Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.03.2017., 13:39   #361
Dragster
Premium
 
Dragster's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 308
relativno se slažem, uzeo sam si pred 10 mjeseci makita aku bušilicu s čekićem da mogu po novom stanu montirati sve živo (i u ostavi gdje nemam utičnice blizu), 14.4V, solidna svrdla i sve montirano u armirani beton, TV, kuhinja, ogledalo s rasvjetom (kroz pločice u beton)...

Istina, kako sam štemao dio zida kuhinje za struju, posudio sam SDS-plus štemalicu/bušilicu i to je jelo i kroz beton i kroz armaturu kao kroz putar s pravim svrdlom, promjer 10mm...aku bušilica se s time ne može ni usporediti, a cijene su tu negdje, 1000 - 1200 kn.

da imam para bih uzeo i tu sds mrcinu, ali ipak kad sad gledam, dosta sam zadovoljan s ovom aku bušilicom jer sam uspio sve odraditi, uključujući teške i fine radove s odvijačem.

eventualno bih razmislio o 18V ili više sad kad gledam, volio bih uživo osjetiti razliku u odnosu na 14.4, ali moguće je sve odraditi s njom, bez previše muke. eventualno malo strpljenja

Citiraj:
Autor 2 die 4 Pregled postova
Aloha ekipa, ajmo ponoviti, na što smo rekli da treba obratiti pozornost kada su upitanju aku bušilice?
I dali je ovo ok kupnja?
Iako bi htio da ima i čekić funkciju pa da za tih 10 rupa godišnje u zidu ne moram imati dvije različite bušilice.
Hvala.
ako ćeš 10 rupa godišnje bušiti onda razmotri posudbu alata, u bauhausu možeš posuditi od teških štemalica to finih odvijača... za sve ostalo, bušenje u drvo, metal, odvijanje će ova iz lidla biti super, kad/ako krepa, imaš garanciju, a u lidlu su više nego korektni s time

Zadnje izmijenjeno od: Dragster. 13.03.2017. u 13:49.
Dragster je online   Reply With Quote
Staro 13.03.2017., 14:19   #362
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,173
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
Ne rade probleme?

Nedavno trebalo izbužat hrpetinu rupa za koje sam u ruke dobio Parkside ( i to ganjc novu nekorištenu) i neko stvrdlo koje izgleda ko ona govna šta dijele uz paketič tipli.

Trebalo je razvuč strujne kabele...
Zidovi su papirni sloj gleda na bloketima. Inkarta nema.
Držače kabela s brokvicama se nije moglo koristit jer čim to vidi čekič = savijena brokva.
Obzirom na cijenu ostalih riješenja za držanje kabela , ovo s brokvicama je moralo iči pa bilo rješenje da se prvo uglavi drveni tipal i u to ukuca spomenuto.

Uglavnom, nakon čitavih 5 rupa , glava bušilice se raspala!

Naravno , ja to gledam kao "alat je šit" a mene se gleda kao "sjebao sam alat" i očekuje da to riješim.

Ne znaš znanje jbg. 😂 Ovo je jeftino a ful funkcionalno.


Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2017., 15:29   #363
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Citiraj:
Autor smirnoff Pregled postova
ja sam jako skeptičan za aku bušilice sa funkcijom čekića...jbg, ak je teško imat jednu za čekičanje (na struju) a drugu za pošerafit nešto onda k vragu i poso i sve..
Ti si jako skeptičan iz vlastitog negativnog iskustva ili samo djeliš svoje mišljenje?

Citiraj:
Autor Dragster Pregled postova
ako ćeš 10 rupa godišnje bušiti onda razmotri posudbu alata, u bauhausu možeš posuditi od teških štemalica to finih odvijača... za sve ostalo, bušenje u drvo, metal, odvijanje će ova iz lidla biti super, kad/ako krepa, imaš garanciju, a u lidlu su više nego korektni s time
Super info ovo sa posuđivanjem, ali kad ti kažem 10ak rupa godišnje, to je u onim situacijama kada ti žena dođe doma sa novim okvirom za sliku svojeg psa i kaže da hoće da bude tu i tu na zidu!
Kaj, da joj kažem, evo samo da skoknem do bauhausa i posudim bušilicu

Ako mi aku bušilica sa čekićem može izbušiti rupu u betonskom zidu do 8mm (za veći nikada neću imati potrebe) onda mi ne treba druga bušilica, a aku bušilica je kud i kamo komotnija (imam posuđenu doma već par mj. pa zato to kažem).
__________________


RedGreenBlue

Zadnje izmijenjeno od: 2 die 4. 13.03.2017. u 15:40.
2 die 4 je online   Reply With Quote
Staro 13.03.2017., 16:19   #364
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor smuchac Pregled postova
Ne znaš znanje jbg. �� Ovo je jeftino a ful funkcionalno.


Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
Upravo to sam i počupao skidajuči staru instalaciju.
I još su bili fišerovi.
Nije mi bila namjera izmišljat toplu vodu pa sam htio kupiti iste
ALI
toga nema 'na svakom koraku' a kad smo napokon nasli u Peveca neke LUXove kvacke na tu shemu , paketiči od 10 te 25kom su bili 14 te 20kn.
Investitor odmah zakolutao očima te za 70ak kuna kupio 2 paka po 150kom ovih s brokvicama
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2017., 17:13   #365
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Završio renoviranje stana. Najeftinija štemerica iz Metroa za 349 kuna odradila super posao, štemanja armiranih zidova, bušenja, skidanja stare žbuke i još je čitava, nisam uopće pazio previše ni na onu mast u njoj niti pregrijavanje

Einhel Li-ion ona manja aku bušilica, odradila knauf, nekih 5000 šrafa, dvije baterije su jednostavno nužne, čak i tri, pošto dosta toga sam i s njom bušio, naravno manjih stvari, gdje mi se nije dalo razvlačiti žicu.
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2017., 08:43   #366
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor 2 die 4 Pregled postova
Ti si jako skeptičan iz vlastitog negativnog iskustva ili samo djeliš svoje mišljenje?



Super info ovo sa posuđivanjem, ali kad ti kažem 10ak rupa godišnje, to je u onim situacijama kada ti žena dođe doma sa novim okvirom za sliku svojeg psa i kaže da hoće da bude tu i tu na zidu!
Kaj, da joj kažem, evo samo da skoknem do bauhausa i posudim bušilicu

Ako mi aku bušilica sa čekićem može izbušiti rupu u betonskom zidu do 8mm (za veći nikada neću imati potrebe) onda mi ne treba druga bušilica, a aku bušilica je kud i kamo komotnija (imam posuđenu doma već par mj. pa zato to kažem).
samo dijelim svoje mišljenje...jer ak platim aku koja na kraju nemre izbušit rupu 6-8-10-12 u blok cigli...ipak nisam toliko bogat...jeftina klasična bušilica stoji cca 300 kn a koja će bolje počekičat bilo koji materijal (sa kvalitetnim borerom) nego ijedna akku...AC je uvijek jači i izdržljiviji izvor nego DC
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2017., 09:20   #367
Dragster
Premium
 
Dragster's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 308
Citiraj:
Autor 2 die 4 Pregled postova
Ako mi aku bušilica sa čekićem može izbušiti rupu u betonskom zidu do 8mm (za veći nikada neću imati potrebe) onda mi ne treba druga bušilica, a aku bušilica je kud i kamo komotnija (imam posuđenu doma već par mj. pa zato to kažem).
moći ćeš sigurno, uzmeš kvalitetnije svrdlo (recimo s 4 rezne pločice za beton) i trpat ćeš
Dragster je online   Reply With Quote
Staro 14.03.2017., 09:32   #368
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Tenks. Nego da pitam, jeli bilo takvih bušilica u Lidlu? Dakle aku sa funkcijom čekića.

Sent using binary Morse code
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je online   Reply With Quote
Staro 14.03.2017., 09:39   #369
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Je, cca 550-600 kn je bila.
rendula je online   Reply With Quote
Staro 15.03.2017., 03:18   #370
the_bulk
Premium
 
the_bulk's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 97
Ima netko ovo i kak se ponaša?

https://www.lidl.de/de/parkside-akku...-12-a1/p238778

Da li je to ok za neko hobi brušenje i tu i tamo neko rezanje ili bolje uzeti dremel baš najjeftiniji?
the_bulk je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2017., 07:38   #371
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor 2 die 4 Pregled postova
Aloha ekipa, ajmo ponoviti, na što smo rekli da treba obratiti pozornost kada su upitanju aku bušilice?
I dali je ovo ok kupnja?
Iako bi htio da ima i čekić funkciju pa da za tih 10 rupa godišnje u zidu ne moram imati dvije različite bušilice.
Hvala.
Ja imam 20V verziju i zbilja nemam zamjerke. Nema čekić, no meni ni ne treba pošto imam plavi boschhammer za bušenje u zidove. Nije da se s akicama nemre bušit u zidove, no najnajjeftinija sds plus bušilica će to učinit sto puta brže.

@ Imagine; jebga, to je baš mehaničko oštećenje, zajebano je dokazat da se raspala sama od sebe. Ja sam mislio na slučajeve gdje baš prestane radit, rikne nešto unutra, onda ne stvaraju probleme.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2017., 08:04   #372
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,553
Pa ono nije baš bušilica za beton, a pitanje je je li to i borer za beton

Al ove tiple za kabel su mi super, nisam ih ni vidio do sada, a baš ja tako nešto moram izvest. Ima li možda varijanta za 2 kabela odjednom?
Vidim sad da ima, juhu, riješio svoj problem, samo da ih nađem u trgovini

Zadnje izmijenjeno od: FitzTN. 15.03.2017. u 08:09.
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2017., 20:05   #373
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Citiraj:
Autor 2 die 4 Pregled postova
Ti si jako skeptičan iz vlastitog negativnog iskustva ili samo djeliš svoje mišljenje?



Super info ovo sa posuđivanjem, ali kad ti kažem 10ak rupa godišnje, to je u onim situacijama kada ti žena dođe doma sa novim okvirom za sliku svojeg psa i kaže da hoće da bude tu i tu na zidu!
Kaj, da joj kažem, evo samo da skoknem do bauhausa i posudim bušilicu

Ako mi aku bušilica sa čekićem može izbušiti rupu u betonskom zidu do 8mm (za veći nikada neću imati potrebe) onda mi ne treba druga bušilica, a aku bušilica je kud i kamo komotnija (imam posuđenu doma već par mj. pa zato to kažem).
Za vješanje slika i svega ostalog u razumnoj težini na isključivo betonski zid na kojem nema žbuke ( samo glet i boja ) odlično mogu poslužiti kuke koje sam davno kupio u Bauhausu. Na prednjoj je strani kuka za vješanje slike a kroz čvrsto plastično tijelo su provučene tri tvrde čelične igle koje jednostavno zakucaš u beton. Sve doma kaj visi obješeno je na taj način čak i umj. slika 80x60 cm s masivnim drvenim okvirom.
Svakako bolje nego bušiti beton.
Zamolio me frend da gostujem kod njega s hilticom jer mu je žena (sic!) poželjela objesit na zid neku điđumiđu.
Nisam znao da u betonu može biti skrivenih mana pa je bušenje završilo tako da se odlomil komad betončuge od 2 kila i ostala je adekvatna udubina u zidu.
Slijedilo je gipsanje, sušenje i sto sranya a najviše kaj mi je bilo neugodnjak zbog štete koju sam nehotice počinio.
Onda još nisam znao za te spec. kukice za beton.
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2017., 20:42   #374
smuchac
AMD Hammer
Moj komp