Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Mediji
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.09.2007., 15:49   #1
Dr. Beast
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,500
Preporuka U3 USB sticka

Dajte mi neke preporuke za U3 USB stick od 1GB ili 2GB. Ne mora biti brz kao Voyager GT, ali ni spor kao puž, neka zlatna sredina.

EDIT: šta mislite o ovome

EDIT #2: malo sam čitao o U3 standardu i izgleda da mu se bliži kraj, a ionako sve se više aplikacija nađe i u portable verziji. Da li mi je onda uopće pametno uzimati U3 USB ili neki obični?

Zadnje izmijenjeno od: Dr. Beast. 07.09.2007. u 16:42.
Dr. Beast je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2007., 19:56   #2
Dr. Beast
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,500
Pa šta nitko nema ništa pametno reći o U3? Ajde pričekati ću vas
Dr. Beast je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.09.2007., 20:26   #3
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Kad sam uzimao stick novi (ima već) htio sam isto tako uzet neki s U3 ali su me upozorili da je jednostavno predosadan. Kad kupiš takav stick osuđen si na iskakivanje U3 aplikacije koju ne možeš maknut. Zato ti preporučam neki stick bez toga. Pogledaš si performanse (u sticky-u gore) vidjet ćeš da je Corsair 2GB car no. 1 što se tiće omjera cijenu/brzina (vidim da si već upoznat time).

Ali ovaj Sandisk isto nije loš, prvenstsveno zbog jedinstvene zaštite (bez kapice). I još k tome ga je Michael Scofield korsitio u jednoj od epizoda Zakona braće . Ali za perfe ne znam.

Da si npr. uzimam stick danas, bi uzeo ovo: Super Talent Slim Memory Flash Drive. Jednostavno mi izgleda prepraktično da bi nešto drugo gledao a cijena je pristupačna IMHO, mada vidim da su cijene flash memorija jako pale odnedavno. A specifikacije vidiš 20/26MB kako navodi proizvođač što možda (najvjerojatnije) nije tako, malo slabije ali sigurno nije prespor.

P.S.; Meni ne otvara dobro link - samo kad ti otvori stranicu s Errorom klikni u područje Address bar-a i stisni Enter.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2007., 21:09   #4
Dr. Beast
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,500
Citiraj:
Autor tutix Pregled postova
Kad sam uzimao stick novi (ima već) htio sam isto tako uzet neki s U3 ali su me upozorili da je jednostavno predosadan. Kad kupiš takav stick osuđen si na iskakivanje U3 aplikacije koju ne možeš maknut.
Negdje sam pročitao da se može maknuti.

Citiraj:
Autor tutix Pregled postova
Pogledaš si performanse (u sticky-u gore) vidjet ćeš da je Corsair 2GB car no. 1 što se tiće omjera cijenu/brzina (vidim da si već upoznat time).
Znam, jer sam imao VoyagerGT 2GB, ali sam ga poklonio, a sada mu je cijena dupla nego prije par mjeseci kada sam ga bio uzimao, WTF

Citiraj:
Autor tutix Pregled postova
Ali ovaj Sandisk isto nije loš, prvenstsveno zbog jedinstvene zaštite (bez kapice). I još k tome ga je Michael Scofield korsitio u jednoj od epizoda Zakona braće . Ali za perfe ne znam.
Hm, Scofield and Linc, sigurno je onda neki ultra

Citiraj:
Autor tutix Pregled postova
Da si npr. uzimam stick danas, bi uzeo ovo: Super Talent Slim Memory Flash Drive. Jednostavno mi izgleda prepraktično da bi nešto drugo gledao a cijena je pristupačna IMHO, mada vidim da su cijene flash memorija jako pale odnedavno. A specifikacije vidiš 20/26MB kako navodi proizvođač što možda (najvjerojatnije) nije tako, malo slabije ali sigurno nije prespor.
Ma ne znam baš za te male p-i-z-d-r-i-j-i-c-e, oni su veličine kapice ostalih stickova pa me strah da ne upadne u USB utor i izgubi se

Citiraj:
Autor tutix Pregled postova
P.S.; Meni ne otvara dobro link - samo kad ti otvori stranicu s Errorom klikni u područje Address bar-a i stisni Enter.
I know that, thanx na osvrtu
Dr. Beast je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2007., 21:43   #5
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Citiraj:
Autor Dr. Beast Pregled postova
Negdje sam pročitao da se može maknuti.
A onda Go for It, napraviš nam kratak review U3-a, mislim da ga nemamo na forumu. Al stvarno ne znam što bi ti preporučio.
Citiraj:
Autor Dr. Beast Pregled postova
Hm, Scofield and Linc, sigurno je onda neki ultra
Michael sigurno zna što je dobro. Da je napravio LLF (Low Level Format) na hardu na kojem je držao planove, umjesto da ga je bacio u jezero, ne bi ga nikad našli. Al dobro - oprostit ćemo mu jer ga žene vole.
Citiraj:
Autor Dr. Beast Pregled postova
Ma ne znam baš za te male p-i-z-d-r-i-j-i-c-e, oni su veličine kapice ostalih stickova pa me strah da ne upadne u USB utor i izgubi se
. Staviš onak ko konac pa povučeš nakon korištenja - ovo me podsjeća na OB nešto nešto nećemo dalje . Ne znam odkud to i znam sa tim koncima...
Citiraj:
Autor Dr. Beast Pregled postova
I know that, thanx na osvrtu
Ma nemaš beda, je teško ovo MultiQuotanje
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2007., 21:50   #6
Dr. Beast
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,500
Ma ubosti ću ja onda ovo pa vidjeti kako radi taj U3

Još da nađem nekog starješinu s foruma koji bi mi otišao to u Nitel kupiti i poslati poštom, a ja mu uplatim pare na račun jer će me inače poštarina izaći 30% cijene, i da, još da mi provjeri da li taj SanDisk Titanium 2GB ima ReadyBoost Logo tako da podržava i Vistu. Ako ima nekoga neka mi javi na PM.

Zadnje izmijenjeno od: Dr. Beast. 11.09.2007. u 13:25.
Dr. Beast je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2007., 21:56   #7
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,393
Ako ne podržava Vistu, staviš novu verziju U3 softvera. Vista je podržana od 1.4 na dalje.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2007., 22:02   #8
Dr. Beast
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,500
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Ako ne podržava Vistu, staviš novu verziju U3 softvera. Vista je podržana od 1.4 na dalje.
Aha, ok. Ali nije na odmet ni Ready Boost iako sumnjam da ću u skorije vrijeme to koristiti
Dr. Beast je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2007., 01:18   #9
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,393
Ready Boost šljaka i na dosta starijih "običnih" stickova, ali i nema baš neke koristi od njega, ako je stick spor...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2007., 01:10   #10
jollyb
4K FTW
Moj komp
 
jollyb's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Minken
Postovi: 1,044
Citiraj:
Autor Dr. Beast Pregled postova
Dajte mi neke preporuke za U3 USB stick od 1GB ili 2GB. Ne mora biti brz kao Voyager GT, ali ni spor kao puž, neka zlatna sredina.

EDIT: šta mislite o ovome

EDIT #2: malo sam čitao o U3 standardu i izgleda da mu se bliži kraj, a ionako sve se više aplikacija nađe i u portable verziji. Da li mi je onda uopće pametno uzimati U3 USB ili neki obični?
uzimaj taj titanium
ja imam obični crni plastični sandisk cruzer, ali bih stvarno htio ovaj
inače, kvaliteta je vrlo dobra, brz stick. sve 5
jollyb je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na