Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.03.2007., 20:03   #31
LorD ClockaN
od LemilicE
Moj komp
 
LorD ClockaN's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Veli Lošinj
Postovi: 4,712
Jedna konzola nema pržilicu, net, miša i tadtaturu, hard disk za mp3ce ili divx...
__________________
Member Of the PC Ekspert 100+kg Demolition Squad ----------------------------- ReadTheFuckingManual
Da, to sam ja u avataru!!! Grobnik ----> 1:37.759... ko od vas može brže???
Nemam više lema!!!
LorD ClockaN je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2007., 20:29   #32
toni_hr
Premium
 
toni_hr's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Dalmatia
Postovi: 116
Smile

Ma slazem se care, ne dam PC ni za zivu glavu, samo je problem kupiti PS3 ili uloziti u navedene grafulja i njezin naponski popratni sadrzaj. Ako mogu fotke mogucnosti tih grafulja i to me odusevi izbor je jasan, samo se trebam uvjeriti a ne kupovati naslijepo i to je to, jer draze mi je dati par stotina kuna vise i uzivati duze vremena nego lihvariti i gubiti zivce s kupljenim......
toni_hr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Oglas

Staro 27.03.2007., 22:13   #33
MAHER
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,581
Citiraj:
Autor LorD ClockaN Pregled postova
Jedna konzola nema pržilicu, net, miša i tadtaturu, hard disk za mp3ce ili divx...
jesi siguran u ovo zadnje,sve konzole novije generacije ako se ne varam dolaze s nekakvim diskom,a i na starim xboxima se moglo lako disk ubaciti
MAHER je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2007., 00:07   #34
ZMAJ
Premium
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,937
Cudno mi je da nigdje nisu spomenute vrste igara...

npr. da ja biram izmedu PS3 i PC-a odluka bi dosla zbog vrste igara (npr... ja nema sanse da bi igrao neku strategiju na PS3...ako uopce postoji, ili neki FPS... dok npr. nogomet nebi igrao na kompu...)

Nekako mislim da ti je najbolje pricekati jos malo da padnu cijene 8800 pa ubosti jednu takvu, bolje napajanje, eventualno i memoriju, a kasnije i przilicu za blue-ray... nema sanse da ce te sve to kostati vise od 4/5k kn koliko kosta PS3...

EDIT: jedino mi je upitno sto se tice filmova... mislim da sa kompom spojenim na LCD/plazmu neces dobiti sliku kao sa PS3...

evo bas nedavno sam dao starom da spoji komp sa njegovim 42" LCD-om i to direkt (dakle ne TV-OUT) reze su bile 1080i i 720p ali svejedno je slika bila bolja na njegovom Sony-evom DVD rekorderu...
ZMAJ je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2007., 01:29   #35
toni_hr
Premium
 
toni_hr's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Dalmatia
Postovi: 116
Drago mi je sto si postavio pitanje zanra igara jer je stvar u tome da ja jedino sto igram su COD2 i PES6, dakle, dakle mix konzole (nogomet) i PC-a(pucacina), po tvom misljenju, naravno. Ostale igre mogu probati, ali mi nakon uru vrimena dosade. Istina je sto kazes da je filmska slika preko kompa losija, ali ionako gledam filmove samo preko Dreamboxa s componentnim adapterom pa mi to nije toliko bitno. Uglavnom, da ne duljim, najvjerovatnije su sacekati kraj travnja kad izlazi ATI-jeva serija R600, pa ce cijene Nvidijevih grafulja padati, pa cu coknuti jednu te postepeno nadogradjivati kom boljim procesorom i memorijom. Samo, jos mi nitko nije odgovorio gdje da nadjem screenshotove ili videa igara pogonjenih 7900GS i 8800GTS jer, ponavljam, ako mi one pasu necu se puno dvoumiti.......
toni_hr je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2007., 06:12   #36
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
bilo bi totalno bolesno pljunit 5000kn samo za PES6, zar ne?
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2007., 07:37   #37
musso
Unregistered User
Moj komp
 
musso's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2002
Lokacija: Beč
Postovi: 720
Citiraj:
Autor LorD ClockaN Pregled postova
Da PS3 sojiš na normalan 19" monitor i 1280*1024 rezom i svim detaljim + AA iAF, misolim da bi sve trzalo. TV čini sliku mutnijom i tako ljepšom.
PS3 radi na 720p i 1080p rezolucijama tako da nema tu nikakve mutne slike. Na starim TVima je ne-igrivo zbog male rezolucije, nemozes citati slova.
Ove igre trenutno koriste mozda 30% potencijala konzole. Cekajte da dodu HD igre, to nemoze ni 8800 vrtit.
musso je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2007., 08:33   #38
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Evo ti recimo jedne od najnovijih igara, Test Drive Unlimited...

http://www.firingsquad.com/media/art...ge.asp/1912/01

Inace, slike igara mozes npr. naci na www.firingsquad.com pod game revierws.. a ima jos brdo drugih site-ova po netu.
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2007., 13:15   #39
LorD ClockaN
od LemilicE
Moj komp
 
LorD ClockaN's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Veli Lošinj
Postovi: 4,712
Igram TD Unlimited već par dana i grafika je odlična... Sumnjam da će na PS3 biti bolja jer nisu izmišljeni neki novi efekti

Ma u biti nema niti veze. Dok ne vidiš ne znaš, dok ne probaš, ne znaš...
__________________
Member Of the PC Ekspert 100+kg Demolition Squad ----------------------------- ReadTheFuckingManual
Da, to sam ja u avataru!!! Grobnik ----> 1:37.759... ko od vas može brže???
Nemam više lema!!!
LorD ClockaN je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2007., 14:15   #40
TheProfiler
Gamer 2 the Bone
Moj komp
 
TheProfiler's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb, oko centra...
Postovi: 1,640
Ne znam koje ste vi igre gledali na PS3, ali ja sam pogledao prekonekoliko trailer-a za nadolazeće i to je nešto što ni 8800 serija ne bi mogla prožvakat.
Ali dolaskom DX10 i quad core CPU-a, PC će opet preuzet tron. Povijest se konstantno ponavlja: izađu konzole, ostave PC u prašini, PC evoluira, pregazi konzole, izađe nova konzola, itd...
Konzole se ne mogu upgrade-at, njihova najlošija strana.
PC fanovi, pogledajte trailere za npr. Alan Wake...full iskorištena Quad Core snaga...
__________________
- Nothing in this world is certain.
That's the only certain thing I know. -
TheProfiler je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.03.2007., 14:19   #41
LorD ClockaN
od LemilicE
Moj komp
 
LorD ClockaN's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Veli Lošinj
Postovi: 4,712
Mislim da grafička a ps3 nije ništa bolja od 8800
__________________
Member Of the PC Ekspert 100+kg Demolition Squad ----------------------------- ReadTheFuckingManual
Da, to sam ja u avataru!!! Grobnik ----> 1:37.759... ko od vas može brže???
Nemam više lema!!!
LorD ClockaN je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2007., 14:23   #42
Minox
Premium
Moj komp
 
Minox's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 565
Minox je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2007., 14:32   #43
LorD ClockaN
od LemilicE
Moj komp
 
LorD ClockaN's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Veli Lošinj
Postovi: 4,712
Ma je, moš mislit...
__________________
Member Of the PC Ekspert 100+kg Demolition Squad ----------------------------- ReadTheFuckingManual
Da, to sam ja u avataru!!! Grobnik ----> 1:37.759... ko od vas može brže???
Nemam više lema!!!
LorD ClockaN je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2007., 14:46   #44
Perki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: VG
Postovi: 774
Citiraj:
Autor LorD ClockaN Pregled postova
Mislim da grafička a ps3 nije ništa bolja od 8800

U principu i nije. Grafički sustav kao takav. Samo kaj. Developeri igara za PC se u svakom trenutku bakču s barem 3 generacije grafičkih, u svakoj po bar 4 modela, dva proizvođača GPU-a i sva sila sastavljača. Tu su još i 2-3 generacije windowsa, procevi, matične (4 proizvođača čipseta sa xy modela)... Bez obzira na sve moguće standarde, to je sve samo ne lagano za optimizirati.


BTW na PS3 bez problema ide Linux (fedora, (k)ubunu, ydl,...), koji čak i radi uglavnom na način na koji bi i trebao (jedino nema direktan pristup grafičkom sustavu) pa ak je nekom uglavnom do igranja uz malo neta, piskaranja i sl., možda i bolja solucija od PC-a.
__________________
Trust me - I know what I'm doing!
Perki je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2007., 15:16   #45
e-one
Civic (ab)user
Moj komp
 
e-one's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Zagreb-Dubrava
Postovi: 471
Citiraj:
Autor toni_hr Pregled postova
Drago mi je sto si postavio pitanje zanra igara jer je stvar u tome da ja jedino sto igram su COD2 i PES6
Evo i ja igram pes6 i imam 7900gs pa cu ti poslat par ss-ova kad dodem doma da vidis kako to izgleda.Iam jos R6 Vegas i Oblivion instaliran pa ti mogu napravit i ssove od doticnih.Za 8800 proguglaj malo.
e-one je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2007., 15:41   #46
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
meni se kod konzola sviđa to kaj su igre u startu dobro optimizirane za tu platformu tj nema zastajkivanja i sličnih gluposti. Svijet pc igara prepun je neoptimiziranog smeća. Možda je najgore ono, kupiš neku ekstra brzu i skupu grafičku i sutradan kad vidiš kako ti neke nove igre na njoj trzaju dođe ti da se rasplačeš. Ah da onda se pojave pachevi za tu igru i nešto bolje radi, samo kakva korist od toga jer si igru koja te zanimala već prošao cijelu i to kaj se sada dobro vrti nije ni bitno više-vlastito iskustvo
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2007., 17:46   #47
toni_hr
Premium
 
toni_hr's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Dalmatia
Postovi: 116
Citiraj:
Autor e-one Pregled postova
Evo i ja igram pes6 i imam 7900gs pa cu ti poslat par ss-ova kad dodem doma da vidis kako to izgleda.Iam jos R6 Vegas i Oblivion instaliran pa ti mogu napravit i ssove od doticnih.Za 8800 proguglaj malo.
hvala care, napiši i koje si sve postavke namjestio za grafulju i ako imaš što slika od FPS, ne mora biti COD2, to mi je strašno bitno.......
toni_hr je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2007., 10:34   #48
Warrior
Premium
Moj komp
 
Warrior's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 980
Ako su ovo slike od PS3 (a na stranici kažu da jesu), onda nema tog PC-a koji bi to mogao dostići. Mrak.





__________________
Everything is sooooo slow... Why? Oh, why?
Warrior je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2007., 11:13   #49
ZMAJ
Premium
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,937
jesi ziher da to nije neki "intro" ili takvo nešto??

Jer takve stvar i na kompu zgledaju bolje nego sama igra...
ZMAJ je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2007., 11:25   #50
Warrior
Premium
Moj komp
 
Warrior's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 980
Nisam ziher. I ja sam skeptičan. Naravno da je moguće prerenderirati čitavu scenu i onda se hvaliti kako igra super izgleda. Ja sam samo rekao AKO će tako izgledati (kao što se reklamira i najavljuje), onda će se PC morati jaaaaako potruditi nadmašiti PS3 grafiku.
Živi bili pa vidjeli. Čeka nas zanimljiva godina...
__________________
Everything is sooooo slow... Why? Oh, why?
Warrior je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2007., 11:32   #51
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Negdje relativno davno sam čitao da je moguće raditi ray-tracing uz pomoć današnjih grafičkih kartica, čak i real-time.... pa sad, ako uzmemo u obzir mogućnosti grafičkog čipa i CPU-a u PS3... možda ove slike i nisu toliko nemoguće... ali onda nisu nemoguće ni na PC-u, možda je problem smao software-a tj. d3d-a

Nemam pojma...trabunjam i nabadam bezveze... jer ove slike djeluju prerenderirano, a ovo je jedini način da se to postigne... hm...
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2007., 16:44   #52
LorD ClockaN
od LemilicE
Moj komp
 
LorD ClockaN's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Veli Lošinj
Postovi: 4,712
A da svi pričekamo Torov članak o PS3 jer ga čovijek ima doma
__________________
Member Of the PC Ekspert 100+kg Demolition Squad ----------------------------- ReadTheFuckingManual
Da, to sam ja u avataru!!! Grobnik ----> 1:37.759... ko od vas može brže???
Nemam više lema!!!
LorD ClockaN je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2007., 18:20   #53
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Ah, ono što sam ja vidio uživo je prehebeno. Prikopčao sam PS3 na zamzunga 250bw i laganini opalio sa stolice. Špilao sam formulu, ono - grafika je definitivno vrhunska. Bolja ili ne od PC-a >>>> diskutabilno. Ostalo što sam imao priliku probati je nekakav FPS, isto prilično dobra grafika. No, ono što se čeka je GT. Gledao sam neke najave, vidio šotove iz sam igre, dakle ne najave, i to je definitivno nešto prehebno. Evo jedan pic:
tor je online   Reply With Quote
Staro 29.03.2007., 18:51   #54
PC Maniac
0 dB is my style.
 
PC Maniac's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 446
Gran Turismo uvijek pokaže moć Play Stationa, tako će biti i sa novim.
PC Maniac je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2007., 19:15   #55
ZMAJ
Premium
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,937
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
Ah, ono što sam ja vidio uživo je prehebeno. Prikopčao sam PS3 na zamzunga 250bw i laganini opalio sa stolice. Špilao sam formulu, ono - grafika je definitivno vrhunska. Bolja ili ne od PC-a >>>> diskutabilno. Ostalo što sam imao priliku probati je nekakav FPS, isto prilično dobra grafika. No, ono što se čeka je GT. Gledao sam neke najave, vidio šotove iz sam igre, dakle ne najave, i to je definitivno nešto prehebno. Evo jedan pic:
hm pa meni ovo i ne zgleda nesto posebno...

krajolik u daljini mi zgleda super, ali ovo sto je blize mi je dosta nazubljeno... npr ovi plakati lijevo, i ovo špage što drze reklamu... al opet to je screenshot, u samoj igri to valjda sve skup bolje zgleda...
ZMAJ je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2007., 20:41   #56
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Planine izgledaju kartonski, ali nema veze. Ovo je tek početak PS3. Tek da vidite prve igre za PS2 poput MotorGP-a, UPF-a...Kasnije je to sve skupa izgledalo daleko bolje
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2007., 20:50   #57
LorD ClockaN
od LemilicE
Moj komp
 
LorD ClockaN's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Veli Lošinj
Postovi: 4,712
Slika ima potencijala
__________________
Member Of the PC Ekspert 100+kg Demolition Squad ----------------------------- ReadTheFuckingManual
Da, to sam ja u avataru!!! Grobnik ----> 1:37.759... ko od vas može brže???
Nemam više lema!!!
LorD ClockaN je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2007., 20:59   #58
SniperWolf
Premium
 
SniperWolf's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,189
Ma konzola ne vrti u pozadini hrpu smeca ko sto mi moramo,
te win, te torrent, te msn, te icq, te firewall, te antivirus, ovo ono i vec pojede dobar dio RAM-a..
To mi se dopada, al inace konzole nebi koristio za nista drugo osim partya di mozemo igrati nesto slicno Tekken tag-u u 4-vero ili slicno, ovo solo mi je bezveze. Pogotovo kad se sjetim da od same konzole pored F1, Tekken 6 boktepitaj cega dalje, nemogu ni notepad pokrenut
__________________
Pošteni Trgovci: 1,2
SniperWolf je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2007., 17:37   #59
Coby
Premium
 
Datum registracije: Jul 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 122
Citiraj:
Autor SniperWolf Pregled postova
Ma konzola ne vrti u pozadini hrpu smeca ko sto mi moramo,
te win, te torrent, te msn, te icq, te firewall, te antivirus, ovo ono i vec pojede dobar dio RAM-a..
To mi se dopada, al inace konzole nebi koristio za nista drugo osim partya di mozemo igrati nesto slicno Tekken tag-u u 4-vero ili slicno, ovo solo mi je bezveze. Pogotovo kad se sjetim da od same konzole pored F1, Tekken 6 boktepitaj cega dalje, nemogu ni notepad pokrenut
Da imas pravo, ali pravi okorjeli igraci znaju ako zele imati TOP performanse da je jedino rijesenje dual boot. Znaci jedan windowz nakrcan svim i svacim za svakodnevnu upotrebu, a drugi popuno prazan,skresan i sa hrpom iskljucenih servisa i samo sa esencijalnim stvarima sa gaming. Razlike u performansama izmedu takva 2 windowza znaju biti naprosto ogromne.

Bas zbog toga mi se svida ona nova VISTA Basic edition bez onog ''zauzmi mi cijeli RAM'' grafickog sucelja, koja kad se pojave DX10 igre, uz par modifikacija i sredivanja ce predstavljat solidan drugi sistem iskljucivo za igre.
__________________
HP Compaq NC8430
Coby je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2007., 18:14   #60
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
osobno zazirem od konzola, al ako se gleda realno komp je "dublja rupa bez dna", jer svako malo nesto novo mozes i hoces kupiti.
gledano sa perspektive covjeka kojemu je komp/konzola samo za igranje i nista vise onda se isplati samo i jedino konzola, jer ju imas 5 ili vise godina (ili kolko vec) i sve igre rade, ne moras se mucit sa minimalnim konfama i te stvari, a kao sto i sami vidimo dode dosta manje od ultra high end grafe.
ja ne mijenjam svoju konfu koju sad imam dok mi ne crkne hard (jer je ide a to je vec stara stvar), a onda cu sigurno kupiti (opet) komp jer "nisu igre sve sto sja"
pisanje necega, programiranje, internet, mogucnost tv-a, muzika u isto vrijeme dok surfas ili radis nesto trece (igras se npr. sto ne mozes sa ps-om) itd da ne nabrajam vise.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na