Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.05.2011., 15:10   #1
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Problem s wirelessom

Imam Airlive 1600usb i Wavearena 24dBi grid antenu. Ispočetka je sve radilo ok, no u zadnje vrijeme imam gadnih problema s wirelessom. Imam mogućnost spajanja na nekoliko mreža. Na svima signal većinom bude ok (excellent ili good). No problem je u tome što mi speed skače s 54Mbps pa sve do 1Mbps. Danas sam posudio od frenda wl1700usb, i s njim je ispočetka sve ok radilo (nekih 2 sata), i evo i sad on isto zeza. Signal nemože biti bolji, a speed padne na 1Mbps i mogu se slikat od interneta. Da li je ovome uzrok neki od uobičajenih razloga (kanal se preklapa s istim kanalom neke druge mreže..itd) ili bi čak mogao biti problem do kompa. Probavao sam uštekavat adaptere i probavat u drugim usb portovima, onda opet nakratko bude sve ok ali isti problemi se uskoro pojave. Nažalost neznam gdje se nalaze routeri tih mreža na koje se spajam, pa njih nemogu provjeriti.
Evo jedan primjer:
Slika
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2011., 20:22   #2
begi
Premium
Moj komp
 
begi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: BiH Bihać
Postovi: 628
Moje mišljenje je da ti se pokvario odnos predajne tj. isijane snage i povratne. Idealno je da je povratna snaga 0. Ta preostala snaga može normalno smetati prijemniku. Ovo se može provjeriti SWR metrom za ovaj frek. opseg. Moja preporuka da pregledaš kablove i spojeve na anteni, a ako ti je tu još 1700 smanji mu snagu na 25 posto vidim na slici da držiš 100% (signal je dovoljno jak),
pa vidi hoće li duže držati vezu.
begi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.05.2011., 20:31   #3
fvranjes
Registered User
Moj komp
 
fvranjes's Avatar
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 12
Ja također imam problem s wirelessom. Instalirao sam sve potrebne drivere na windows 7. Čak sam ih probao reinstalirati ali i dalje mi se kod pokušaja spajanja wirelessom na mrežu, javljao isti problem, "Windows was unable to connect to network". Signal je dobar ali jednostavno se neće spojiti. Sada imam internet preko žice, ali budući da se radi o laptopu, nije to to.
Ako netko ima koristan savijet, bio bi mu zahvalan.
fvranjes je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na