Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Pisači i skeneri
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.09.2010., 18:44   #1
Matt
Premium
Moj komp
 
Matt's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zabok
Postovi: 1,620
EPSON SX115 ne prepoznaje zamjenske boje

Epson mi je potrošio originalne boje pa sam kupio ORINK zamjenske boje i sad ih čudo ne želi prepoznati. Pomagajte da ga ne bacim kroz prozor.

EDIT: Inače, crnu mi je potrošio prije mjesec dana i stavio sam također od ORINK-a i normalno je radilo.
__________________
Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim!
Kad dim izađe uređaj više ne radi!!!

Zadnje izmijenjeno od: Matt. 29.09.2010. u 19:19.
Matt je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2010., 12:12   #2
Adriatix
Banned
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 430
Citiraj:
Autor Matt Pregled postova
Epson mi je potrošio originalne boje pa sam kupio ORINK zamjenske boje i sad ih čudo ne želi prepoznati. Pomagajte da ga ne bacim kroz prozor.

EDIT: Inače, crnu mi je potrošio prije mjesec dana i stavio sam također od ORINK-a i normalno je radilo.
Evo svježeg priloga na tu temu.

Prekjučer došla jedna ženska u naš servis sa Epsonom SX 105. Ista priča. Ne prepoznaje zamjenske boje. I stvarno ne prepoznaje kazete. Useli sa skladišta jedan Epson SX 100 u kojem su bile Colibri COMBO kazete + CISS koje provjereno rade na SX100 i stvarno ne rade u ovom Sx 105. Zatim stavili njene Zamjenske kazete u SX 100 i ovaj ne prepoznaje ove zamjenske boje. Uzeli nove Colibri zamjenske i stavili u SC 105. Ne prepoznaje ih. Stavili te iste nove Colibri zamjenske u SX 100. Sve prepoznaje osim Magente. Uzeli jednu drugu novu Colibri Magentu. Naš Sx 100 sa servis ne prepoznaje ni ti Magentu. Vratili utzaj isti SX 100 Colibri COMBO CISS i sve je OK. Vratili ponovo u njega (SX 100) novi set Colibri zamjenskih. Opet ne prepoznaje Magentu.

ZATIM IZVADILI TU COLIBRI MAGENTU I UMJESTO NJE STRAVILI COLIBRI YELLOW. I SAD JE SVE OK. Ovaj SX 100 radi bez problema najnormalnije radi sa dvije yellow tinte.

Inače SX 105 od one djevojke bio u nekom oficijelonom servisu, i veratili joj ga kao ispravnog.

Znači poučak glasi ili koristite Colibri zamjenske ili u oficijelnom srveisu obavezno zahtjevajte da pred vama pokažu da je vaš printer ispravan. Jer kao što vidite iz ovog primjera sve opcije su moguče. I da ne radi i da radi sa dvije Yellow tinte.

Zadnje izmijenjeno od: Adriatix. 30.09.2010. u 12:20.
Adriatix je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.09.2010., 12:33   #3
Matt
Premium
Moj komp
 
Matt's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zabok
Postovi: 1,620
Super, jučer sam se poslije pisanja opet vratio za stol i hebao printeru sve po spisku i natjerao ga da primi plavu i crnu i magentu al žutu ne želi da ga na štap nabiješ. Boje koje sam stavio su također zamjenske al sa ebaya. Crna prolazi bez problema, magenta također, plava također, al žuta nikako. Nego kad sam stavio ORINK plavu javio je da nije kompatibilna. Izvadio sam je van i nije se čulo nikakvo mučkanje al je bila dosta teža od ostatka catridgea. Jel se možda boja zasušila u njemu???
__________________
Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim!
Kad dim izađe uređaj više ne radi!!!
Matt je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2010., 23:42   #4
Matt
Premium
Moj komp
 
Matt's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zabok
Postovi: 1,620
Riješio sam problem, barem za sad

Maknuo sam stare drajvere koji su BTW bile Up To Date i skinuo opet drivere i instalirao. Isto tako sam kupio novu žutu boju jer me danas zahebavao da je ipak žutu potrebno zamijeniti makar je prošla bila čitava. No dobro, sad opet mogu printati. Samo da potraje.
__________________
Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim!
Kad dim izađe uređaj više ne radi!!!
Matt je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2010., 08:35   #5
winter
Premium
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 51
blago tebi, ja ne znam šta da više radim...
Isti ovaj printer radio je sa original tintama, i prvih tjedan dana sa nekim tintama sa ebay-a.
Tada više nije printao crnu boju kako spada, već ima hrpu linija i nešto malo crne.
I pretpostavio sam da je crna otišla, opsovao ebay i kupio neke zamjenske u dućanu. Promijenio SVE za svaki slučaj- i ponovo ista priča!! Crna ne radi, već printa uz hrpu bijelih linija kroz tekst.
Nozzle check daje sve boje normalno, a crnu samo u tragovima. nakon 5 head cleaninga ništa se ne mijenja, a realignment je katastrofa- jer mi također printa bijele poprečne linije kroz crna polja... ne znam više što da radim osim da ga bacim kroz prozor
winter je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2010., 10:13   #6
Adriatix
Banned
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 430
Citiraj:
Autor winter Pregled postova
blago tebi, ja ne znam šta da više radim...
Isti ovaj printer radio je sa original tintama, i prvih tjedan dana sa nekim tintama sa ebay-a.
Tada više nije printao crnu boju kako spada, već ima hrpu linija i nešto malo crne.
I pretpostavio sam da je crna otišla, opsovao ebay i kupio neke zamjenske u dućanu. Promijenio SVE za svaki slučaj- i ponovo ista priča!! Crna ne radi, već printa uz hrpu bijelih linija kroz tekst.
Nozzle check daje sve boje normalno, a crnu samo u tragovima. nakon 5 head cleaninga ništa se ne mijenja, a realignment je katastrofa- jer mi također printa bijele poprečne linije kroz crna polja... ne znam više što da radim osim da ga bacim kroz prozor
Ne bacaj kroz prozor. Možeš za njega dobiti 30 - 40 kn.

Takve iste printere nakon što ih servisiramo i ugradimo Colibri tintu rade savršeno.
Adriatix je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2010., 10:41   #7
winter
Premium
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 51
A kako ih točno servisirati?
winter je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2010., 10:48   #8
Matt
Premium
Moj komp
 
Matt's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zabok
Postovi: 1,620
Plati pa ćeš vidjeti

Samo nisam siguran da ćeš biti zadovoljan rezultatom ako ćeš dobiti umjesto magente dvije žute Prc, prc.

Jučer kad sam se zezao s printerom uzeo sam novu žutu boju od šogora. On ima SX105 ili koji već raniji model. Proradilo je bez problema. Boja je također došla s ebaya isti proizvođač i isto pakovanje. Mislim sad ko je tu lud ja neznam, al meni je jučer radilo. Baš me zanima kako će raditi kad ću doći doma.

Uglavnom, probaj više puta zamjeniti lagano pritisnuti i možda čudo prokleto popusti.
Isto tako ORINK catridge plavi sam kupio u WestGatu i nisam čuo baš da se tinta preljeva kad sam promućkao. Moguće da mi je i on neš krivo javio i zblokao printer.
__________________
Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim!
Kad dim izađe uređaj više ne radi!!!
Matt je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2010., 12:10   #9
Adriatix
Banned
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 430
Citiraj:
Autor Matt Pregled postova
Plati pa ćeš vidjeti

Samo nisam siguran da ćeš biti zadovoljan rezultatom ako ćeš dobiti umjesto magente dvije žute Prc, prc.
zblokao printer.
Na pariru je normalan otisak. Mora da taj SX 100 ima ugrađen nakav poseban seacret kemijski konvertor da iz dvije Yellow može napraviti i magentu.

Zanimljivo.

Ili možda ipak nešto drugo u pitanju.
Adriatix je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2010., 22:36   #10
ilazic
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Virovitica
Postovi: 6
Rješenje za Epson i zamjenske boje

Pozdrav svima!

Vidio sam da je dosta ljudi imalo problema sa zamjenskim bojama (uključujući i mene), a rješenje kako da vaš printer normalno funkcionira sa zamjenskim bojama je taj da prilikom zamjene boje printer ne smije bit spojen USB-om na računalo.
Razlog je taj što Epsonovi driveri odma kopaju po internetu i gledaju da li ste vi kupili original boju ili zamjensku. To im omogućava onaj čip na boji.

Ja sam isto kao i ostali kupio Epson sx115 po povoljnoj cijeni i sve je super radilo dok nisam morao zamijeniti crnu boju. Kada sam ju zamijenio, pisač je bio spojen na komp, a komp na internet i nije mi prihvatilo zamjensku boju (ORINK T0891/T7011) nego mi je samo svijetlilo narandjasto svijetlo na printeru, ali sada su mi i ostale original Epson boje bile ponistene kao da su i one potrošene. Vidio sam da su ljudi na netu kupovali i neke resetere i takve stvari. Potpuno nepotrebno.

Jedino sto se treba napraviti je to da vam pisač ne smije biti spojen sa računalom kada stavljate novu zamjensku boju.

Nadam se da će pomoći...

Pozdrav!
ilazic je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 18.10.2010., 08:04   #11
Matt
Premium
Moj komp
 
Matt's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zabok
Postovi: 1,620
A kako potvrditi zamjenu na sučelju ako ne možeš pristupiti printeru?
__________________
Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim!
Kad dim izađe uređaj više ne radi!!!
Matt je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2010., 22:27   #12
ilazic
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Virovitica