Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.12.2015., 12:36   #7741
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
To je studijska, produkcijska kartica (ima D/A i A/D konverter), što ne mora ništa posebno značit u smislu kvalitete, al ak ćeš samo slušat nema potrebe da plaćaš A/D dio, odnosno kompromise koje su napravili da uguraju oba sklopa u uređaj.........
Općenito se smatra da su vanjski konverteri bolje rješenje jer manje ili uopće ne pate od interferencija sa računala (napajanje i slično).
Svojevremeno sam gledao isti taj ESI, samo dr. Dac uređajčić koji dođe oko 600 kn. Ima mali 3,5 analogni izlaz kombiniran sa optičkim, a unutra je odličan AKM čip pa sam siguran da svira dobro, ako ništa za te pare u najmanju ruku.......Trgovina gdje sam gledao je na Krugama kod McDonaldsa, inače profi oprema al ovo bi moglo dobro rješenje za doma skoro sigurno.
Druge opcije su jasno kinezi preko webshopova, gdje za stotinjak eura + troškovi možeš dobit odlično rješenje - ja osobno koristim SMSL Sanskrit koji za manje od soma kuna svira uistinu prekodobro.
Treća opcija je da potražiš kod prodavača elektronike i hi-fija, gdje ima par modela u tom ili malo višem cjenovnom rangu-AQ Dragonfly, Cambridge XS, Musical fidelity V DAC, ne znam gdje je još u ponudi mali NuForce.....pronjuškaj malo kaj bi ti odgovaralo.
Ili sh, naravno, ako ima kaj u ponudi trenutno.

U svakom, slučaju, mislim da ćeš bit zadovoljan sa više manje bilo kojim DACom osnovne klase (relativno) poznatijeg proizvođača, ako sad krećeš ispočetka i nije ti neki upgrade u pitanju.

Dobro to fercera.......
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2015., 22:51   #7742
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Ok hvala na savjetima i preporukama. Inace imam vec jedan uredjaj sa ugradjenim dac-om (harman kardon hk3770) ali mi se nekak cini da stari harman kojeg takodjer posjedujem (hk3370) ipak svira malo bolje. Isto tako danas sutra kada se scepam kakvog dobrog pojacala steta bi bilo to spajati na komp bez daca.
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2015., 23:54   #7743
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Trenutno bez daca zvuk sa računala banana. Stereo receiver denon DRA-700AEDAB i zvučnici od sonyeve linije iz devedesetih (sony mhc-991av) izvrsno se slažu, ali ako se muzika sluša preko ps3 konzole. Ista glazba na računalu zvuči stoput lošije. Ja stvarno neznam kako je takav problem bio u jače modele matičnih ploča ugrađivat barem takav pretvarač zvuka na razini ovog ps3 konzole

Zadnje izmijenjeno od: darkijas. 15.12.2015. u 00:08.
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2015., 17:33   #7744
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
a da nije na konzoli neki equalizer upaljen pa te vara da je bolji zvuk
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2015., 18:34   #7745
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor darkijas Pregled postova
Trenutno bez daca zvuk sa računala banana. Stereo receiver denon DRA-700AEDAB i zvučnici od sonyeve linije iz devedesetih (sony mhc-991av) izvrsno se slažu, ali ako se muzika sluša preko ps3 konzole. Ista glazba na računalu zvuči stoput lošije. Ja stvarno neznam kako je takav problem bio u jače modele matičnih ploča ugrađivat barem takav pretvarač zvuka na razini ovog ps3 konzole
nisu ti zvučnici baš neki raj... imao sam ih na rondo punjenim stalcima i kad sam ih zamijenio sa jedno 20g starim pioneer kutijama, linija je propjevala, onda je došao i sanyo pojačalo komponentno što je bilo još za koje koplje bolje.

Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
a da nije na konzoli neki equalizer upaljen pa te vara da je bolji zvuk
plejka je oduvijek bila dobar izvor, pojedine šasije jedinice ljudima služi (stock ili modificirano) kao primarni izvor u sistemu.

baci oko ako te zanima više o tome.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2015., 18:40   #7746
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
ma ne zanima iskreno vjerujem da moze bit ok kao cd player, pogotovo ti stariji modeli kad se jos gledalo na kvalitetu komponenti
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2015., 11:29   #7747
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Meni je poznato da ps1 konzole,ali neki prvi modeli koji imaju posebne izlaze za audio, imaju isti laser kao neki kvalitetni sony cd playeri iz devedesetih, pa ih audiofili traže po oglasnicima kada im krepa laser na cd playeru.
Možda ja nisam nešto zahtjevan po pitanju zvuka ali denon i ti sony zvučnici mi baš sjeli nekako. Možda čak i bolje od monitor audio bx2 zvučnika na istom pojačalu
Vjerovatno tu ima i dobra doza subjektivnosti
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2015., 18:54   #7748
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
prilično hrabra izjava

možda to pojačalo nije dovoljno rezolutno da čuješ šta sve bx2 može
syss je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2015., 07:50   #7749
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
definitivno više basa
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2015., 10:36   #7750
Tomek85
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 103
Imao sam davno sličnu sony liniju odnosno zvučnike i to stvarno nemre u istu rečenicu sa bilo čime iz MA produkcije ni bilo kojim drugim zasebnim zvučnicima,ni onim najjeftinijima,vj. je stvar navike pa ti nekaj ne paše kod ovih drugih.

Uz to MA i denon nisu baš neki dobro zvučeći par,eventalno 15xx modeli na dalje.
Tomek85 je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2015., 12:15   #7751
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2015., 18:03   #7752
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Moguće je da sam tu subjektivan, jer kako god je na tv-u teško odredit kakva je zapravo kvaliteta slike bez da se istodobno uspoređuje sa nekim drugim, kvalitetu zvuka je vjerovatno još teže odredit tako da recimo danas slušam jedno,a prije mjesec dana sam slušao drugo i da onda vjerodostojno kažem šta zvuči bolje
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2015., 18:11   #7753
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
vrlo je lako cuti sto svira dobro a sto ne, ili imas osjecaj za dobar zvuk ili ne, kada cujes kako svira bolji sistem, odmah shvatis koliko tvoj/moj/neciji lose zapravo svira.

a ovo da je tesko shvatiti sto je dobra slika na tvu a sto losa se mogu samo nasmijati, pa barem je to ocigledno.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2015., 23:24   #7754
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Ukoliko postoji neka očita razlika da, to je lako primjetiti. Međutim ukoliko se radi o manjim nijansama je već teže. Direktna usporedba je u svakom slučaju najbolja, osim ako se pri ruci nema neki hardware za mjerenje i testiranje. Vrijedi za sliku definitivno,a vjerovatno i za zvuk
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2015., 23:33   #7755
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
za zvuk daleko više...
one spike "čuo sam to kod nekoga ali sa kombinacijom XX nije kao kod nekog drugog sa XY"...
bez direktne usporedbe u istoj prostoriji sa istim materijalom nemreš biti objektivan..koliko got pojedinci tvrdili drugačije.
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2015., 19:52   #7756
markoli
Registered User
Moj komp
 
markoli's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Sesvete
Postovi: 40
Gledam nekakvu liniju za sobu (slušanje muzike), tražio sam da bude u jednom komadu, da elegantno izgleda i da ima spojivost preko bluetooth/NFC-a.

Naišao sam na dvije - Sony i Panasonic:

https://www.svijet-medija.hr/art/gla...cel-crna/57784

http://www.sancta-domenica.hr/micro-...-hc49eg-k.aspx

Ako nije problem pa molim mišljenja
markoli je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2015., 13:36   #7757
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Pa objektivno, sumnjam da razlika u kvalitativnom smislu može biti iole značajnija.....sve je to tu negdje, a zadano konstrukcijom. Širokopojasni zvučnici, D-klasa pojačala, zajedničko kučište.....Naim je nedavno
izdao jedan takav sustav, mediji ga hvale (nisam osobno slušao), no uvijek dodaju opasku da je zvuk odličan "za takvu vrstu sustava".....tak da - praktično jest, al ide dokle može uopće ić.

Meni osobno se čini i 2 soma kuna puno za tak nešto (kamoli soma ojra), al potrebe i zahtjevi su različiti. Probaj uživo pregledat i malo popipat (pokuckat) po oba stroja, pa kupi koji ti se čini kvalitetniji izradom.
To mi se čini najbolji savjet.

Btw., malo sam surfao Sony-evom stranicom, opet u ponudi imaju neke klasične audio komponente više ("ES", rekli bi) klase. I cijene su više nego što bi očekivao od Sonya u zadnje vrijeme - ma, ko iz zlatnih dana.

Me like, rekao bi Borat

Sony TA-A1ES integrirano pojačalo:

jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2015., 13:52   #7758
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
umalo pa dual-mono iliti rečeno interplet jezikom:





isustimater pa sad sam vidio koliko to košta? pa ko će pored zdravih očiju te ušiju dat 2k funti za fakin sony koji ima negativne komentare na sajtu kalibra what hi-fija
syss je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2015., 14:27   #7759
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Nepotkupljivog What hi-fija, htio si reć
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2016., 11:01   #7760
Lourdin
Premium
Moj komp
 
Lourdin's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 145
Ljudi, pomagajte molim vas.

Situacija je slijedeća.
Kupujem 3.0 sustav, obavezno novo ( sve znam što se tiče SH, no mora biti iz trgovine).
Nekad kasnije će vjerojatno ići i sub, no otom potom.

Receiver će najvjerojatnije biti Marantz 1506, zbog mogućnosti streamanja čak i DSD formata, spajanja na mrežu i ostalih điđa. Ukoliko znate za receiver slične cijene, a istih ili booljih featura, svakako vičite.

Što se tiče zvučnika, u razmatranju su:
1. Boston acoustics A26 + A225C
2. Q acoustics 3020 + 3090
3. Acoustic Energy 101 + 107
4. Kef C1 + C6

Svi su po cijeni tu negdje. Slušao bostone i Q, dobro zvuče i jedni i drugi
Ako itko ima kakva iskustva sa navedenima, podijelite slobodno

Možda još za referencu, doma imam KRK RP6 koji su mi zaista dobri, pa ako netko zna da da su koji, od gore navedenih, slični njima, ne ustručavajte se reći.

Eto, toliko od mene. Sada je red na vas
Lourdin je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2016., 12:23   #7761
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Od predloženih zvučnika rekao bih Acoustic Energy.
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2016., 12:27   #7762
Lourdin
Premium
Moj komp
 
Lourdin's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 145
Neki poseban razlog?

Ja nekako naginjem Q Acousticsu jer ih se hvali da su posebno dobri za filmove, a poglavito njihov centralni.

Dok sam vidio da ostali centralni i nisu bas na nivou prednjih.
Lourdin je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2016., 12:49   #7763
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Ne, izgledaju bi bolje od ovih ostalih.

Boston i ova serija KEF-a mi izgledaju kao da su više štedjeli na koncepciji i izradi od AE - pregenerički, recimo to tako - a Q je dosta manja kutija pa bi možda bio u tvojim uvjetima čujno kraći u basu....a više slažeš
HT kolko mi se čini, gdje bez solidnog basa i nema baš smisla.

O centralnima malo znam, pa ne bih tu sudio. Najpametnije je poslušat prije kad već daješ novce, bez obzira kako ti što izgledalo.

No objektivno ti je to više manje sve tu negdje pogotovo za namjenu koju tražiš, pa što god napravio nećeš baš učinit pogrešku života.
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2016., 14:21   #7764
Lourdin
Premium
Moj komp
 
Lourdin's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 145
Hm.. pa to je više neki kompromis između muzike i filmova.
Sebi prvenstveno uzimam radi muzike (80%), a filmovi su na 20%.
Dok su postotci apsolutno na strani filmova kada se pita moju djevojku.

Znam da ne mogu zadovoljiti oboje, no probat ću najviše što mogu.
Što se tiče nedostatka basa kod Qa, to bi se riješilo sa zasebnim subwooferom (vjerojatno SVS PB-1000) koji bi u dogledno vrijeme došao. Zato nisam ni previše obraćao pozornost na činjenicu da su Q najmanji.
A slušanje muzike bi komotno moglo ići u 2.1?

Naravno, ići ću još poslušati sve jednom, ovo je bilo više ako netko ima iskustva iz prve ruke, pa da podijeli. I malo razmjena mišljenja u budget spikerim
Lourdin je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2016., 16:21   #7765
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ja dobrog početnog kef-a nisam čuo brat bratu od svojih cresti 2 i išlo je sve ka goremu... pogotovo sa cheap modelima na koje su nakalemili one uniq drivere.

bostone sam slušao, ali u malo čudnijim okolnostima (u prirodi ) i osim basa za kojeg nemrem dat procjenu jako, jako korektan spiker i nemoj ga nikako zaobić.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2016., 16:42   #7766
Lourdin
Premium
Moj komp
 
Lourdin's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 145
Da.. i ja sam imao isti dojam o bostonima.. Ono malo što sam slušao veoma mi se svidjelo.
No opet se ovdje javlja isti problem kao kod AE. Po recenzijama i iskustvima (znam kako to ide no dosta korisnika se javlja sa sličnim iskustvom) po forumima, centar nije na razini A26.

A ima tko kakvo mišljenje o Marantz 1506?
Lourdin je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2016., 23:05   #7767
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
računaj da svi ti centri koriste (maltene) iste drivere kao i main speakeri... oke drugačija je kutija i vjerovatno drugačija skretnica, ali to je sve "u par deka".

prije bi rekao da userima risiver nije dorastao zadatku ili nisu dobro podešeni pojedini kanali nego sve svalio na centralni spiker

sa dotičnim marantzom nažalost nemam iskustva... ako već ideš na njega obavezno stavi u obziri i monitor audio bronze kao kombinaciju.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2016., 00:12   #7768
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,685
Jel ima možda netko informaciju gdje bi se mogli nabaviti vifa driveri? Tu ili u sloveniji. Konkretno zanima me vifa XT25sc90 visokotonac
Europe audio ima ali poštarina me ispada ko jedan driver, ebay nije od koristi baš.
tech je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2016., 20:58   #7769
Marin!!!
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 179
Da li kod slušanja muzike preko a/v pojačala i 5.1 konfiguracije zvuk ide i na centralni zvučnik ili samo na dva kanala?
Marin!!! je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2016., 10:20   #7770
dj_ruby
VW Test Driver
Moj komp
 
dj_ruby's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagorje
Postovi: 177
situacija je ovakva

trenutno imam plasmu panasonic p80, na nju imam spojeno DM500hd i komp, ali planiram spojiti M8S player koji bi uzeo umjesto kompa, te možda uzmem xbox ili ps4. isto tako sa dm500hd imam hdmi spliter tako da sliku i zvuk odmah djelim na drugi tv preko zida u spavačoj. htio bi neki reciever za 5.1 sistem te spojit na njega dm500hd, m8s i u budućnosti ps ili xbox ako budem imal, može i komp pošto mi je već provuće hdmi do tv-a. znači reciever sa 4 hdmi ulaza. ali bi htio reciever koji ako je ugašen i dalje prošušta sliku i zvuk na tv naravno da nemoram uvijek paliti reciever ili se on automatski pali kada upalim tv? kako to sve najbolje spojti i što bi vi napravili? te odmah koje zvučnike bi preporučili nisam neki audiofreak stoga može neki entery level pošto sam sam 6 godina bio bez ikakvog hifi sustava.

ili jednostavno uzeti neki sound bar i gotovo?
dj_ruby je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na