Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.11.2015., 18:00   #7711
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
pa nemoj brate klimave

nemoj vješat spikere sa stropa, uništavaš im low-end samo tako + polarna karakteristika... ma ni čut imho.

https://trutone.ca/shop/products/spe...--sold-as-pair

ali po meni bi trebao propisne stalke, znači još ulaganja... čuo sam staru seriju, to je sasvim korektan zvučnik i zadovoljit će te sigurno.

https://trutone.ca/shop/products/spe...--sold-as-pair

ako možeš još sitno nabaciti dolara i ne brinut oko stalaka... tj. bacit ih

Zadnje izmijenjeno od: syss. 13.11.2015. u 20:27.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2015., 20:05   #7712
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Potpis za Monitor Audio

Kad smo već kod samogradnje spikera, postoje ovakvi primjeri ...



a sa druge strane postoje i ovakvi (malo je duži video, ali isplati se pogledati):



DIY anyone ?
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2015., 20:29   #7713
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
naravski da ću pogledat video, ali koliko je truda uloženo i sati i još ni ne znam koji su driveri... doslovno se isplati pričekati malo i kupiti rabljene orginale

3300€ sam vidio oglas... pa samo ta cifra ne vrijedi 450h rada, kamoli dalje imho.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2015., 20:52   #7714
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
oke tu je utrošeno valjda više para i rada nego na orginale u dućanu... ali... to je najveći problem diy-a.

prvo - napravili su ih (meni) neukusnima sa tim nekim šarenilima i karbonom, drugo - odmakli su se od orginala i treće - mislim da će prije ovaj na oglasniku dobiti 3k€ nego oni na ovom čudu di su suma sumarum skupa sa svima alatima potrošili jedno 3mil€ na taj spiker
syss je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2015., 21:14   #7715
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
oke tu je utrošeno valjda više para i rada nego na orginale u dućanu... ali... to je najveći problem diy-a.
To je skoro uvijek tako

Citiraj:
prvo - napravili su ih (meni) neukusnima sa tim nekim šarenilima i karbonom, drugo - odmakli su se od orginala i treće - mislim da će prije ovaj na oglasniku dobiti 3k€ nego oni na ovom čudu di su suma sumarum skupa sa svima alatima potrošili jedno 3mil€ na taj spiker
Ne znam koji je oglas u pitanju, ali ovaj DIY je vjerojatno više neki hobi nego biznis.

Ukratko radi se o jednom entuzijastu koji je imao viška vremena i pristup alatima (preko posla), a drivere možeš nabaviti preko službenih B&W kanala (1, 2, 3).

E sad, o izgledu se može diskutirati

U biti jedino što je tu bilo ključno je dobra volja, slobodno vrijeme i skill za obradu drveta - što je više-manje potrebno kod svakog DIY projekta, osim ako ne platiš nekom drugom da ti napravi kutije ili pak sfušaš pa ti zvučnik izgleda k'o da ga je malo dijete pravilo

Izgleda jednostavno kod običnih kutija, ali ima tu posla ohoho, ako želiš da to na nešto liči
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2015., 08:50   #7716
Tomek85
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 103
Stvarno nemam riječi za "bowerse",svaka čast,bez obzira kaj je imao strojeve na raspolaganju za ovo složit trebaš bit vrhunski majstor,al ovo je i koštalo,samo zvučničke jedinice po cijenama s linkova koštaju 4800 dolara,a di je ostalo...
Tomek85 je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2015., 11:16   #7717
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
ELAC BS 243, 2 komada, glossy bijeli, 580€.

Znalci, što kažete na ovaj par zvučnika?
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2015., 11:30   #7718
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
nisam ih slušao moram odmah napomenuti, ali iz nekih bivših recenzija uvijek su bili proglašavani hladnima, svijetlima i suhima... meni osobno nezanimljiv spiker čak i ovako na slijepo.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2015., 22:24   #7719
Marin!!!
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 179
Koliko je pametno spojit (pra)staro pojačalo i nove zvučnike? Neznam ako pojačalo radi po sistemu radi ili ne radi, ili neke komponente mogu degradirati pa u zvučnik slati nestabilnu struju i sl. Recimo kao što se nekoj komponenti može napuhati kondenzator pa stvarati probleme iako komponenta radi.
Marin!!! je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2015., 06:54   #7720
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Nes znat dok ne probas
Ja sam bio dobio.prastaro Sansui pojacalo, u biti nekakav all inone kazetas,tuner,ppjacalo, i tako je lijepo gonilo bookshelfe da je to milina bilo slusat.
I onda mi staroj padne na pod kad je cistila nesto i raspe se u 20komada
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2015., 07:36   #7721
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802


Sansui, stari, padne, raspe, 20 komada...
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2015., 07:48   #7722
Marin!!!
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 179
To staro pojačalo radi i spojeno je na stare zvučnike koji su svoje odradili. Staro je najmanje 15 godina pa me zanima ono što sam prije napisao. Ako što u njemu može degradirat i slat nestabilnu struju ili bilo što što može naštetiti zvučnicima?
Marin!!! je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2015., 09:33   #7723
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor Marin!!! Pregled postova
To staro pojačalo radi i spojeno je na stare zvučnike koji su svoje odradili. Staro je najmanje 15 godina pa me zanima ono što sam prije napisao. Ako što u njemu može degradirat i slat nestabilnu struju ili bilo što što može naštetiti zvučnicima?
Čut ćeš pri prvom paljenju. Glasnoću na nulu, upali s nekim žnj zvučnicima čisto da pušeš i na jogurt. Ak se sve čini ok, staviš prave zvučnike i odradiš slušanje na manjoj glasnoći, ak je sve OK, slobodno teraj
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2015., 09:57   #7724
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
O kojem se točno modelu radi? 15-ak godina i nije neka starost ako je riječ o nekom malo ozbiljnijem modelu, i ako ti služi za onako "usput" vjerojatno se ne moraš zabrinjavat. Ako se brineš (a očito brineš) za zvučnike,
da ti srce bude na mjestu odnesi ga nekom meštru da promjeni (ili barem izmjeri) elektrolite, malo prečekira potove i eventualne hladne lemove.
Relativno su rijetke situacije da amp povuče za sobom zvučnike, i obično ukazuju na konstrukcijsku pogrešku, pa za te probleme možeš saznat gugulajući malo ime modela.

Ja imam jedan stari Sanyo Plus 35 (iz 1980e, dakle točno tolko i godina ), na kojem sam promijenio on/of prekidač jer je već poznata stvar da je originalno ugrađeni loše kvalitete i vraća napon, tak da se
siroti jednostavno istalio....ali i to je bilo prije pet godina, dakle 30 let je radio ko puška......

Sve u svemu, vjerojatno nemaš razloga za brigu, al ak brigaš uloži parsto kuna i miran si.
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2015., 16:37   #7725
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova


Sansui, stari, padne, raspe, 20 komada...
Ma znas koje razocaranje.. ali tako topao i melodican zvuk je davao, ja i kolega smo uzivali uz pivicu slusati navecer, tako dobra sinergija je bila s njim i starim energy bookshelfima, ne zna se tko je bio stariji
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2015., 16:57   #7726
Marin!!!
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 179
Evo zvučnici kupljeni i sve radi bez problema.
Hvala na savjetima!
Marin!!! je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2015., 11:55   #7727
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Evo ja baš malo testiram i čudim se koliko dobroga može ovaj harman kardon (hk3370) izvući dobroga iz ovih mission zvučnika.

Zadnje izmijenjeno od: darkijas. 06.06.2021. u 22:32.
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2015., 20:01   #7728
Juan
Premium
 
Juan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 286
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ja sam oduvijek htio sebi ove napraviti... ne znam zašto

mislim znam, jer je gf odličan driver skupa sa g25 i kada sam ih čuo u akciji pala mi vilica

Navedeni projekt je nedovršen i nezreo.
Malokoji 8" bass dobro zvuči u dvosistemskoj kutiji, a pogotovo GF 200 koji je doslovno bass jedinica a ne midbass.
Gledajući njegove karakteristike sve iznad 800-1000 Hz je previše.
G25 je fenomenalan tweeter konkretnog karaktera, precizan i relativno oštar ali najniže što bih išao s tim tweeterom jest 3500 Hz.
Nekako mi je cijeli projekt neozbiljan, možda bih ipak ukombinirao nekakav mid, ali bih radije izabrao TIW 200.

Citiraj:
Autor dh41400 Pregled postova
DIY anyone ?
O da...trenutno radim bass u back loaded horni + širokopojasni + ribbon tweeter.

Citiraj:
Autor syss Pregled postova
oke tu je utrošeno valjda više para i rada nego na orginale u dućanu... ali... to je najveći problem diy-a.
Nakon nekog vremena shvatiš da niti ne želiš prodavati, a isplativost prestaje čim kupiš tweetere za 300€ jer ih vjerojatno već isti dan ne možeš prodati za 100€.
Juan je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2015., 22:31   #7729
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
netko tiw netko gf

no ako se možemo složiti oko nečega je da g25 stvarno šupa dupe

daj malo više o svom diy-u!
syss je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2015., 23:14   #7730
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Citiraj:
Autor Juan Pregled postova
O da...trenutno radim bass u back loaded horni + širokopojasni + ribbon tweeter.
Taj horn dizajn je dosta popularan u zadnje vrijeme, čak i kod poprilično skupih zvučnjaka. Također se dosta spominje i open dizajn (sa aktivnim skretnicama), ali ih nažalost nisam imao prilike čuti uživo.

Znači trenutno si na MHT 12 + B80/B200 + TIW 200/250 ?

U biti fullrange je napraktičniji za pokrivanje srednjih tonova, samo ih se treba dovoljno rano "odrezati" na niskim tonovima zbog distorzije ... i onda su milina
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2015., 18:19   #7731
Juan
Premium
 
Juan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 286
Citiraj:
Autor dh41400 Pregled postova
Taj horn dizajn je dosta popularan u zadnje vrijeme, čak i kod poprilično skupih zvučnjaka. Također se dosta spominje i open dizajn (sa aktivnim skretnicama), ali ih nažalost nisam imao prilike čuti uživo.

Znači trenutno si na MHT 12 + B80/B200 + TIW 200/250 ?

U biti fullrange je napraktičniji za pokrivanje srednjih tonova, samo ih se treba dovoljno rano "odrezati" na niskim tonovima zbog distorzije ... i onda su milina

Nisu visatonovi driveri, a horne su popularne već dugo vremena samo se valjda tek unatrag nekoliko godina pojavilo dosta literature i projekata na internetu, a možda i samograditelji jednostavno hoće nešto novo.
Što se tiče širokopojasnog kao srednjetonskog - da, većina zvuči prilično solidno za malo novaca, dok je malo midova koji su ozbiljni zvukom a neozbiljni cijenom i da su prilagodljivi većini bass jedinica + možeš izbjeći najosjetljivije područje za prigušenja. Većina uglavnom ima svoje klopke pa se teško uklope s tweeterima koje zamisliš ili se radnja počne granati u 4 way a to je onda još kompliciranija skretnica pa pomiči rez ako želiš poštivati omjere...sto čuda.
I opet se sve vrti oko toga što se kome sviđa.
Juan je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2015., 21:30   #7732
Zvone2772
interferometar
Moj komp
 
Zvone2772's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 768
Bok ekipa, trebam savjet, preporuku.
Kako idem s linije na receiver+zvučnike, molim mišljenje. Soba je 20 kvadrata.

Uzeo bih Yamahu R-N301 + neke zvučnike.
Razmišljao sam o Dali Zensor 3.
Htio bih network receiver da mogu streamat bogatu FLAC kolekciju s PC-a.

Također, molim mišljenje o tome je li vrijedno umjesto ovog stereo receivera uzeti kompletni AV receiver (RX-V479) ili nešto totalno drugo?
Zvone2772 je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2015., 21:44   #7733
nino_z
Premium
Moj komp
 
nino_z's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Valpovo/Osijek
Postovi: 267
Nemoj AV ako ti treba samo za glazbu, ovo što si i sam naveo je najjednostavnije kombinacija. Imaš pojačalo, mrežni player, FM tuner (neće ti trebati, imaš tisuće internet stanica), a jedino što je vrlo zgodno, a nemaš je USB-A ulaz na koji možeš spojiti HDD s FLAC-om, pa ne moraš paliti komp za slušanje glazbe. Ako imaš NAS onda sve OK.
Možda Yamaha i Dali nisu baš najsretnija kombinacija, ali pretpostavljam da nisi audiofil :-)
nino_z je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2015., 21:52   #7734
Zvone2772
interferometar
Moj komp
 
Zvone2772's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 768
Točno, ne bih se nazvao audiofilom ni na kojoj razini, samo bih htio da to eto za tu cijenu zvuči relativno OK pa s obzirom da prvi puta idem u takav shopping - odlučio sam ovdje priupitati za savjet.

Cijenim više komfor od zvuka pa eto ta ideja o streamingu FLACa s mreže (imam komp koji je cijelo vrijeme online i na kojem je glazba).

Eto, ako imaš možda kakav savjet s čime bolje upariti te crne Dalije, a da to opet bude OK, slušam
Edit: ono što mislim je da ako postoji neka kombinacija koja nije striktno "mrežna", a može se kombinirati s nekim mrežnim adapterom koji bih dodatno kupio, da mi to preporučiš ako će stvarno biti zvuk toliko bolji a da nije sam receiver puno skuplji od ovoga (recimo može do oko 3000 kuna)
Zvone2772 je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2015., 21:58   #7735
nino_z
Premium
Moj komp
 
nino_z's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Valpovo/Osijek
Postovi: 267
Onda je sve OK, možda bi mogli i neki mali floorstanderi u 20 kvadrata, ali nećemo komplicirati.
nino_z je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2015., 21:58   #7736
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
pošto imaš upaljen komp 24/7 stream sa kompa je najpraktičnija stvar (ne treba dodatni HDD i prebacivanje njega do kompa da bi updejtao fonoteku)...
potraži na netu dojmove o tom receiveru da nebi kasnije bilo "teško pronalazi folder sa muzikom ili prekida u plejanju ili smrzne se ili vrti samo FLAC i mp3 a ostalo ne" i sl...

EDIT - imaš PM
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2015., 22:07   #7737
Zvone2772
interferometar
Moj komp
 
Zvone2772's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 768
Citiraj:
Autor nino_z Pregled postova
Onda je sve OK, možda bi mogli i neki mali floorstanderi u 20 kvadrata, ali nećemo komplicirati.
To sam gledao, prvenstveno Yamahine F51, ali ne vidim nigdje nikakve konkretne recenzije i bojim se da nisu bogznašto.

Ima li nešto u tom cjenovnom rangu (do 2500) a da je relativno u redu?
Znam da možda tražim puno, s obzirom na floorstandera, ali eto neću znati ako ne pitam

EDIT: Monitor audio reference 4 su OK?

Zadnje izmijenjeno od: Zvone2772. 30.11.2015. u 22:14.
Zvone2772 je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2015., 22:12   #7738
nino_z
Premium
Moj komp
 
nino_z's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Valpovo/Osijek
Postovi: 267
Ja bih uz Yamahu stavio Monitor Audio, ali ne znam ima li ih za tu lovu.

Edit: Ne znam, to je neka serija ispod Bronze, vidim sada u Ronisu ima za 2800kn

Zadnje izmijenjeno od: nino_z. 30.11.2015. u 22:23.
nino_z je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2015., 16:47   #7739
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
U potrazi sam za nekim dac riješenjem zvuka na računalu. Povezivao bi dakle komp na pojačalo ili receiver, pa me zanima jel bi ova http://www.esi-audio.com/products/julia/
kartica služila svsi i ako ima kakvo drugo povoljnije riješenje neka slobodno netko predloži
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2015., 19:24   #7740
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
svoj posao će odradit, e sad kako to je pitanje... sigurno bolje od neke onboarduše ili tak bezveze zvučne.
syss je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na