Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.11.2016., 19:42   #1681
BigMac
Premium
 
Datum registracije: Apr 2016
Lokacija: -
Postovi: 142
Prelazim kroz sljedeća 2 tjedna na VDSL. šta mogu očekivati od ovog?

http://prnt.sc/d4apl4 - od prije par mjeseci max rate 20600, prije toga je par mjeseci bio 21500.

http://prnt.sc/d4b04a - trenutno stanje, max rate manji vjerojatno što se susjedi oko mene pospajali, inače veza radi bez greške.

Može neke prognoze? Inače udaljen 1km od centrale.
BigMac je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2016., 19:55   #1682
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,346
30/5Mbps, možda više.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.11.2016., 14:38   #1683
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Pozdrav !

Imam VDSL 25/2 i udaljen sam od DSLAM-a otprilike 800-900 metara.
Ne dobivam ni blizu te brzine pa bih zamolio da samo bacite oko pa da mogu gnjaviti operatera da nesto rjesava. Sve mi se cini da namjerno spustaju brzine i govore da se vise ne moze dobiti. Pretpostavljao sam da bih na toj udaljenosti cak mogao imati 50/4 bez problema.
http://prntscr.com/d5373v

Hvala !
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2016., 14:43   #1684
sharkri
Premium
Moj komp
 
sharkri's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 675
Citiraj:
Autor Matta Pregled postova
Pozdrav !

Imam VDSL 25/2 i udaljen sam od DSLAM-a otprilike 800-900 metara.
Ne dobivam ni blizu te brzine pa bih zamolio da samo bacite oko pa da mogu gnjaviti operatera da nesto rjesava. Sve mi se cini da namjerno spustaju brzine i govore da se vise ne moze dobiti. Pretpostavljao sam da bih na toj udaljenosti cak mogao imati 50/4 bez problema.
http://prntscr.com/d5373v

Hvala !
Nisi 800-900 već 2000m barem po parametrima koji tu stoje
__________________
Sig-5 redova normalne veličine max
sharkri je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2016., 14:46   #1685
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
*BRISATI*
greška
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Matta. 09.11.2016. u 15:00.
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2016., 14:49   #1686
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,346
Nemaš 900m, jer ti je margina sada 8.9, imaš hrpu grešaka i ova brzina koju sada imaš ti je maksimalna.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2016., 14:49   #1687
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Citiraj:
Autor sharkri Pregled postova
Nisi 800-900 već 2000m barem po parametrima koji tu stoje
Kojim tocno parametrima ?
2 km nema sigurno, cak i 900 metara je nadodano. Znam kuda tocno idu vodovi od mene do DSLAM-a.
Bio sam prisutan kad su radjena mjerenja i znam da je parica pokazivala debelo preko 30Mbit-a, zato i mislim da nesto muljaju. U zadnje vrijeme udarili su prodavati IPTV (radi se o Eronetu u BiH btw) pa se bojim da namjerno koce internet propusnost.
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2016., 14:50   #1688
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Nemaš 900m, jer ti je margina sada 8.9, imaš hrpu grešaka i ova brzina koju sada imaš ti je maksimalna.
Je li moguce da je problem u vezanju parica u cvoristima (šahtovima) izmedju mene i DSLAM-a ? To što se nalazi u šahtovima je strašno.
Ja sam kod sebe doma rijesio sve glede toga: Spustio sam modem do najblizeg ulaza parica u kucu, ima mozda 15 metara od modema do njihovog vanjskog malog ormarica. Odatle se spusta u šaht(ove) i ide dalje do DSLAM-a podzemno.
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2016., 19:48   #1689
Warrior
Premium
Moj komp
 
Warrior's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 980
Znam da je zagušenje veliko, ali da li bih mogao izvući više iz ove linije? Naime, danas su mi uključili VDSL profil.

__________________
Everything is sooooo slow... Why? Oh, why?
Warrior je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2016., 20:24   #1690
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,346
Možda bi se moglo navući 20mbps
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.11.2016., 21:04   #1691
Warrior
Premium
Moj komp
 
Warrior's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 980
Na to sam i ciljao. Bilo je govora i o različitim profilima za VDSL te ne znam da li bi promjena profila sa 8b na nešto drugo pomogla.
__________________
Everything is sooooo slow... Why? Oh, why?
Warrior je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2016., 23:48   #1692
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,064
za ovakvu udaljenost se profil na kojeg ti misliš ne dira. s obzirom da si toliko daleko da ni 8b profil ne iskorištavaš, na 17 nema smisla ni pomišljat.
tebi samo treba podesiti target marginu na 6, ili 9dB, da ti down dostigne 20mbita, i eventualno nekkako natjerat t-com da te prebaci na annex M, kako bi dobio malo veći uplink, opet uz target marginu od 6db. neznam dal t-com to radi jer me nije briga i ne čitam topic o t-comu, iskonovci to uredno rade i usrećuju nas korisnike koji smo u 3pm od centrale da ipak imamo kakvu takvu brzinu.
recimo, na staroj lokaciji sam imao uplink 0.9mbit na vdsl-u na annex b, i cca 1.8mbit na annex M. na trenutnoj liniji sam imao 5mbita na annex b, i 7.5mbita na annex M.
uz podešavanje target margine u downlinku su mi povećali downlink sa početnih 25mbita, na trenutnih 30mbita (a linija bi išla do 32mbita). postavlja se samo pitanje hoće li ti to t-com htjet napravit
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2016., 00:11   #1693
Papandopulo
Registered User
 
Papandopulo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Kvatrić, Zagreb
Postovi: 104
Kako na temelju ovih parametara možete zaključiti koliko je netko udaljen od centrale?
Papandopulo je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2016., 00:26   #1694
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Warrior Pregled postova
Znam da je zagušenje veliko, ali da li bih mogao izvući više iz ove linije? Naime, danas su mi uključili VDSL profil.
Ide ide.. to i na 24Mbps, samo stisni t-com i evo posalji ovu sliku. Cak si mozda blize nekih 50-100m s obzirom na Line ATT. Ovo je na slici 998-M2x-M annexu dok si ti sada trenutno na 998-M2x-B.

silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2016., 01:08   #1695
Warrior
Premium
Moj komp
 
Warrior's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 980
Hvala svima. Hoću li piliti službu za korisnike, službu za zadržavanje ili tehničara direktno? Slučajno imam mob od tehničara koji mi je danas mijenjao MaxTV receiver.

Poslano s LG G4
__________________
Everything is sooooo slow... Why? Oh, why?
Warrior je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2016., 12:35   #1696
Warrior
Premium
Moj komp
 
Warrior's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 980
Zvao sam tehničara. Dobio sam odjeb da bi imao smetnje pri 20MBit te da promjena Annexa ne bi ništa pomogla. Da sam predaleko od centrale te da se strpim dok se omogući veća brzina.

Poslano s LG G4
__________________
Everything is sooooo slow... Why? Oh, why?
Warrior je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2016., 13:09   #1697
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Warrior Pregled postova
Zvao sam tehničara. Dobio sam odjeb da bi imao smetnje pri 20MBit te da promjena Annexa ne bi ništa pomogla. Da sam predaleko od centrale
Da, doslovce te odhebo...

Prvo, nije taj tehnicar Vidiviti Milan da unaprijed moze znati oces ili neces imati smetnje mada je to moguce da je u pravu jer nitko od nas nezna kako ta linija "dise" dok on recimo moze znati otprilike ako je u susjedstvu vec pustao VDSL2 na linije okolo tebe pa uvidio da na 20Mbps linija puca, puno gresaka itd...

U svakom slucaju nije mu se dalo ni testirati i zato je napravio odheb.


Sto se tice annexa to je izvalio bez ikakve veze sto znaci da je u pitanju neka priucena seljacina koja pojma nema. Upload bi ti se poduplao i na sadasnjoj situaciji i sa sa tim downloadom kakav vec je upload bi otisao na minimalno 2Mbps.

Nisi nista dalje od primjera sa slike... samo je pitanje kvalitete parice/infrastrukture. Sta mos ? Otic kod susjeda u ulici, snimit situaciju ko sta i koliko ima a da je na t-comu ili bilo kome...

Kada budes imao neka saznanja onda mos zvat/pisat tehnicoj podrsci t-djubra i priloziti slike parica susjeda/komsija itd... opisati sta zelis da se ukljuci ( annex M ) i vidjeti oce odraditi. Ice nalog i velika vjerojatnost da ce neki drugi tehnicar to dobiti za odraditi a ne onaj konj.

Ako ni to ne uspije a nisi vezan ugovorom odes na Optimu pod uvjetom da imaju svoju kolokaciju unutar t-djubra centrale, to saznas pozivom Optimi. Nemaju ugovorenu obvezu, imaju maximalnu brzinu parice u doslovnom smislu puste koliko ide prvi par mjeseci i tu ces zapravo vidjeti kako ti linija "dise" pa shodno tome odabrat paket TO20 ili TO30 kasnije, promjena je besplatna 1 mjesecno.

Da ides na H1 ne vrijedi jer ti mulci tamo jedva znaju sta je VDSL2 a kamoli annex + sto je isto jalov posao ako uslugu isporucuju putem bitstreama t-djubra a ne sa svoje infrastrukture u centrali.

Iskon bi bio ok kada nebi bilo "razreda" i ugovorene obveze od koje ce te vise bolit glava nego od zene koja svaki dan tandrce nesto jer ako je parica zbilja losa i ne moze bolje kod njih si zakopan 2g.

U pravilu, zapravo vjerojatno 99% kada podneses zahtjev za prelazak na Optimu zvat ce te sluzba za zadrzavanje iz t-djubra pa onda se mozes sluzbeno pozaliti na tog tehnicara, malo ga uvalis u gofna jer te odhebo... kazes da je bio otresit, bezobrazan, smrdio na alkohol kada je dosao itd... da se tu napakovat, bar bi mu ja, da meni je tako bilo koji odgovorio.

Normalno trazis drugoga tehnicara i da se ukljuci annex M i pusti koliko parica pusta pa ako i bude smetnji lako oni ostave isti annex M a opet vrnu profil sa vecom marginom kao i sada.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2016., 13:39   #1698
Warrior
Premium
Moj komp
 
Warrior's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 980
silver_tip legenda si. Naime, upravo sam produljio ugovor na sljedeće 2 godine tako da prijetnja odlaskom više ne vrijedi. Jedino mogu silovati tehničara da mi odradi ove korake ili ići dizati nalog preko službe za zadržavanje, ali se bojim da će nalog opet doći do istog frajera jer mi se čini da je jedino on zadužen za moje "selo".
Opet, mogu se strpiti i čekati jer ne skidam bog zna što da bi mi sada 20MBit bilo toliko važno, ali opet, razveselilo bi me.
__________________
Everything is sooooo slow... Why? Oh, why?
Warrior je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2016., 15:18   #1699
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,064
samo ukratko - taj tehničar koji ide okolo i koji je zadužen ništa osobno ne radi, jer bi on samo zvao nekoga tko ima remote pristup dslamu. zato fino posalji mail na tehničku podršku, objasni da ne ispunjavaju stavke iz ugovora (ustvari, neznam kakve pakete tcom ima, recimo na iskonu si za 20/1mbit komotno mogao dobit raskid ugovora jer ne ispunjavaju minimalnih 70% ugovorene brzine, koja je na iskonu bila 20/5mbit)

hocu rec, galamite na čovjeka kojemu je posao da spoji, ne da vam prčka po profilima, za to imaš drugi odjel. zato posalji formalni mail, zatraži annex M i snižavanje margine na 6dB i to je to. kroz par dana bi se to trebalo desiti.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2016., 16:52   #1700
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,346
Da se malo pohvalim, malo mi je bolje nego prije, nadam se da će ovako ostati (1km od centrale)

__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2016., 17:24   #1701
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 811
Najs.

Poslano sa Samsung Galaxy a3(16)
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2016., 18:24   #1702
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
samo ukratko - taj tehničar koji ide okolo i koji je zadužen ništa osobno ne radi, jer bi on samo zvao nekoga tko ima remote pristup dslamu./cut ...hocu rec, galamite na čovjeka kojemu je posao da spoji, ne da vam prčka po profilima, za to imaš drugi odjel. zato posalji formalni mail, zatraži annex M i snižavanje margine na 6dB i to je to. kroz par dana bi se to trebalo desiti.

Gle, u pravu si i nisi.

Nalog koji je taj mlatimudan imao njemu za spajanje VDSL2 nije bio zatvoren ako ga je jucer spajao.
Bio je odradio posao, spojio ga i izvjestio ali sam nalog jos bude 24h otvoren radi mozebitnih smetnji.
Isti se zatvara nakon povratne informacije od korisnika dali je sve ok. Zato i postoje ta 24h.

Znaci frajer je mogao otic u centralu, ponovo "otvoriti" svoj nalog koji je imao i na osnovu kojeg moze
pravno gledajuci prckati u centali sta god oce po DSLAM-u tj. portu korisnika.

Znaci mogao je otic i doslovce rucno upisati annex M u dslam i zvati da puste profil sa manjim marginama ili cak i ostaviti na istom profilu
a vidjeti koliko je covjek uploada dobio, nije to htio. O tome se radi, nece raditi svoj posao a takvima ja obavezno zabiberim obvezno sa par
mailova na sve moguce instance koje se sjetim ili mislim da njemu mogu izazvati glavobolju.


Neka me psuje kasnije, sto me vise psuje meni sladje... ako nes radit - mrs ima ko hoce.

Primjer 1:

Tehicar iz Optime koji mi je spajao tj. kako on veli dosao ukljuciti VDSL2 kada sam mu rekao da odmah stavi paricu na annex M mi je rekao
da VDSL2 ne radi na annexima i da Optima to nema.... mislim da sam to i napisao vec jednom i samo sam prestao komunicirati s njim... reko aj bog i radi sta os ali mu nisam zaboravio.

Ne da sam se zalio nego sam pisao upravi Optime telekoma tj. zamjeniku uprave i oprao tog debelog svinjogojca koji se ni na lotre nemre popet
na tavan da dodje do reglete kako bi paricu prespojio nego jel bi ja to mogao. Pa mars na dijetu ako nemos na lotre paricu prespojiti sunce zarko

Vise lika ne vidjam da se muva po susjedstu, neki drugi voza kombi.

Primjer 2:

Narucim samoinstalacijski paket TotalTV, potpisem takav ugovor i cekam prijemnike.... sve imam svoje a tako sam trazio jel nemam gdje
na kucu postaviti antenu zbog stiropor fasade, moze na krov ali necu tanjurcinu na krovu.... kako je bilo u planu betoniranje psetarnice
tj. box-a za cucka tako je bilo u planu sidrenje stupa od 5m u beton a kako je isti kraj pusnice gdje je ravan krov tako imam i platformu za stajanje i montiranje itd...

Naravno zove lik iz Osijeka i pita kada moze doci, reko mos odmah...

Donosi lik antenu i pita gdje ce montirati ? Reko pa nigdje, ne trebam montazu. On veli da mora montirati jer kartice mora aktivirati inace
se mora vracati u Osijek i aktivirati kartice kod sebe. Briga me, NE TREBAM montazu niti sam je trazio, ocu prijemnike koji rade jer sam tako i narucio.

Kaze nemoze i ja to moram negdje montirati... ok pa montiraj ali na kucu ni da se priblizis... sto se mene tice mos si antenu na qujac
montirati i aktivirati kartice. Montira on meni antenu na stup od psetarnice tj. boxa s time da je to bila montaza vrlo oprezna jer cim
se priblizi boxu cucak ga oce zivog pojest, jos kad je tanjurcinu izvadio pa cucku iznad glave ovaj poludio pa poceo skakati na ogradu boxa a monter na lotri vice joj ak me zgrabi

I tako izmedju gledanja oce ga moj Vucjak zgrabiti i trazenja signala uspio je nekako aktivirati kartice s time da je od 2 prijemnika
isprobao samo jedan tj. s jednim je aktivirarao obje kartice.

Prodje 4-5 dana, ja izbetonirao, usidrio si stup i slozio sam svoju antenu itd... Prvo sto sam primjetio da mi gofnar nije ostavio nosac
a nije da je jeftin, 80kn dodje... Drugo, ukljucim drugi prijemnik a isti se nakon 10min gasi sam ? Takodjer ni daljinski od tog drugoga ne radi

Zovem lika i reko sta je ovo ? Donesi mi 2 daljinac i prijemnik a bogme i nosac ! E danas nemam nego tek u petak... U petak zovem e nisu stigli prijemnici. OK

Zovem TotalTvi dajem usmenu zalbu, pisem mailom drugu i saljem na vise instanci.

Montaza na psetranici.
Krivi LNB mi ostavio.
Nema nosaca.
Prijemnik mi nece zamjeniti.

Nakon par dana Lik mene zove i uvlaci mi se u dupe doslovce....
Sutradan dolazi i u ruci drzi nosac a pod miskom drugi prijemnik.

Jednom sam imao tri tehnicara kod rejesavanja smetnji, jedan je bio u centrali i pikao po dslamu, drugi je bio na razvodu 50m dalje i mjenjao
parice od razvoda do centrale tj. tih moji 50m spajao redom dok se isprobavalo... treci je bio s menom pio kavicu i blejo u router ko i ja i bio na
vezi sa ova 2. Doduse ne na ovoj lokaciji ali ista ulica je u pitanju...

Da mi je samo sresti onog debelog prdonju sto je rekao da Optima nema annex-a i da VDSL2 kod njih tako ne radi.



Moze margina i 4dB biti.. i 3dB ako treba... bitno je dali puca veza, ova ne puca. @Warrior ova slika je druga parica, ista duzina ali je
slabija po propusnosti od one prve slike !

No ona puca i zagasena je, ova radi ok kako je ukljucena iako su margine van svake pameti i sad on tebi trucka da bolje ne moze a
margina ti je 14dB .... Ja nebi mirno spavao dok mu nebi smjestio opomenu pred otkaz ili uskrata bonusa kakvog, po djepu ga treba
rebnuti i mahati mu obvezno kad ga sretnes u prolasku ulicom...

Zadnje izmijenjeno od: silver_tip. 16.11.2016. u 18:30.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2016., 18:43   #1703
Warrior
Premium
Moj komp
 
Warrior's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 980
Znači, najbolje da zovem podršku i da ih zamolim da mi se promijeni Annex i digne brzina pa da oni otvore novi nalog? Samo se bojim da će nalog biti odbijen s razlogom da mi linija ne podržava veću brzinu od 10MBit.
Ja sam sa Odjelom za zadržavanje korisnika dogovorio 10MBit, ali me sada povuklo to što vidim da mogu imati i 20MBit, ali se oni ne žele potruditi da mi daju veću brzinu te se bojim da nemam pravo na neku žalbu jer sam inicijalno dogovorio uvjete kakvi su mi bili, a to je bila 10MBit brzina na ADSL-u. A oni me stavili na VDSL te mi otvorili sada oči da ovo može i brže.

EDIT: ponovno sam razgovarao sa Službom za zadržavanje korisnika, otvorili su nalog te zadali povećanje brzine na 20MBit i izmjenu na Annex M pa ćemo vidjeti kroz 24h kada se isti realizira. Samo da ga netko ne stornira u međuvremenu jer kao ne ide. Rekoh, hajdemo testirati pa ako ide, ide
__________________
Everything is sooooo slow... Why? Oh, why?

Zadnje izmijenjeno od: Warrior. 16.11.2016. u 18:58.
Warrior je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2016., 18:45   #1704
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,346
To je u njegovom slučaju kada je bio vdsl već.
Tebi trebaju prvo prebaciti na vdsl.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2016., 22:59   #1705
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Tebi trebaju prvo prebaciti na vdsl.
Tebi su popusti naceli izgleda mozdane funkcije pomalo Covjek vec je prebacen na VDSL2 i zadnjih 7-8 postova mudrujemo kako da dobije vise po tom VDSL-u nego sto sada ima.

Gledaj sliku, nije rasprodaja nego ss veze njegove.

silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2016., 19:52   #1706
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 754
Citiraj:
Autor Warrior Pregled postova
Slučajno imam mob od tehničara koji mi je danas mijenjao MaxTV receiver.
Citiraj:
Autor Warrior Pregled postova
Zvao sam tehničara. Dobio sam odjeb da bi imao smetnje pri 20MBit te da promjena Annexa ne bi ništa pomogla. Da sam predaleko od centrale te da se strpim dok se omogući veća brzina
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
zvat ce te sluzba za zadrzavanje iz t-djubra pa onda se mozes sluzbeno pozaliti na tog tehnicara, malo ga uvalis u gofna jer te odhebo... kazes da je bio otresit, bezobrazan, smrdio na alkohol kada je dosao itd... da se tu napakovat, bar bi mu ja, da meni je tako bilo koji odgovorio.

Normalno trazis drugoga tehnicara i da se ukljuci annex M i pusti koliko parica pusta pa ako i bude smetnji lako oni ostave isti annex M a opet vrnu profil sa vecom marginom kao i sada.

ti si malo previse zabrijao
zalit ce se za kaj? kaj mu tehnicar bez radnog naloga nije isao podesavati liniju?
lik je imao radni nalog da mu zamjeni stb i to je napravio, tocka. on ne da ne mora, nego ne smije bez radnog naloga tebi ni skinuti lokalnu s reglete i spojiti acternu da ti izmjeri parametre..
okarm je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2016., 20:48   #1707
Warrior
Premium
Moj komp
 
Warrior's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 980
Službeno su me odhebali i na otvoreni nalog te mi se nisu ni potrudili probati pustiti 20MBit jer njima u sustavu piše da mi linija podržava do 17MBit. Ne mogu ih uvjeriti da mi modem pokazuje 25MBit.
Jedina mi je nada "na lijepe oči" još malo gnjaviti tehničara.

Poslano s LG G4
__________________
Everything is sooooo slow... Why? Oh, why?
Warrior je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2016., 23:00   #1708
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor okarm Pregled postova
lik je imao radni nalog da mu zamjeni stb i to je napravio, tocka. on ne da ne mora, nego ne smije bez radnog naloga tebi ni skinuti lokalnu s reglete i spojiti acternu da ti izmjeri parametre..
E to je upitno sta je imao a sta nije jer nemamo dovoljno informacija.

Nije covjek po svetom duhu prebacen na VDSL2 port niti daljinski... moro je netko prvo fizicki prekopcat ga. Sad jel prvo iso tehnicar u centralu prekopcat pa donio router ili je donio router pa isao prekopcat to neznamo...

Meni je prvo dosao router tj. tehnicar pa je onda isao u centralu, dakle radni nalog je imao... nije to zabrijavanje nego je u pitanju ljenost tehnicara i system sto manje zajebancije sa korisnikom, na rotuer i mrs... ja svoje obavio.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2016., 23:04   #1709
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 754
Probaj tehnicku nazicati da naprave selt pa da se vidi koliko si tocno od centrale
okarm je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2016., 23:05   #1710
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,346
Moguće da je već bio na vdsl pločici pa nitko nije trebao ići u centralu.
btw meni zadnja 3 dana upload stabilan na
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na