Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.10.2019., 11:52   #13111
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 986
Ko puca na oled ovo bi mogla bit dobra cijena
http://www.mall.hr/tv-prijemnici/lg-...c-tv-prijemnik
I ekupi najavljuje neki popust na lg tv i audio i monitore

Zadnje izmijenjeno od: android-split. 04.10.2019. u 12:12.
android-split je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2019., 16:47   #13112
tascam
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: hr
Postovi: 804
Pa već neko vrijeme su se cijene LG Oleda izjednačili sa srednjom lcd klasom, tako da ne vidim smisao kupovati lcd za 7tk ili više kada za te pare ide Oled.
tascam je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2019., 19:19   #13113
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
B8 ima los peak brightness u usporedbi sa nekim LCDima.

Bez 1000 nitsa nema HDRa u pravom smislu.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2019., 20:07   #13114
Full Throttle
Premium
Moj komp
 
Full Throttle's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 838
Neznam, da imam novaca i dvojim između 8000 kn LED-a i 10 000 kn OLED-a uvijek bi uzeo OLED, a kamoli ne da koštaju isto. Od kad sam prvi put videl sliku na OLED-u, nema više natrag



Vidim da pišete da OLED nije za kanale sa slabijom rezolucijom. To znači da kontrast crne ne može doći do izražaja na starijem/low res sadržaju?
Full Throttle je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2019., 06:34   #13115
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 986
android-split je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2019., 07:27   #13116
SympForTheDevil
Registered User
 
SympForTheDevil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Citiraj:
Autor prowler Pregled postova
Dakle, vidio jučer... Philips, nudi 2 + 3 godine garancije ali samo na ambilight televizore i to kupljene nakon 01.10. nabijem ih...a nas smrtnike što smo već kupili tko jebe... I to nude za kupnju do 31.01.2020. ...definitivno sam trebao pričekati Božićne popuste..
Ja sam dobio 5 god gare na 55pus7303 kupljenim u travnju
SympForTheDevil je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2019., 09:43   #13117
tascam
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: hr
Postovi: 804
Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova
B8 ima los peak brightness u usporedbi sa nekim LCDima.

Bez 1000 nitsa nema HDRa u pravom smislu.

Pusti brojke, vjerujem svojim očima HDR na bilo kojem oled-u kao i dolby vision izgleda famozno.
tascam je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2019., 12:53   #13118
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Nađoh povoljan televizor na Alzashopu pa me zanima koliko je sigurno naručiti TV u dostavi s DHL-om, a da mi ne dođe oštećeno ?
Iskustva ? reklamacija ?
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2019., 14:17   #13119
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor panoramix Pregled postova
Nađoh povoljan televizor na Alzashopu pa me zanima koliko je sigurno naručiti TV u dostavi s DHL-om, a da mi ne dođe oštećeno ?
Iskustva ? reklamacija ?
narucivao monitor, grafe, stolice ioz Alze... sve super, vise njima vjerujem nego lokalnim shopovima
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2019., 18:46   #13120
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,528
jel ima tu znalaca
gledam da ubodem neki tv
i frend ima QLED samsung, i sasvim mi se dopao
https://www.sancta-domenica.hr/telev...anufacturer=10


e sad, koji bog je tu razlika, osim u cijeni i 60-90 serija
jel ima da je kupio šta od navedenog ?
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2019., 18:53   #13121
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2019., 19:03   #13122
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,202
Nisam baš znalac ali između 60 i 70 ima neke razlike (10bit, fald i ostale sitnice), ostali i nemaju neku veliku razliku
https://www.displayspecifications.co...ison/226ca4801

ali za 10kkn svi kazu OLED, pa i ja bi se složio, uživo je oled baš wau, qled je obični LCD sa marketinškim imenom
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2019., 19:09   #13123
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 986
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
jel ima tu znalaca
gledam da ubodem neki tv
i frend ima QLED samsung, i sasvim mi se dopao
https://www.sancta-domenica.hr/telev...anufacturer=10


e sad, koji bog je tu razlika, osim u cijeni i 60-90 serija
jel ima da je kupio šta od navedenog ?
(nisam znalac)
Ides na str. https://www.displayspecifications.com/en pa ih usporedis. 60ka je slabija (logicno). Osobno ispod 70ke 2019 nebih isao. Gledaš di piše direct led (full-array local dimming) pod backlight jer je bolje nego edge led

Zadnje izmijenjeno od: android-split. 08.10.2019. u 19:23.
android-split je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2019., 19:24   #13124
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,202
Citiraj:
Autor android-split Pregled postova
Napiši coviku i koji problem potencijalni ima oled. 😉
O kvaliteti slike je bespredmetno pisat

Pa pretpostavljam da će istražit malo ako misli kupit oled, ali da, oled ima potencijalni probem sa burn in-om:

Evo real life test jedne od najboljih stranica za reviewe, trenutno je test na 5 godina 5 sati dnevno tv-a, jako kvalitetno i preporucam da se procita i usporedi, imaju doli slike svaka dva tjedna
https://www.rtings.com/tv/learn/real...d-burn-in-test
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2019., 19:31   #13125
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Pa pretpostavljam da će istražit malo ako misli kupit oled, ali da, oled ima potencijalni probem sa burn in-om:

Evo real life test jedne od najboljih stranica za reviewe, trenutno je test na 5 godina 5 sati dnevno tv-a, jako kvalitetno i preporucam da se procita i usporedi, imaju doli slike svaka dva tjedna
https://www.rtings.com/tv/learn/real...d-burn-in-test
hahaha. Izgleda da je ovaj video upravo odgovorio na problem koji moji starci imaju sa sony braviom. Crkli LED...wow...
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2019., 19:37   #13126
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 986
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Pa pretpostavljam da će istražit malo ako misli kupit oled, ali da, oled ima potencijalni probem sa burn in-om:



Evo real life test jedne od najboljih stranica za reviewe, trenutno je test na 5 godina 5 sati dnevno tv-a, jako kvalitetno i preporucam da se procita i usporedi, imaju doli slike svaka dva tjedna

https://www.rtings.com/tv/learn/real...d-burn-in-test
Obrisa sam ja komentar. Nisam mislija nista lose, al znam kakvi su ljudi u vecini na forumu pa da nebi doslo do nepotrebne raspravke. Nema veze. 👊
https://youtu.be/zyEA4YyjH9A

Zadnje izmijenjeno od: android-split. 08.10.2019. u 19:47.
android-split je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2019., 20:59   #13127
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,528
Citiraj:
Autor android-split Pregled postova
(nisam znalac)
Ides na str. https://www.displayspecifications.com/en pa ih usporedis. 60ka je slabija (logicno). Osobno ispod 70ke 2019 nebih isao. Gledaš di piše direct led (full-array local dimming) pod backlight jer je bolje nego edge led



serija 7 je ipak još skupa
do soma eura, više nedam .. e onda cemo gurat još malo tu moju plazmu od panasonica
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2019., 21:11   #13128
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 986

Zadnje izmijenjeno od: android-split. 08.10.2019. u 21:19.
android-split je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2019., 21:25   #13129
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,938
Pitnje za vlansike LG LED/OLED TVa, koji korisite PLEX.

Imam jedan LG LCD (nista specijalno 32" sa WEB OS 3.8 iz 2017) i muci me njegova reprodukcija fileova sa PLEXa, stalno zastajkuje kod FullHD videa (720p lakse progura - filmovi/serije)koje vrtim sa NASa (Synology DS-1817+).
Prvo je bio spojen WiFiem pa sam mislio da je to problem zasto steka.
Onda sam jedn adna pop.. i provuko kabel do switcha i spojio zicom.
Sad je bolje ali i dalje kod FullHD videa zna svakih par minuta zastati tj. stane par segundi (buffering ??) pa nastavi.

Do NASa i switch nije jer Samsung TV koji je spojen na isto taj switch i NAS vrti iste te filmove i serije bez problem kroz PLEX vec godinama.

Znaic ili je PLEX app za LG lose napisan ili taj moj TV nema snage vrtit to iz nekog razloga preko PLEXa?
Isti file kroz EMBY (https://emby.media/) app radi na tom LGu bez trzanja.

Znaci kad se sve zbroji i oduzme ispadne da je Plex app za WEBOS 3.x lose napisan ?

Ima li neko LG OLDEd/LCD sa WebOS 4.x da kaze svoja iskustva sa plexom? bitna mi je plex a gledam da kupim novi LG OLED pa ako ce me to zaj.. dzaba mi super slika ako bude buffering svakih par minuta .

Hvala
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2019., 21:39   #13130
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,474
Koristiš titlove? Vjerojatno ti radi kodiranje titlova na video tijekom reprodukcije, a to malo koje mašine mogu tom brzinom.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2019., 21:43   #13131
Hrconja
Premium
Moj komp
 
Hrconja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,604
Da ti nisu u x265 videi slucajno?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
__________________
Hrconja je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2019., 22:27   #13132
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,938
Da Titlovi su *.srt, ali kao sto rekoh Samsung Tv iz 2015 sve 5 raid bez problema, LG nece pa nece. Ukljucen je direct playu Plex aplikaciji na LGu.

Vido fileovi su H264 i nisu neki veliki bitrate.

Sto se tice "mahine" neznam jel mislis na TV ili na NAS ?.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2019., 22:30   #13133
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,474
NAS. Provjeri, vjerojatno ti radi transcoding videa i zato ne radi kako treba. Koristim xPlay za LG koji to ima rješeno, nisam znao kako to rješiti na original plex aplikaciji.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2019., 23:05   #13134
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,202
Citiraj:
Autor android-split Pregled postova
Obrisa sam ja komentar. Nisam mislija nista lose, al znam kakvi su ljudi u vecini na forumu pa da nebi doslo do nepotrebne raspravke. Nema veze. ��
https://youtu.be/zyEA4YyjH9A

Ma legeno nisi triba brisat komentar, nisi ti u krivu nisam ja u pravu, postoji trziste za svakog, ja dajem svoje mišljenje, s obzirom da gledam puno filmova i serija oled je way to go za mene i slika mu je, ko god je vidio, nekoliko koplja iznad najskupljeg LCD-a, ali LCD ima svoje prednosti OLED svoje, LCD ima svoje mane OLED svoje, neka znaju ljudi u šta se uvaljuju.

Linus je reka ako gledaš filmove i serije uzmi oled, ako igraš igrice il gledaš samo vijesti uzmi superled(nanoled, qled itd itd)

@dado na mall hr imaš oled za 7800, a usput pogledaj LG 55SM9010, Nanocell(aka QLED) koji bi trebao biti konkurencija Q70 seriji, najbolje da odeš u trgovinu i naoko usporediš
https://www.displayspecifications.co...ison/6540ad933
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2019., 23:21   #13135
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,938
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
NAS. Provjeri, vjerojatno ti radi transcoding videa i zato ne radi kako treba. Koristim xPlay za LG koji to ima rješeno, nisam znao kako to rješiti na original plex aplikaciji.
Hmm nevidim nista tako u settingsima NASa. Muci me sto Samsung (TizenOS) radi bespreijekorno sa istog NASa (NA sje Quadcore Intel Celeron 2.4GHz), isto tako sa istog NASa EMBY server + EMBY player na LGOSu radi bez trzanja. Znaci mora biti neko sra..e sa LG aplikacijom .

Koji LG TV imas ?

P.S. Opcenito sam vec par aplikacija naiso da je na LG Tvu slabije opremljena palikacija nego na Samsungu (recimo konkrento Plex i SIPTV na LGu imaju manje opcija)
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2019., 08:49   #13136
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,474
Imam LG OLED 2+ godine, stari 2.5 webOS. Uglavnom, plex se možda može podesiti negdje u postavkama aplikacije ili servera da servira srt bez transkodiranja. Vjerojatno to Samsung ima automatski podešeno, ili na neki način sam učitava srt mimo plex protokola.


Ja znam da sam pokušavao i nisam uspio rješiti na plex aplikaciji, pa sam instalirao xPlay i rješeno odmah (plaća se jednokratno).


Izbaci SRT datoteku iz foldera gdje je film, ostavi samo film, pusti da server očita sve, i vidi da li će ti bez titlova raditi normalno. Ako radi, onda je do transkodiranja, a tu si onda traži rješenje.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2019., 09:09   #13137
LeskiRM
Premium
Moj komp
 
LeskiRM's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 598
Uzeo sam lg c9 oled prosli vikend i od straha sam prebacio ps4 u sobu na monitor, sad na telki vrtim samo streaming servise i maxtv. Dusa na mjestu a slika vrhunska.
LeskiRM je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2019., 09:54   #13138
vga killer
Treba kaj skurit??
 
vga killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 4,006
Uspio sam na Philipsu 65oled803 dobit da mi pokreti ne izgledaju umjetno, kolega preporučio da pogasim sve one kretenarije od picture enhancementa i sad je ok.

Pošto žena voli upalit telku i zaboravit na nju, stavio sam da se gasi nakon sat vremena ako ništa ne diraš da ne bi bilo nismo znali....a i telka je pametna, čim skuži statičnu sliku ugasi ekran nakon minute-dve, bilo kad ostaneš u meniju ili slušaš radio preko STB-a
vga killer je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2019., 10:03   #13139
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,938
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Imam LG OLED 2+ godine, stari 2.5 webOS. Uglavnom, plex se možda može podesiti negdje u postavkama aplikacije ili servera da servira srt bez transkodiranja. Vjerojatno to Samsung ima automatski podešeno, ili na neki način sam učitava srt mimo plex protokola.
Nisam to uspio pronaci na server strani, mislim da to nema, ima samo hoces/neces titlove ali nista u vezi re-encodinga/burin-in specificno za titlove.

Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Ja znam da sam pokušavao i nisam uspio rješiti na plex aplikaciji, pa sam instalirao xPlay i rješeno odmah (plaća se jednokratno).


Izbaci SRT datoteku iz foldera gdje je film, ostavi samo film, pusti da server očita sve, i vidi da li će ti bez titlova raditi normalno. Ako radi, onda je do transkodiranja, a tu si onda traži rješenje.
Instalirao sam xPlay (demo radi 5 dana) i sve id eglatko kao iz EMBYa, Plex sam nasao jednu seriju/epizodu koja zastane svaki put na istim mjestima (3 puta u pocetnih 4 minute) pa sam istestiroa na tome i jso par fullHD DD 5.1 filmova.
PLEX ako namjestim u settingsima playera (na TVu) da local encodira u 3MBit 720p onda ne trza/zastajkuje, sve prkeo toga uvijek zastane. Kod EMBYa i xPlaya sve radi savrseno i na "Original" tj. bez ikakvoh smanjivanja rezolucije

Znaci u pravu si ociti ga jeb.. nesto sa strane PLEXa (tj. tilove pokusava uprzit u video) koji eto neradi dobro sa LG TV-ima.
Nije problem platiti 9-10$ za xPlay, ono sto me brine je sto je aplikacija ruska i sto ko zna kad bi moglo prestat radit ili da Plex napravi neki upgrade koji vise ne dozvoli xPlayu da se logira na njega .

Hvala za info nisam ni znao za taj xPlay. Relnoo mogo bi se prebacit na EMBY ali neda mi se svu bazu sad rucno pregledavat sto sam gledo sto nisam .

P.S. Nego jel ima taj xPlay neku opciju da shifta titlove na daljinskom na neku tipku bez da se otvori onaj menu desno +/- opcije, znaci da live shiftam ali bez tog menua na ekranu ? Plex to uopce nema pa je po tom pitnju dobro premda mi se glavni menu/Home vise svidja na native plexu, na xPlayu mi fale neke sitnice.

BTW na Samsung TV Plexu mogu mjenjati boju titlova i setati poziciju te velicinu, na LGu to nisam nasao ?
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2019., 10:21   #13140
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,474
Titlove možeš podesiti u postavkama, koliko vidim ima size, position, codepage, color. Ali vrijedi sve osim size samo za vanjske titlove.

Ne znam za tipku koja uključuje/isključuje titlove, ali dok gledaš video imaš gore desno opciju za uključit/isključiti titlove.

Isto tako, obojane tipke na daljinskom su ti redom nazad, stop, play/pauza, naprijed.
Libertus je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na