Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.05.2023., 14:19   #1741
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 552
Meni sada rekli da nemaju nikakvih promocija za dugogodišnje korisnike. Je da sam prelazio na ostale operatere u jednom periodu pa se ponovo vratio na telemach čiji i je broj na kraju.
spiderhr je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2023., 15:50   #1742
tomasini_
Premium
Moj komp
 
tomasini_'s Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Županja
Postovi: 1,139
Citiraj:
Autor spiderhr Pregled postova
Meni sada rekli da nemaju nikakvih promocija za dugogodišnje korisnike. Je da sam prelazio na ostale operatere u jednom periodu pa se ponovo vratio na telemach čiji i je broj na kraju.
ne znam zašto su ti tako rekli. mene su zvali sa 095 100 0270
__________________
Divovski kompjuteri
tomasini_ je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2023., 18:47   #1743
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor android-split Pregled postova
Ja imam 53gb potrošeno još poruke nisam poslao a ni dobio da moram obnovit 🤷*♂️

10Gb dnevno (ne mjesečno) dobiješ, kada probiješ moraš slati SMS za taj dan.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2023., 19:44   #1744
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,938
Citiraj:
Autor tomasini_ Pregled postova
mogu im reči ali ne znam jesi li dugogodišnji telemach korisnik? meni su rekli da promocija nije u javnoj ponudi i da je kratkotrajna te samo za dugogodišnje tele2 korisnike. mislim da ciljano idu vratiti one korisnike poput mene koji internet imaju preko drugog providera, poput mene koji sam na t-com internet posvuda, sada kada isti poskupljuje.
Šalim se ja malo. Telemach korisnik nisam bio nikada, na Tele2 sam bio dosta dugo godina (doduše nikada kao pretplatnik) i na kraju otišo na tomato kada su uveli one zanimljive tarife. Kada je tomato zasrao svoje tarife sam se prešaltao na bonbom i tu sam negdje na dvije trećine ugovora već.

Ta 55kn tarifa je OK, jedino što je signal kriminalan, tako da treba tražiti neko drugo riješenje.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2023., 21:26   #1745
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,981
Citiraj:
Autor tomasini_ Pregled postova
prihvatit ću ponudu, iako mogli su dat 50 gb... ali to je škrti tele2, navikao sam

Čovjek koji pokušava uštedjet na telefonskoj tarifi jedan euro nekog proziva za škrtost, sad sam sve čuo.
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2023., 09:27   #1746
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 634
Citiraj:
Autor tomasini_ Pregled postova
mislim da ne dobijem TIDAL uz ovaj paket koji mi nude. danas sam ih zvao, radi se o top paketu kojeg dugogodišnjim korisnicima nude upola cijene za ugovor na 2 godine. TIDAL koliko vidim na njihovoj stranici ide uz Unlimited paket. ali svejedno, ponuda je dobra i mislim da ću ju prihvatiti, pogotovo jer nakon potrošenih 40gb po punoj brzini, mogu nastaviti koristiti spori internet.

p.s. pitao sam ih jel moguće da ponudu ostvari i neki od kolega sa foruma, rekli su da ponuda vrijedi samo za dugogodišnje korisnike tele2. ja sam korisnik preko 10 godina
Dobio si Top tarifu, a s njom i besplatan TIDAL na dvije godine (osim ako ga već prije nisi aktivirao). Uglavnom, nisi dobio nikakvu specijalnu Top tarifu nego onu koju dobivaju svi; samo s manjom cijenom. Tako da imaš i ti pravo na TIDAL.

Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
Ta 55kn tarifa je OK, jedino što je signal kriminalan, tako da treba tražiti neko drugo riješenje.
Telemach ima pokrivenost kao i HT. Doslovno ako ostaneš bez Telemach signala, mobitel se automatski spaja na HT signal i s njega normalno koristiš usluge. Čak su nedavno i dobili nagradu OpenSignala da su bolji od konkurencije u tom pitanju.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2023., 11:48   #1747
tomasini_
Premium
Moj komp
 
tomasini_'s Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Županja
Postovi: 1,139
dogodila se čudna stvar. danas mi je već stigla nova kartica i ugovor od telemacha ali u ugovoru piše da je navedena cijena top tarife (8 eura) samo prvih 12 mjeseci. drugih 12 mjeseci je redovna cijena, tj. duplo veća. e sad, dali sam ja to prećuo u prvom razgovoru ili je navlakuša.... uglavnom, zasad ugovor neću prihvatiti. zanimljiva mi je bonbon pretplata od 7.30 eura. 30gb trebalo bi biti dovoljno za nekakvo normalno surfanje kroz mjesec dana...ili možda ipak ova druga, jako velika kombinacija. kakav je bonbon što se signala tiče?
__________________
Divovski kompjuteri
tomasini_ je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2023., 12:02   #1748
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 987
Nije tema prikladna
Kod bonbon pretplate se prebacuju gb tako da ja svaki m imam 60gb jer mi je 30 dovoljno i placam ju 9,29€
Meni je signal uredan nije ko tcom al dovoljno dobar. Na telemahu sam bio do pred koji m i ne vidim da je gora ili bolja
android-split je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2023., 14:56   #1749
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Citiraj:
Autor android-split Pregled postova
Nije tema prikladna
Kod bonbon pretplate se prebacuju gb tako da ja svaki m imam 60gb jer mi je 30 dovoljno i placam ju 9,29€
Meni je signal uredan nije ko tcom al dovoljno dobar. Na telemahu sam bio do pred koji m i ne vidim da je gora ili bolja
Samo info, Bonbon je dio Tcom-a. Bez obzira signalu, razlika u ograničenju brzine i različitih paketa.
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2023., 16:03   #1750
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 987
Kod supruge u skladištu tcom ima signal, bonbon nema. I na više lokacija je tako. Ne znam jel tako, al po mom misljenju, bonbon mreza ima limit propusnosti u odnosu na tcom. Da meni to smeta u koristenju, ne. Npr telemach mi je u firmi jednak kao i bonbon. Na poljudu za vrijeme utakmice, na telemach nema šanse da bi otvorija neku str. Bonbon bez problema. Jel zato sta je puno ljudi na jednoj mrezi u istom trenutku, ne znam. Al da ne idem/o u široko pošto tema nije prikladna.
android-split je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2023., 17:31   #1751
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Ista je mreža. Jesi siguran da nije netko od njih na 3g/4g a netko na 5g ili sličnoj kombinaciji
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2023., 17:36   #1752
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 634
Ako se radi o različitim uređajima, može bit da ovaj koji nema signala ima loš modem. Imao isti problem; svima pun Telemach 4G, meni na starom mobitelu jedva dvije crtice u centru grada.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2023., 01:43   #1753
tomasini_
Premium
Moj komp
 
tomasini_'s Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Županja
Postovi: 1,139
gorko iskustvo sa telemachom. nakon što su me obmanuli davanjem nepotpunih informacija da pristanem na pretplatnički odnos, nova pretplatnička sim kartica je došla na moju adresu u roku manjem od 24 sata tj. već idući dan. kada sam raskinuo ugovor (nakon 5 dana), novu prepaid sim karticu (jer stara više ne radi) nisu poslali evo već 10 dana.
__________________
Divovski kompjuteri
tomasini_ je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2023., 10:31   #1754
Dacher
Banned
 
Datum registracije: Dec 2022
Lokacija: Zagreb
Postovi: 244
U 3 mjeseca dobio već trećeg prodajnog predstavnika. Prebacili su prodaju nekim vanjskim partnerima koji muljaju i petljaju naširoko. Vidi se da na silu guraju ugovore.
Dacher je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2023., 10:47   #1755
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 634
Citiraj:
Autor Dacher Pregled postova
U 3 mjeseca dobio već trećeg prodajnog predstavnika. Prebacili su prodaju nekim vanjskim partnerima koji muljaju i petljaju naširoko. Vidi se da na silu guraju ugovore.
Od 1.6. kreću s primjenom novih uvjeta tarifa, pa će za popust kod spajanja brojeva biti potrebna ugovorna obveza. Držim fige da onda bar povećaju tarife i dodaju EON uz njih.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2023., 12:25   #1756
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,981
Citiraj:
Autor tomasini_ Pregled postova
gorko iskustvo sa telemachom. nakon što su me obmanuli davanjem nepotpunih informacija da pristanem na pretplatnički odnos, nova pretplatnička sim kartica je došla na moju adresu u roku manjem od 24 sata tj. već idući dan. kada sam raskinuo ugovor (nakon 5 dana), novu prepaid sim karticu (jer stara više ne radi) nisu poslali evo već 10 dana.

U ovakvim slučajevima uvijek odmah u telemach centar da na licu mjesta daju novi sim. Inače se čeka dugo dugo. Naravno, ukoliko je to moguće izvesti.
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2023., 13:29   #1757
tomasini_
Premium
Moj komp
 
tomasini_'s Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Županja
Postovi: 1,139
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
U ovakvim slučajevima uvijek odmah u telemach centar da na licu mjesta daju novi sim. Inače se čeka dugo dugo. Naravno, ukoliko je to moguće izvesti.
trebao sam tako uraditi ali nije mi se dalo ići u drugi grad jer ovdje gdje sam trenutno nemam telemach centar. ali evo, zato sad prave majmuna od mene. jučer sam ih zvao i kao napravit će požurnicu i poslati. danas zovem samo da provjerim i opet mi kažu da ništa nije poslano i da je najbolje da odem do njihovog centra, što neću uraditi nego ću čekati da mi pošalju karticu.
__________________
Divovski kompjuteri
tomasini_ je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2023., 16:48   #1758
Dacher
Banned
 
Datum registracije: Dec 2022
Lokacija: Zagreb
Postovi: 244
Citiraj:
Autor Marko :) Pregled postova
Od 1.6. kreću s primjenom novih uvjeta tarifa, pa će za popust kod spajanja brojeva biti potrebna ugovorna obveza. Držim fige da onda bar povećaju tarife i dodaju EON uz njih.
Pa sad već nude kao na 5 brojeva da ti neki budget pa onda ti kao da telefon za od 2500-3000 kn za 20 eura jednokratno. Zato sam mislio uzet neki Huawei da probam.
Dacher je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2023., 16:48   #1759
Marin!!!
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 179
Zamolio bi pomoć vas koji više pratite Telemach.
Treba mi broj koji će mi služiti samo za whatsapp i slične funkcije koje mogu odrađivati preko wifi-ja pa nisam siguran što znači ponuda gdje daju SIM2GO karticu 1 GB za 20 kn.
Pretpostavljam da je to samo jednokratno cijena kartice i da nemam opciju da 20 kn nadoplaćujem svaki mjesec samo da mi broj ostane aktivan nego nakon aktiviranja trebam odabrati neki od paketa?
Marin!!! je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2023., 22:52   #1760
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor Marin!!! Pregled postova
Zamolio bi pomoć vas koji više pratite Telemach.
Treba mi broj koji će mi služiti samo za whatsapp i slične funkcije koje mogu odrađivati preko wifi-ja pa nisam siguran što znači ponuda gdje daju SIM2GO karticu 1 GB za 20 kn.
Pretpostavljam da je to samo jednokratno cijena kartice i da nemam opciju da 20 kn nadoplaćujem svaki mjesec samo da mi broj ostane aktivan nego nakon aktiviranja trebam odabrati neki od paketa?
Ako ti treba samo broj i spajat ćeš se preko Wi-Fi, možeš uzeti bilo koju mrežu. Gledaj koja ima bonove u najmanjim apoenima i nadoplaćuješ svakih 90 dana. Najmanji bon u bonbonu je npr 2€. Evo i Telemach ima bon od 2€.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2023., 07:35   #1761
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 668
Kakav je dans Telemach? Mi smo nekad davno bili u Tele 2 i vrlo često nam je pucala veza prilikom poziva, a u centru Zagreba se koristila mreža, nije neka periferija. Od tada, valjda zadnjih 10 godina plešem isključivo između A1 i HT-a. Pošto me ni jedni ni drugi više ne zovu i vrbuju da produljim/pređem kod drugog, trenutno sam na A1, zainteresirao me opet Telemach jer mi na jednoj lokaciji nudi dobre uvjete za optiku pa razmišljam da i mobilne prebacim ako ponude nešto solidno.

Kakav je signal i ima li učestalih pucanja prilikom poziva?
vlatko27 je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2023., 10:11   #1762
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Ja imam već preko 15godina broj na bonove, a radi se o Zagrebu i uglavnom ispunjava sve što trebam. Pozivi i SMS, internet - sve radi 99% vremena. Sad, podzemne garaže i slično - to ne ubrajam jer ako mi tu prekine, jebiga. Tih 2 minute godišnje ću preživit.

Na poslu smo na pretplati kod njih, također 0 problema, a cijene su 50% niže od A1 i T-Com-a.

Signal mi je čak bolji nego A1 i T-com tu na Rudešu, no s niti jednim nisam imao problema unazad zadnjih 6-7 godina.

Na moru gdje god sam bio, bilo je OK za surfanje. Možda ne za 1080P video konstantno, ali je bilo OK.

Popravili su onaj debilizam sa roamingom, tako da je i to sada kako treba biti.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2023., 12:09   #1763
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 989
Imao sam od Optime VDSL 60M/12M, nije baš toliko išao ali nekih 40/10 jest. Sad zovu iz Telemacha da mi uvale ugovor na 2g i kažu da sve ostaje isto. Uvjeti korištenja su onako malo zamuljano napisani, ispada da oni jamče 20/1, ali kao nude aktivaciju maksimalne brzine besplatno. Što bi valjda značilo da ostaje VDSL 40/10 kao dosad. Uvjeravaju me da nema naknade za raskid osim jedne mjesečne pretplate, a u uvjetima koliko vidim piše da treba isplatiti sve preostale mjesečne naknade do kraja ugovora.


Je li ima tko da se migrirao sa Optiminog VDSLa na Telemachov, odnosno je li stvarno sve ostaje isto ili kad potpišem ugovor mogu očekivati tipični Tele2 pristup?
Inače na Optimi sam bio od početka Optime i sve mi je radilo jako dobro, uvjete za optiku nažalost nemam, a bilo kakav 5G mi izađe više od VDSLa.
Night je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2023., 12:11   #1764
BinaryJesus
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: Sveti Petar
Postovi: 175
Pa jel imaš ugovornu obvezu prema optimi ili ne? Ako imaš ugovornu obvezu naravno da moraš platiti penale za privremeni raskid.
BinaryJesus je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2023., 22:44   #1765
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 634
Citiraj:
Autor vlatko27 Pregled postova
Kakav je dans Telemach? Mi smo nekad davno bili u Tele 2 i vrlo često nam je pucala veza prilikom poziva, a u centru Zagreba se koristila mreža, nije neka periferija. Od tada, valjda zadnjih 10 godina plešem isključivo između A1 i HT-a. Pošto me ni jedni ni drugi više ne zovu i vrbuju da produljim/pređem kod drugog, trenutno sam na A1, zainteresirao me opet Telemach jer mi na jednoj lokaciji nudi dobre uvjete za optiku pa razmišljam da i mobilne prebacim ako ponude nešto solidno.

Kakav je signal i ima li učestalih pucanja prilikom poziva?
Korisnik sam još od vremena dok im je maskota bila ovca Gregor. Iako sam i prije bio korisnik dok su imali onu bandu na televiziji; od ovce Gregor, korisnik sam bez prekida. Još od 2015. godine vidi se ogromno poboljšanje mreže, ali otkad ih je preuzela UG i pokrenuli Telemach, usluga mi je definitivno bolja nego što je bila na Tele2. Poboljšali su pokrivenost (na mjestima gdje mi se mobitel spajao u nacionalni roaming, sada je baš Telemach signal) i još se nisam pronašao u situaciji gdje sam bio na duže vrijeme bez signala.

Usluge su kompletno funkcionalne, kako meni, tako i mojim članovima obitelji. Još uvijek ni najmanjih problema. Jedini problem što smo imali je bio taj što je jedan od računa stigao s cijenom od par tisuća kuna. To smo riješili odlaskom do centra, žena se ispričala i rekla da se radi o pogrešci, iskrižala račun i rekla cifru koju da platimo. Tako smo učinili i nije bilo potrebe za pisanjem nikakvih prigovora; sve 5. I od tada mi računi dolaze uredni i točni, samo je taj jedan bio zeznut. Koliko mi je djelatnica Telemacha ispričala, nisam bio prvi koji je došao taj dan. Kada ih je kupila UG krenuli su u masovno transformiranje mreže, a jedan od segmenata bio je i kompletna tranzicija svih sustava s onih koje je koristio Tele2 (Švedska), na vlastiti od UG. I za takav neki projekt treba godina; Telemach je to napravio u kratkom roku, pa su se pojavili i neki problemi (brojevi na bonove), kao i taj s računima. Čak su mediji prenosili o tome, a i HAKOM se javio kako imaju ogroman porast žalbi na Telemach. Na kraju, ispričali su se, rekli kako je sva tranzicija završila i obeštetili korisnike, davali mobitele po jeftinijim cijenama i svima sve neograničeno na mjesec dana.
Prije je bilo puno žalbi po forumima, ali sada ih više ne vidim toliko. Čak vidim da su ih ljudi počeli hvalit.

Nemam nikakvih problema s pozivima, porukama, MMS ili internetom. Sve zaista radi kako treba. Jedino što mi se ne sviđa kod Telemacha je nedostatak VoLTE, VoWiFI i 5G SA. 5G SA nema još nitko, ali VoLTE i VoWiFi nudi HT, možda i A1. Ali nije smak svijeta; i pozivi preko Telemach 3G mreže se čuju sasvim pristojno.

Do početka sezone najavili su pokretanje 5G SA, vjerojatno uz to i VoLTE, VoWiFi, VoNR, pa ćemo vidjet. Inače su uvijek ispunjavali obećanja, pa ni ne sumnjam da će i ovaj put.

I da, vezano za signal, još uvijek imaju ugovor za nacionalni roaming s HT-om; pa ako mobitel i ostane bez signala ili imaju radove na mreži, mobitel se automatski spaja na HT HR (2G/3G/4G) i sve radi normalno.
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Popravili su onaj debilizam sa roamingom, tako da je i to sada kako treba biti.
Kakav je to debilizam bio s roamingom?
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2023., 22:49   #1766
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Zoveš nekoga iz Roaminga, onda se tebi na mobitelu pojavi kao da te netko zove, onda se tu javiš i onda tek uspostavi vezu sa onime koga si zvao.

Usto si morao imati i one predbrojeve, više se niti ne sjećam #31# nešto...
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2023., 23:05   #1767
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 634
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Zoveš nekoga iz Roaminga, onda se tebi na mobitelu pojavi kao da te netko zove, onda se tu javiš i onda tek uspostavi vezu sa onime koga si zvao.

Usto si morao imati i one predbrojeve, više se niti ne sjećam #31# nešto...

Na roamingu bi mogli još poraditi, ali budući da ne putujem često, ne predstavlja mi ogroman problem. Konkretan problem koji su spomenuo nikad nisam imao, ali imao sam jedan drugi "problem". Ne znam jel to uopće i problem ili normalno ponašanje.

Dakle, nedavno sam bio van države i dogodilo mi se da je po izlasku iz Hrvatske, mobitel izgubio mrežu i nije se odmah spojio u roaming nego tek nakon nekih 5 minuta. Bratu se na drugom mobitelu spojilo nešto prije nego meni, ali eventualno mreža se pojavila. Onda kada smo prešli granicu druge države, opet se izgubio signal na 5 minuta i spojio se na drugu mrežu. U drugoj zemlji mi se spajao isključivo na 2G, da bi se nakon 20 minuta mobitel spojio automatski na 4G dok to nije dozvoljavao prilikom ručnog pokušaja spajanja. Isto tako mi se dogodilo da kad bi mobitel izgubio signal, ručno pretraživanje izbacivalo je grešku da nije moguće pretražiti mreže. Ne znam da li je to do Telemacha ili je to do Xiaomija jer čitam na internetu da Xiaomiji imaju takvih problema s roamingom.

Sad, da li je to normalno, da se mobitel odmah ne prespoji na roaming nego nakon par minuta nemam pojma. Ali kao što rekoh, ne putujem često pa mi ne predstavlja neki problem. A i 5 minuta bez mreže mogu izdržat.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2023., 00:11   #1768
GreenLife
Čika Zeljeni
Moj komp
 
GreenLife's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: München
Postovi: 410
@Marko Sve ovisi, nekad do uređaja, nekad do mreže. Meni zna bit svakako, nekad se Note 10+ (HR mreža) spoji prije S23U (DE mreža) , nekad obrnuto a nekad istovremeno.

Isto znaju bit "crne točke" gdje kad pređem granicu sam mob ne zna da je već 10km u drugoj državi a on se i dalje želi spojit na onu iz koje sam izašao.
__________________
GreenLife je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2023., 17:48   #1769
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 634
Citiraj:
Autor GreenLife Pregled postova
@Marko Sve ovisi, nekad do uređaja, nekad do mreže. Meni zna bit svakako, nekad se Note 10+ (HR mreža) spoji prije S23U (DE mreža) , nekad obrnuto a nekad istovremeno.

Isto znaju bit "crne točke" gdje kad pređem granicu sam mob ne zna da je već 10km u drugoj državi a on se i dalje želi spojit na onu iz koje sam izašao.
Aha, znači to je normalno. Samo mi nije jasno, zašto mi mobitel nije dao da tražim mreže ručno nego je izbacivalo da pretraga mreža nije moguća.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2023., 16:20   #1770
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na