Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.12.2009., 12:52   #61
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
to ti je stock 8800gt bez oklopa. hladi slabije bez oklopa nego sa, razumljivo jer je to usmjerivač zraka sa turbine.

Al ovaj v2 sam vidio, al nema toga kod nas kolko vidim, taj je kao single slot, bar se čini.

EDIT: i on je bio brz u editu svog posta
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2009., 12:53   #62
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
To je stock hladnjak od inno3D-ovih kartica.

EDIT: De5 je bio brži...
Razer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.12.2009., 12:55   #63
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Skužio,tnx. Svi šarafe te Edite ko ludi.. . Hehe,evo jedan smiješan :

http://www.xoxide.com/vantec-iceberq-5.html

Ne znam ima li tu šta za tebe,čekiraj :

http://www.tweaktown.com/articles/13...dup/index.html
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2009., 13:38   #64
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,943
Može li tko predložiti aftermarket neki cooler za dual pcb gtx295 ?
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2009., 13:39   #65
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Nema ga. Samo voda.
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2009., 14:15   #66
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Ne znam ima li tu šta za tebe,čekiraj :

http://www.tweaktown.com/articles/13...dup/index.html
Jedino HR03 jer je dobavljiv kod nas, ali cijena mu je paprena te da zauzima malo prostora moraju finovi bit s druge strane a to mi nikako ne paše na onoj ITXici koju sam naručio...
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2009., 14:36   #67
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
malo sam razmišljao o nekavim kemijama u vezi 3870x2. I došao sam do jedne(mozda i glupave ideje). Kod sebe imam accelero s1 rev1, i naravno nepaše na3870x2(na jednu jezgru ofc), ali sam gledao razmak rupa re2 i isti je kakav treba za 3870x2.

Znaci ideja je da nabavim 2 komada, jedan bi se skoro pa iskoristio u potpunosti, s amalim piganjem, a drugi bi morao spigat oba heatpipe-a sa kraja prema gore...ako uopće tko razumije o čemu pričam



Znači ovaj accelero bi išao na jezgru do dvi-a, a ovi dijelovi koji nemaju na sebi kose zute crte bi se pigali/rezali prema gore tako da drugi acelero dobro sjedne. vec sma odprilike ispojektorao sve i pasalo bi super, samo me zanimadio uz piganje headpipeova ...

Kaj mislite na ideju?Mislim, smanjio bih buku u load-u, temperature, jedino je problem hlađenje svih onih regulatora?
Halos je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2009., 14:39   #68
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Skurit ćeš grafu,odustani,znam šta ti pričam. To je svinjogojstvo grafa,i nikako se ne da na taj način modati..odapeti će ti jedan gpu nećeš reći švarcneger.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2009., 14:40   #69
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor Halos Pregled postova
malo sam razmišljao o nekavim kemijama u vezi 3870x2. I došao sam do jedne(mozda i glupave ideje). Kod sebe imam accelero s1 rev1, i naravno nepaše na3870x2(na jednu jezgru ofc), ali sam gledao razmak rupa re2 i isti je kakav treba za 3870x2.

Znaci ideja je da nabavim 2 komada, jedan bi se skoro pa iskoristio u potpunosti, s amalim piganjem, a drugi bi morao spigat oba heatpipe-a sa kraja prema gore...ako uopće tko razumije o čemu pričam



Znači ovaj accelero bi išao na jezgru do dvi-a, a ovi dijelovi koji nemaju na sebi kose zute crte bi se pigali/rezali prema gore tako da drugi acelero dobro sjedne. vec sma odprilike ispojektorao sve i pasalo bi super, samo me zanimadio uz piganje headpipeova ...

Kaj mislite na ideju?Mislim, smanjio bih buku u load-u, temperature, jedino je problem hlađenje svih onih regulatora?
A da radije probaš nekako spucat dva ali u okomit položaj?

Tada bi lakše i savinuo hitpajpove jer bi se savijali u smjeru u kojem se lakše savijaju, suprotno od savinutih, samo moraš pazit na torzionu silu da ti se ne bi uvrnuli pajpovi ko svrdla.
Još bi bilo bolje kad bi mogao od baze odvojit pajpove i zakrenut ih...


Ako failaš, skup sport
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2009., 14:42   #70
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Problem regulacije je veći. Obavezno pasivnjake na svaki dio, a pošto ćeš gore vjerojatno stavljati neki ventilator jači to bi bila dobitna kombinacija.

Znači ti si planirao jedan Accelero "tjunirati" tako da jedan Accelero bude iznad drugog jel? Meni se čini da su malo pipe kratke i pitanje koliko će se dati savijeti, no ideja nije loša, iako bi ti sistem 2x VF900 bio bolji. Imao bi manje zafrkancije.

Ja sam radio kombinaciju - ostavio bakreni blok i stavio gore VF700 (nisam imao u tom trenu ništa boljega). Naravno sve je bilo ok za bench jer su bili jaki ventovi preko toga, ali rega se strašno grije kak sam već rekao i to radi problem.
Razer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.12.2009., 14:47   #71
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Skurit ćeš grafu,odustani,znam šta ti pričam. To je svinjogojstvo grafa,i nikako se ne da na taj način modati..odapeti će ti jedan gpu nećeš reći švarcneger.
A i mislio sam da budeš ti odmah došao tu

@destroyer - da to sam isto uzimao u obzir, samo sto mi se cini da je malo teže "paziti" na "torzionu" silu u tome slucaju.

Skup sport, da ak mi ode tja jedan to je 100 kn, ovaj drugi bi pretrpio minimalne modifikacije. Ali kao što dream kaže, bojim se regulatora i njihove "topline"

Zasad odustajem, ali definitivno budem nesto skemijao. Jer recimo probao sam samo blokovima sa grafe sa skinutim plasticnim oklopom hladiti i 2x80mm ventovima hladiti, i tem su bilo u idle-u malo ispod 40 stupnjeva, a load oko 65-70, ali jako nakaradno izgleda to sve skupa

@rzr - da, ma regulatora se uzasno bojim, jer se gadovi griju vise nego gpu. A inace bih koristio sva accelera jedna do drugoga, samo bi ovaj bliži konektorima dvi bio spigan, odnosno dva rupna heatpipe-a bi se dignuli gore, a limice bih prerezao da mi nesmetaju kad pigam. Ak me razumiješ uopće...čudi bi se dalo sa ovom mojom grafom, jer ide jako dobro, a sa accelerom bi tek bilo svega.

Kao što rekoh, regulatori...

edit: a i tvoja ideja sa dizanjem "tjuniranog" gore nije za baciti, cak mislim da je jednostavnija, samo se bojim piganja pajpova.
Halos je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2009., 14:55   #72
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor Halos Pregled postova
edit: a i tvoja ideja sa dizanjem "tjuniranog" gore nije za baciti, cak mislim da je jednostavnija, samo se bojim piganja pajpova.
Ja se ne bojim, donesi meni
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2009., 15:05   #73
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Halos brzo skoči u grm i baci 3870x2 u drugu stranu,ja ću potškaljit Destroyera da ne dođe do nje. Ma odustani brate,operacija uspjela pacijent umro case.

Ali entuzijazam za 10.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2009., 15:10   #74
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Halos brzo skoči u grm i baci 3870x2 u drugu stranu,ja ću potškaljit Destroyera da ne dođe do nje. Ma odustani brate,operacija uspjela pacijent umro case.

Ali entuzijazam za 10.
sa takvim sam stavom i krenuo, evo i završavam, naravno ja sam vec dosada dosta toga tako" sikemijao" i bome, trebao sam neke stvari i patentirat, nemoj ti mene odmah šutkat da bacim grafu i to...

destroyeru bih mozda i dao vent na piganje ali ovo ispod njegovog nicka(a i nick) mi nekako nedaju sigurnost da budem dobio natrag onako kako sam zamislio

ništa, da ne spamamo, thx , ak kaj smemijam budete ili vidjeli u mom sigu s3 trio pci, ili nafriziranu x2
Halos je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2009., 15:54   #75
bluefluid
Premium
Moj komp
 
bluefluid's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: VG
Postovi: 1,756
@halos - mozda ovak nesta da probas?



ovo je samo primjer, jel, okrenes jedan hladnjak na drugu stranu
bluefluid je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2009., 16:00   #76
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Ne bi išlo to, pipe bi se dodirivale. Preblizu je.
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2009., 16:07   #77
E-mil
Oppa Gangbang Style
Moj komp
 
E-mil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,756
a ovako nešto, možda malo manje, pa puta 2

E-mil je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2009., 16:16   #78
d4rk_ch1ld
Premium
Moj komp
 
d4rk_ch1ld's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Krapinske Toplice
Postovi: 695
@ Halos Ak se ideš upuštat u piganje pipa ja bi to najradije dao nekom majstoru koji radi plinske instalacije, oni su maheri za to.
d4rk_ch1ld je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2009., 16:19   #79
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Citiraj:
Autor E-mil Pregled postova
a ovako nešto, možda malo manje, pa puta 2

Samo 4 slot?
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2009., 17:10   #80
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor Halos Pregled postova
sa takvim sam stavom i krenuo, evo i završavam, naravno ja sam vec dosada dosta toga tako" sikemijao" i bome, trebao sam neke stvari i patentirat, nemoj ti mene odmah šutkat da bacim grafu i to...

destroyeru bih mozda i dao vent na piganje ali ovo ispod njegovog nicka(a i nick) mi nekako nedaju sigurnost da budem dobio natrag onako kako sam zamislio

ništa, da ne spamamo, thx , ak kaj smemijam budete ili vidjeli u mom sigu s3 trio pci, ili nafriziranu x2
Bolje nemoj meni takav hardver u ruke dat, samo mi daj hladnjake da spigam

Citiraj:
Autor E-mil Pregled postova
a ovako nešto, možda malo manje, pa puta 2

Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Samo 4 slot?
Mislim da treba i 5. bit slobodan da bi mogao imat optimalni protok zraka
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2009., 17:18   #81
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
Da. budem vidio, moram dobro razmislit...ventove prvo moram nabavit, to mi je oko 250 kn za oba ...majkumu

@destoyer - ma nedam ti ni hladnjake, imam ti sotck od amd 64 pa to probaj pigat ak si faca

Dark child ovu bih probao teoriju, samo moram nac majstore.
Inace nadam se da znate da se zagrijavanjem accelero moze vrlolagano rastaviti u 3 dijela, a onda se pajpove moze okretati kako se hoce

thx
Halos je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na