svima nekako stala u sobu
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2017., 14:52   #9838
tascam
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: hr
Postovi: 811
Citiraj:
Autor Chome Pregled postova
LG 55EG9A7 OLED valja li išta ili oled iz donjeg ranga nije (osim crne) bolji od VA kod Sonya?

Na stranu razlika 4k i full hd. 4k sadržaja nema još dugo u velikoj količini.


Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Hmm Sony je ako misliš na 9005 model mid range,LG 55EG9A7 je premium.
Prednost Sonija je 4k, kod Oled-a crna je crna,nema pozadinskog probijanja,bolji vidljivi kut....nije ti dosta?

sada udarite....
tascam je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2017., 15:00   #9839
tascam
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: hr
Postovi: 811
Ej momci pojedini forumaši kao boljku Oled-u spominju "black crush". Kako se to manifestira?
tascam je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2017., 15:05   #9840
Chome
TK
Moj komp
 
Chome's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,088
Upravo na takve stvari mislim no rekao bi da je to manji problem od pozadinskog probijanja i lošije crne.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Chome je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na