Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.07.2014., 01:00   #661
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Nemas ti pristup paricama u tom smislu u kojem ja pricam. One su kod dslama u centrali. Neznam sta bi taj razvodni ormaric bio tocno, mozda samo razdjelnik xx parica koje dolaze iz centrale. Svejedno, nek te i tu proba zamjenit pa vidi.

Gledam ti onaj drugi topic, pa imas i prosle statse. Tamo ti pise g.992.3 sto bi bio adsl2, ne 2+, a i line attenuation je bio manji nego sada. Jel ti od tada tko dolazio sto namjestat, jer ti onda ocito parica degradira jako s vremenom
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2014., 01:27   #662
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova
Nemas ti pristup paricama u tom smislu u kojem ja pricam. One su kod dslama u centrali. Neznam sta bi taj razvodni ormaric bio tocno, mozda samo razdjelnik xx parica koje dolaze iz centrale. Svejedno, nek te i tu proba zamjenit pa vidi.

Gledam ti onaj drugi topic, pa imas i prosle statse. Tamo ti pise g.992.3 sto bi bio adsl2, ne 2+, a i line attenuation je bio manji nego sada. Jel ti od tada tko dolazio sto namjestat, jer ti onda ocito parica degradira jako s vremenom
Znam da to na tavanu nisu te parice o kojima se priča ali nisam znao kako ih nazvati
Da,to bi vjerojatno bio taj razdjelnik xx parica.
To g.992.3 je bilo prije nego sam prebačen na novu paricu tijekom tih problema prošle godine(osim packet lossa i veza je bila počela pucati 10 puta na dan),otad je 992.5 ,nema veze,znao sam da sam na lošoj parici,htio sam samo provjeriti koliko je loša
Veki-os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.07.2014., 17:38   #663
zlatko
Premium
Moj komp
 
zlatko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: slavonac
Postovi: 468
Evo parametara nakon rješavanja prijave.
Downstream rate: 16534 kbps
Upstream rate: 1336 kbps
PPPoE pass-through: Disabled
ADSL Line

Status: Cable connected
Line mode: ADSL2+
Maximum line rate: 21076 kbps (downstream) / 1336 kbps (upstream)
Noise margin: 11.4 dB (downstream) / 9.4 dB (upstream)
Line attenuation: 10.3 dB (downstream) / 4.4 dB (upstream)
Output power: 15.6 dBm (downstream) / 11 dBm (upstream)

Evo i parametara kod prijave, zbog lakše usporedbe

Downstream rate: 16534 kbps
Upstream rate: 1330 kbps
PPPoE pass-through: Disabled
ADSL Line

Status: Cable connected
Line mode: ADSL2+
Maximum line rate: 21388 kbps (downstream) / 1332 kbps (upstream)
Noise margin: 11.4 dB (downstream) / 8.6 dB (upstream)
Line attenuation: 10.6 dB (downstream) / 4.5 dB (upstream)
Output power: 15.6 dBm (downstream) / 11.5 dBm (upstream)

Jedina promjena je da je upstream rate i max.line rate upstream izjednačen. Veza je stabilna zadnja 3 dana.
__________________
he,he

Zadnje izmijenjeno od: zlatko. 09.07.2014. u 17:50. Razlog: falilo par slova
zlatko je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2014., 18:01   #664
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Ma mjenali su oni jos nesto tu samo ti ne vidis. I atenuacije se smanjila za 0.3. Ali to "uskladjenje" samo znaci da su pustili UP koliko moze max, ali ti se sigurno nije popravilo radi 4kbps-a dodatnih u uploadu. Nek to radi kako treba sad.
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2014., 18:10   #665
zlatko
Premium
Moj komp
 
zlatko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: slavonac
Postovi: 468
Ma znam. Bitno da ne puca više. A dokle će, nezna se...
__________________
he,he
zlatko je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2014., 18:35   #666
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Bi li ovo moglo izdržati 8mbps?


Downstream rate: 5998 kbps
Upstream rate: 798 kbps
PPPoE pass-through: Disabled
ADSL Line

Status: Cable connected
Line mode: ADSL2+
Maximum line rate: 16556 kbps (downstream) / 1215 kbps (upstream)
Noise margin: 12 dB (downstream) / 17.3 dB (upstream)
Line attenuation: 19.7 dB (downstream) / 12.5 dB (upstream)
Output power: 16.9 dBm (downstream) / 11.6 dBm (upstream)
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2014., 21:52   #667
sharkri
Premium
Moj komp
 
sharkri's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 675
ISKON bijela zona

DSL Line Status

Current DSL line status is displayed as the below.

Line Mode ADSL_2plus Line State Up
Latency Type Fast Line Up Time 132:54:07
Line Coding DMT Line Up Count 1

Statistics Downstream Upstream
Line Rate 12533 Kbps 1037 Kbps
Attainable Line Rate 18232 Kbps 1276 Kbps
Noise Margin 66 dB 123 dB
Line Attenuation 260 dB 260 dB
Output Power 183 dBm 135 dBm
__________________
Sig-5 redova normalne veličine max
sharkri je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2014., 21:58   #668
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,065
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Bi li ovo moglo izdržati 8mbps?

Maximum line rate: 16556 kbps (downstream) / 1215 kbps (upstream)
Noise margin: 12 dB (downstream) / 17.3 dB (upstream)
Line attenuation: 19.7 dB (downstream) / 12.5 dB (upstream)
Output power: 16.9 dBm (downstream) / 11.6 dBm (upstream)
Bi i 10 ako nema skrivenih, u ovim podacima nevidljivih, gresaka na liniji.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2014., 22:36   #669
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Bi li ovo moglo izdržati 8mbps?
Naravno da bi. Sta je jos na toj liniji, i koji je to profil 6/768? Ovaj margin veci kod uploada je malo cudan. Jesi radio sto s linijom?

Citiraj:
Autor sharkri Pregled postova
ISKON bijela zona

DSL Line Status

Current DSL line status is displayed as the below.
ti si nesto lose iskopirao ili je modem u banani. Brojke nemaju veze s vezom...
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2014., 22:40   #670
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Vjerojatno fali zarez, onda brojevi imaju smisla.

Noise Margin 6.6 dB 12.3 dB
Line Attenuation 26.0 dB 26.0 dB
Output Power 18.3 dBm 13.5 dBm

sharkri - jel veza stabilna?
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.07.2014., 22:53   #671
sharkri
Premium
Moj komp
 
sharkri's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 675
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Vjerojatno fali zarez, onda brojevi imaju smisla.

Noise Margin 6.6 dB 12.3 dB
Line Attenuation 26.0 dB 26.0 dB
Output Power 18.3 dBm 13.5 dBm

sharkri - jel veza stabilna?
Je ako se nešto ne skida, ako se skida onda je žali bože.
__________________
Sig-5 redova normalne veličine max
sharkri je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2014., 00:37   #672
bokinho
Registered User
Moj komp
 
bokinho's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Usa
Postovi: 253
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Bi i 10 ako nema skrivenih, u ovim podacima nevidljivih, gresaka na liniji.
Ne bi 10 sigurno, jer bi margina pala na 8 ili ispod.
bokinho je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2014., 00:52   #673
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,065
Ma da? Meni je na 10+IMS margina 6, pa svejedno mi linija drzi sve dok ima struje.
Najvise mi se popne, kad se bogovi smiluju, na 7, a 8 je za mene sajensfikshn
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2014., 01:03   #674
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Citiraj:
Autor bokinho Pregled postova
Ne bi 10 sigurno, jer bi margina pala na 8 ili ispod.
....
Sto je margina blize targetu to je bolje, tako da ako pada, znaci da je veza stabilna. Zasto bi se margina mjenjala samo ako mu puste 10ku to je nejasno, posto mu je max na 16... A ako moze drzat mariginu nizom to znaci da je veza stabilnija, tako da to nikako nije lose...

Mislim da vas puno ne razlikuje marginu od ratia te se povodi za onim "bolji je sto veci signal/noise ratio". Gdje god citam po nasim forumima krivo se ovo interpretira. Ratio sto veci je bolje, to je istina, ali routeri vecinom prikazuju marginu, a to je potpuno drugacije od ratia. Na onaj gore link, ima ovaj mrvu opsirniji.
http://www.robertos.me.uk/html/noise...-snr-snrm.html
http://www.robertos.me.uk/html/high_snrm-margin.html

Uzeto da je output power stalno isti, manja margina omogucava vece brzine jer dozvoljava vise smetnji na liniji (a posto je linija stabilnija manje se smetnji javlja) te se moze isporucit veca brzina korisniku. Veca margina znaci da na liniji ima vise smetnji, te target nije moguce odrzavat (nek je 6db target, linija dobije "vise od 6db smetnji" i uzrokuje pucanje) tako da se poveca margina da ne bi dolazilo do pucanja, ali na ustrb maximalne propusnosti na liniji...

Da to nekako dovrsimo.
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2014., 07:01   #675
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova
Naravno da bi. Sta je jos na toj liniji, i koji je to profil 6/768? Ovaj margin veci kod uploada je malo cudan. Jesi radio sto s linijom?


ti si nesto lose iskopirao ili je modem u banani. Brojke nemaju veze s vezom...
Nisam radio ništa s linijom a pitam jer bi si htio povećati brzinu na 8mbps.

Trenutno imam Iskonov standardni profil od 5 Mbps/512 Kbps koji kao i većini na iskonu zna pucati kod uploada.
U službi za korisnike su mi rekli da je to "jer se previše konekcija otvori" što nema smisla jer mi na T-Comu veza nije pucala kod uploada.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2014., 11:48   #676
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,065
Jedan od mogucih razloga pucanja veze kod upload-a je upotreba VoIP-a. Na Iskonu ga imas, a ne T-Com-u vjerojatno nisi, pa stoga ni pucanja.

Trazi povecanu brzinu, jer ti ju linija moze podrzati.
Za 10Mbps ti treba 12535kbps/1035kbps uz NM 6dB/12dB, a za to po podacima imas i dovoljno zalihe. Kad ti isporucena brzina iznosi cca 80% moguce ili je manja, nemas (ili bar ne bi trebao imat) brige.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2014., 20:37   #677
bokinho
Registered User
Moj komp
 
bokinho's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Usa
Postovi: 253
Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova
....
Sto je margina blize targetu to je bolje, tako da ako pada, znaci da je veza stabilna. Zasto bi se margina mjenjala samo ako mu puste 10ku to je nejasno, posto mu je max na 16... A ako moze drzat mariginu nizom to znaci da je veza stabilnija, tako da to nikako nije lose...

Mislim da vas puno ne razlikuje marginu od ratia te se povodi za onim "bolji je sto veci signal/noise ratio". Gdje god citam po nasim forumima krivo se ovo interpretira. Ratio sto veci je bolje, to je istina, ali routeri vecinom prikazuju marginu, a to je potpuno drugacije od ratia. Na onaj gore link, ima ovaj mrvu opsirniji.
http://www.robertos.me.uk/html/noise...-snr-snrm.html
http://www.robertos.me.uk/html/high_snrm-margin.html

Uzeto da je output power stalno isti, manja margina omogucava vece brzine jer dozvoljava vise smetnji na liniji (a posto je linija stabilnija manje se smetnji javlja) te se moze isporucit veca brzina korisniku. Veca margina znaci da na liniji ima vise smetnji, te target nije moguce odrzavat (nek je 6db target, linija dobije "vise od 6db smetnji" i uzrokuje pucanje) tako da se poveca margina da ne bi dolazilo do pucanja, ali na ustrb maximalne propusnosti na liniji...

Da to nekako dovrsimo.
Neda mi se sad citat ovaj tekst na engleskom.
U principu sto je margina visa to je veza stabilnija, margina od 6db rusi liniju, takva veza sa takvom marginom moze opstat samo ako ima internet od 5,6 mbita bez televizije i ako kraj sebe u podzemnom kabelu nema dsla, znaci da ne dolazi do preslusavanja.

Margina pada na samom portu u centrali kada se pusti veca trenutna brzina.

Ako je to teorijski tocno da sto je visa margina veza je losija, kako objasnjavas da na samom portu u centrali je margina cca 30 db? ovisno o tipu porta i pustenoj brzini.
bokinho je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2014., 20:47   #678
zlatko
Premium
Moj komp
 
zlatko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: slavonac
Postovi: 468
Jel mi može ko ovo razjasniti? Log je i rutera SX763 Wlan t-com

Jul 10 18:02:22 Err WscCmd: HTTP receive GET
Jul 10 18:02:24 Err WscCmd: HTTP receive GET
Jul 10 18:02:25 Err WscCmd: HTTP receive GET
Jul 10 18:02:26 Err WscCmd: Enter UPnPSubscribeEvents
Jul 10 18:02:51 Err WscCmd: HTTP receive GET
Jul 10 18:02:52 Err WscCmd: HTTP receive GET
Jul 10 18:04:49 Err WscCmd: HTTP receive GET
Jul 10 18:04:49 Err WscCmd: HTTP receive GET
Jul 10 18:09:35 Err WscCmd: HTTP receive GET
Jul 10 18:09:35 Err WscCmd: HTTP receive GET
Jul 10 18:09:35 Err WscCmd: HTTP receive GET
Jul 10 18:09:35 Err WscCmd: Enter UPnPSubscribeEvents
Jul 10 18:13:17 Err WscCmd: HTTP receive GET
Jul 10 18:13:17 Err WscCmd: HTTP receive GET
Jul 10 18:13:18 Err WscCmd: HTTP receive GET
Jul 10 18:13:18 Err WscCmd: Enter UPnPSubscribeEvents
Jul 10 20:41:25 War scm: 995-00-00 WebGUI:repareDataForPageLoad Apply Rollback on existing scm session:
Jul 10 20:41:29 Err scm: 995-00-00 GetCfgParamById() PrepareData has failed for FormInputId: country, PrepareDataState:4 :
Jul 10 20:41:35 War scm: 995-00-00 WebGUI:repareDataForPageLoad Apply Rollback on existing scm session:
Jul 10 20:41:46 War scm: 995-00-00 WebGUI:repareDataForPageLoad Apply Rollback on existing scm session:
__________________
he,he
zlatko je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2014., 23:43   #679
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
dslama, linija - fizicke karakteristike linije i spojeva od korisnika do dslama (bakrene zice, parice, kakogod hoces). Uzmimo output power i attenuation constant cijelo vrijeme.

Veca margina = stabilnija veza. ALI, posto je usluga napravljena tako da daje najvecu mogucu brzinu, kad se uspostavi veza, modem je konfigurira tako da funkcionira s najblizom mogucom marginom do targeta. Recimo da je to 6db. Uspostavi vezu s 6db, pusti neko vrijeme, vidi da ima previse smetnji, rekonfigurira na 9db, opet pusti, ako opet ima previse smetnji, opet rekonfigurira na 12, itd itd dok ne dobije stabilnu vezu. Znaci, dize marginu da veza postane stabilna (a rusi brzinu). Znaci s vecom marginom veza je stabilnija, ali max brzine su manje, ALI, sama cinjenica da veza nije funkcionirala s targetanom marginom upucuje da linija (fizicke karakteristike) nisu dovoljno dobre, te se na ovaj nacin omogucava stabilan internet i na linijama koje nisu tip-top. Ako ti je linija kvalitetna (fizicke karakteristike), na njoj nema puno smetnji, te onda uredno prvi put spoji na target 6db recimo, sve funkcionira, imas vece brzine i sve radi.

Stoga, ako ti je margina veca, znaci da ti je linija losija jer je modem rekonfigurirao da bude stabilna s vecom marginom od targeta posto target nije mogo odrzavat. Tako da "margina od 6db" ne rusi vezu. Rusi je samo ako to linija ne moze podnijet...

Sto ti vidis u centrali ja neznam posto nisam tamo. Jeli to margina ili ratio? Ako je margina, onda margina prema cemu? Mislim toliko se toga na portu namjesta da mi nisi nista rekao. Evo recimo neke od mogucnosti (http://cellutechs.com/ZCalix/html/00...0200000219.htm)
Nisam siguran da ti ne vidis mozda ratio ali si ili krivo upucen ili nesto krivo citas, posto po svemu na portu bi trebao biti ratio s kojim on upravlja vezom, i kad se taj ratio smanji (povecaju se smetnje) veza se rekonfigurira, a to je tocno gdje margina upada, jer port namjesti s/n ratio veze 30db s marginom recimo 6db, te je veza stabilna s 30-36 s/n ratiom, posto smetnje stalno dolaze i odlaze. Ako je vise od 6db smetnji na liniji, doda se veca margina da veza bude stabilnija, ali brzina rusi (gore objasnjeno). itd itd...

Usluga koju tcom nudi je "do xx" brzine ili "maxADSL" sto znaci da je linija konfigurirana tako da se sama prilagodjuje i da korisniku najvecu mogucu brzinu bez pucanja. Da bi brzina bila sto veca, margina mora bit manja (bliza targetu) ali mora bit i stabilna.. Ako si tcom tehnicar, trebao bi biti upoznat s ovim stvarima...
-->
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Nisam radio ništa s linijom a pitam jer bi si htio povećati brzinu na 8mbps.

Trenutno imam Iskonov standardni profil od 5 Mbps/512 Kbps koji kao i većini na iskonu zna pucati kod uploada.
U službi za korisnike su mi rekli da je to "jer se previše konekcija otvori" što nema smisla jer mi na T-Comu veza nije pucala kod uploada.
Pa po margini bas u uploadu imas mjesta. Ne bi smjelo pucat pri uploadu. Povecaj brzinu i neka ti ponovno malo rekonfiguriraju liniju, prijavi smetnje, treba to ic bez pucanja.
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Za 10Mbps ti treba 12535kbps/1035kbps uz NM 6dB/12dB, a za to po podacima imas i dovoljno zalihe. Kad ti isporucena brzina iznosi cca 80% moguce ili je manja, nemas (ili bar ne bi trebao imat) brige.
Nemoj opet random brojke jer te eto opet moram pitat, zasto za 10Mbps treba 12535kbps/1035kbps uz NM 6dB/12dB....
Citiraj:
Autor bokinho Pregled postova
Ako je to teorijski tocno da sto je visa margina veza je losija, kako objasnjavas da na samom portu u centrali je margina cca 30 db? ovisno o tipu porta i pustenoj brzini.
Lol. Neda ti se citat a tamo je sve objasnjeno prilicno detaljno :P

Znaci da definiramo nazive da nema zabune. Veza = dsl link izmedju korisnika <--> dslama, linija - fizicke karakteristike linije i spojeva od korisnika do dslama (bakrene zice, parice, kakogod hoces). Uzmimo output power i attenuation constant cijelo vrijeme.

Veca margina = stabilnija veza. ALI, posto je usluga napravljena tako da daje najvecu mogucu brzinu, kad se uspostavi veza, modem je konfigurira tako da funkcionira s najblizom mogucom marginom do targeta. Recimo da je to 6db. Uspostavi vezu s 6db, pusti neko vrijeme, vidi da ima previse smetnji, rekonfigurira na 9db, opet pusti, ako opet ima previse smetnji, opet rekonfigurira na 12, itd itd dok ne dobije stabilnu vezu. Znaci, dize marginu da veza postane stabilna (a rusi brzinu). Znaci s vecom marginom veza je stabilnija, ali max brzine su manje, ALI, sama cinjenica da veza nije funkcionirala s targetanom marginom upucuje da linija (fizicke karakteristike) nisu dovoljno dobre, te se na ovaj nacin omogucava stabilan internet i na linijama koje nisu tip-top. Ako ti je linija kvalitetna (fizicke karakteristike), na njoj nema puno smetnji, te onda uredno prvi put spoji na target 6db recimo, sve funkcionira, imas vece brzine i sve radi.

Stoga, ako ti je margina veca, znaci da ti je linija losija jer je modem rekonfigurirao da bude stabilna s vecom marginom od targeta posto target nije mogo odrzavat. Tako da "margina od 6db" ne rusi vezu. Rusi je samo ako to linija ne moze podnijet...

Sto ti vidis u centrali ja neznam posto nisam tamo. Jeli to margina ili ratio? Ako je margina, onda margina prema cemu? Mislim toliko se toga na portu namjesta da mi nisi nista rekao. Evo recimo neke od mogucnosti (http://cellutechs.com/ZCalix/html/00...0200000219.htm)
Nisam siguran da ti ne vidis mozda ratio ali si ili krivo upucen ili nesto krivo citas, posto po svemu na portu bi trebao biti ratio s kojim on upravlja vezom, i kad se taj ratio smanji (povecaju se smetnje) veza se rekonfigurira, a to je tocno gdje margina upada, jer port namjesti s/n ratio veze 30db s marginom recimo 6db, te je veza stabilna s 30-36 s/n ratiom, posto smetnje stalno dolaze i odlaze. Ako je vise od 6db smetnji na liniji, doda se veca margina da veza bude stabilnija, ali brzina rusi (gore objasnjeno). itd itd...

Usluga koju tcom nudi je "do xx" brzine ili "maxADSL" sto znaci da je linija konfigurirana tako da se sama prilagodjuje i da korisniku najvecu mogucu brzinu bez pucanja. Da bi brzina bila sto veca, margina mora bit manja (bliza targetu) ali mora bit i stabilna.. Ako si tcom tehnicar, trebao bi biti upoznat s ovim stvarima...
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2014., 00:13   #680
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,065
[QUOTE=sandokan111;2629325
Nemoj opet random brojke jer te eto opet moram pitat, zasto za 10Mbps treba 12535kbps/1035kbps uz NM 6dB/12dB....
[/QUOTE]

Malo si uporan, da ne kazem naporan s tim random zahtjevima. Navedene nisu nikakve random brojke nego podaci za moju liniju. Zasto je tako, zato jer su mi tako namjestili, a zasto su mi tako namjestili, zato jer tako moja linija najbolje radi, a zasto moja linija tako najblje radi, zato jer su upotrebljene random brojke.

Evo ti, ovak laicki jedan c/p iz mog routera, bez znastvenih dokaza:

Modulation:G.992.5 annex B
Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]:1.035 / 12.535
Data Transferred (Sent/Received) [MB/GB]:252,21 / 4,24
Output Power (Up/Down) [dBm]:13,0 / 18,0
Line Attenuation (Up/Down) [dB]:15,0 / 24,0
SN Margin (Up/Down) [dB]:12,0 / 6,0
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2014., 04:21   #681
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Pa nisam ja naporan nego ti pokusavam objasnit da su to random brojke. To sto tebi tako stoji i radi, ne znaci da njemu tako treba bit. Neznam jesi uopce citao sto sam pisao i linkove stavljao, da jesi, shvatio bi da se linije razlikuju iz xxxx razloga. Kako ce nekome radit ne zna se dok se ne pogleda linija.
Ali ti random izbacis brojku i sad to kao tako treba bit, a sve bez ikakvih objasnjenja osim "meni tako" i "mojim roditeljima"... Da je on na tvojoj liniji, ti bi bio u pravu, sve ostalo je random izbacivanje arbitraznih brojki. Jos ce netko nazvat support i to rec tamo jer da ce mu tako radit pa ce bit ismijan...
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2014., 10:24   #682
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Također to kako pojedini modem vidi liniju ne mora biti stvarno stanje. Postoje daleko napredniji instrumenti za mjerenje linija.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2014., 12:43   #683
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,065
Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova
Pa nisam ja naporan nego ti pokusavam objasnit da su to random brojke. To sto tebi tako stoji i radi, ne znaci da njemu tako treba bit. Neznam jesi uopce citao sto sam pisao i linkove stavljao, da jesi, shvatio bi da se linije razlikuju iz xxxx razloga. Kako ce nekome radit ne zna se dok se ne pogleda linija.
Ali ti random izbacis brojku i sad to kao tako treba bit, a sve bez ikakvih objasnjenja osim "meni tako" i "mojim roditeljima"... Da je on na tvojoj liniji, ti bi bio u pravu, sve ostalo je random izbacivanje arbitraznih brojki
Moram te razocarati u tvojoj uvjerenosti da su to random brojke. To su vrijednosti "standardnog" profila koji se u ZG i okolici primjenjuje za brzine 10+IMS. Tako je i kod mene i kod svih mojih susjeda kao i kod poznanika na drugim dijelovima grada.
Razumljivo da se jedino razlikuju vrijednosti za Line Attenuation i SN Margine, koji su specificni za svaku liniju, ali 12535/1035 imaju svi, uz sretnike na 8+db i nesretnike na 6db margine.

Ako ne vjerujes meni provjeri, imas ovdje u temi par primjera (#667 #595) gdje se navode iste brojke, pa ako je to tebi random, onda falalepa na diskusiji.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2014., 13:39   #684
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Kažeš da su samo "sretnici na 8+db", pa ja mislim da je većini tako (kao i meni)

Ja imam Tel+Internet 5mbps
Ovo je inače iz Iskonovog SX763.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2014., 14:12   #685
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Moram te razocarati u tvojoj uvjerenosti da su to random brojke. To su vrijednosti "standardnog" profila koji se u ZG i okolici primjenjuje za brzine 10+IMS. Tako je i kod mene i kod svih mojih susjeda kao i kod poznanika na drugim dijelovima grada. Razumljivo da se jedino razlikuju vrijednosti za Line Attenuation i SN Margine, koji su specificni za svaku liniju, ali 12535/1035 imaju svi, uz sretnike na 8+db i nesretnike na 6db margine.
Sto vise pricamo vise vidim da ne razumijes o cemu pricas. Vidim i profil te zbunjuje.
To sto "svi imaju" sto ti vidis su standardni profili u upotrebi. Znaci HT, kao i sve ostale kompanije, imaju predodredjene profile za 4, 10, 20 itd itd. To su neki profili koji se svima stave kad uzimaju odredjene pakete/brzine. Mogu oni tebi stavit profil 30/15 ako hoces, to ne znaci da ce ti veza radit s tim nego to samo tehnicki znaci da su ti pustili max propusnost a veza ce se sama syncat na stabilnu u ovisnosti o liniji....
Profil ne odredjuje, niti moze odredjivat, kakva je linija i na koliko ce se dsl syncat. Ako imas mogucnosti, onda ce linija odrzavat pusteni profil, ako ne, nece. U ovisnosti o liniji, taj se profil automatski mjenja ako je potrebno da linija bude stabilnija. Tvoj zahtjev da ga stave na te tocno odredjene brojke, pogotovo nakon sto si naveo i margine, je u najmanju ruku smjesan... Ako si htio rec to sto si htio rec da "svi oko tebe tako imaju" onda je to samo 10mb profil, a ostali parametri ce se sami namjestit u ovisnosti o liniji.

I dalje ne shvacas sto je margina kad su sretnici s vecom marginom , tu nezam sto da ti vise napisem. Eto ti budi sretan s velikom marginom
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2014., 14:13   #686
QS
Premium
Moj komp
 
QS's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Split
Postovi: 284
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Kažeš da su samo "sretnici na 8+db", pa ja mislim da je većini tako (kao i meni)

Ja imam Tel+Internet 5mbps
Ovo je inače iz Iskonovog SX763.
Ne nužno. Ti imaš odličnu liniju (iz gore priloženog screenshota, a bez uvida u greške na liniji). Možeš ići do nekih 15tak mbita, ali kako koristiš samo 5 mbit net gura ti se sporiji profil sa puno većom marginom (da bi veza bila "stabilnija", s manje grešaka, itd, itd...). Ne zato što mora, nego zato što može... ako se razumijemo... Evo mog screenshota, čisto za usporedbu, isto SX ali T-Glup linija:



I da, ovdje je margina 8 db jer je lijep i sunčan dan, linija je suha, nema marsovaca u orbiti izgleda, a bome ni sunčevih baklji Inače je 4 do 6

P.S. Da se osvrnem i na kolegu sandokana i marginu... U principu bi trebao bit sretan sa većom marginom... Signal-to-noise ratio, jel? Veća sinkronizirana margina znači da modem duže vrijeme komunicira sa dslamom na takvoj margini bez grešaka i nema potrebe za smanjivanjem margine da bi povećao brzinu

Vas dva u principu cijelo vrijeme govorite isto (ili barem dovoljno slično)...
__________________
QS je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2014., 14:23   #687
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Citiraj:
Autor QS[ZiA] Pregled postova
I da, ovdje je margina 8 db jer je lijep i sunčan dan, linija je suha, nema marsovaca u orbiti izgleda, a bome ni sunčevih baklji Inače je 4 do 6
Tehnicki, tvoja linija je kvalitetnija od njegove posto mozes furat manji margin na puno vecoj udaljenosti nego on...
Citiraj:
P.S. Da se osvrnem i na kolegu sandokana i marginu... U principu bi trebao bit sretan sa većom marginom... Signal-to-noise ratio, jel?
Margina i ratio su dvi razlicite stvari. Pogledaj jedan od linkova, bit ce ti jasnije.
Ratio je jedno, margina drugo. Ratio bolje da je veci jer znaci manje smetnji, margina bolje da je manja jer takodjer znaci da se random pojavljuje manje smetnji i linija moze radit s manjom marginom i pruzit vecu brzinu....
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2014., 14:28   #688
QS
Premium
Moj komp
 
QS's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Split
Postovi: 284
Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova
Tehnicki, tvoja linija je kvalitetnija od njegove posto mozes furat manji margin na puno vecoj udaljenosti nego on...

Margina i ratio su dvi razlicite stvari. Pogledaj jedan od linkova, bit ce ti jasnije.
Ratio je jedno, margina drugo. Ratio bolje da je veci jer znaci manje smetnji, margina bolje da je manja jer takodjer znaci da se random pojavljuje manje smetnji i linija moze radit s manjom marginom i pruzit vecu brzinu....
Tehnicki njegova linija je puno kvalitetnija od moje jer sam ja na nekih 3 do 4 km od centrale i nema ŠANSE da guram više od 12 mbita u najidealnijim uvjetima i najmanju marginu uz postojeću tehnologiju... On bi trebao biti negdje u zoni 1 do 2 km... i moze gurat 15-16 mbita uz minimalnu marginu (kad bi to naši dslamovi dopuštali naravno)...

A ovaj drugi dio gdje mi objasnjavas razliku izmedju noise margine i snra procitaj ponovo... objasnjavas mi drugim rijecima ono sta sam ti napisao
__________________
QS je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2014., 14:31   #689
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Citiraj:
Autor QS[ZiA] Pregled postova
Tehnicki njegova linija je puno kvalitetnija od moje jer sam ja na nekih 3 do 4 km od centrale i nema ŠANSE da guram više od 12 mbita u najidealnijim uvjetima i najmanju marginu uz postojeću tehnologiju... On bi trebao biti negdje u zoni 1 do 2 km... i moze gurat 15-16 mbita uz minimalnu marginu (kad bi to naši dslamovi dopuštali naravno)...
Da, ALI, da ste na istoj udaljenosti, s trenutnim kvalitetama linije, ti bi imao veci max nego on na toj atenuaciji, ili obratno, on manji od tebe na tvojoj. Stoga, tvoja je kvalitetnija :P
Linija = fizicke karakteristike

Ne pricamo o istoj stvari za marginu posto
Citiraj:
Veća sinkronizirana margina znači da modem duže vrijeme komunicira sa dslamom na takvoj margini bez grešaka i nema potrebe za smanjivanjem margine da bi povećao brzinu
Itekako ima potrebe za povecanjem brzine posto je usluga max adsl, i konfigurirana je tako da se synca na najvecoj mogucoj stabilnoj brzini...
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2014., 14:33   #690
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,065
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Kažeš da su samo "sretnici na 8+db", pa ja mislim da je većini tako (kao i meni)
Da, za brzinu 10+IMS, a ti to nemas. Kad ces imat brzinu koju spominjem, onda provjeri podatke
Prezime je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na