Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.11.2007., 14:19   #61
Ovca
KozajeZakon.
Moj komp
 
Ovca's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 303
moja zen-spam-zen izjava za svu ovu endless raspravu:FLejmanje sa jos jednom ati vs nV temi.bez konstruktivnih pomaka i bez utjecaja na osobne preferencije fanboysa.a najtuznije i bez utjecaja na cijene koliko god svi piskarali o tome(1300-1500).
__________________



Ovca je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2007., 14:53   #62
Minox
Premium
Moj komp
 
Minox's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 565
Citiraj:
Autor ShebY Pregled postova
Glupo pitnje, naravno da hoce!
o kako smo kolegijalni
@ Razer tnx 4 suport
Minox je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2007., 16:18   #63
EvilM@ster
Ev1LMa5ter
Moj komp
 
EvilM@ster's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 675
Oke maknimo se sad od toga prepucavanja jer su argumenti uvjek isti, ni ATi ni nvidia nisu savrseni, i svako ce koristiti svoja oruzja da se priblizi kupcima i istakne po necemu od konkurencije, dakle svaka ima svoje prednosti i mane... ali nije mi jasno zasto je glupo zbrojiti performanse u recimo 10-ak igri i tako vidjeti koja je grafa kakva po performansama, meni je to puno logicnije od recimo gledanja broja bodova u 3DMarku (a vecina danas kupuje na tu foru) ili recimo kolicine MB na grafu (sto isto puno ljudi jako gleda), dakle kao sto sam vec puno puta naveo, ova tablica nije za korisnike koji se u graficke kuze, jer ja dok kupujem grafu ne slusam nicije savjete, ali 95% ljudi nema blage veze o grafickim karticama, i mislim da bi njima ovakvi grafovi puno pomogli prilikom kupnje nove grafe....
__________________
androidhrvatska.com
EvilM@ster je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2007., 16:37   #64
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Za 1500kn i manje bi trebala biti dostupna uskoro 8800GT s 256MB videomemorije...grafa je gotovo jednako brza kao 512MB model na rezi do 1280*1024. 8600GTS nisam nigdje spomenuo.
Nisam slijepac pa da ne vidim ono što si rekao. Ja sam samo rekao kakvo je trenutno stanje stvari, a to je da do 1500 kn trenutno nema dileme što kupiti.

Ako 8800 GT s 256 MB bude ispod 1500 kn, svaka čast. Iako se ne sjećam da je ikad razlika u cijeni dvaju kartica koje se samo razlikuju u količini memorije bila skoro pa 400 kn.
generic je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2007., 17:41   #65
EvilM@ster
Ev1LMa5ter
Moj komp
 
EvilM@ster's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 675
Pa koliko ja znam niti HD3850 ni HD3870 nema za kupiti kod nas... to sto stoje po nekim cjenicima nista ne znaci...
__________________
androidhrvatska.com
EvilM@ster je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2007., 17:49   #66
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
Citiraj:
Autor EvilM@ster Pregled postova
Pa koliko ja znam niti HD3850 ni HD3870 nema za kupiti kod nas... to sto stoje po nekim cjenicima nista ne znaci...
Hehe, samo sam čekao da mi to prigovorite da vam mogu reći pa ista stvar je i s 8800 GT os 512 MB, a ovih s 256 MB još nema ni u cjenicima
generic je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2007., 18:04   #67
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor EvilM@ster Pregled postova
ali nije mi jasno zasto je glupo zbrojiti performanse u recimo 10-ak igri i tako vidjeti koja je grafa kakva po performansama, meni je to puno logicnije od recimo gledanja broja bodova u 3DMarku
Testira se 10 igara. Grafička #1 ima 1000 FPS-a u prvoj igri, i 30 fps-a u svakoj od preostalih 9.
Grafička #2 ima 500 FPS-a u prvoj igri i 60 FPS-a u preostalih 9

Pitanje: koristeći tvoju metodologiju, koja grafička je bolja.

Hint: znam da je primjer nategnut, ali tako je najlakše uočiti grešku u metodologiji
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2007., 19:15   #68
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
Citiraj:
Autor Minox Pregled postova
o kako smo kolegijalni
@ Razer tnx 4 suport

Nikake loše namjere ali sa C2D i 2gb ddr II mora ici sve glatko!
ShebY je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2007., 19:24   #69
Cali
H2TB
Moj komp
 
Cali's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 363
stvarno neznam šta svi cijepidlačite i napadate evilmastera? ako se nečim ne slažete, to nije razlog da pljujete po čovjeku, i da sve poserete do daske...

to je nevjerojatno sa informatičarima, svatko zna najbolje, a svi znaju različito... slično kao kad dođeš kod automehaničara i pitaš nešto, pa umjesto da ti odgovori, on ti se smije kako si glup i kako glupo pitanje postavljaš...

ove tablice poslužit će nekome tko nema vremena cijele dane čitat o alu-ima, rop-ovima, stream procesorima i sličnim stvarima, nego želi kupit karticu, a nema o tome pojma.

ako želi odsjaj lišća u prozorima (čitaj iq) kupit će 38x0, ako želi veći fps kupit će 8800gt.... simple as that...

boli nekog što je nvidia frizirala drivere, ionako će instalirat jedne drivere i imat ih instalirane koliko i same windose...

mi koji tu dolazimo na ovaj forum predstavljamo manjinu, nemojte mislit da većina ljudi toliko razbija mozak oko hardwarea...

@ segregator

tvoj zadnji post je najbolji primjer cijepidlačenja, te posta koji je sam sebi svrha. samo da je kontra, a nema veze s stvarnošću niti s ičim... nhf, ništa osobno, ali ne mogu da ne komentiram.
Cali je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2007., 19:30   #70
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Cali Pregled postova
@ segregator

tvoj zadnji post je najbolji primjer cijepidlačenja, te posta koji je sam sebi svrha. samo da je kontra, a nema veze s stvarnošću niti s ičim... nhf, ništa osobno, ali ne mogu da ne komentiram.
Eto ja se ovom prilikom izvinjavam svima jer sam u školi imao statistiku
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2007., 19:57   #71
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Eto ja se ovom prilikom izvinjavam svima jer sam u školi imao statistiku
ma nije vrijedno truda dokazivat nekima da se to tako ne radi.

ali kad ti zbrojish fps-ove iz igara koje si testirao i podjelish s brojem igara i uvjeravash okolo ljude da je to ONO PRAVO mjerilo kvalitete/brzine to onda govori nesto i o tebi.

ja mislim da je ucitelj/uciteljica to josh u prvom razredu slikovito prikazao s kruskama i jabukama, ali neki su izostali.

gluplje rasprave disko ovog servera nije dozivio
danij3l je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2007., 22:55   #72
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor Cali Pregled postova
boli nekog što je nvidia frizirala drivere
Pa, vjerovao ti ili ne-boli

Postoje ljudi koji su dali nemalu količinu novaca za grafu baš zato jer žele igrati na najvišim detaljima...ili da upotri***im tvoju terminologiju-da su htjeli samo veći FPS mogli su kupiti neku jeftiniju i smanjiti detalje pa bi igra opet išla "ko gluha svinja"

Ali to je već OT, tema je ta tablica.
Koja meni ne znači baš ništa, ja ću sa svojim 3600+ na default frekvi imati čak 20-30 FPS-a manje u nekoj igri samo radi toga jer je benchano na Core 2 Duo E6850 na 3GHz.

Drugim riječima-ta tablica eventualno može pomoći nekome tko ima sličnu konfu.
A nikako ne može poslužiti da bi se odredilo "koliko krznaša po FPS-u"
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2007., 00:13   #73
Cali
H2TB
Moj komp
 
Cali's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 363
to je istina, niti jedan test ne može biti sveobuhvatan, globaliziranje ne pomaže...

i istina je da ima ljudi kojima je važno da li ne nvidia tunirala drivere, ali su oni sitna manjina....
Cali je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2007., 00:17   #74
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Cali Pregled postova
i istina je da ima ljudi kojima je važno da li ne nvidia tunirala drivere, ali su oni sitna manjina....
Što bi Deckard rekao "To se nije zvalo ubojstvo, to se zvalo umirovljenje", tako i ti, "tuniranje", a ne "varanje"
segregator je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na