Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Tableti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.09.2010., 02:08   #1
orson
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 120
Toshiba Portege R705

Što kažete na najnovije ultraprijenosno čudo iz Toshibe?
http://laptops.toshiba.com/laptops/p.../R700/R705-P25

Core i3 350M@2.26 GHz, 4 GB RAM-a, 13.3" 1366x768 zaslon, integrirana grafika, 500 GB diska, DVD pržilica, 2 USB porta, USB/eSATA combo port, gigabitni ethernet, A/B/G/N wireless, VGA, HDMI, baterija do 8 sati (4-5 realno), Win7 Home Premium u inč debljine i 1,5 kg mase za 889,99 baksa, a na Bestbuyu za $799,99!

Nemam iluzija da će se skoro pojaviti kod nas (ako je suditi po http://www.toshiba.com.hr/portege.htm u HR Toshiba ionako ne nudi ništa u toj klasi!?), a pogotovo ne po toj cijeni, ali bit će vrlo zanimljivo ako i drugi proizvođači "prihvate igru" i ponude nešto slično. Osobno sam veliki ljubitelj X serije Thinkpada, ali, ovakva ponuda je (i u američkim okvirima) nevjerojatna!

Zadnje izmijenjeno od: orson. 01.09.2010. u 02:24. Razlog: U specifikaciji zaboravio masu i debljinu
orson je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2010., 05:48   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Lijepo od tebe da si tu informaciju podijelio s nama, ali je apsolutno nepotrebna. Naime, takvih bi se primjera moglo naći milijun i kad bi svatko napisao jedan, ovaj bi forum završio u banani, a horza bi dobio lagani živčani slom.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.09.2010., 10:33   #3
orson
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 120
Ne znam koliko pratiš tržište ultraportable prijenosnika, ali ovakvih primjera nema milijun! Nije stvar u tome da je ovo još jedan laptop koji Amerikanci mogu kupiti po niskoj cijeni, a mi ne, već je zanimljivost ta da se cjenovni rang kvalitetnih ultraprijenosnika spušta dobrano ispod 1000$ za novi model i na početku "karijere". A to jest novost i vrijedno pažnje; ako i drugi proizvođači krenu istim stopama i u Hrvatskoj će kad-tad u redovnoj ponudi biti lakih, tankih, brzih i cjenovno pristupačnijih prijenosnika na kojima se može ozbiljno raditi jer je netbook igračka, a CULV platforma negdje na pola puta do ozbiljnog stroja.

Zadnje izmijenjeno od: orson. 01.09.2010. u 10:34. Razlog: Obrisan quote
orson je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2010., 13:50   #4
Agnus
ređistred juzer
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Karlovac
Postovi: 40
sviđa mi se, još da je tablet
inače, bilo bi i red da cijene padaju, pa nećemo plaćati ultraprijenosnike 15 000kn kao nekad
Agnus je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na