Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.08.2011., 00:05   #31
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,466
Evo veceras sam igrao malo Withcera i mjerio temp usput. Procesor i graficka su oko 80 stupnjeva. Lijevi dio tipkovnice dosta vruc, cak i na trenutke i prevruc. Mislio sam cak i bezicnu tipkovnicu spojiti. I to od Esc tipke pa skroz do donjeg ruba laptopa i negdje do slova T G V po sirini. Radi se o N5010, ATI 5650 graficka, i3 proc. Da li je to "zabrinjavajuce" i da li se drugi modeli (drugi proizvodaci) toliko griju?
__________________
imaticx je online   Reply With Quote
Staro 09.08.2011., 00:50   #32
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
To su OK temperature. Laptopi nisu namjenjeni za igranje, kakve god proizvođači komponente gurali u njih i nije baš za očekivati da budu hladni u svakoj situaciji. Jasno, niti 100 stupnjeva nije normalna temperatura. Moj Lenovo G555 (Athlon II M320, ATI 4570) u posljednje vrijeme često ide preko 80 pod opterećenjem, lijeva strana tipkovnice i touchpad tada doslovno prže. Vjerojatno ima i nešto prašine unutra jer je prije bio hladniji, ali što očekivati od laptopa njegove cijene.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2011., 21:11   #33
bruno11
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Metković
Postovi: 2
Dobra večer, ovo mi je prvi post na forumu pa se nemojte ljutit ako je nešta pogrešno.

I ja imam taj Inspiron, ali me muči to što ima B2 reviziju chipseta poznatu po kvaru na SATA kontroleru. Ako bi mogli i drugi vlasnici provjerit koja je u njih verzija, a usput i dat savjet što napravit. Lap je kupljen u ADM-u.

Hvala unaprijed
bruno11 je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2011., 21:25   #34
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Ako je tako,jesi li probao nazvati ADM?
I još važnije: kada i kako si kupio lap (osobno preuzimanje u poslovnici/ dostava poštom)?

@ pregrijavajuća ekipa iz prijašnjih postova :
Za cca 100-tinjak kunića nabavite čisto solidna hladila za lap u vidu postolja i smanjite grijanje (koliko-toliko).
Btw, sada preko ljeta i moj se grije k'o blesav (ne, nisam mjerio), ali imam nekakav CM hladnjak (14cm vent) i na dodir lap je nešto hladniji...ne čini čuda, ali ipak pomaže

Zadnje izmijenjeno od: windfucker. 10.08.2011. u 21:30.
  Reply With Quote
Staro 10.08.2011., 21:33   #35
bruno11
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Metković
Postovi: 2
Laptop je kupljen prije 20 dan, dostavljen overseasom.
ADM zovem ujutro, tek sam sada pogledao u CPU-z i vidio ovo.

Vidim da ste pisali o grijanju laptopa, moj se dobro ugrije u donjem lijevom kutu dok igram.
Pod Linxom temp proca je 78 C, i nije puno.
bruno11 je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2011., 21:49   #36
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
A, jbg, zakonski rok povrata na daljinu kupljene robe ti je tjedan dana (ako se ne varam), i to "na neviđeno" tj. bez nepotrebnoga objašnjavanja...a po pitanju revizije, moraš vidjeti sa ADM-om.
Dobro znam da su neki drugi dućani uredno držali obje revizije chipseta paralelno u ponudi, naravno stariji nešto povoljnije cijene; pa k'o voli nek' izvoli...ali bilo je jasno istaknuto o čemu se radi.

Ugl., zovi ADM odma' sutra
  Reply With Quote
Staro 11.08.2011., 08:09   #37
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,466
Citiraj:
Autor windfucker Pregled postova
@ pregrijavajuća ekipa iz prijašnjih postova :
Za cca 100-tinjak kunića nabavite čisto solidna hladila za lap u vidu postolja i smanjite grijanje (koliko-toliko).
Btw, sada preko ljeta i moj se grije k'o blesav (ne, nisam mjerio), ali imam nekakav CM hladnjak (14cm vent) i na dodir lap je nešto hladniji...ne čini čuda, ali ipak pomaže
Ajd neki dobar i kvalitetan prijedlog sto uzeti
__________________
imaticx je online   Reply With Quote
Staro 11.08.2011., 22:40   #38
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Ma ne znam, ja sam ovaj svoj ubo u Emmezeti na nekakvoj akciji prije par mjeseci...da je neka kvaliteta, čisto sumnjam (nemam sa čime usporediti), ali da se i dalje vrti i 'ladi- to svakako
E, sad, ima perverzija i od 400-500kn, samo nemam pojma koliko se isplate uistinu...
  Reply With Quote
Staro 12.08.2011., 20:14   #39
gollum
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: u masi
Postovi: 13
Obecao sam da cu javiti sto je bilo sa lapom kad dodje sa servisa pa evo:
Problem distorziranja zvuka je bio u tome da su zvucnici otisli kvragu i to su zamjenili, navodno je tvornicki dopusteno da ih se odvrne previse.
Problem zagrijavanja je ostao (aida 64 daje vrijednosti oko 95*C) uz objašnjenje da se normalno zagrijava, njima je na testu dosegao 98*C, obzirom da se proizvod zove Laptop pretpostavka je da se drzi u krilu a ja ne volim drzati padelu s kipucom vodom u krilu tako da toliko o tome.
Problem blokanja na sekund, uz neki zvuk sličan krčanju, je takodjer još tu.
Stavili su novu verziju bios-a.
Definitivno ako dozivi sljedece ljeto kupujem neko postolje s ventilatorom.
gollum je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2011., 03:02   #40
daxdax
Premium
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 138
DELL se prejebeno grije imam i5 verziju.
Onima sa i7 se čak nakon pol sata igre gasi komp,čak i sa postoljem za hlađenje.

Sve u svemu izbjegavati ako namjeravate kupiti.
daxdax je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2011., 12:41   #41
overload
Premium
Moj komp
 
overload's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: rijeka - lič
Postovi: 326
A sta kupiti onda kada svi modeli sa sl konfiguracijom imaju problem sa zagrijavanjem!!!!
__________________
t.ly/YLrl
overload je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2011., 14:27   #42
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Možda Toshibu L755. Ako ti ne smeta bijela boja. i3 verzija je srebrna.

Ne znam kako je kod Toshibe riješeno hlađenje, ali očito ne može gore nego kod Della.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2011., 16:18   #43
daxdax
Premium
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 138
Citiraj:
Autor overload Pregled postova
A sta kupiti onda kada svi modeli sa sl konfiguracijom imaju problem sa zagrijavanjem!!!!
Uzmi rađe 17.3'' modele zato što se manje griju.
daxdax je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2011., 17:31   #44
overload
Premium
Moj komp
 
overload's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: rijeka - lič
Postovi: 326
Citiraj:
Autor redscro Pregled postova
Možda Toshibu L755. Ako ti ne smeta bijela boja. i3 verzija je srebrna.

Ne znam kako je kod Toshibe riješeno hlađenje, ali očito ne može gore nego kod Della.
Vec sam je bio gledo i ako je hladenje rijeseno bolje onda definitivno dolazi prije della, bijela mi ne igra nikakvu ulogu, jedino sto kod toshibe vidim 2god garancije, jel ima kakvu mogucnost produzenja jamstva?

Citiraj:
Autor daxdax Pregled postova
Uzmi rađe 17.3'' modele zato što se manje griju.
Ako ima dostatno razlike budem razmislio, ali je stvar sto mi laptop treba za na brod pa mi velicina igra ulogu zato sam i gledao samo 15'' laptope

EDIT: Sada sam tek vidil da je i3 verzija jeftinija 700kn sto bas i nije malo, se onda isplati uzet nju ili ipak protegnut do i5 verzije???
__________________
t.ly/YLrl
overload je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2011., 19:46   #45
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Može se naravno produljiti, na tri ili četiri godine. Osobno bih radije odabrao i3 verziju uz produljenje jamstva. Na notebookchecku govore pozitivno o temperaturama Toshibe, ali opet reviewi govore pozitivno i o Dellu, pa vidimo da baš nije tako.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2011., 22:07   #46
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,466
A naviknes se na grijanje Moj se grije jedino kad neku igru upalim. Ne igram se cesto, jedino kad mi dodje, npr. jednom u 3 mjeseca, tako da mi to ne smeta. U normalnom koristenju (net, glazba, filmovi...) se ne grije. A ipak je to laptop i gameri sigurno nece kupovati laptop za igranje, a za ovako nekad odigrati neku igru, nebi trebalo smetati to grijanje
__________________
imaticx je online   Reply With Quote
Staro 16.08.2011., 22:59   #47
overload
Premium
Moj komp
 
overload's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: rijeka - lič
Postovi: 326
Steta za toshibu sto nema eSatu ili usb 3.0, budem jos vidio dojmove korisnika, ali tokom ovog mjeseca bi trebao uzet tako da vecina je vec recena!
__________________
t.ly/YLrl
overload je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2011., 08:32   #48
daxdax
Premium
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 138
Citiraj:
Autor imaticx Pregled postova
A naviknes se na grijanje Moj se grije jedino kad neku igru upalim. Ne igram se cesto, jedino kad mi dodje, npr. jednom u 3 mjeseca, tako da mi to ne smeta. U normalnom koristenju (net, glazba, filmovi...) se ne grije. A ipak je to laptop i gameri sigurno nece kupovati laptop za igranje, a za ovako nekad odigrati neku igru, nebi trebalo smetati to grijanje
Ma vraga se ne grije ,nakon što odgledaš neki film itekako je vruć!
Imam 3 laptopa,ovaj prethodne generacije i5 sa hd5470 je hladan ko led (Acer),
čak i stariji Acer sa integriranom nakon 2 odgledana filma je malo zagrijan,
ali ovaj DELL kao da je netko u paklu gledao film
daxdax je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2011., 16:58   #49
che
Premium
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: HR
Postovi: 89
evo ja imam verziju procesora Intel i3 2310 i hdd od 500 gb ,igrice ne igram ali vrtim evo neke cd-e i na footyoubu sam danas dobar dio dana i lap nije stvarno topal.
Očito je samo do igrica !?

E da ja imam jedan drugi problem , touchpad kada instaliram original drivere ne radi kako treba(usporen je i ne raeagira) probao sam deinstalirati sve vezano uz miševe i padove i onda instalirati samo dellove drivere ali ništa. Uglavnom sa dellovim driverima ima touchpad više funkcija. Sada ga windows7 (x64) prepoznaje kao ps2 miš ??
che je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2011., 09:11   #50
che
Premium
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: HR
Postovi: 89
riješeno skinuo sve drivere u safe modu i nakon restarta instalirao touchpad i radi za sada o.k.
pozdrav !!

p.s.
nakon dva reboota opet zajebava !! ali naručio sam bluetooth novi miš pa da vidimo ko je jači !!

Zadnje izmijenjeno od: che. 22.08.2011. u 11:59.
che je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2011., 18:19   #51
ange
Premium
Moj komp
 
ange's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Postovi: 105
Pozdrav, kupio sam Dell 5110 sa i3 procesorom i grafikom GeForce GT525, zanima me vi koji imate taj prijenosnik, koliko vam traje baterija, mislio sam kad surfate, radite u wordu ili excelu, ili netko tko zna koliko bi baterija trebala držati, mislio sam vremenski.

Hvala na odgovorima.
ange je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2011., 19:05   #52
che
Premium
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: HR
Postovi: 89
Mislim daje oko tri ure ako je samo surfanje ili neki word !? Tek sam par puta ga imao na bateriji ostalo vrijeme je u struji.
Nego reci ti meni kako ti radi touchpad imaš li alps drivere i sve opcije ili windows bez povećavanja,scrolla...itd .
che je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2011., 00:49   #53
X-Spirit
Premium
Moj komp
 
X-Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 65
Da se i ja malo ukljucim u raspravu , naime uzeo sam navedeni laptop prije tjedan dana, sve postavio, instalirao i mogu slobodno reci da sam zadovoljan.

No, danas sam primjetio da jedan zvucnik ne radi, tocnije lijevi, u IDT upravljackoj ploci sam testirao zvucnike i ne daje nikakve znakove zivota, desni normalno radi, drivere sam takodjer nanovo instalirao, nikakve koristi, skinuo sam dell support center, izvrsio sve testove i sve je proslo, nemam vise ideju sta napraviti.

Da li je imao tko ovakav problem i kako je rijesen???
X-Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2011., 06:05   #54
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Stavi neki live linux tek toliko da vidiš da nije problem u driverima nego baš hardverski problem, a onda ga odnesi na reklamaciju.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2011., 11:37   #55
che
Premium
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: HR
Postovi: 89
Niko mi nije odgovorio ovo oko touchpada ?? Meni sa alps driverima ne radi uopće kako treba usporava, ubrzava,povećava ..uglavnom divlja, probao sam svašta ali na kraju moram ponovno vratiti windows drivere !?
che je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2011., 00:30   #56
DoX_Chabar
Premium
Moj komp
 
DoX_Chabar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Čabar/Rijeka
Postovi: 655
Pozdrav,
evo kupio sam N5110 (i5 2nd Gen, 640GB disk, nVidia grafička) i za sada nemam nikakvih zamjerki (za pokucam u drvo) Bio me strah da će se grijati, ali ne grije, jedino malo lijevo ispod tipkovnice, ali mislim da ce to bas ugodno doći sada kada zahladi jer baš lijepo grije ruku Probao sam DiRT3 i CoD:BO, igre se vrte super, a za vrijeme igranja (isprobao sam DiRT na nekih pola sata) nije se ništa više ugrijao nego u normalnom radu, jedino se upali ventilator čim uđem u igricu, ali i normalno jer je igra vrlo zahtjevna

Eto, moja preporuka svima koji misle kupiti ovaj laptop Jedina zamjerka je što nema drivera s laptopa, nego se sve mora skidati s njihove support stranice, ali nije to neki problem Upravo isprobavam baterija, pustit ću ju da se do kraja istroši, koristim ga 2h (foobar+chrome upaljeni+wireless, brightness ekrana je smanjen na minimum) i sad je na 53% Sve u svemu, za sada super

I da, zaboravio sam reći da dok je na bateriji, nVidijina grafička se ne može upaliti, vjerojatno jer bi prebrzo baterija otisla tako da igranje na bateriji nije moguce (jedino nekih nezahtjevnih igara kojima je Intel HD Graphics 3000 dosta )

Zadnje izmijenjeno od: DoX_Chabar. 24.09.2011. u 00:34. Razlog: Dopuna
DoX_Chabar je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2011., 22:08   #57
Overvide
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 537
Kod mene jos jedan primjerak (i3-2310M) koji se zagrijava. Cim temperatura dosegne 85C krene throttlanje i pad perfomansi.
Realtemp log nakon nesto COD-a 2.
Trebale su pune tri minute.
Dvaput sam odvrtio Prime95 i jednom dobio skoro identicne rezultate, drugi put je trebalo nesto vise vremena.

Moze li se nesto ovdje poduzeti? Vjerojatno cu kontaktakirati ducan, no do tada...
Overvide je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2011., 12:15   #58
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,060
Isti problem i kod mene sa Vostrom 3750 (17.3", 2310M) koji bi trebao biti malo ozbiljnija serija, ali to nije.

Upali se Prime i optereti se integrirana grafika s nečim, temperatura ode na 85 i thermal throttling se uključuje.
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2011., 19:03   #59
overload
Premium
Moj komp
 
overload's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: rijeka - lič
Postovi: 326
Citiraj:
Autor DoX_Chabar Pregled postova
Pozdrav,
evo kupio sam N5110 (i5 2nd Gen, 640GB disk, nVidia grafička) i za sada nemam nikakvih zamjerki (za pokucam u drvo) Bio me strah da će se grijati, ali ne grije, jedino malo lijevo ispod tipkovnice, ali mislim da ce to bas ugodno doći sada kada zahladi jer baš lijepo grije ruku Probao sam DiRT3 i CoD:BO, igre se vrte super, a za vrijeme igranja (isprobao sam DiRT na nekih pola sata) nije se ništa više ugrijao nego u normalnom radu, jedino se upali ventilator čim uđem u igricu, ali i normalno jer je igra vrlo zahtjevna

Eto, moja preporuka svima koji misle kupiti ovaj laptop Jedina zamjerka je što nema drivera s laptopa, nego se sve mora skidati s njihove support stranice, ali nije to neki problem Upravo isprobavam baterija, pustit ću ju da se do kraja istroši, koristim ga 2h (foobar+chrome upaljeni+wireless, brightness ekrana je smanjen na minimum) i sad je na 53% Sve u svemu, za sada super

I da, zaboravio sam reći da dok je na bateriji, nVidijina grafička se ne može upaliti, vjerojatno jer bi prebrzo baterija otisla tako da igranje na bateriji nije moguce (jedino nekih nezahtjevnih igara kojima je Intel HD Graphics 3000 dosta )
Evo i ja uzeo istoga, takoder nemam zamjerki na zagrijavanje, do sada sto sam igrao igrice i stavljao programe sve je u nekoj normali, meni na bateriji kolko sam skuzio je upalio nvidijinu graficku ali mi je na black ops-u dala 17 fps-a, a intelova 22. Bateriju sam vec svu dva puta ispraznio i traje podosta cak i na high performace, kada bude vremena cu pogledat kolko tocno. Neznam dali mi batterymon krivo ocitava ali po njemu max kapacitet mi je 46451 mWh dok je design 48600 mWh

Zasada od problema mi je jedino prijenos podataka preko eSate koji mi je cak sporiji nego preko usb-a pa ako tko ima kakav prijedlog jer nemam bas vremena, a vidio sam na netu da nisam jedini sa takvim slucajem!
__________________
t.ly/YLrl
overload je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2011., 22:42   #60
DoX_Chabar
Premium
Moj komp
 
DoX_Chabar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Čabar/Rijeka
Postovi: 655
Citiraj:
Autor overload Pregled postova
meni na bateriji kolko sam skuzio je upalio nvidijinu graficku ali mi je na black ops-u dala 17 fps-a, a intelova 22.
Nisam probao pokrenuti Black Ops na bateriji, ali sam pokrenuo DiRT 3, jako je štekalo čak i dok je ulazilo u igru (kad je u struji, radi odlicno), mislim da na bateriji ne mozes upaliti nVidiju, nego da se moze samo Intelova koristit...

Zadnje izmijenjeno od: DoX_Chabar. 26.09.2011. u 22:59.
DoX_Chabar je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na