Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Case Modding
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.03.2015., 15:40   #91
boy005
Premium
Moj komp
 
boy005's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 597
ja ga pikiram, a moga bi i ti

http://www.phanteks.com/Enthoo-EVOLV-ITX.html
__________________
boy005 je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2015., 16:11   #92
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Mogu reći da ovaj komad pleha izgleda već nešto bolje Al nije to to. Nema mjesta za 240mm rad s ventovima, kamoli za 180mm dodatni.

Zasad sam pauzirao s 3D modeliranjem, upisao sam autoškolu pa je ostalo malo slobodnog vremena.

Ali su pregovori za izradu kućišta u tijeku, nadam se da će mi čovjek moći dati prijedlog cijene s dosad napravljenim.

--

EK se javio, kontaktirao je Mayhem u vezi tekućine. Pri komunikaciji EK je ostao ljubazan, iako ne odgovaraju na mailove promptno.

Dobio sam prijepisku razgovora EK<->Mayhem, Mayhem ih je otkantao ko šlapu s "end user is to blame, did not flush the radiator before using color". EK je ponovio da sam isprao radijatore prije, ali onda slijedi "detaljno" objašnjenje: "Od lemljenja uz pomoć fluxa ostaje flux koji je plave boje. Plavo+crveno=ljubičasto. Krajnji korisnik nije oprao radijator. Upravo iz tog razloga osmislili smo prozivod Mayhem Blitz za čišćenje".

Niti na EK niti na Mayhem stranici ne piše išta u vezi ovoga.

Čekam odgovor o upitu što ćemo onda s radijatorom kojem je uvodnica izletila skupa s piksom u radijatoru te imaju li namjeru ponuditi kompenzaciju. Odgovor se čeka danas šesti dan.

Imao bih manje problema da sam tražio sponzoriranje. Da, Destro, budi budala pa plati
Mayhem je smece ( rekoh ti) i njihove tekucine su katastrofa. Da si obicnu destiliranu vodu s malo boje stavio i silver coil unutra, ni brige ni pameti. Imao bi bolji flow, i nebi ti se dogodilo ovo sto je. Sto se tice ostali dijelova, koolance + phobya i peglaj Ekwb je presao u sminkere i pitanje vremena je kad ce okaljati ime, a na dobrom su putu.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.03.2015., 21:40   #93
Perestrojka
CNE @ Verne global DC
Moj komp
 
Perestrojka's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Reykjavik, Iceland
Postovi: 493
Eto, sry Destry na thread hijackingu, ali cisto da ljudi vide kvalitetu EK-a, dodje mi da uzmem novi radijator i nabijem im stari u facu...

Platis 500kn za hrgu mesinga i osnovnoskolski paintjob, pa ko feature dobijes nekvalitetne spojeve...

Svaka cast EK, svaka cast...





Perestrojka je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2015., 21:55   #94
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
Kvaliteta painjoba je lošija nego da idem bez primera i bez brušenja akrilnim sprejem špricati po tome.

A o ovim "uvodnicama" za uvodnice neću ni pričati. Jebote. Žao mi je ko psu što sam uopće odlučio te PE i WE radijatore kupiti.

Usput, odgovor od EK se čeka još uvijek, danas 17. (sedamnaesti) dan.
Zadnji put kad sam poslao u nedjelju mail su u ponedjeljak rekli "upravo smo vam htjeli javiti", sad ću čekati da prođe radni ponedjeljak pa da vidimo. Ne gine mi zvanje ponovo.

Dragi EK, izgubili ste kupca. Da ste korektni i odgovarate/obavještavate krajnjeg korisnika o statusu bar jednom na tjedan, još bi se reklo da je briga za kupca na mjestu. Ali toga u mom slučaju nema. Moram zvati telefonom iz Njemačke kako bih dobio odgovor.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2015., 22:05   #95
Perestrojka
CNE @ Verne global DC
Moj komp
 
Perestrojka's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Reykjavik, Iceland
Postovi: 493
NE da su izgubili jednog kupca, nego vise njih ( ako ne racunamo nas dvojicu ).

Kako xulos kaze, presli su u sminkere i to ce ih pokopat... Ne kuzim te firme koje se razbahate na naglo, sta je yebeni problem bit ponizan i user friendly pa imao ti i milione iza sebe kao plod svog rada nego ovako radit...
Perestrojka je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2015., 22:59   #96
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Kao da ga radijator u proizvodnji kosta jebenih 100 € pa idu stedit na svakom koraku, smradovi. Da si/ste imao komponente od 1000 € , procuri voda i cao miki, vidio bi onda kako bi cekao 17 dana mail, drito komp u auto i slovenija... Nayebo bi im se ja u ovom slucaju maycice na mail, a vas dvojica ste ( nista osobno ) , "ludi" ako ovo ne stavite na OCN, techpowerup i ostale HW forume i to otvorite temu i lagano krenete "opcit" po njima. Katajebenastrofa.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2015., 23:39   #97
Perestrojka
CNE @ Verne global DC
Moj komp
 
Perestrojka's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Reykjavik, Iceland
Postovi: 493
Rekoh Destroyeru nek se spomene i moj slucaj, pa ako ne bude pomaka ide materijal na sve moguce forume, pa ce vidit kako to moze utjecat na los publicitet.

Em znam da je nedugo bio slucaj sa jednim modderom sa balkana kojem su obecali drvlja i kamenje, te trazili od njega da zapocne mod / drzali ga na distanci 5 - 6 mj i na kraju odyebali... bas se ponasaju kurvinski blago receno.

Taj radijator IMHO valjda ispadne nit 30e u proizvodnji. Ako i tolko, jer je paintjob po meni ni za 0.5e
Perestrojka je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2015., 18:16   #98
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
Perestrojka je "eskalirao" problem na stranim forumima. Kaže da su mu neki obrisali temu. Kako je imao dosta surov pristup to ne čudi. Na overclockers.com sam se ubacio u raspravu i ako zanemarimo balavudriju i fanboye, nadam se da će to pomoći rješavanju ovog problema. Prošlo je preko 2 mjeseca od mog prvog kontakta EK supportu u vezi boje.

Red je da se riješi ovo na bilo koji način i nadam se da ćemo naći zajednički jezik s EK.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2015., 19:39   #99
Perestrojka
CNE @ Verne global DC
Moj komp
 
Perestrojka's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Reykjavik, Iceland
Postovi: 493
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Kako je imao dosta surov pristup to ne čudi.

Perestrojka je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2015., 21:41   #100
KruLe
Premium
 
KruLe's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Križevci
Postovi: 170
Eh, ti balkanci
KruLe je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.04.2015., 21:52   #101
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
Naručen Phanteks Evolv Enthoo ITX, znatiželja je jača od mene.

To ne znači da sam odustao od vlastite kopije Phenoma. Kuha se sve, al ak će evolv odgovarati, zadržat ću ga. Ipak ima mjesta za 2x240 radijatora.

Nakon što riješim EK priču najvjerojatnije ću naručiti XSPC radijatore. Otvoren za prijedloge



Phenom će bit na prodaju po povoljnoj cijeni (40 € = 300kn s dostavom) nakon što uspijem sve mjere prenijeti u 3D model
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2015., 15:20   #102
boy005
Premium
Moj komp
 
boy005's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 597
ocekujem novosti

__________________
boy005 je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2015., 17:31   #103
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797




Ne znam što zaključiti, a imam oba kućišta jedno pored drugog...

enthoo ima značajno tanji lim/kućište je lakše. Dimenzijama, kao na slici, nešto više i uže, prihvaća dva 240mm radijatora kao i phenom.

Ima sitnica koje užasno smetaju, primjerice kao na slici koju je boy005 postao: gornja polica za montažu radijatora je tak napravljena da rub te police smeta prilikom montaže (ovaj komad odmah iznad radijatora).

Prednji prostor za montažu radijatora je sasvim dostatan, ali nosači radijatora su od tankog lima. Dio s Phanteks natpisom je smijurija.

Realno, Phenom mi je draži zbog položaja komponenti, a enthoo treba dosta rezanja da bi bio pravi
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2015., 19:25   #104
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Da, onda kad ja postam na forumu da Phanteks nema baš tak dobru kvalitetu onda neki pljuju i prozivaju o "izoliranim slučajevima". Pametnom dosta.


Moram priznat da su me razočarali, nisam nikad vidio uživo i očekivao sam/nadao se da je to ipak nešto kvalitetnije jer su zaista uveli neke novitete u dizajnu. Šteta što je danak platila kvaliteta, vjerojatno da bi bili koliko toliko pristupačni. Čini mi se da ćeš morat na brand koji si već imao
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2015., 23:46   #105
boy005
Premium
Moj komp
 
boy005's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 597
To sam ga ja nagovorio, priznajem...
__________________
boy005 je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2015., 14:19   #106
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
EK je odradio reklamaciju na neočekivano pozitivan način. Nakon prvotnog natezanja skoro 3 mjeseca, odobrili su zamjenu radijatora ali i niklanih dijelova blokova, zbog patine koja se nataložila u njima i nisam ju mogao očistiti.

Danas je paket došao sa svime unutra taman par minuta nakon što sam zapakirao stare radijatore.

--

Osim radijatora, zapakirao sam i enthoo ITX nazad u kutiju i vraćam ga da dobijem povrat novaca. Kućište ne vrijedi tih novaca.
Pošto sam lagano prebacio svoje aktivnosti van posla na rekreaciju biciklom, dovršavanje 3d modela kućišta je palo u sjenu i pomalo zaboravljam na to. Sjetim se samo tu i tamo da bih mogao to napraviti
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2015., 20:57   #107
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Dakle isplatilo se sjetit im se mame onak rekreativno Neka, od slave se ne zivi. Drago mi je da si uspio rjesiti to s njima, jos i da perestrojka svoje rjesi, svi na konju. Sad samo ininu destiliranu ( najveci otpor po ml ima od svih destiliranih voda u hr), ubacis silver coil i ako zelis crvenu boju na 1 l vode ubacis g12+ antifirza originalni od VW (ako ti bude trebalo dog cemo se) , imat ces crvenu tekucinu a nema boga da ista i pomisli razvit se unutra
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2015., 21:02   #108
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
Ne brini, nađe se svašta tu u Švabiji, pogotovo VW dijelova
Još ću se raspitati po raznim izvorima za srebro, jednom kupim i samo destiliranu vodu tučem.

Pojavilo se zanimljivo kućište, Lian Li O5S, s malo manje zanimljivom cijenom od 330€ i činjenicom da prima samo SFX napajanje.

Nema toga što se ne da moddati, ali uvijek ima ali
Usporedbe radi, Pupin prijedlog, LL Q36 košta 135€, više neg duplo manje
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2015., 21:53   #109
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Nemas se sta raspitivati, odes u srebrnarnicu i kazes mu da ti izvije od srebra tanku spiralu plosnatu. I to je to . Sto cisce do bolje. Sto se kucista tice, imho sva ta mala gofanca su meni ista. Skuceno dozlaboga.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2015., 22:21   #110
rovad
Registered User
 
rovad's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Virovitica
Postovi: 26
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
imat ces crvenu tekucinu a nema boga da ista i pomisli razvit se unutra
Dovoljan je i samo antifriz da se ništa ne leže unutra.

Ja imam cors 800D koji bi mijenjao za m-atx kućište. Rasprodao sam sustav i neću se više u dogledno vrijeme baviti sa time.
__________________
P: rad, CPU blok i pumpa za vodeno, 8GB DDR3, WD6400AAKS. Detalji u inbox.
rovad je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2015., 09:25   #111
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Nije dovoljan samo anrifriz. Imas po raznim projektima na netu da se stavlja i silver coil uz anrifiz.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2015., 10:50   #112
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
Godinama sam koristio samo antifriz s INE uz nula problema. Naravno da nisam ostavio vodu da stoji godinu-dvije, ali nakon svakih 6 mjeseci nije se pojavila niti algica.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2015., 10:05   #113
rovad
Registered User
 
rovad's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Virovitica
Postovi: 26
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Godinama sam koristio samo antifriz s INE uz nula problema. Naravno da nisam ostavio vodu da stoji godinu-dvije, ali nakon svakih 6 mjeseci nije se pojavila niti algica.
Kod mene je zbog izbivanja iz hrvatske bila preko godinu dana voda u sustavu. Nije bilo niti jedne alge. Onaj đubar što se nahvata
na crijevim nisu alge nego plasticizer leech takozvani koji crijeva otpuštaju. Da se koriste crijeva
kvalitete koja se koristi u prehrambenoj industriji, ne bi bilo niti toga. Na tanku se vidjelo po paljenju da pumpa vrtloži kao i prvog
dana, tako da unutra nije bilo ništa što bi ometalo protok.

Tako da sam tu razbio dva mita vezana uz vodeno - prvo da je dovoljan samo antifriz, samo killcoil ili bilo koji drugi otrov koji se koristi.
Drugi da ukoliko je složen fill i drain port uz izmjene tečnosti svako toliko sustav može proći doslovno _godine_ između servisiranja.
__________________
P: rad, CPU blok i pumpa za vodeno, 8GB DDR3, WD6400AAKS. Detalji u inbox.
rovad je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2015., 12:31   #114
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
Ako želiš godinama imati iste blokove i radijatore, ne gine ti korištenje inhibitora korozije. Antifriz je upravo to.

S algama imaš problema samo ako zapljuješ sve prilikom slaganja, pogotovo sad u proljeće kad većina ljudi kiše od alergija

"Plasticizeri" mogu nataložiti smeće, pogotovo na blokovima s vrlo uskim kanalićima (EK Supremacy). Zbog toga se kupuju malo bolja crijeva, iako sam godinama koristio Gardena vrtna crijeva i svakih 6 mjeseci flushao cijeli sustav te tako bio bez ijednog problema.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2015., 14:28   #115
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Ja sam koristio koolance crijeva uz g12+ i silvercoil i nije bilo problema takoder. No zbog cestog cackanja po pcu vodeno mi nije bas prakticno a niti jeftino pa sam se za sad vratio na zrak. Jednog lijepog dana kad budem vozio titan sli, onda cu slozit pravu vodu i mir
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2015., 17:56   #116
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
Već mi je žao koliko nisam taknuo komp. Nove radijatore i dijelove blokova nisam taknuo i sve čeka.

Nisam našao nijednu firmu koja bi za razumne novce mogla odraditi savijanje aluminija, a ostali se samo nasmiju da su dimenzije malene.
Kao privremeno rješenje odlučio sam složiti to vodeno kako treba jer ne mogu gta5 na stock hladnjaku igrati, pregrije se i ugasi.

Nakon pozitivnih reakcija ljudi kad su vidjeli komponente na stolu, rekoh idem u sketchupu vidjeti kako bi se moglo nešto slično riješiti, čisto za pokazivanje.

U obzir je uzeto da se 120.2 radijator mora nalaziti u horizontalnoj poziciji zbog jednostavnije toplinske konvekcije, drugim riječima da računalo može raditi bez potrebe rada ventilatora.

Danas-sutra postoji opcija da se umjesto jednog 180mm rad na boku stavi još jedan ili dva 120.2 radijatora. Mjesta ima, potrebno je samo postaviti drugi mount na bok.

Korišten sketchup, njegova biblioteka postojećih modela za komponente koje su potom dorađene ovisno o potrebi, bezier curve tool ekstenzija za crtanje neravnih linija i ekstenzija PipeAlongPath koja na bilo koju označenu liniju stvori cijev određenog vanjskog i unutarnjeg promjera.

Koristim GTX670 i EK-thermosphere predložak jer su dimenzijama i položajem inleta približno jednaki GTX970 s full cover blokom.

Debljina materijala je 2.5mm.



Za dodatne ideje i prijedloge otvoren, s tim da bi se trebalo zadržati unutar ovih dimenzija.
__________________
Spoiler alert!

Zadnje izmijenjeno od: De5tr0yer. 14.06.2015. u 21:37.
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2015., 23:10   #117
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Zamjeni ulaz izlaz na donjem radu da ti cijevi ne idu u X. Sve ostalo super.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2015., 23:12   #118
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
Mislim da će to moći s obzirom da mi se čini da je moj radijator nešto tanji. Inače na knap, ovo je ionako preliminarno.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2015., 14:40   #119
Nikol@Grozni
Premium
Moj komp
 
Nikol@Grozni's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 320
Di je zapelo ?
__________________
Projekti:
No_name
No_name II
Mini



OC




Nikol@Grozni je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2015., 15:48   #120
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
Ovaj openbench je u podrumu u nastanku. Ne radim fotke i radim jako jako polako. Selidba je u planu za kraj mjeseca pa ću vidjeti kako će se sve odigrati


Do kraja godine će biti
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na