Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.07.2003., 08:50   #1
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Nvidia rula u Open GL-u...

... kao što najbolje pokazuju reviewi po netu koji koriste Quake engine, ALI, samo dok koristite ugrađeni timedemo. Pogledajmo što se dešava kad je netko vrijedan i napravi svoj vlastiti, za kojeg naravno nijedna firma ne može "optimizirati" drivere jer ne zna kakav će biti:

http://firingsquad.gamers.com/hardwa...view/page9.asp
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2003., 12:04   #2
pinsla
Caught Somewhere In Time
 
pinsla's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: zg-vrbani, vž u srcu
Postovi: 1,860
Re: Nvidia rula u Open GL-u...

Citiraj:
Originally posted by segregator
... kao što najbolje pokazuju reviewi po netu koji koriste Quake engine, ALI, samo dok koristite ugrađeni timedemo. Pogledajmo što se dešava kad je netko vrijedan i napravi svoj vlastiti, za kojeg naravno nijedna firma ne može "optimizirati" drivere jer ne zna kakav će biti:

http://firingsquad.gamers.com/hardwa...view/page9.asp
sve je jasno zaboravite priču kak je fx 5900 ultra najbrža kartica to je samo u očima nvidije 9800 pro je još uvijek najbolja i najbrža kartica na tržištu i to bez konkurencije
pinsla je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 03.07.2003., 13:12   #3
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Re: Nvidia rula u Open GL-u...

Citiraj:
Originally posted by segregator
... kao što najbolje pokazuju reviewi po netu koji koriste Quake engine, ALI, samo dok koristite ugrađeni timedemo. Pogledajmo što se dešava kad je netko vrijedan i napravi svoj vlastiti, za kojeg naravno nijedna firma ne može "optimizirati" drivere jer ne zna kakav će biti:

http://firingsquad.gamers.com/hardwa...view/page9.asp
pa di ces bas quake i demoe spominjati daok blatis nvdidu kad je opce poznato da je ati prvi varao u quake baziranim benchmarcima
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2003., 13:43   #4
Veky
...
Moj komp
 
Veky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,950
Pa ako pogledate sve testove, vidjet cete da je u nekim bolja 5900 a u nekim R9800. Tesko je reci koja ja bolja.
__________________
Veky je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2003., 14:23   #5
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Re: Re: Nvidia rula u Open GL-u...

Citiraj:
Originally posted by greg SE
pa di ces bas quake i demoe spominjati daok blatis nvdidu kad je opce poznato da je ati prvi varao u quake baziranim benchmarcima
I? Kakve to veze ima sa današnjom situacijom?
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2003., 23:03   #6
pinsla
Caught Somewhere In Time
 
pinsla's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: zg-vrbani, vž u srcu
Postovi: 1,860
Citiraj:
Originally posted by v3ky
Pa ako pogledate sve testove, vidjet cete da je u nekim bolja 5900 a u nekim R9800. Tesko je reci koja ja bolja.

To je samo dok se ne isključe nvidijine optimizacije i da drajver otkriva koja se aplikacija izvodi. Bez toga 9800 pro ooodeeeeeeeeeeeeee napred a nvidija guta prašinu
pinsla je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2003., 07:41   #7
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Ajmee, a koji je tek ovo rastur:

http://www.gamepc.com/labs/view_cont...3x5900u&page=1

Evo samo zaključak:

"While this certainly could change in the next few months, the GeForceFX 5900 Ultra market is fairly boring as of today. We're seeing no innovation, nothing to drive the market forward, and considering that full, shipping GeForceFX 5900 Ultra cards perform at lower levels in comparison to the Radeon 9800 Pro in every test we threw at them, it's just impossible for us to recommend the GeForceFX 5900 Ultra. If you have a choice between this card and the Radeon 9800 Pro, the decision should be simple. The Radeon 9800 Pro runs cooler, quieter, only takes up one case slot, runs better in every single benchmark we tested with, and to top it all off, is less expensive as well.

"
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2003., 09:18   #8
Paske
Ekspert iz sjene ...
Moj komp
 
Paske's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: New Eden
Postovi: 3,801
E jeste BUDALE !!!!!!!!!!!!

Nema tu neke druge rijeći, glupi ste i TOČKA !!!!

Jebo vas prepiranje u dupe, ta sam moderator lagano bi bilo LOCK.



Kao prvo, nitko od vas neće kupiti R 9800 pro niti 5900 u ovom životu. Tako da ste budale jerbo se prepirete oko nečega kaj nikada nećete imati.

Kao drugo, ako netko i kupi ikoju od ovih kartica nije pogriješio, jerbo su obje flagships i jebeno brze.

Kao treće, 85% ekipe tvrdi na na njegovom 1.100 Duronu i MX440 SVE LETI, pa ako sve leti daj odjebite od ovakovih - ja sam debil , ali ti si još veći - rasprava.


P.S. Wining in an internet argument is just like wining on para Olympics, it doesnt matter, youre still an invalid. ---- unknow news user
Paske je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2003., 09:30   #9
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Originally posted by Paske


Kao prvo, nitko od vas neće kupiti R 9800 pro niti 5900 u ovom životu. Tako da ste budale jerbo se prepirete oko nečega kaj nikada nećete imati.

Kao drugo, ako netko i kupi ikoju od ovih kartica nije pogriješio, jerbo su obje flagships i jebeno brze.

Kao treće, 85% ekipe tvrdi na na njegovom 1.100 Duronu i MX440 SVE LETI, pa ako sve leti daj odjebite od ovakovih - ja sam debil , ali ti si još veći - rasprava.

Bi li se ti kladio da ja neću kupiti R9800 pro? Nije valjda da misliš da neću poživiti još 2g?

Probaj zaigrati DAOC online, a ne ove totalno pojednostavljene igre tipa UT2k3, Comanche, AA i slične.
200-300 likova na bojnom polju, SVAKI od njih sa svojim skinom koji je unique, ap onda reci da ti je Duron i MX-ica dosta

Pitaj XPL-a ili Pepiusa ako meni ne vjeruješ
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2003., 11:36   #10
Paske
Ekspert iz sjene ...
Moj komp
 
Paske's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: New Eden
Postovi: 3,801
Citiraj:
Originally posted by segregator
Bi li se ti kladio da ja neću kupiti R9800 pro? Nije valjda da misliš da neću poživiti još 2g?

Probaj zaigrati DAOC online, a ne ove totalno pojednostavljene igre tipa UT2k3, Comanche, AA i slične.
200-300 likova na bojnom polju, SVAKI od njih sa svojim skinom koji je unique, ap onda reci da ti je Duron i MX-ica dosta

Pitaj XPL-a ili Pepiusa ako meni ne vjeruješ
Krivo si me shvatio ... ako malko bolje pogledaš moj sig vidjet češ da sam jedan od onih budala koji vole mijenjati HW. Moj komentar je bio na ostale koji kenjkaju kak je 25 FPS-a mrak.

Inaće igram u 1280*1024 32 bit - kad poćne trzat - shoping.

Sad dali bi kupovao danas GF 2 GTS - pa normalno DA, NE ( prošlo cca 2 godine od izdavanja ). Tako da bih se kladio da za 21 godine nečeš kupovati R 9800.


Ali onaj dio o budalama je bio o tome da je ova rasprava 100% debilna i nema smisla, jerbo je sama sebi svrha bez ikakova cilja.

Jedina rasprava koja mi je imala smisla je NF2 / Via, jerbo za iste ili manje novce se dobije bolja stvar. Sve ostalo - AMD/Intel, nVidia/Ati, Maxtor/Seagate .... DEBILANA.

Ljudi se svađaju oko nićega bez ikakovih dokaza o nećemu kaj NIJE BITNO IKOME.

Oh da i ČITAJTE CIJELI POST PRIJE KOMENTIRANJA ISTOG !!!!!!

my 2 cents
Paske je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.07.2003., 12:09   #11
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Originally posted by Paske

Sad dali bi kupovao danas GF 2 GTS - pa normalno DA, NE ( prošlo cca 2 godine od izdavanja ). Tako da bih se kladio da za 21 godine nečeš kupovati R 9800.

A vidiš, ja sam smanjio potrošnju na hardware u zadnje vrijeme, pa jednostavno fiksiram proizvod i cijenu, i čekam...
npr sada čekam R9600 Pro ispod 1000kn...DVD pržilicu isto ispod 1000kn...itd
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2003., 14:08   #12
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Originally posted by segregator
A vidiš, ja sam smanjio potrošnju na hardware u zadnje vrijeme, pa jednostavno fiksiram proizvod i cijenu, i čekam...
npr sada čekam R9600 Pro ispod 1000kn...DVD pržilicu isto ispod 1000kn...itd
nacekaces se vjerovatno....
ati zbog svoje trenutne popularnosti jako slabo i sporo smanjuje cijene a cijene dvd przilica samo prividno klize tj pojavljuju se modeli srot proizvdodjaca po nizim cijenama dok oni najbolji bas i nisu previse pojeftinili........kolko inace seres sumljam da ces kupiti neku najeftiniju cim padne ispod 1k kn....a i treba zastititi trziste cdrwa jer ako dvdrw padne ispod 1000 realna cijena cdrwa bi bila mozda 200 kn
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2003., 17:56   #13
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by segregator
A vidiš, ja sam smanjio potrošnju na hardware u zadnje vrijeme, pa jednostavno fiksiram proizvod i cijenu, i čekam...
npr sada čekam R9600 Pro ispod 1000kn...DVD pržilicu isto ispod 1000kn...itd
ja sam si fiksirao lcd od 21" za 700-1000kn.. i smrdi mi da cu se nacekati...

i da slazem se s paske-om..prdite o 400 vs 405 frejmova u sekundi i ko je bolji...

i to da jos bar prdite pa cete kupiti..u sljedecih godinu dana...ma jok prdite da bi prdili...cijenim one koji prde jel bolje x ili y posto to imaju namjeru sutra kupiti..ovo je islo elven-a (mislim bar da je on) ali ne u pogrdnom smislu afkors...
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2003., 18:00   #14
cyberphere
Premium
 
cyberphere's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 842
Citiraj:
Originally posted by msvrtan
ja sam si fiksirao lcd od 21" za 700-1000kn.. i smrdi mi da cu se nacekati...

i da slazem se s paske-om..prdite o 400 vs 405 frejmova u sekundi i ko je bolji...

i to da jos bar prdite pa cete kupiti..u sljedecih godinu dana...ma jok prdite da bi prdili...cijenim one koji prde jel bolje x ili y posto to imaju namjeru sutra kupiti..ovo je islo elven-a (mislim bar da je on) ali ne u pogrdnom smislu afkors...
Slažem se. Uvije nađu nešto oko ćega bi si svađali
__________________
cyberphere je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2003., 20:41   #15
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Originally posted by msvrtan
ja sam si fiksirao lcd od 21" za 700-1000kn.. i smrdi mi da cu se nacekati...

i da slazem se s paske-om..prdite o 400 vs 405 frejmova u sekundi i ko je bolji...

i to da jos bar prdite pa cete kupiti..u sljedecih godinu dana...ma jok prdite da bi prdili...cijenim one koji prde jel bolje x ili y posto to imaju namjeru sutra kupiti
Ček, par pitanja:

1. da li su ovi forumi ustvari samo zato da se dijele savjeti glede kupnje/prodaje?

2. da li si igrao DAOC? Nisi? Onda prdiš o nečemu o čemu pojma nemaš, naime radi se o tome da li ćeš imati 2 ili 3 FPS-a, a ne 400 ili 405.

3. Kupit ću sutra ako mi cijena bude odgovarala ili nikad ako ne bude, kakve to veze ima?

4. Glede LCD-a, načekat ćeš se više od mene, moj 17" stiže kad cijena padne ispod 3000 (što je jako blizu)
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2003., 22:33   #16
pinsla
Caught Somewhere In Time
 
pinsla's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: zg-vrbani, vž u srcu
Postovi: 1,860