Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.10.2010., 21:20   #61
Gumby
Premium
Moj komp
 
Gumby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 499
Da pokucam ja nemam takvih problema. Tu i tamo se pojavi neki bugić, ali na svu sreću beznačajan. Iritantan da, ali ipak beznačajan.
A što se tiče same igre...
U startu sam bio oduševljen, a sada oduševljenje polako jenjava. U usporedbi sa četvorkom, osakatili su dosta igru, što u nekim segmentima i nije tako loše (korporacije naprimjer, koje su po meni totalno nepotrebne i samo kompliciraju stvari). Ali u drugim segmentima je po mojem mišljenju nedopustivo jer ubijaju duh dosadašnjih civilizacija. Smanjen je micromanagement, a to im je dosad bio zaštitni znak. Opet, s druge strane promijenjen je sistem ratovanja i sad je manipulacija postrojbama razrađenija i to mi se u principu sviđa, da se više taktizirati. Ali ni to nije dovedeno do savršenstva pa se javljaju neke nelogičnosti, pogotovo kod jedinica koje imaju range damage.

Sve u svemu emocije su podijeljene, igra bi mogla biti odlična, samo bi je trebalo dobrano doraditi, IMHO. Ali nije li tako s velikom većinom igara koje danas izlaze
__________________
Doctor!!!...
Doctor!!!...
MY BRAIN HURTS...
Gumby je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2010., 12:46   #62
dUG1
Premium
Moj komp
 
dUG1's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 227
Pa ono, po dosadasnjem iskustvu, CIV5 ce postati fenomalna igra za kojih par mjeseci punih patcheva i barem jedne ekspanzije (kao sto je cetvorka postala sa Beyond The Sword, imho).

Zalosno, ali izgleda da je to postao standard u gaming industriji
dUG1 je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2010., 14:08   #63
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
ova igra je u ,ondosu na primjerice CIV 3 , 2 , 1 jedna velika NULA! Napravljena za ljude kojima je bitna hebena šarena grafika i di ne treba ni na momenat upregnut vijuge...primjer: na temelju NIČEG se pojavi GOLDEN AGE...a pa to nije išlo tako...trebalo se dobro potrudit za GOLDEN AGE...a gle sad...debilitis populus ...rađe igram CIV 3 zadnju dobru civilizaciju
  Reply With Quote
Staro 06.10.2010., 14:55   #64
dUG1
Premium
Moj komp
 
dUG1's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 227
Citiraj:
Autor ivan77 Pregled postova
ova igra je u ,ondosu na primjerice CIV 3 , 2 , 1 jedna velika NULA! Napravljena za ljude kojima je bitna hebena šarena grafika i di ne treba ni na momenat upregnut vijuge...primjer: na temelju NIČEG se pojavi GOLDEN AGE...a pa to nije išlo tako...trebalo se dobro potrudit za GOLDEN AGE...a gle sad...debilitis populus ...rađe igram CIV 3 zadnju dobru civilizaciju
Pa ne bih bas rekao da je temelju niceg, ali da je smijesno lagano - je.

Prvi golden age mi je dosao sredinom antike jer sam otkrio nalazista srebra i mramora te se skompao sa par gradova-drzava koji su imali zlato, svilu i kitove.
Razvojem se to usporilo, jer sam krenuo u masovnu kolonizaciju, a onda u renesansi - bum.

Golden age opet preko "srece stanovnistva", nastavio ga sa Great Artistom i 2 generala (igram sa Grcima pa mi sva konjica ima bonus za dobivanje generala) i kao secer na kraju - Taj Mahal jos 15 turnova

Smijesno (i nerealno za tu tezinu), ali golden age mi je trajao jedno 60ak turnova.

Probat cu dovrsit ovu trenutnu igru na Epic, a onda ne palim CIV5 dok ga ne srede kako spada.

P.S. ko je u slicnoj situaciji, preporucam vec prije spomenuti CIV: Call to Power
Mozda vam se nece "na prvu" svidjati, ali neke od ideja tamo isprobane su odlicne i steta sto im se nije dalo vise prostora (tipa public works umjesto radnika, jos 3 doba nakon modernog...) u ostalim CIV igrama.
dUG1 je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2010., 17:34   #65
panisher20
Premium
Moj komp
 
panisher20's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Postovi: 936
rijesio sam problem, stavio nove nvida drivere, directx, i onaj 2008 c++ i sad radi super nema freza itd
panisher20 je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2010., 20:43   #66
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
evo jedno pitanje za sve vas koji igrate civilizaciju kako prec 5 tutorial tj kako trgovat sa narodom da dobijem mramor?! ja sam totalni noob i ovo mi je prva civilizacija koju igram.
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2010., 21:13   #67
Danko86
Premium
Moj komp
 
Danko86's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 600
Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
evo jedno pitanje za sve vas koji igrate civilizaciju kako prec 5 tutorial tj kako trgovat sa narodom da dobijem mramor?! ja sam totalni noob i ovo mi je prva civilizacija koju igram.
stisni na narodov grad i kad ti se otvore opcije sta možes radit idi na luxury i stisni mramor i pitaj ga sta hoce za to
__________________
dankojunasevic.tk
Danko86 je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2010., 22:50   #68
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
ma skuzio sam trebao sam mu dat grad i hrpu toga... posto sam ovo tek krenio igrat jel ima neki savjet kako krenut sa ovom igru i kako igrat?! ovo mi se cini najkompleksnija igra do sada.....
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2010., 22:54   #69
fran123456
Premija
 
fran123456's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,631
Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
ma skuzio sam trebao sam mu dat grad i hrpu toga... posto sam ovo tek krenio igrat jel ima neki savjet kako krenut sa ovom igru i kako igrat?! ovo mi se cini najkompleksnija igra do sada.....
Ovo mi je prvi nastavak civilizacije koji igram uopce, i igra mi se cini jednostavnom, nikako kompliciranom.

Moja preporuka ti je da odmah conqueraš najbližu civilizaciju dok su još jako slabi pokraj sebe jer će te oni širenjem sigurno napast.
__________________
K: 7950GX2, 8800 Ultra, GTX295
fran123456 je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2010., 22:57   #70
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
hehe hvala zasad sam se igrao sa tutorialom da skuzim mehaniku igre i sve ostalo a valjda cu ostalo skuzit kad pocnem sad zapravo igrat. a cuj hrpa sitnica i gluposti koje su bitne koliko vidim. Ja sam dosada igrao anno i settlerse a ovo mi se cini tu negdje kao ovo samo na turnove....
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2010., 11:17   #71
Goranbm
Premium
 
Goranbm's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,234
Evo i ja sam počeo igrati novi nastavak, i mogu reći da sam jako zadovoljan Obožavatelj sam ove igre još od Civilizacije 2 na playstationu i skoro sve nastavke i ekspanzije sam odigrao
Goranbm je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2010., 19:25   #72
dUG1
Premium
Moj komp
 
dUG1's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 227
Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
evo jedno pitanje za sve vas koji igrate civilizaciju kako prec 5 tutorial tj kako trgovat sa narodom da dobijem mramor?! ja sam totalni noob i ovo mi je prva civilizacija koju igram.
Kao sto rekoh vec, ovo je uvjerljivo najlaksa i najgora (do patcheva) Civilizacija do sada.
Sto nije nuzno lose, jer ce se novi igraci brzo naviknuti i navuci, a onda im jedino preostaje zaigrat prethodne igre da vide kaj znaci muka na Deity

Dakle, pusti tutorial i kreni uciti igranjem.

Na samom pocetku, pogledaj kakvu si startnu poziciju dobio za glavni grad.
Nije sramota zapocet novu igru ako te sreca odvede u tundru, planine, pustinju i slicna mjesta.
Kaj se tice gradnje i razvoja, ako igras sa default pravilima (znaci goody huts tj ancient ruins po novome) kreni sa scoutom.
Cilj je probat pokupit ih sto vise zbog bonusa koje daju.
Za razliku od proslih nastavaka, u kojima su tehnologije bile puno cesce, ovdje to nije slucaj, pa ces dobiti uglavnom lovu, kulturu i upgrade jedinice (najgora kombinacija za pokupit sa scoutom jer postaje archer)
Ako pak igras bez njih (postavke na pocetku), kreni sa workerom, iz ocitih razloga.
Gradi farme, rudnike i ostalo gdje stignes (ceste iskljucene jer su ih totalno zasrali sa upkeepom)
Prioriteti su ti bonus resursi (krave, zito i slicno), stateski resursi (otkrit ces konje i zeljezo, a kasnije i ostalo) i na kraju luxury kad se krenes siriti a sreca pocne opadati.

Nakon sto si istrazio dobar dio okoline i stupio u kontakt sa drugim "narodima", glavni grad bi trebao imati populaciju od 3 ili cak 4 ako je okruzen sa dosta bonus resursa koji daju +1 na hranu.
Vrijeme je za settlera i novi grad.
Cim je gotov, biraj najbolju poziciju u blizini glavnog grada.
Nemoj ga sad bas nagurati 3-4 tilea udaljenosti, kao AI, ali recimo nekih 6-7-8 bi bilo idealno.

Od sada pa na dalje je sve stvar prakse - ako se mislis siriti, gledaj da su novi gradovi blizu luxury resursa, jer svaki daje +5 srece, a time i omogucuje razvoj tog istog grada.

I to ti je uglavnom to.
Kaj se vojske tice, do otkrica baruta, njen broj je ogranicen kolicinom zeljeza i konja na raspolaganju.
Po meni, odlicna stvar koja stvarno doprinosi taktiziranju, ali kasnije potpuno pada u vodu jer mozes spamati pjesadijom koliko hoces, dok ces za ostalo ovisiti o nafti. Bezveze.

Igraj polako, uci, uzivaj u gazenju protivnika, baci koji nuke, pokori svijet

I ako te nes zanima, pitaj
dUG1 je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2010., 20:22   #73
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
koliko je pozeljno imat gradova?Dali je bitno progresivno sirenje tj da se ima sto vise gradova ili ne? Bas zato sto je igra laksa sam i krenio sa njom a volim takav tip igara pa ono vidjet cemo. I koje nacije su bolje za pocetnike?!
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2010., 20:24   #74
CyCl0p$
Guest
 
Postovi: n/a
nisam neki civ ekspert, ali kad razvijes 2-3 grada po meni ne treba dalje nego uzurpiras ono sto osvojis.
nacije ovise o zeljenoj vrsti pobjede. imas tu vodic: http://www.gamespot.com/features/6279243/p-2.html
  Reply With Quote
Staro 09.10.2010., 21:05   #75
fran123456
Premija
 
fran123456's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,631
Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
koliko je pozeljno imat gradova?Dali je bitno progresivno sirenje tj da se ima sto vise gradova ili ne? Bas zato sto je igra laksa sam i krenio sa njom a volim takav tip igara pa ono vidjet cemo. I koje nacije su bolje za pocetnike?!
Kad počneš pokoravat, imat ćeš ih previše. Ja ih ostavljam radi ljubavi prema tim gradovima IRL

5-6 gradova je ok ako zauzmeš kontinent IMO.
__________________
K: 7950GX2, 8800 Ultra, GTX295
fran123456 je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2010., 11:05   #76
The Satara
Premium
 
The Satara's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 417
iako pojedini elementi u igri imaju još itekako mjesta za napredak (a kako bi prodali dlc-e i expanzije da su otpočetka sve savršeno napravili?), da nema prokletog ctd svako malo, bila bi ovo, po meni (namjerno istaknuto da me hc ekipa ne zamlati već u startu ), najbolja civilizacija do sada. a onda, poptuno iscrpljen nakon cjelonoćnog igranja, pomislim da je čak i ctd u ovoj igri dobra stvar, možda čak i namjerno implementiran od strane developera kao nekakav čudan safety feature, nekakav alarm, upozorenje da bi konačno trebao otići spavati.
igra godine.
The Satara je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2010., 11:47   #77
Travolta01
Premium
Moj komp
 
Travolta01's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Sl.Brod
Postovi: 60
Za sada trenuto sam odusto od igre jer me bugovi izludjuju
Travolta01 je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2010., 12:01   #78
Charmed
Foxy lady
 
Charmed's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: ZG
Postovi: 143
Ja sam je jučer instalirala i igrala punih 5 sati! Da nisam išla van ko zna do kad bi bila za kompom :P
__________________
~ M ~
Charmed je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2010., 21:13   #79
Gumby
Premium
Moj komp
 
Gumby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 499
Pih, još jedna koja dopušta da joj društveni život uništava karijeru u Civ-u
__________________
Doctor!!!...
Doctor!!!...
MY BRAIN HURTS...
Gumby je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2010., 14:14   #80
Charmed
Foxy lady
 
Charmed's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: ZG
Postovi: 143
Hehe, da, još nisam postala kao oni iz "The Guild" :P
__________________
~ M ~
Charmed je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2010., 00:10   #81
Darijan
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Ljubuški
Postovi: 8
poceo sam igrati sa japanom i kada sam prikupio dovoljno vojske napadnem rusiju i oduzmem joj glavni grad nakon toga kraljica katarina mi nudi 6 gradova, 260 golda i još neke luksuzne resurse za 10 poteza mira
Darijan je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2010., 16:30   #82
Tekla
Premium
Moj komp
 
Tekla's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: livno
Postovi: 1,065
predobra igra... svi nastavci su mi se svidjeli... al ovaj je predobar )
__________________
Tekla je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2010., 19:06   #83
Elpresidente1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 389
Ima ko map editor za ovo čudo?

EDIT: našo, zove se Sid Meier's Civilization V SDK

Zadnje izmijenjeno od: Elpresidente1. 15.10.2010. u 20:27.
Elpresidente1 je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2010., 16:15   #84
Gumby
Premium
Moj komp
 
Gumby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 499
__________________
Doctor!!!...
Doctor!!!...
MY BRAIN HURTS...
Gumby je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2010., 11:26   #85
media_plejer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: zg
Postovi: 114
Citiraj:
Autor media_plejer Pregled postova
Jel netko probao na ati hd3200 zaigrat (naravno s manjim rezama, 1360x768 i sl.),

Evo da si odgovorim
Radi, ali izgleda i igra se kao s****

A u tom jednom gameu mi se srećom nije pretjerano dopala igra, svijet i na velikoj mapi izgleda nekako sićušno, uopće ne daje globalni osjećaj, neke dizajnerske odluke su zakon, neke užaš.


Očito moram u real life dominirat svijetom
media_plejer je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2010., 14:58   #86
MausLuka
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 25
Igra je jako bugovita i prelagana.
U civ4 sam se mučio na princu a sad na 7-ici razvaljujem.

Treba na početku samo imat poziciju s dva resursa za sreću, odmah workera gradit i pomogućnosti ukrast workera od slobodnih gradava.
Dođeš s vojnikom do njegovog worrkera, objaviš mu rat, uzmeš workera i prekineš rat - piece of cake.
Nakon što grad naraste na treći level gradit novog settlera pa opet workera pa setlera. Što prije treba doć do tri grada tak da te golden age digne.
Naravno svaki grad mora imat resurs za hapines jel neće moć rasti.
Također jako bitni su i odnosi s gradovima. Kad god vam misiju daju da neke barbariane nabijete ili tak nekaj odmah to treba riješit jel su bonusi dobri. Po meni su najbolji morski (maritime) gradovi jel daju hrpu hrane i ubrzavaju rast.
Sad je vrijeme za vojsku - katapulti i swordsmeni i konjica- ovisi što imate od strateških resursa. Obavezno vam treba par željeza za par katuplta.
Komp je jači od vas u tom trenutku ali dobrim pozicioniranjem katupulta i pješadije koje ih brane može ga se zrokat. Tu mi je najveća zamjerka - komp se bori ko kreten. Samo ide na masu. Kreće na tebe ko mutav a ja ga katapultima skidam iz daljine.
I treba kompove samo oslabit (uzet glavni grad) i uzet im pare za primirje i krenut na drugog.
MausLuka je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2010., 21:05   #87
Gumby
Premium
Moj komp
 
Gumby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 499
__________________
Doctor!!!...
Doctor!!!...
MY BRAIN HURTS...
Gumby je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2010., 21:45   #88
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Jel igra još netko ovu "igru"?

Ja sam ju prije 15-ak dana instalirao i već odlazi s računala, i dabogda se nikad ne vratila. Krenuo sam od Chieftan težine jer sam mislio da bi kao noob odatle trebao krenut, bome sam se prevario.

Sve težine ispod Emperora su ljigavo lagane i stvarno mi je bilo muka odigrat par partija do kraja, na težima je još gore - AI je jednako "pametan", samo dobiva ogromne bonuse i imam osjećaj ko da u zid udaram, najgluplji zid kojeg možete zamislit. Jednu jedinu partiju sam izgubio kad sam prvi put zaigrao na toj težini. Taj ogromni glupi zid se prevrnuo i zgnječio me -> nisam imao dovoljno metaka da mu sredim sve jedinice. Omjer je bio valjda 1:20, a sredio me samo zato što sam bio lijen pravit više artiljerije.

Pitanjce:
Jel kod vas AI ikad ima ikakvu obranu od atomskih bombi? Kad se netko opire, pričekam moderno doba i samo mu parkiram nosača uz obalu i game over za par krugova. Stvarno ne vidim kako netko može izgubit partiju ispod Emperora, jer samo je pitanje vremena kad ćeš pobjedit?
Imam samo jednu riječ: WTF?!


PS.
Tek sad vidim ovaj December Patch Change List. Ali toliko sam razočaran da nemam volje ni probati jel ima išta istine u njemu.
  Reply With Quote
Staro 23.12.2010., 09:53   #89
Gumby
Premium
Moj komp
 
Gumby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 499
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
PS.
Tek sad vidim ovaj December Patch Change List. Ali toliko sam razočaran da nemam volje ni probati jel ima išta istine u njemu.

Pa, recimo da je patch sredio dosta toga. Mene sad u cijeloj igri najviše smeta loša i nerealna diplomacija
__________________
Doctor!!!...
Doctor!!!...
MY BRAIN HURTS...
Gumby je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2010., 13:37   #90
Rovanpero
Premium
Moj komp
 
Rovanpero's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 96
Meni je igra odlicna, nisam prije igrao ni jedan od serijala CIV ali na ovaj sam se navukao... samo kaj jedina taktika kojom ja igram je pokori cijeli svijet nekak mi se neda ic na nikakvu diplomaciju, al mozda ovih dana probam i tu taktiku al nekak mi se cini dosadna...
__________________
...o kako je lijepo biti glup...
Rovanpero je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na