Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Case Modding
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.01.2008., 13:40   #31
plastisha
Extreme scratch builder
Moj komp
 
plastisha's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 377
aaa, mislim da de nću počet gradit još bar mjesec dana.....
imam dosta posla ovih dana, treba završit woody i treba maximalno sve razradit prvo za mum

a ovo crtkanje mi je uzelo punih 10 sec tak da nemaš beda
__________________
Tko trči, ne hoda.
plastisha je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2008., 14:44   #32
CuKi
Premium
Moj komp
 
CuKi's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Lovran
Postovi: 111
Citiraj:
Autor plastisha Pregled postova
topli zrak ide gore sam po sebi, a ne nepred nazad. to je bila osnovna vodilja hlađenja. ja samo "podebljavam" već normalni i prirodni protok zraka što je bolje od forsanja drugog smjera.
Upravo tako, a ti imas 2 venta + napajanje koji guraju zrak naprijed-nazad, a da polegnes tunel imao bis 1 vent i psu koji bi gurali zrak naprijed-nazad), uz to diskovi bi malo zagrijali zrak i onda bi taj relativno hladan zrak hladio napajanje, a ovak oce ti relativno topli zrak sa procesora hladiti napajanje pa ce vent u napajanju morati raditi na vise okretaja (buka).
Uglavnom meni se vise svidja kako je to slozeno u Antecu P182.

Uglavnom sretno sa tim projektom, jedva cekam da pocmes raditi i da dodju slikice. Vjerujem da ce sve to biti vrhunski sklopljeno.
__________________
SunZi- Art of war: Nije vrhunac umijeća zabilježiti stotinu pobjeda iz stotine bitaka. Vrhunac umijeća je svladati neprijatelj a bez borbe

CuKi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.01.2008., 15:11   #33
plastisha
Extreme scratch builder
Moj komp
 
plastisha's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 377
pokaži mi na skici pls. cijelu shemu hlađenja kako ga ti zamišljaš sa svim elementima i tokovima zraka.
ak ti se da naravno... moš u pejntu il bilo čemu... ak ti se neda nema veze

Citiraj:
Autor CuKi Pregled postova
Uglavnom sretno sa tim projektom, jedva cekam da pocmes raditi i da dodju slikice. Vjerujem da ce sve to biti vrhunski sklopljeno.
Thx. Dal će biti vrhunski to baš i nisam siguran jer sam apsolutni noob sa drvetom al trudit ću se sigurno
__________________
Tko trči, ne hoda.

Zadnje izmijenjeno od: plastisha. 18.01.2008. u 15:25.
plastisha je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2008., 15:25   #34
CuKi
Premium
Moj komp
 
CuKi's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Lovran
Postovi: 111
Citiraj:
Autor plastisha Pregled postova
pokaži mi na skici pls. cijelu shemu hlađenja kako ga ti zamišljaš sa svim elementima i tokovima zraka.
ak ti se da naravno... moš u pejntu il bilo čemu... ak ti se neda nema veze
Ma za tebe plastisha izmodeliram cijelo kuciste u 3d ako treba
Postati cu skicu ali navecer, sada sam na poslu.

P.S. Mislio sam modelirati jedno kuciste u Rinocerosu, poceo sam tako sto sam izmodelirao jedan 12 cm vent i tu je stalo ali nastaviti cu jednog dana kada budem imao neku dobru ideju.
__________________
SunZi- Art of war: Nije vrhunac umijeća zabilježiti stotinu pobjeda iz stotine bitaka. Vrhunac umijeća je svladati neprijatelj a bez borbe

CuKi je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2008., 15:47   #35
plastisha
Extreme scratch builder
Moj komp
 
plastisha's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 377
Citiraj:
Autor CuKi Pregled postova
Postati cu skicu ali navecer, sada sam na poslu.
Thx!

al pazi, ak ta tvoja ideja uključuje rupu u prednjici, sačuvaj si truda jer prednjica ostaje solid.

I da, ak ti treba ideja, pusti bradu . Moje ideje se liježu tamo
__________________
Tko trči, ne hoda.
plastisha je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2008., 15:50   #36
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
apsolutni ot:



syss je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2008., 16:02   #37
plastisha
Extreme scratch builder
Moj komp
 
plastisha's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 377
to si ti???? il je to lik iz sistema?

impresivna brada nema što....

trebali bi startat topic "THE BRADA" da vidimo ko je car


edit :aaaa zoo sad mi to polako sjeda, nick syss kao system of a down...

dok izprocesuiram
__________________
Tko trči, ne hoda.
plastisha je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2008., 16:05   #38
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ma lik iz systema... pa pogledaj čovječe sebe u avataru i njega

zato sam te pitao gore, skužio sam odmah da ste isti.

no ovo već stvarno ima veze sa kejsom
syss je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2008., 16:07   #39
plastisha
Extreme scratch builder
Moj komp
 
plastisha's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 377
lol meni opće nije sličan meni. meni je sličan pervanu dok je bio mlad

edit: sory na ot.
__________________
Tko trči, ne hoda.

Zadnje izmijenjeno od: plastisha. 18.01.2008. u 16:19.
plastisha je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2008., 19:57   #40
CuKi
Premium
Moj komp
 
CuKi's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Lovran
Postovi: 111
Evo dvije skice svijeze iz painta. Slika je jos friska i nemoj ju dirati rukama da ne razmazes boju.
Malo sam razmisljao i modificirao prvobitnu ideju jer ne zelis rupe na prednjoj stranici.
Neznam dali imas sta protiv rupa na bocnim stranicama pa sam napravio dva dizajna jedan sa skrgama na bocnoj stranici da bi onaj gornji vent imao od kuda vuci svijezi zrak. Drugi dizajn je sa rupom na dnu kucista koja sluzi za opskrbu oba venta.
__________________
SunZi- Art of war: Nije vrhunac umijeća zabilježiti stotinu pobjeda iz stotine bitaka. Vrhunac umijeća je svladati neprijatelj a bez borbe

CuKi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.01.2008., 20:21   #41
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
totalno oke ideja imho
syss je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2008., 20:44   #42
plastisha
Extreme scratch builder
Moj komp
 
plastisha's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 377
***iga, kasno je, zapacko sam se vec

u svakom slučaju hvala na trudu...
da, bočna stranice se isto ne dira , ona je napravljena od 2 plohe - drva, preko kojeg ide plexy ploha. al če to bit oklopnjak ***ate. nju nebi pak diro jer mi je super čista ravna ploha što se tiče dizajna. a i radilo bi asimetriju. kejs je inače sav simetričan.

a drugi prijedlog - mislim da ova jedna rupa nebu suplajala hladnog zraka za cjeli kejs,naročito jer je na apsolutnoj kontri od proca. Prvi koji je do nje je vent za hdd, koji guta večinu hladnog zraka tek manji dio zraka ide na unutrašnjost, s ovim bi dobio da je napajanje hladnjije i manje optereceno , koje se ubiti uopce ne grije (antech) niti se cuje. a trpi proc koji je ocan na 3.2. i to je 4500 koji se grije više (radna temp mu je do 73 a ne 62 ko ostalima iz ergele. Mislim da proc trpi jer nema direktni suply hladnoga.

u mom slučaju imam 2 upuha i 2 ispuha (upuh drito na proc) , ovdje imam 1 upuh koji na totalnoj kontri od proca i 2 ispuha...

meni se i dalje moje rješenje čini prihvatljivije za ovaj moj slučaj.

ali za trud zaslužuješ pivkana


edit: ma u biti ja sam konj jer nisam dovoljno jasno naglasio koji je hardver, šta je ocano i šta je glavni grijač.......
__________________
Tko trči, ne hoda.
plastisha je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2008., 23:26   #43
CuKi
Premium
Moj komp
 
CuKi's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Lovran
Postovi: 111
Citiraj:
Autor plastisha Pregled postova
a drugi prijedlog - mislim da ova jedna rupa nebu suplajala hladnog zraka za cjeli kejs,naročito jer je na apsolutnoj kontri od proca.

u mom slučaju imam 2 upuha i 2 ispuha (upuh drito na proc) , ovdje imam 1 upuh koji na totalnoj kontri od proca i 2 ispuha...
1. ovo sto sam ja nacrtao je samo skica, a rupa moze biti jako velika, npr (cijela duzina kucista x 12cm ) a onda mislim da bece biti problema sa hranjenjem 2 venta.
1.A. jesi razmisljao o tome da okrenes maticnu plocu naopako, tj da proc bude dole, tako da ti svijezi zrak stize direktno do njega.

2. mislim da nije apsolutno nuzno da da imas isti broj ventova na upuhu i ispuhu. Uostalom zrak se najbolje ubrzava kada mu serijski spojis par ventova s tim da prvi vent se vrti na najsporije, drugi malo brze, treci jos brze.....

Prvu ideju sa skrgama si odbaco, ali svejedno bi dodao da se te skrge mogu izvesti elegantno i da se odrzi simetricnost kucista. Poguglaj malo o SILVERSTONE Temjin TJ09 kucistu pa ces skuziti na sta mislim.

P.S. dobio sam jos jednu ideju za case, sada se bacam na crtanje a slika sljedi za par minuta.
__________________
SunZi- Art of war: Nije vrhunac umijeća zabilježiti stotinu pobjeda iz stotine bitaka. Vrhunac umijeća je svladati neprijatelj a bez borbe


Zadnje izmijenjeno od: CuKi. 19.01.2008. u 00:08.
CuKi je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2008., 23:34   #44
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
bokte, koji gadan avatar...

nikad nisam volio taj stil, no ajd, valjda te je neka cura zagledala, a ako nije, probaj da se obriješ

što se tiče, case-a... već ćeš nešto smisliti..
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2008., 00:23   #45
CuKi
Premium
Moj komp
 
CuKi's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Lovran
Postovi: 111

Evo pogledaj malo ovaj case. Sada imas dva tunela, jedan za diskove i jedan za proc.
Ideja je da se napajanje rastavi i da se stavi samo elektronika u tunel a vent od napajanja (koji je temperaturno reguliran ovisno o temperaturi napajanja) se stavi na ulaz tunela ispred diskova.
Nadalje maticna se okrene naopako i napravi se tunel za hladjene CPU (jedan vent na ispuh i jos vent na procu.
U trecoj komori se nalazi sve ostalo (tek sada vidim da sam nacrtao dva venta a mislim da bi bilo dosta i da se stavi samo jedan u tu komoru, ispuh ili upuh biraj)
Mislim da se ovako postignuto optimalno hladjenje sa sto manje ventova (buka) i jos je dodatni plus to sav zrak ulazi u kuciste kroz samo jednu rupu (napravi veliku koliko treba) na koji se ljepo stavi jedan filter za prasinu i nema vise prasine u kompu.

LP
__________________
SunZi- Art of war: Nije vrhunac umijeća zabilježiti stotinu pobjeda iz stotine bitaka. Vrhunac umijeća je svladati neprijatelj a bez borbe

CuKi je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2008., 00:24   #46
plastisha
Extreme scratch builder
Moj komp
 
plastisha's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 377
Citiraj:
Autor CuKi Pregled postova
1. ovo sto sam ja nacrtao je samo skica, a rupa moze biti jako velika, npr (cijela duzina kucista x 12cm ) a onda mislim da bece biti problema sa hranjenjem 2 venta.

1.A. jesi razmisljao o tome da okrenes maticnu plocu naopako, tj da proc bude dole, tako da ti svijezi zrak stize direktno do njega.

2. mislim da nije apsolutno nuzno da da imas isti broj ventova na upuhu i ispuhu. Uostalom zrak se najbolje ubrzava kada mu serijski spojis par ventova s tim da prvi vent se vrti na najsporije, drugi malo brze, treci jos brze.....

Prvu ideju sa skrgama si odbaco, ali svejedno bi dodao da se te skrge mogu izvesti elegantno i da se odrzi simetricnost kucista. Poguglaj malo o SILVERSTONE Temjin TJ09 kucistu pa ces skuziti na sta mislim.

P.S. dobio sam jos jednu ideju za case, sada se bacam na crtanje a slika sljedi za par minuta.

1. Zaboravljaš da ne može biti rupa po cijeloj površini iz aspekta tišine, diskovi više nisu onda izolirani pa sve pada u vodu....

1.a. da tako je to u mom prijedlogu a u tvom slučaju zrak treba proči cjelu dužinu kućišta da bi došo do proca (a već manje hvata jer mu ovaj donji uzima više)

2. najbolje je kad je upuh = ispuh onda je najprirodniji flow. Ne idem na brzinu, brzi zrrak fućka kad pogađa rešetke = nedovoljno tiho

škrge mi opet stvaraju direktnu rupu u iznutricu = veča buka

pogledaću silvestra

mislim za***ano je to kad si čovjek postavi takve uvjete, em max tišina, em max flow, em max minimala look....

zato se na takvim stvarima grunta i grunta... ja se evo u glavi već 3 tjedna igram s idejom , vrtim svakak

hvala na silnom zalaganju

ubiti ovo tvoje je skoro klasična spika hlađenja u horizontalu koje je u svojoj osnovi ok, al kad mu ostaviš upuhe na prednjici... ovak mi gubi na funkciji
__________________
Tko trči, ne hoda.
plastisha je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2008., 00:34   #47
plastisha
Extreme scratch builder
Moj komp
 
plastisha's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 377
ono što ti vidiš kao prednost (da sav zrak ulazi kroz jednu rupu) ja vidim kao nedostatak i moš ga hebat

edit: meni je jednostavno logično da kod bilokakvog protoka ako je ulaz uzak, cijela stvar trpi (lol dobro ne baš u svakoj situaciji ali u protoku , da)

a širi ne može biti u ovim horizontalnim varijantama jer onda opet diskovi postaju nezapakirani

Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
bokte, koji gadan avatar...

nikad nisam volio taj stil, no ajd, valjda te je neka cura zagledala, a ako nije, probaj da se obriješ
a viđe kolka je sad !! lol zagledali smo se ali i odgledali od svih cura koje sam imo ekšli je samo jedna voljela bradurinu a šta ćeš...
__________________
Tko trči, ne hoda.

Zadnje izmijenjeno od: plastisha. 19.01.2008. u 00:55.
plastisha je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2008., 00:58   #48
CuKi
Premium
Moj komp
 
CuKi's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Lovran
Postovi: 111
Zaje*** si ti igrac, nema kompromisa sa tobom i nikada necu doci sa tobom na zelenu granu.
Nego znas u cemu je najveci problem, u tome sto si mi sada dao nesto o cemu mogu razmisljati, ubacio si mi u mozak jedan beskonacni loop
No dobro...nabacio sam ti par ideja pa neka se sada egzistiraju u toj tvojoj bradi i mozda ti daju neku novu ideju.
__________________
SunZi- Art of war: Nije vrhunac umijeća zabilježiti stotinu pobjeda iz stotine bitaka. Vrhunac umijeća je svladati neprijatelj a bez borbe

CuKi je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2008., 01:07   #49
plastisha
Extreme scratch builder
Moj komp
 
plastisha's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 377
hehe. argumentirana rasprava je uvjek ok. tome i služe forumi. Istina je da rijetko prihvaćam kompromise, al to je zato što pokušavam da sam ono o čem pričam već promislio... Ali gle, omega mi je reko "zatvori tunel" odozgor. i ja sam to napravio iodozgor i odozdol kompromis je što imam 2 upuha i 2 ispuha a ne 3. al prihvatio sam njegov argument da se diskovi ne griju jako... i eto dobio na tišini

fakat cijenim trud, i to mi više znači neg da mi sam lupaš "bravo majstore" il nešt tog stila.
__________________
Tko trči, ne hoda.
plastisha je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2008., 02:52   #50
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
oćeš jedan savjet, što sam sam isprobavajući skužio...

ne trebaju ti uopće ventovi za upuh, samo stavi 2 x 12cm za ispuh (plus napajanje naravno), no napravi nekakve proreze ispod diskova i nek tuda navlače zrak. i to je to.

stvaranjem takozvanog podtlaka ćeš najbolje ohladiti case. Odnosno izbaciti topli zrak van.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2008., 03:04   #51
plastisha
Extreme scratch builder
Moj komp
 
plastisha's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 377
jel i sa sa 400 rpma? i sa klokanim procom? i "pasivom" grafičkom kojoj sam skino zujalicu? i sa 4 diska?
__________________
Tko trči, ne hoda.
plastisha je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2008., 03:07   #52
Omega
Premium
Moj komp
 
Omega's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,224
Citiraj:
Autor plastisha Pregled postova
jel i sa sa 400 rpma?
ne
teoretski ideja je ok... u praksi tesko izvediva

meni se pak pokazala najboljom solucijom puno upuha i ispuh upola manji... ventovi na ispuhu vise sluze za usmjeravanje toka zraka nego onaj klasnicni ispuh

edit:
opet... ovisi od case-a do case-a... ja imam ovo sad vec 3 godine i nema kakav setup nisam probao. kad slozis case mozda se iznenadis ako otkrijes da nesto skroz stoto funkcionira bolje i tise nego si zamislio

uglavnom, sto se mene tice tvoje ideje su skroz na svom mjestu.
__________________
Casemodd logs : Dragon Storm, Kali, Entourage


Complete Case Painting Guide
Omega je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2008., 09:46   #53
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Citiraj:
Autor plastisha Pregled postova
jel i sa sa 400 rpma? i sa klokanim procom? i "pasivom" grafičkom kojoj sam skino zujalicu? i sa 4 diska?
Da pogledaj si moj sig...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2008., 14:30   #54
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,428


5sec modifikacija, po meni donji vent na hdd tunelu je apsoultno nepotreban. dalje.

gledao sam one prve slike, ali nije to to, zanima me koliko je široka kanta iznutra? jer ako imas neku zvjer od grafičke, ubit ce ti veliku vecinu zracnih struja vrijedi i za dužinu i širinu grafe...

i da se mene pita, ja bi se malo pozabavio sa plexiem ili nečim i napravio tunele tocno preko potrebitih komponenti, i ubio usisne ventove, zadržavajuci samo ispuh + mozda preselit jednu 120tku na vrh... a usis maknut
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2008., 15:04   #55
plastisha
Extreme scratch builder
Moj komp
 
plastisha's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 377
kanta je široka iznutra 23 cm. to s grafičkom vidim ubiti kao jedini pravi problem, jer ona jedina dobija zrak "pod 90stupnjeva" što je loše. Trenutno je x1950 pro i dugačka je, al kejs radim i za budućnost tak da može bit neka druga.

pitanje: zašto ste se svi uhvatili upuha tj pokušavate ga eliminirat? ko da pokušavate složit hlađenje s 2 venta? čemu? ako su svi na 400 rpm, ne čuju se, zašto ih eliminirati, ima mjesta... ne kužim.

a druga stvar koju ne kužim su mi temperature na procu sa sonikom koji je vruć i ima 2 dva ispuha 120 trenutno (napajanje i Nexus7 v) upravo se zgasio komp, temp shutdown nakon sat vremena ortosa. u loadu je 73 (jezgre 83) što je definirana max vrijednost.... proc je ispoliran, sonik je izravnan , pasta je srebrna ac...

sa daljnjim testiranjem (stavio sam još jedan 120 fan drito na sonika na 12v... i on je sad mlak totalna. a temp proca je 72 (jezgre 82) što bi upućivalo na to da je sonik u banani...... tj da je prijenos loš

ako je tako moraću se i ja pridružit klubu tt hatera

već sam imo thread o tome pa niko ne zna u čemu je problem..
__________________
Tko trči, ne hoda.
plastisha je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2008., 15:32   #56
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,428
probat dodirnut bazu sonica i rebra sonica i heatpipove, i skužit gdje je problem sve mi se cini da su heatpipeovi u banani...

zasto slozit hlađenje sa dvije 120tke? jer su sasvim dovoljne
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2008., 15:34   #57
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Zato jer ako ti je vent odma na početku casea nogično je da ćeš ga najviše čut, pa i onda kad se inače nebi čuo, osim toga nemožeš između njega i svog uha postavit nikakvu izolaciju jer je naslonjen drito na rešetke (inače nema smisla) a njegov efekt kod upuhivanja je koristan samo ako mora hladiti nešto vruće iza sebe inače nema smisla, a k tome svaki upuh ventt smanjuje ulaz kroz ostale rupe kojeg stvara podtlak isisa, i zato većinom nevolimo imati upuh kad nije nužan, ja ga imam na stranici za grafu (i djelomično i čipset) jer je tu zaista koristan (namjerno neću reći nužan jer nije) inače nebi niti njega imao tamo...

Ali istina na 400-500 rpm ti je vent prilično neprimjetan čak i naprijed...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2008., 15:38   #58
plastisha
Extreme scratch builder
Moj komp
 
plastisha's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 377
Citiraj:
Autor Renesis Pregled postova


ako imas neku zvjer od grafičke, ubit ce ti veliku vecinu zracnih struja vrijedi i za dužinu i širinu grafe...

i da se mene pita, ja bi se malo pozabavio sa plexiem ili nečim i napravio tunele tocno preko potrebitih komponenti,
to bi možda bila i najbolja opcija s tim tunelima, al to je ekstremna za***ancija i tlaka za složit, te je pristup bilo čemu otežan....

evo probo sam vidit kak bi tuneli išli ovdje ...




sad bi prvo tebo probat neki drugi proc kuler... Imate preporuku? Trebao bi imati pipe i dovoljno široke listiće za dobar protok (tt ima preguste). Jel scythe ninja još uvjek car il ima boljih?

Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
Zato jer ako ti je vent odma na početku casea nogično je da ćeš ga najviše čut, pa i onda kad se inače nebi čuo, osim toga nemožeš između njega i svog uha postavit nikakvu izolaciju jer je naslonjen drito na rešetke (inače nema smisla) a njegov efekt kod upuhivanja je koristan samo ako mora hladiti nešto vruće iza sebe inače nema smisla

edit:
pa to mi je sve jasno, makno sam upuh sa prednje na donju, i da vent hladi nešt vruće odma iza sebe - proc
__________________
Tko trči, ne hoda.

Zadnje izmijenjeno od: plastisha. 19.01.2008. u 16:15.
plastisha je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2008., 15:50   #59
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,428
to bi bilo tako nekako, i po meni najučinkovitije, dobio bi dosta niže temperature...

a i nemoraš od plexia slagat, možeš i od kartona, ionako se nece vidjeti...
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2008., 16:11   #60
plastisha
Extreme scratch builder
Moj komp
 
plastisha's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 377
Citiraj:
Autor Renesis Pregled postova
probat dodirnut bazu sonica i rebra sonica i heatpipove, i skužit gdje je problem sve mi se cini da su heatpipeovi u banani...
baza je topla, pipe topljikave listići mlaki sad s ovom dodatnom 12 icom na 12v, a core pod orthosom su 82, tjunction 72. not good. Vcore 1.57 a pod opterećenjem dropa na 1.52
__________________
Tko trči, ne hoda.
plastisha je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na