Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Case Modding
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.09.2015., 17:18   #121
Nikol@Grozni
Premium
Moj komp
 
Nikol@Grozni's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 320
OK, glavno da nije skroz stalo
__________________
Projekti:
No_name
No_name II
Mini



OC




Nikol@Grozni je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2015., 19:00   #122
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
Napravio sam tri četvrtine posla i dobio ovo sa slike:



Na prvom panelu koji sam obrađivao, onaj za prihvat napajanja, napravio sam ogromnu pogrešku, brat bratu centimetar, ne znam kako točno jer sam još sve tri puta označavao karbidnim špicom... Eventualno rupe na modelu napajanja nisu bile na dobrom mjestu, ali najvjerojatnije sam nešto sfušario.

Bez CNC mašine tj. ručno uspio sam sve rupe i L poveznice dobiti da na kraju dobijem odličnu čvrstoću, čak sam napravio i rupe za šarafe s upuštenim glavama te navoje narezao u aluminij te se sve drži stvarno iznenađujuće dobro i dobro izgleda. Navoji su narezani u 2mm debelom aluminiju i drže bez problema, s pristojno zategnutim šarafima.

Međutim, počevši od PSU komada, krivo izbušenih rupa za prihvat radijatora pa na kraju do grešaka u pozicioniranju panela, došlo je do meni netolerantnih odstupanja i nemam više volje dovršiti to. Razmišljao sam o narudžbi novih panela aluminija, ali dovoljno je da pogriješim pola milimetra negdje i mogu naručiti novi. Cijena ovog projekta bi se tada popela znatno više nego što sam spreman platiti. Ove ALU ploče koje vidite na slikama s popratnim L profilima za povezati koštalo je 70€.

U blizini sve firme koje sam pitao za CNC obradu uvijek kažu da oni to ne mogu napraviti.

Na kraju mogu reći da sam puno naučio što se tiče ručne obrade. Aluminij je praktičan materijal za rezanje i obradu jer ne iskri kao čelik. Ako dobijem volje opet se prihvatiti, znam da je obavezno printati položaje rupa i izreza, te se to potom mora fiksno zalijepiti na materijal. Ovako je sve vrlo šlampavo.

--

U pripremi sam poslušao savjete i nove radijatore odmah isprao octom, bome se ima što vidjeti nakon što je ocat cijele noći bio unutra:



Skroz mi je jasno zašto je crvena boja bila potamnila i svjedno se čudim kako to nije tvornički došlo isprano.

Bitfenix Phenoma ću sad isprobati moddati kolko mi se sviđa i da, pa da vidimo.

EDIT1:


Nisam mjerio prije poslije ali na box hladnjaku u klasičnom opterećenju je s običnom mx4 pastom u startu nekih 15C bolji rezultat. Vidjet ćemo

EDIT2:

Danas upalio nakon slaganja vodenjače, ukratko: ispolirani plexi dijelovi blokova, dočekana coollaboratory Ultra, stavljena između IHS i jezgre, pa tako i između blokova i CPU, PCH i GPU čipova.

Pokušaj dva s bojom za vodu, rečeno mi je da samo treba dobro sve oprati u otopini octa iiiiii.... gotovo instantno je promijenila boju u onakvu tamno crvenu/purpurnu
Isprano višestruko destiliranom vodom. E moj EK

Ostaje mi tu vodu izbaciti van, to eventualno još danas stignem, ali bit će do kraja idućeg tjedna








--

Temperature? Jaaako zadovoljan, kad sam upalio jezgre na 30°C Nisam niti jedan vent namontirao, pumpa je na 60% PWM-a
i7 4790K @ 4.4GHz, 1.21V
__________________
Spoiler alert!

Zadnje izmijenjeno od: De5tr0yer. 11.10.2015. u 13:00. Razlog: nije hladnjak namontiran, nego vent
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.10.2015., 12:32   #123
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
Jako lepo

Kolika je razlika u temperaturi proca pod opterećenjem nakon delida?
nub je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2015., 13:00   #124
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
Ventovi na max, pumpa na max, prime95 - 4.4GHz i 1.267V na procu pod opterećenjem, temperatura najtoplije jezgre nije prešla 75°C. Nisam zapamtio točnu brojku, ali sve temperature jezgri su bliže 70°C (nisam ništa dirao trenutno po pitanju OC - default koji daje ploča je takav) nego 75°C.

Ovih dana ću malo detaljnije vidjeti koji takt s kojim naponom mogu dostići.

Prije delida s istim naponom je temperatura pod opterećenjem bila znatno viša, siguran sam da je razlika barem 10°C jer sam se čudio kako to da K procesor, koji bi trebao imati lufta za OC, udara u zid zbog temperature čak i pod vodenim već pri naponu neznatno većem od 1.2V...

Pošto brijem na tišinu, mogu reći da sam sada dobio potpuno pasivan način rada u idle/surf modu, dok je prije znao povremeno zavrtiti ventilatore. To znači da je oscilacija temperature manja, tj. da se znatno brže toplina odvodi s jezgre.

Sad sa sigurnošću jedino mogu usporediti s BOX hladnjakom, pod kojim GTAV primjerice nisam mogao igrati jer se srušio komp uslijed prekomjernog zagrijavanja, a procesor je često throttlao i u diablu. A tu sam pri istim postavkama dobio tih 25-30°C

Razlika u buci je ono zbog čega volim vodeno

D5 pumpa se doslovce ne čuje, na moje opće iznenađenje, radi na 900rpm, tako da se volumno znatno veća pumpa isplati u odnosu na DDC, s kojom nisam bio potpuno zadovoljan. Kako se ventovi ne vrte, jedino što čujem su elektroni kako lupaju po integriranim krugovima
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2015., 03:21   #125
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Kako se ventovi ne vrte, jedino što čujem su elektroni kako lupaju po integriranim krugovima

Hahaha, dobar!

Da'Bog da zavojnice ne cvilile i to je to

Jebenica!
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2015., 11:19   #126
Nikol@Grozni
Premium
Moj komp
 
Nikol@Grozni's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 320
Ide dobrim putem

Kojom metodom si Ihs skido, sa ziletom il ?

Mozda da ove fulane rupe za napajanje pobrusis ili izrezes i na prava mijesta zaljepis ili zaserafis ( zavaris? ) komade aluminija, nece bit ko orginal al ce funkcionirat za prvu ruku ukoliko ne nabavis novu plocu alu.

Ili ako imas materijala napravis Psu bracket nes ko ovo:
http://www.overclockers.co.uk/showpr...odid=CA-390-LL

A radjatore mozda montirat sa L profilima ako imaju rupe sa strane ili sa "Z" pa zaserafis di su rupe za ventove ?

esi ga sfuso, al to je tak sa diy projektima uvijek se zezne nes haha
__________________
Projekti:
No_name
No_name II
Mini



OC




Nikol@Grozni je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2015., 12:32   #127
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
Hahaha, dobar!

Da'Bog da zavojnice ne cvilile i to je to

Jebenica!
970ka, koliko god bila omražena kartica, se savršeno uklapa u konfiguraciju, nije super-duper jaka, ali je jako hladna. Zavojnice ne cvile dok se FPS ne popne iznad 100, a to se događa nikad s vsync upaljenim.

Citiraj:
Autor Nikol@Grozni Pregled postova
Ide dobrim putem

Kojom metodom si Ihs skido, sa ziletom il ?
Stega/škripac/vice metoda. Uhvati se IHS u škripac i čekićem udaraš drvenom daskom po PCBu procesora, sve dok se ne odvoji od IHS-a. Probao sam prije toga žiletom, ali moraš imati JAKO tanak žilet, tak da sam odustao kad sam vidio da skidam gornji sloj zaštitnog laka na procesoru.


Citiraj:
Autor Nikol@Grozni Pregled postova
Mozda da ove fulane rupe za napajanje pobrusis ili izrezes i na prava mijesta zaljepis ili zaserafis ( zavaris? ) komade aluminija, nece bit ko orginal al ce funkcionirat za prvu ruku ukoliko ne nabavis novu plocu alu.
Ma jok, kad nešto već DIY radim od nule, ako nije dobro onda nije dobro.

Citiraj:
Autor Nikol@Grozni Pregled postova
esi ga sfuso, al to je tak sa diy projektima uvijek se zezne nes haha
Nauči se nešto, a nadam se i drugi. Uvijek prvo treba isprintati papir/matricu s rupama za bušenje, zalijepiti to kako treba i onda po toj matrici bušiti. Ovako mogu na tisućinku mm točno u sketchupu nacrtati, ali dovoljno je da svrdlo malo pobjegne kod svake rupe/rezanja i moš se pozdraviti sa svojim picassom

Za utjehu sam izrezao prednju mrežicu tj. kućište za 180mm vent na phenomu, tu nije bilo moguće toliko fulati

--

Nadam se da ću ovaj tjedan još se poigrati s OC-om, a kopka me i prodati kompletnu konfiguraciju, naravno za normalnu cijenu, a da ja novu složim, najavljena je nova impact VIII
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2016., 02:19   #128
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
Bacio pogled neki dan u komp, ne vjerujuć što vidim jer sam mislio da će nakon crvene-ljubičaste mayhem boje destilirana biti najbolji izbor. Grdo sam se prevario.

https://goo.gl/photos/yyy1SWcFdDKkztPeA

Je li u pitanju to što ga je mayhem boja opet načela ili je jednostavno niklovani sloj pretanak ili nije dobro nanešen, nemam pojma. Slika je okinuta dok je grafa u kompu i radi, i jasno se može vidjeti da je voda kristalno čista.

Rekoh, ne da mi se razvlačiti trakavica, ubaciti ću malo antifriza u sustav da spriječim daljnje sranje, pa sam tako ubacio nekih 15mL antifriza u rezervar i pola minute kasnije dobio crne mrvice koje su ušle u blok i začepile kanaliće

Znao sam odmah da su se odvojili od one umjetne spužvice u na dnu rezervara kod pumpe za sprječavanje usisavanja zraka direkt iz ulaza u izlaz pumpe ali nisam očekivao da će antifriz uzrokovati raspadanje te spužvice na sastavne molekule kao što se ispostavilo kad sam rastavio sustav da bih ga počistio.

Video ovdje

Dajte mi recite, jesam li ja mutav ili što, di god krenem prstom u govno?
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2016., 09:02   #129
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,428
Mislim da ces morati sloziti zracno hladenje ko sav obican puk :P

Ili naci neke oldskul blokove koji nemaju takvih problema ^^ mislim da kod mene doma u ormaru stoje jos moji stari ^^
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2016., 15:31   #130
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
Reklamacija je odrađena, svi dijelovi vodenog osim potrošnih vraćeni EK. Živaca nisam više imao da bih se i treći put natezao sa slaganjem.

Kupljena je Noctua NH-D15 i s delidanim procom je sad temperatura dovoljno niska da u stanju mirovanja sve može raditi na pasivi.

EK - veliki plus za rješavanje problema i garancija. I ogroman minus zbog cijele ove trakavice i na kraju evidentno loše kvalitete novih blokova i dubioznih suradnji s drugim firmama (Mayhem).
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na