Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.04.2005., 17:51   #1
3alfa3
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 145
Novi Forceware driveri

Ne, nisu izasli , nego bi pitao da li Nvidia kao ATI striktno izdaje nove drivere svaki mjesec ili to radi drugacije? Koliko vremena prolazi izmedju dvije revizije sluzbenih drivera?
Hvala
3alfa3 je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2005., 21:36   #2
JVC HX-Z10
Sruk
Moj komp
 
JVC HX-Z10's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,163
nVidia, nedaje driver svaki mjesec
'full' verzije se dugo čekaju, a bete izlaze nešzp češće
za ATI neznam
JVC HX-Z10 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.04.2005., 01:01   #3
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Cini mi se da Catalyst driveri izlaze svaki mjesec... negdje sam citao da se uvijek oko 10. u mjesecu pojave novi.

A nVidia..e pa ona je definitvino usporila izdavanje novih drivera.. nekad su cesce ilazili WHQL driveri od nVidije, sad smao stancaju bete
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2005., 01:41   #4
Roller
Premium
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,127
Citiraj:
Originally posted by JC Denton
Cini mi se da Catalyst driveri izlaze svaki mjesec... negdje sam citao da se uvijek oko 10. u mjesecu pojave novi.

A nVidia..e pa ona je definitvino usporila izdavanje novih drivera.. nekad su cesce ilazili WHQL driveri od nVidije, sad smao stancaju bete
U pravilu, forceware izlaze svakih 2-3 tjedna...pogledaj na guru3d.com, dok catalysti izlaze svaki mjesec, što je logično i iz samog naziva drivera, npr. 4.12, gdje 4 označava 2004. godinu, a 12. mjesec prosinac, isto tako 5.3....2005. ožujak...
sa forcewareima uvijek nešto kombiniraš, naletiš na nešto što ti radi super za tvoje potrebe i onda stagniraš do novog perioda radoznalosti.
Roller je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2005., 01:48   #5
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Citiraj:
Originally posted by Roller
U pravilu, forceware izlaze svakih 2-3 tjedna...pogledaj na guru3d.com, dok catalysti izlaze svaki mjesec, što je logično i iz samog naziva drivera, npr. 4.12, gdje 4 označava 2004. godinu, a 12. mjesec prosinac, isto tako 5.3....2005. ožujak...
sa forcewareima uvijek nešto kombiniraš, naletiš na nešto što ti radi super za tvoje potrebe i onda stagniraš do novog perioda radoznalosti.
Pa koliko vidim, ForceWare jako rijetko izlaze WHQL.. beti imas koliko ti srce zeli. Iako je to nebitno, samo kazem. Ja osobno koristim stare Omegine nVidia drivere i nemam potrebe za novijiima

BTW, hvala za objasnjenje Catalysta. Uvijek se isplati saznat nesto novo
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2005., 01:55   #6
Roller
Premium
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,127
Ako imaš stariji čip koji pogoni karticu, samo novi driveri neće baš puno postići novim vršnim performansama, eventualno optimizacije za neku popularnu aplikaciju/igru, no, gledajući s hardverske strane, na starom GF4 su svi hardverski bugovi više-manje otkriveni pa se stariji driveri dobro snalaze s njima. Čisti dokaz su 41.09 za GF4Ti seriju koji su "bingo" driveri...kasnije serije samo donose optimizacije za određene igre.
Roller je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na