Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.08.2023., 09:51   #2791
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,984
u ponudi nepiše nigdje kolka je garancija !?


Exy je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2023., 10:43   #2792
deevzg
informatički suradnik
Moj komp
 
deevzg's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: novi_zg
Postovi: 262
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
u ponudi nepiše nigdje kolka je garancija !?


https://postimg.cc/PpW6Xp00

kako ne piše vidiš da piše ali koda je to bitno pisat će na računu samo ne znam dal će pisat 24 ili 60 mj.


protisovci si sad u sebi misle : " joooj ovi nam ga na eskpertu trpaju i ne vade..."

Zadnje izmijenjeno od: deevzg. 23.08.2023. u 07:43.
deevzg je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2023., 22:51   #2793
JozicA
Vozi Miškoooo!!!
Moj komp
 
JozicA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Svuda okolo / EU
Postovi: 1,404
Od mene samo pohvale za decke iz Protisa, narucio komponente, poslali mi ponudu, ja uplatio, i tada skuzio da su im dosli 5800x3d procesori, poslao upit jel mogu nadoplatiti za procesor, poslali novu ponudu, nadoplatio razliku. Nakon par dana mi jave da ako ne zelim cekati cpu hladnjak da mi salju jaci hladnjak za cpu po cijeni onoga koji sam platio (jeftinijeg naravno). Ja pristao, iduci dan sve stiglo.
Danas slozio komponente, hladnjak je mrcina, pola mog Z1 kucista zauzeo
Zao mi se rastati ali mislim da uskoro vece kuciste je prvo na redu.
I opet kupujem u Protisu.
__________________
JozicA je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2023., 09:39   #2794
deevzg
informatički suradnik
Moj komp
 
deevzg's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: novi_zg
Postovi: 262
Citiraj:
Autor JozicA Pregled postova
Od mene samo pohvale za decke iz Protisa, narucio komponente, poslali mi ponudu, ja uplatio, i tada skuzio da su im dosli 5800x3d procesori, poslao upit jel mogu nadoplatiti za procesor, poslali novu ponudu, nadoplatio razliku. Nakon par dana mi jave da ako ne zelim cekati cpu hladnjak da mi salju jaci hladnjak za cpu po cijeni onoga koji sam platio (jeftinijeg naravno). Ja pristao, iduci dan sve stiglo.
Danas slozio komponente, hladnjak je mrcina, pola mog Z1 kucista zauzeo
Zao mi se rastati ali mislim da uskoro vece kuciste je prvo na redu.
I opet kupujem u Protisu.

super sad tu tvoju izjavu podkrijepi sa linkom tvog računa da pogledamo isključivo šta piše pod garancijom !?
deevzg je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2023., 20:27   #2795
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,061
Citiraj:
Autor deevzg Pregled postova
super sad tu tvoju izjavu podkrijepi sa linkom tvog računa da pogledamo isključivo šta piše pod garancijom !?

A ko i sve garancije kod Protisa, pola garancije koju daju ostali.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2023., 20:09   #2796
D00D
Premium
 
Datum registracije: Jun 2020
Lokacija: Zg
Postovi: 224
@Protis
Sada sam bio u Protisu, htio sam kupiti RAM za koji pise da opis jos nije gotov i stoji 12 mjeseci garancije. Mislio sam da je propust jer jos nije gotov opis, jelte, pa sam trazio prodavaca da provjeri kolika je stvarno garancija jer je ilegalno u EU nuditi manje od 2 godine (i to sam mu rekao). Nista, kaze da je garancija jednu godinu i gotovo.

https://europa.eu/youreurope/citizen...q/index_hr.htm
D00D je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2023., 20:15   #2797
bilicvitak
Banned
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯
Postovi: 476
Jesi pročitao tekst na tom linku?
bilicvitak je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2023., 21:08   #2798
D00D
Premium
 
Datum registracije: Jun 2020
Lokacija: Zg
Postovi: 224
Sto mislis da sam fulao?
D00D je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2023., 21:35   #2799
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
Vrati se u trgovinu i ispričaj trgovcu jer ne znaš zakone
Uostalom, ako ti ne paše jamstvo u protisu, odeš negdje dalje, barem IT trgovina ima koliko hoćeš
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2023., 22:07   #2800
D00D
Premium
 
Datum registracije: Jun 2020
Lokacija: Zg
Postovi: 224
Znam zakon. Moram ga znati jer i sam radim za trgovinu. Na zalost, previse ljudi ne zna zakone i svoja prava. Evo:
Citiraj:
Zakonsko jamstvo obvezujuće je za trgovca. Vrijedi dvije godine i njime su obuhvaćeni proizvodi kupljeni bilo gdje u EU-u.
E sad, tu mi pisete da ja ne znam zakone ali niste mi pokazali sto zakon kaze. Nije mi problem priznat da sam u krivu ali molim izvor.
D00D je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2023., 23:01   #2801
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
Ne vrijedi baš više tupiti o tome jer svaki drugi dan se javi netko sa istim pričama o nekakvim "EU jamstvima" koji ne postoje.

Jamstvo/garancija je samo jedno, daje ga proizvođač i može biti 10 godina, a može i 6 mjeseci, EU ga naziva "komercijalno jamstvo".
Protis ti daje 12 mjeseci komercijalnog jamstva i sve je po zakonu.

Ovo na šta se ti pozivaš je materijalni nedostatak u našem zakonu i traje 2 godine, EU ga zove "zakonsko jamstvo" i otuda konstantni krivi zaključci jer je naziv nespretan.
To "jamstvo" se uopće ne piše kod proizvoda nego se podrazumijeva.

Da, imaš pravo teretit trgovca 2 godine za kupljenje stvari, ali nisu isti uvjeti po kojima ga teretiš i to nije onako jamstvo kako si ti zamislio.

Zato trebaš pročitati što je materijalni nedostatak, a što je garancija i koje su zakonske razlike između njih, a to si trebao napraviti prvi dan kad si se zaposlio kao trgovac, odnosno, netko te je trebao uputiti da postoje 2 vrste "jamstva".


P.S. Savjet, ostavi se bilo kakvih EU sajtova, samo će te dodatno zbuniti, naši zakoni se čitaju i tumače iz narodnih novina, tamo čitaj o Zakonu o obveznim odnosima i sl.
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2023., 23:06   #2802
D00D
Premium
 
Datum registracije: Jun 2020
Lokacija: Zg
Postovi: 224
Evo jos malo primjera.
Citiraj:
  • Računalo koje ste kupili prije godinu dana više se ne može pokrenuti. Trgovac se slaže da je riječ o neispravnom proizvodu, ali ga odbija besplatno popraviti jer jamstvo proizvođača vrijedi samo godinu dana. Što možete učiniti?

    Jamstvo na koje se trgovac poziva komercijalno je jamstvo koje proizvođač nudi za vaše računalo. Ono međutim nije povezano s vašim zakonskim jamstvom koje je obvezujuće za trgovca i vrijedi dvije godine.
    Ako trgovac potvrdi da je računalo neispravno, njegova je obveza besplatno ga popraviti ili vam vratiti novac. Trgovac mora riješiti probleme s proizvođačem. Ako od trgovca ne dobijete zadovoljavajući odgovor, možete se obratiti europskom potrošačkom centru u svojoj zemlji ili u zemlji u kojoj ste kupili računalo.
D00D je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2023., 23:15   #2803
D00D
Premium
 
Datum registracije: Jun 2020
Lokacija: Zg
Postovi: 224
Inace nemam bas nista protiv Protisa, kupujem kod njih jako dugo, cijelo to vrijem