Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.03.2019., 13:09   #1
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
SSL certifikat za IP adresu

Pozdrav svima,

eto opet malo istrazivacke mudrosti - trebao mi je SSL certifikat za (javnu) IP adresu pa sam nakon malo istrazivanja i raspitivanja saznao da Comodo InstantSSL Certificate podrzava takvu opciju, a za dvije godine se nadje vec od $50ak. Iz nekog razloga, taj podatak nisam pronasao u "sluzbenoj" Comodo dokumentaciji; naravno da sam trazio Googletom, ali sve sto mi je ispalo (barem po brosurama/informacijama o CA i slicno) nije bilo jeftinije od 150$+ za godinu dana, tako da je ovo ispalo osjetno manje.

CSR se bazira na IP adresi a verifikacija se (logicno) moze odraditi jedino HTTP file based.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2019., 14:28   #2
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,241
Nemoj zamjeriti, ali čemu ssl za ip adresu? Odraso sam na certifikatima za domene, pa eto - da ne živim u neznanju
johnsmith je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.03.2019., 10:48   #3
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor johnsmith Pregled postova
Nemoj zamjeriti, ali čemu ssl za ip adresu? Odraso sam na certifikatima za domene, pa eto - da ne živim u neznanju
Postoji nekoliko (opskurnih, IMHO) servisa koji zahtijevaju IP auth, no meni je konkretno trebalo iz vrlo prozaicnog developerskog razloga testiranja servisa. Drugim rijecima, za 100$ u dvije godine, lakse mi je bilo uzeti SSL za IP adresu, nego se svaki puta zajebavati s reverse proxy konfiguracijom kada pozelim promijeniti nesto za potrebe testiranja. Ovako je sve zakucano za IP pa ne moram puno razmisljati.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na