Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.07.2022., 11:37   #6181
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Lokacija? Koju si opremu dobio? Kad već raspravljamo poviše o tome.
Čakovec. Ruter za optiku je Raisecom, model ISCOM HT 830G -1GE02,
a wifi ruter je Sercom Speedport Plus
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2022., 11:23   #6182
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,538
Sumnjam da je iskon/ht isao uvoditi catv, da samo ne multiplexa IPTV stream na taj izlaz?
Jer u datasheetu ima specke za normalan IPTV
the_ghost je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.07.2022., 15:04   #6183
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 505
Citiraj:
Autor the_ghost Pregled postova
da samo ne multiplexa IPTV stream na taj izlaz?
To bi i značilo da su uveli CATV - u najmanju ruku, morali bi barem u TV centrali (Zagrepčanka ili Selska) postaviti opremu koja bi IPTV streamove muxala u DVB-C i distribuirala (postojećom) optikom po državi. Ili staviti tu opremu u svaku centralu u državi. Ima tu i posla oko prilagodbe sve distribucijske i pristupne opreme da do korisnika dovede taj signal, ipak se radi o trećoj valnoj duljini koju OLT mora znati slati korisnicima. I još treba CA modul za kontrolu pristupa.



Sve u svemu, uz nedavno uvedeni PlayTV i Android boxeve, sumnjam da su išli uvoditi i treću tehnologiju. I nema spomena o tome na stranicama. Prije bi bilo da je taj G85 bio najjeftiniji all-in-one, a sad kakve veze ima što postoji CATV utičnica - dijele i korisnicima na optici VDSL rutere, pa za to nitko nije pitao jel to znači da će ukinuti optiku i sve prebaciti na DSL
Blagus je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2022., 16:22   #6184
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,538
da, zapravo je ovo drugo najvjerovatnija opcija, jednostavno su uzeli router koji su mogli dobiti a to sto ima viska je nebitno.

P.S. Zagrepcanka je davno ugasena a mozda i selska sad vec.
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2022., 00:08   #6185
Le0n
Groarrr
Moj komp
 
Le0n's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Pula
Postovi: 430
Koja je fora s Iskonom da zadnjih 10 dan nakon 20h ne mogu gledati TV od stutteringa i brzina mi ode s 30/7 na 5/5? Svaki dan.

Nakon 2mj prestane pa opet počne nakon 6mj. Oni se prave mutavi svaki puta.
Le0n je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2022., 10:52   #6186
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
Vjerojatno je "kvalitetna parica" + kakve smetnje iz okoline ... padne brzina, lpTv se raspada ...
Fino email pritužba da bude pisani trag i da se počnu brojiti dani a rok za rješavanje je relativno kratak.
Negdje smo opisivali korake, šta i kako pa potraži.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2022., 13:39   #6187
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,069
otkako ht gura otvorene profile, javlja se povećati crosstalk i kad navečer svi sjednu na net to vjerojatno počne umirati.
provjeri si parametre dsl linije ujutro kad je ok i navečer kad nije pa usporedi.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2022., 21:20   #6188
Le0n
Groarrr
Moj komp
 
Le0n's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Pula
Postovi: 430
U jutro najčešće radi normalno (nakon restarta). Evo sada imam opet 2.5/5.5. Nakon restarta proradi na par minuta ili par sati ali ne mogu non stop restartat.
Nisam ni doma a cjelo kućanstvo koristi net i TV.
Le0n je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2022., 14:52   #6189
prof.gogx
.: h4rdc0Re cY8ERgEEk :.
Moj komp
 
prof.gogx's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Slavonija
Postovi: 123
Citiraj:
Autor Le0n Pregled postova
U jutro najčešće radi normalno (nakon restarta). Evo sada imam opet 2.5/5.5. Nakon restarta proradi na par minuta ili par sati ali ne mogu non stop restartat.
Ista stvar i kod mene unatrag nekoliko dana. Ispočetka je pucala veza u kasnijim večernjim satima, a sada osim pucanja, brzina DL varira 100kb/s - 2MB/s. Uglavnom krene solidno DL i opada do minimuma kroz test. TX je uredu, RX je u banani.
Do sada urednih i stabilnih 25/3 opalo na varijabilnih 5/3.
Napravio tvornički reset, nije pomoglo. Čeka se SZK..
prof.gogx je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2022., 15:44   #6190
Le0n
Groarrr
Moj komp
 
Le0n's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Pula
Postovi: 430
Mene su okrivili jer imam FEC greške na liniji (CRC nemam). Generiraju se 10 do 100 svaku sekundu. Ne kužim su u to ali sam vidio na diplayu od tehničara. Na njihovoj liniji do moje žice ih nema a 5m dalje na ruteru i mojoj liniji ih ima.

Uglavnom, zamjeniti ću tu žicu od njih do rutera i ako opet šteka (a hoće jer je to zbog preopterećenosti veze) opet ću ih nagazit.
Le0n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.07.2022., 17:32   #6191
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Imam i ja FEC erorra milijun. Nabavio sam vr2100 pa cemo vidjet koliko errora cu imati ako ih bude bilo. Bas me zanima
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2022., 18:40   #6192
Le0n
Groarrr
Moj komp
 
Le0n's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Pula
Postovi: 430
Kako sam skužio te greške ruter sam ispravlja. Sad...koliko njih to ne znam.
Tebi isto šteka u večernjim satima?
Le0n je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2022., 19:38   #6193
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,401
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Imam i ja FEC erorra milijun. Nabavio sam vr2100 pa cemo vidjet koliko errora cu imati ako ih bude bilo. Bas me zanima
FEC su ispravljene greške a ogromna količina ukazuje da se negdje nalazi problem s paricom.Većinom je to nafrljena parica uz malo izolira na korisnikovoj strani ili je tehničar nadožuntava u regletama.

Najbolje da nađeš gdje dolazi do tvoje kuće ISP kabel gdje završava i kompletno zamjenit svoj sa nekim UTPom(ISP kabel bude debel i masan i uvijek ga ima 1 do 2 metra viška pa ako ga fali povuci ga) tipa CAT 5E/CAT6.
Termobužire kad završiš možeš naći u svakoj Chipoteki dođu oko 50ak kuna.

Sve za taj posao ti trebaju klješta,termobužiri,skalper i upaljač da se termobužir skupi(nemoj nikad koristit izolir traku).
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2022., 20:01   #6194
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Sve je novo. Od centrale do moje kuće i kroz kuću. Ustvari novi debeli adsl kabel od mene to prve "kutije" cca 100m. Stavljen nov 2019. Od kutije vani gdje dolazi taj novi kabel, priključen je nov kabel direkt u ruter kroz zid bez prekida. Provučen iste godine. Bilo errora na optimi, a i sada na iskonu. Nemam stekanja osim sto se svakih par dana dize ping i oslabi wifi bar 50% pa moram ugasit router na par minuta. Nadam se da ce to rijesiti vr2100 kojeg sam dobio danas. Bumo vidili. Brzina je od 27-30/5-7 ovisi kako kad. Kroz zicu naravno
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2022., 21:22   #6195
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Kad bi gledali prelazak sa t-com na Iskon, koje bi mogle biti loše strane?
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2022., 21:31   #6196
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 505
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Kad bi gledali prelazak sa t-com na Iskon, koje bi mogle biti loše strane?
Za internet, pred koji mjesec su rasturili rute i sad sve šalju kroz HT-ovu mrežu, uključujući ono na što je Iskon prije bio direktno povezan. Do nekih mreža su išli naokolo pa su popravili, ali recimo do Cloudflarea i dalje promet ide okolo kroz Cogent (istovremeno, HT-ovi korisnici imaju direktnu rutu kroz CIX). Na optici nema brzine iznad 200/100, a HT daje do 1 Gbps.
Blagus je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2022., 21:31   #6197
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Nemaju više klasičan iptv, nego iskon.play.tv samo u ponudi ako se ne varam.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2022., 10:38   #6198
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,151
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Nemaju više klasičan iptv, nego iskon.play.tv samo u ponudi ako se ne varam.
Meni je ta vrsta tva odlična. Prije bi sa televizijom neizbježno bilo drastično limitiranje internet bandwidth -a, sada naravno više ne. Nemam Iskon tv nego telemachov eon i ful zadovoljan tom vrstom tva. Uzeo bih iskon ali oni imaju app samo za android tv, eon ima i LG i android pa sam uzeo njih.

Sent using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2022., 16:09   #6199
flajpan
.....
Moj komp
 
flajpan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 1,787
Koliko se otprilike čeka na spajanje optike kad je dovedena do zgrade, ali još ne u zgradu? Sad ide na mini projekt - tako kaže tehničar - ako netko ima slična iskustva?
flajpan je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2022., 16:19   #6200
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,069
Beskonačno.
Toliko da ćeš nakon 2 mjeseca ugovoriti ht.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2022., 17:23   #6201
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor mann Pregled postova
Meni je ta vrsta tva odlična. Prije bi sa televizijom neizbježno bilo drastično limitiranje internet bandwidth -a, sada naravno više ne. Nemam Iskon tv nego telemachov eon i ful zadovoljan tom vrstom tva. Uzeo bih iskon ali oni imaju app samo za android tv, eon ima i LG i android pa sam uzeo njih.

Sent using Tapatalk
Pffft. Meni je zakon što s TV-a na zidu ide samo kablo od struje
Philips Android tv na wajfaj, Iskon.play.tv i vozi Miško. Koliko sam testirao stvar radi sasvim dobro.
Ruter i ONT su sakriveni, nema gomile kablova i tristo daljinskih. Ma zakon.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2022., 17:25   #6202
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor flajpan Pregled postova
Koliko se otprilike čeka na spajanje optike kad je dovedena do zgrade, ali još ne u zgradu? Sad ide na mini projekt - tako kaže tehničar - ako netko ima slična iskustva?
Uh, mini projekt. Najjaci projekt na planeti. Nema roka. Nekome.2 tjedna nekome 6 mjeseci, nekome i duze.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2022., 18:11   #6203
flajpan
.....
Moj komp
 
flajpan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 1,787
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Uh, mini projekt. Najjaci projekt na planeti. Nema roka. Nekome.2 tjedna nekome 6 mjeseci, nekome i duze.
Hvala
flajpan je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2022., 19:52   #6204
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,069
postavlja se i pitanje - jeste potpisali ugovor o uvođenju optike u zgradu? to potpisuje predstavnik stanara (uz suglasnost ostalih stanara najčešće - mi smo izvjesili na oglasnu ploču). nakon toga predstavnik stanara potpisuje ugovor za cijelu zgradu tj ulaz. morao bi potražiti kako se taj dokument točno zove, imam ga negdje.

tek nakon toga ti ht odobrava uvođenje optike i zovu erikson na kabliranje zgrade.
poprilično sam siguran da možeš glatko zaboraviti da će ti iskon išta uvesti.
i ps - iskon je skuplji od ht-a za ekvivalentnu uslugu, a inače je čitavih 10kn jeftiniji za sporiji paket interneta.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2022., 20:09   #6205
flajpan
.....
Moj komp
 
flajpan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 1,787
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
postavlja se i pitanje - jeste potpisali ugovor o uvođenju optike u zgradu? to potpisuje predstavnik stanara (uz suglasnost ostalih stanara najčešće - mi smo izvjesili na oglasnu ploču). nakon toga predstavnik stanara potpisuje ugovor za cijelu zgradu tj ulaz.
Koliko znam - nismo. To je mala, starija zgrada od 5 stanova. Kad su provjeravali dostupnost rekli su da je dostupno, ali kad je tehničar izašao na teren rekao je ovo da treba dovest u zgradu jer je optika samo ispred zgrade.

Nije problem to potpisati, no nisu ništa tražili - gdje mogu nać taj dokument i na koga adresirati kad već potpišemo?
flajpan je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2022., 20:20   #6206
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,069
5 ili 3 stana - uvijek je zgrada. naša ima 8 pa smo svejedno morali skupljati potpise.
čak i za kuću smo morali potpisati ugovor jer je više od 1 vlasnika.
ugovor se zove: ugovor o pristupu zgradi i postavljanju, upravljanju i održavanju svjetlovodnih instalacija u zgradi u području svjetlovodne distribucijske mreže.

kako doći do toga - neznam. HT je sigurno kontaktirao predstavnika zgrade, jer je HT onomad kontaktirao i nas a podatak o tome tko je predstavnik su dobili od upravitelja zgrade.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2022., 21:19   #6207
flajpan
.....
Moj komp
 
flajpan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 1,787
Ok, hvala ti, ovo je korisno znati
flajpan je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2022., 19:25   #6208
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Jedno pitanjce. Jel na Iskonu običaj za davanje pppoe podataka obavezno bridgeanje? Pitao sam koja im razlika ako bridgeam, dobijem pppoe podatke pa vratim u router mode, ili dobijem odmah pppoe podatke? Logika - 0 bodova ali eto mora biti i sustavu uneseno da sam dao zahtjev za bridge da bih dobio username i password.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2022., 19:31   #6209
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,401
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Jedno pitanjce. Jel na Iskonu običaj za davanje pppoe podataka obavezno bridgeanje? Pitao sam koja im razlika ako bridgeam, dobijem pppoe podatke pa vratim u router mode, ili dobijem odmah pppoe podatke? Logika - 0 bodova ali eto mora biti i sustavu uneseno da sam dao zahtjev za bridge da bih dobio username i password.
Tako je najlakše a ako imaš Innbox V45 možeš doći do PPPoE podataka bez poziva na SZK.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2022., 20:23   #6210
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Innbox v46
spawn je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na