Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.01.2012., 22:48   #91
Andrija M
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 465
Citiraj:
Autor ssanjich Pregled postova
gle...radim u SZK...i znam šta pričam....
Totalne gluposti, to su vam vaši nadredjeni dali skriptu sa takvim uputama pa da bi vi sa takvim APP (ako prodje prodje) informacijama plašili korisnike koji vas zovu


Inače za tvoju informaciju...ja radim u Hakomu... pa isto znam sto pričam...
Andrija M je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2012., 23:01   #92
ssanjich
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: ...tamo gdje dunav ljubi nebo...
Postovi: 33
hahahaha

da...a ja sam predsjednica RH
ssanjich je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.01.2012., 23:10   #93
Sniper
Community Manager
Moj komp
 
Sniper's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 313
Ja sam kupio 51% dionica sto znaci da sam vecinski vlasnik T-coma i ja odlucujem o svemu.
S sigurnoscu vam mogu reci da prebacujemo korisnike na digitalno. Stare centrale gasimo.
Sniper je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2012., 23:38   #94
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
ajd dosta prepucavanja da mod ne zatvori temu
domis je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2012., 00:50   #95
M.U.P.
Premium
Moj komp
 
M.U.P.'s Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Rijeka - malo iznad :)
Postovi: 372
meni je zapelo za oko ovih 500 kn potrosnje struje rutera na godisnjoj razini..
moze racunica?
M.U.P. je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2012., 01:52   #96
Hackerivs
Premium
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Middle of nowhere
Postovi: 451
dobro da si postavio pitanje.
ja se ovim putem ispričavam jer sam u svom prethodnom postu izračunu potrošnje struje nenamjerno naveo krivi podatak računajući iz glave.
pravilna računica bi glasila ovako:
modem minimalno troši 10W -> to dnevno iznosi 0,24 kWh, a na godišnjoj razini 87,6 kWh, što bi, uzimajući u obzir prosječnu cijenu 1 kWh koji košta 87 lipa, godišnje za potrošnju struje rutera platili cca 75 kuna.
nama koji već koristimo ADSL to vjerojatno ništa neće značiti, no u konkretnome prelazak na IMS za one koji ne koriste ADSL, zbog struje bi u konačnici podnijeli poskupljenje telefonskih usluga u iznosu od 8%
Hackerivs je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2012., 09:43   #97
housel
aka Sizif
Moj komp
 
housel's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: požega
Postovi: 581
Citiraj:
Autor domis Pregled postova
ajd dosta prepucavanja da mod ne zatvori temu
True, true no činjenica je da je tako nešto i bilo za očekivati nakon što je kolegica istaknula da radi za szk. Mislim da su i modovima drhtali prsti da joj napišu barem jednu
__________________
housel je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2012., 10:41   #98
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Zašto dovodit u pitanje da forumaš (ne)radi u HAKOMU? I dotična je rekla da radi u SZK pa su svi to prihvatili i nitko se tomu nije isprdavao već su ljudi bili sretni jer su mogli čuti drugo mišljenje. Al ne, sad kad se tu pojavila i treća strana, sad su tu odmah problemi i dovodi se nečiji kredibilitet u pitanje.

A ovaj post
Citiraj:
Autor ssanjich Pregled postova
hahahaha

da...a ja sam predsjednica RH
neću ni komentirati, krajnja neozbiljnost, pogotovo od nekoga tko pokušava stajati iza problema o kojem se raspravlja, pa bilo to i neslužbeno, nema veze.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2012., 14:57   #99
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Citiraj:
Autor ssanjich Pregled postova
hahahaha

da...a ja sam predsjednica RH
Cinično, bahato i prepotentno (bez ikakvog znanja kao podloge)....tipične karakteristike idealnog kandidata za rad u T-scumovoj szk...

No da se osvrnem na to bajno prebacivanje....logično je da bi onda trebali smanjiti svoje pretplate (da ziher budu), što se tiče kvalitete kad sam prešao na Amis i nakon toga na Bnet svi su redom imali kvalitetniji telefon (voip) od T-Scuma. Znači bez šumova i prekida.....tako da to može biti barem neka utjeha....
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2012., 15:05   #100
ssanjich
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: ...tamo gdje dunav ljubi nebo...
Postovi: 33
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova

neću ni komentirati, krajnja neozbiljnost, pogotovo od nekoga tko pokušava stajati iza problema o kojem se raspravlja, pa bilo to i neslužbeno, nema veze.
i bolje

ne brini, pogledala sam ja malo njegove postove...netko tko radi u hakomu, nebi pitao neke stvari koje je on ovdje ispitivao
ssanjich je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.02.2012., 19:14   #101
3NCORE
NePremium clan
Moj komp
 
3NCORE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrava,Zagreb
Postovi: 215
Poslali su i meni pismo da idemo na 'novu' tehnologiju.


Samo nisam bas vidio da su poslali ruter da to mogu spojit.


Da ne bi i to trebao sam kupit, nije dosta sto treba pola kuce razrovat zbog novog nacina spajanja.
__________________

3NCORE je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2012., 19:38   #102
branuschi
Premium
Moj komp
 
branuschi's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 397
Citiraj:
Autor Hackerivs Pregled postova
dobro da si postavio pitanje.
ja se ovim putem ispričavam jer sam u svom prethodnom postu izračunu potrošnje struje nenamjerno naveo krivi podatak računajući iz glave.
pravilna računica bi glasila ovako:
modem minimalno troši 10W -> to dnevno iznosi 0,24 kWh, a na godišnjoj razini 87,6 kWh, što bi, uzimajući u obzir prosječnu cijenu 1 kWh koji košta 87 lipa, godišnje za potrošnju struje rutera platili cca 75 kuna.
nama koji već koristimo ADSL to vjerojatno ništa neće značiti, no u konkretnome prelazak na IMS za one koji ne koriste ADSL, zbog struje bi u konačnici podnijeli poskupljenje telefonskih usluga u iznosu od 8%
evo samo jedan zgodan LINK za one koji imaju i skupu i jeftinu tarifu pa mogu lako provjerit koliko im router troši i drugi uređaji u kući!
__________________
Moje trgovine: 1 ,2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24
branuschi je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2012., 10:22   #103
BojanZD
Premium
Moj komp
 
BojanZD's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 1,396
Citiraj:
Autor 3NCORE Pregled postova
Poslali su i meni pismo da idemo na 'novu' tehnologiju.


Samo nisam bas vidio da su poslali ruter da to mogu spojit.


Da ne bi i to trebao sam kupit, nije dosta sto treba pola kuce razrovat zbog novog nacina spajanja.
Ma netreba rovat po kući-evo, mene jučer nazvali, a budući da sam već proučio šta bi trebalo napravit rekao sam im da ću to sam odradit.
Znači,trebaš imati neki od routera novijeg datuma koji podržava tu tehnologiju-ja imam Thomson Tg728i kojeg sam dobio od frenda koji je s t-coma prešao na drugog operatera pa mu više nije trebalo.
Ako nemaš router, dobit ćeš ga valjda, al taj router ostaje vlasništvo T-coma, zauvijek.
Znači, samo trebaš izbacit onaj "splitter", telefonski kabel koji ide iz zida treba ukopčat direktno u router, a telefon(uređaj) i komp spajaš na router i to je to.
Jučer su meni kao odradili tehnički dio, samo sam morao router ostavit upaljen, danas sam sve pospajao i odmah su me nazvali da provjere jel sve radi.
Sve 5, bezbolni prelazak, nula kuna, nula rovanja po stanu, jedna žica manje..
BojanZD je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2012., 10:34   #104
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,615
Znaci mi koji smo na optici cemo samo onda spojit telefon u Router i to bu sljakalo?
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2012., 10:37   #105
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor BojanZD Pregled postova
Ma netreba rovat po kući-evo, mene jučer nazvali, a budući da sam već proučio šta bi trebalo napravit rekao sam im da ću to sam odradit.
Znači,trebaš imati neki od routera novijeg datuma koji podržava tu tehnologiju-ja imam Thomson Tg728i kojeg sam dobio od frenda koji je s t-coma prešao na drugog operatera pa mu više nije trebalo.
Ako nemaš router, dobit ćeš ga valjda, al taj router ostaje vlasništvo T-coma, zauvijek.
Znači, samo trebaš izbacit onaj "splitter", telefonski kabel koji ide iz zida treba ukopčat direktno u router, a telefon(uređaj) i komp spajaš na router i to je to.
Jučer su meni kao odradili tehnički dio, samo sam morao router ostavit upaljen, danas sam sve pospajao i odmah su me nazvali da provjere jel sve radi.
Sve 5, bezbolni prelazak, nula kuna, nula rovanja po stanu, jedna žica manje..

Al kad imaš više telefona po kuću kojima je instalacija u zidovima, ipak moraš napraviti neke zahvate. Na to se mislilo, ne ovo kad je telefon odmah pokraj rutera i kad je samo jedan telefon u kući.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2012., 11:06   #106
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
Za one na optici postoji mogućnost da tel. "izvade" iz ONT - a, šta bi bilo puno pametnije. Nadam se da će tako biti a ne iz SX gofna.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2012., 11:19   #107
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Cinično, bahato i prepotentno (bez ikakvog znanja kao podloge)....tipične karakteristike idealnog kandidata za rad u T-scumovoj szk...
A ti si tamo radio pa si takav ili imas papir na kojem su idealne karakteristike ljudi koji tamo rade ? neki bi se ljudi trebali pokrit usima prije nego sto ovdje odvale proser, pogotovo s ovim teen T-Scum izlizanim forama.Kakve veze tcom i njihov nacin poslovanja ima s jednim studentom kojem je mozda placa od 2k kn stanarina i rezije( kao sto je meni bilo)?Naravno da postoji debila u toj SZK ali ovakvo generaliziranje je isto tako debilno. Isprika na offtopicu al ovakvi mi uleti jednostavno idu na zivce.

Jedno pitanje za ostatak ekipe posto nisam vise u toku : ako imam net i maxtv preko tcoma a telefon preko optime, dali bih trebao dobit taj dopis o prijelazu na IMS ili to optima rijesava ?
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2012., 11:58   #108
ssanjich
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: ...tamo gdje dunav ljubi nebo...
Postovi: 33
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova

Jedno pitanje za ostatak ekipe posto nisam vise u toku : ako imam net i maxtv preko tcoma a telefon preko optime, dali bih trebao dobit taj dopis o prijelazu na IMS ili to optima rijesava ?
ne, vi još uvijek ne prelazite na ims
ssanjich je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2012., 12:09   #109
RisingPower
čudovište
 
RisingPower's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 757
Citiraj:
Autor BojanZD Pregled postova
Ma netreba rovat po kući-evo, mene jučer nazvali, a budući da sam već proučio šta bi trebalo napravit rekao sam im da ću to sam odradit.
Znači,trebaš imati neki od routera novijeg datuma koji podržava tu tehnologiju-ja imam Thomson Tg728i kojeg sam dobio od frenda koji je s t-coma prešao na drugog operatera pa mu više nije trebalo.
Ako nemaš router, dobit ćeš ga valjda, al taj router ostaje vlasništvo T-coma, zauvijek.
Znači, samo trebaš izbacit onaj "splitter", telefonski kabel koji ide iz zida treba ukopčat direktno u router, a telefon(uređaj) i komp spajaš na router i to je to.
Jučer su meni kao odradili tehnički dio, samo sam morao router ostavit upaljen, danas sam sve pospajao i odmah su me nazvali da provjere jel sve radi.
Sve 5, bezbolni prelazak, nula kuna, nula rovanja po stanu, jedna žica manje..
Da, i sto je sa onima koji imaju router na sasvim sugavom mjestu i jako im je nezgodno vuci kablove preko cijele kuce da bi preselili telefon(e)?

U svakom slucaju, vidjet cemo koliko je "sve 5 i bezbolno" kada nestane struje, router krepa etc...
__________________
Failure is always an option.
RisingPower je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2012., 12:14   #110
housel
aka Sizif
Moj komp
 
housel's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: požega
Postovi: 581
Za voip koristim skype i tako će i ostati osim ako t-com ne ponudi iste cijene..
__________________
housel je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2012., 12:31   #111
3NCORE
NePremium clan
Moj komp
 
3NCORE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrava,Zagreb
Postovi: 215
Citiraj:
Autor BojanZD Pregled postova
Ma netreba rovat po kući-evo, mene jučer nazvali, a budući da sam već proučio šta bi trebalo napravit rekao sam im da ću to sam odradit.
Meni su telefoni skroz na drugom kraju kuce.


Mislim da cu uzet onaj wlan stick i baciti ruter negdje kraj telefona, drugacije bas i nece ici.
__________________

3NCORE je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2012., 15:27   #112
Ati freak
aka Striko
Moj komp
 
Ati freak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 1,674
Pitanje. Ako pocnem koristiti taj VOIP. I recimo skidam nešto maximalnom brzinom, a neko u to doba razgovara na telefon? Hoce li to imati utjecaja na kvalitetu razgovora? I drugo: KAd igram a netko je na telefonu, hoce li to koristiti moj ionako mizeran upload ? 3. Ima li to utjecaja na ping u igrama?
__________________
Pošten trgovac : 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10, 11 , 12 , 13 , 14, 15, 16 .
Ati freak je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2012., 15:44   #113
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Citiraj:
Autor Ati freak Pregled postova
Ima li to utjecaja na ping u igrama?
Ovo i mene brine jer mi net ponekad ima smetnji zbog maxtv-a.
(Nemojte me odmah napast, nisam istraživao .)
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2012., 15:58   #114
h3lld
Disturbed
Moj komp
 
h3lld's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Bogu Iza Nogu
Postovi: 1,420
Citiraj:
Autor Ati freak Pregled postova
Pitanje. Ako pocnem koristiti taj VOIP. I recimo skidam nešto maximalnom brzinom, a neko u to doba razgovara na telefon? Hoce li to imati utjecaja na kvalitetu razgovora? I drugo: KAd igram a netko je na telefonu, hoce li to koristiti moj ionako mizeran upload ? 3. Ima li to utjecaja na ping u igrama?
Digne ti se na centrali profil za otprilike četvrt do pola megabita kada imas IMS, npr, korisnicima kojima je za adsl, pustano 4700Kbit sada se pusta oko 5000kbit, i tako dalje sa vecim brzinama i drugim uslugama ( maxtv, 2xmaxtv itd), tako da u pravilu ne bi trebalo imati utjecaja jer je drugi kanal ( 0/50 voip, 0/33 adsl itd )...
__________________
-potpis-
h3lld je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2012., 16:50   #115
Ordem
Banned
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Vk
Postovi: 572
Citiraj:
Autor BojanZD Pregled postova
Ma netreba rovat po kući-evo, mene jučer nazvali, a budući da sam već proučio šta bi trebalo napravit rekao sam im da ću to sam odradit.

Znači, samo trebaš izbacit onaj "splitter", telefonski kabel koji ide iz zida treba ukopčat direktno u router, a telefon(uređaj) i komp spajaš na router i to je to.

Sve 5, bezbolni prelazak, nula kuna, nula rovanja po stanu, jedna žica manje..
sve 5 za tebe koji zivis u stanu gdje ti je sve na jednom mjestu

meni se u kuci na prvom katu nalazi komp/router/splitter, na drugom katu se nalaze maxtv i telefon

imam 30m ethernet/telefonskog kabla koji idu od moje sobe, preko tavana do drugog kata (btw za divno cudo kabel, obican UTP, neostecen i nakon 4g svakakvih vremenskih uvjeta )
Ordem je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2012., 17:29   #116
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
Citiraj:
Autor Ati freak Pregled postova
Pitanje. Ako pocnem koristiti taj VOIP. I recimo skidam nešto maximalnom brzinom, a neko u to doba razgovara na telefon? Hoce li to imati utjecaja na kvalitetu razgovora? I drugo: KAd igram a netko je na telefonu, hoce li to koristiti moj ionako mizeran upload ? 3. Ima li to utjecaja na ping u igrama?
Voip vpi/vci ima prioritet nad internet vpi/vci pa onda neovisno koliko brzo se skida s interneta, opet ce voip imati prioritet i nece stekati.
A za igre tesko da ce primijeniti ping jer voip onak uzima jako maleni dio brzine.(G.711 codec koristi 64kbit/s)
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2012., 18:29   #117
Ordem
Banned
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Vk
Postovi: 572
Citiraj:
Autor .Delboy Pregled postova
Voip vpi/vci ima prioritet nad internet vpi/vci pa onda neovisno koliko brzo se skida s interneta, opet ce voip imati prioritet i nece stekati.
A za igre tesko da ce primijeniti ping jer voip onak uzima jako maleni dio brzine.(G.711 codec koristi 64kbit/s)
gdje se odredjuje taj prioritet? na samoj centrali ili preko QoS servisa u modemu (u tom slucaju pretpostavljam da bi se onda mogao i konfigurirati)?
Ordem je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2012., 19:02   #118
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
Neznam za centralu valjda i tamo mora biti konfigurirano, ali na modemu se namjesti pod postavkama di je vpi i vci ili u configu, ali cim t-com posalje preko acs servera podatke za ims modemu, odmah ce biti konfiguriran i pritoritet.
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2012., 20:27   #119
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
Prioritet tj. QoS se definira i u centrali i u uređaju (routeru).

Za one koji imaju nezgodan razmještaj uređaja po kući / stanu a imaju već razvučen mrežni kabel "gdje treba" i tel. može se iskoristiti jedna parica (2 žice) u mrežnom kabelu koji se kod 100 Mb brzine mreže ne koriste. Zapravo su čak 2 parice (4 žice) "slobodne".
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2012., 13:24   #120
poltergeist
Premium
Moj komp
 
poltergeist's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Croatia
Postovi: 429
Ova prica ako nemam ruter koji podrzava VOIP, dobit cu isti ali on ostaje u vlasnistvu Tcoma mi se bas i ne svidja. Dakle poceo sam koristiti ADSL skoro cim se pojavio i dobio sam modem Siemensov koji sam uredno otplatio kroz ugovor. Ne pada mi napamet "posudjivat" modem od Tcoma samo zato sto kad sam ja uzeo Adsl, VOIP nije bio ni u planu. Nek mi zamjene taj modem za novi router i gotovo.
poltergeist je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na