Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.09.2019., 17:13   #91
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
Prije 3 godine sam umjesto CRT kupovao LCD i normalno tražio DVB-T2 sa HEVC jer je već tada rečeno da se prelazi ove godine na to.
To što se i na NET.u , i novinsama lipo napiše svako malo a nitko ne obraća pažnju ...sad im je država kriva ... , bit će DVB-T2 receivera pa nek izvole 2 daljinska u ruke.
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2019., 17:24   #92
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,602
Citiraj:
Autor C128 Pregled postova
Ima li tko informaciju na kojim kanalima će koji MUX funkcionirati s kojeg odašiljača i usporedbu s postojećim DVB-T odašiljačima?

Navodno će opet smanjivati snagu i vjerojatno mijenjati frekvencije, tako da se mogu očekivati problemi kao što ih je bilo i prilikom prelaska s analogne na DVB-T, jer su snagu odašiljača višestruko smanjili, te sobne antene više nisu funkcionirale.

Sada navodno još žele pomaknuti rok prije 1. 7. 2020. uz obrazloženje da je prvenstvo u nogometu i tako natjerati ljude da moraju što prije spljucati lovu za nove TV-e ili receiver koji nisu uopće jeftini. Bilo bi pametnije to odraditi nakon turističke sezone, a ne da ljudi na moru moraju investirati u opremu, jer će nastati kaos kod iznajmljivača i vikendaša.

Istovremeno je ovakva rasprava skoro besmislena. Barem 3 godine prije uvođenja novog sustava država je trebalo zabraniti prodaju televizora i receivera koji nisu kompatibilni, ali sve se radi u interesu telekoma koji hoće uvaliti nove 5G usluge, a država pobrati koncesije. Zna se tko to na kraju plaća.
MUX M1 tek ide od 1.7.2020.
MUX L1 ide od 22.7.2020.

MUX M2 (aktualno):

D4 je Zagreb (Sljeme) i on ide na 40. kanalu

Ostalo me nije zanimalo pa nisam pisao koji odgovara kojem području i odašiljaču, ali evo:

D1 - 44/51 ch
D2 - 43 ch
D4 - 34 ch
D4 - 40 ch
D5 - 23 ch
D6 - 46 ch
D7 - 22 ch
D8 - 23/53/43 ch
D9 - 22/59/21 ch

MUX L1:

d44-45-46 - 22 ch
d72 - 28 ch
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2019., 18:48   #93
mandak
Premium
Moj komp
 
mandak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Livno
Postovi: 369
Gdje ste našli ovu tabelu? Može link? Mene zanima D8 (Biokovo).
mandak je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2019., 20:10   #94
weaponx
Premium
Moj komp
 
weaponx's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Skyrim
Postovi: 329
Probao ove fore sa prebacivanjem jezika, ali nema sreće sa LG LS325600.
__________________
Lijepo je biti važan, ali je važnije biti lijep.
weaponx je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2019., 21:15   #95
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor weaponx Pregled postova
nema sreće sa LG LS325600.
Pa mislim zbilja.... zasto bi bilo srece sa modelom tv-a iz 2012. godine koji uopce nema dvb-t2 tuner ?
Mislim pa iz imena televizora se u roku minute moze saznati da ima samo DVB-T MPEG4 tuner i to je to... prebacivanje na Hindu ili Koptski jezik ne moze stvoriti dvb-t2 tuner u televizoru i bonus u vidu hevc enkodiranja jel...
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2019., 21:22   #96
weaponx
Premium
Moj komp
 
weaponx's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Skyrim
Postovi: 329
Bio sam uvjeren iz nekog razloga da ima barem dvb-t2 bez podrške za HEVC.
__________________
Lijepo je biti važan, ali je važnije biti lijep.
weaponx je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2019., 23:08   #97
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
reče kolega pa provjerih , ima ovdje pri dnu detaljna lista po proizvođačima kompatibilnost DVB-T2 i HEVC za provjeriti..
https://www.evotv.hr/podrska/tehnick...ni-tv-uredaji1
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2019., 13:12   #98
C128
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 199
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
MUX M1 tek ide od 1.7.2020.
MUX L1 ide od 22.7.2020.

MUX M2 (aktualno):

D4 je Zagreb (Sljeme) i on ide na 40. kanalu

Ostalo me nije zanimalo pa nisam pisao koji odgovara kojem području i odašiljaču, ali evo:

D1 - 44/51 ch
D2 - 43 ch
D4 - 34 ch
D4 - 40 ch
D5 - 23 ch
D6 - 46 ch
D7 - 22 ch
D8 - 23/53/43 ch
D9 - 22/59/21 ch

MUX L1:

d44-45-46 - 22 ch
d72 - 28 ch
Hvala za info, ali to bi trebalo i službeno objaviti (OIV, HAKOM?)zajedno sa snagama svih odašiljača kako bi ljudi znali na vrijeme prilagoditi antene. Najveća je glupost to ići raditi prije nogometnog prvenstva. Kod prelaska na DVB-T smanjili su snagu odašiljača i onda više sobne antene nisu hvatale niti u centru Zagreba.

Krajnji cilj je slobodan spektar od 700 MHz koji zbog smetnji iz susjednih država neće biti upotrebljiv.

Talijani su zaključili da je samo 6,6% kućanstava spremno za DVB-T2 HEVC I lijepo to sve odgodili do 2022. godine i svako će dobiti 50€ za troškove:
"The report claims that of the 21.6 million DTT Italian households, 25% are able to receive DVB-T MPEG-2 broadcasts. The majority of households (56.7%) can recieve DVB-T MPEG-4, while 11.3% can receive DVB-T2 MPEG-4 and only 6.6% capable of DVB-T2 HEVC"

Slično misli i regulator v Deželi:
"Po mnenju agencije za obstoječi DVB-T omrežji prehod na DVB-T2 trenutno ni smiseln, saj povpraševanja po večjih kapacitetah ni, prav tako bi prehod zahteval znatne stroške zaradi zamenjave tehnologije. Za morebitna nova omrežja pa je uporaba DVB-T2 verjetna, kar pa bo odvisno od namembnosti morebitnih novih omrežij"
C128 je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2019., 13:14   #99
C128
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 199
Citiraj:
Autor D/G Pregled postova
Prije 3 godine sam umjesto CRT kupovao LCD i normalno tražio DVB-T2 sa HEVC jer je već tada rečeno da se prelazi ove godine na to.
To što se i na NET.u , i novinsama lipo napiše svako malo a nitko ne obraća pažnju ...sad im je država kriva ... , bit će DVB-T2 receivera pa nek izvole 2 daljinska u ruke.
Prosječni TV gledatelj ne razlikuje Plazmu, LCD od LED-a, a kamoli Codec H.265 od H.264, a država nije ništa učinila.
Nek se lijepo država odrekne naknade za frekvencije od koje profitira manjina (HAKOM, telekomi, prodavači televizora…) i te novce dade svim građanima za nabavku novih televizora i receivera ili lijepo zadrži DVB-T standard još barem 2 godine s prelaskom na MPEG4.

Tako svi mogu gledati HD televiziju, a većina ne mora kupovati nove uređaje. Nisu Slovenci budale, što ne žele preći na DVB-T2, a još manje na H.265 HEVC, kojeg ne koriste niti austrijanci.
Kako je krenulo, sutra ćemo morati baciti sve FM prijemnike, od auto radija do cijevnih Triglava iz 60-ih godina…

EU direktiva propisuje:
Opravdani razlozi za odgodu dopuštanja uporabe frekvencijskog pojasa 700 MHz za zemaljske sustave koji mogu
pružati bežične širokopojasne usluge elektroničkih komunikacija nakon 30. lipnja 2020. (članak 1. stavak 1.):
1. neriješeni problemi pri prekograničnom koordiniranju koji za posljedicu imaju štetne smetnje; (ISPUNJENO)
2. potreba osiguranja i složenost osiguravanja tehničkog prijelaza velikog dijela stanovništva na napredne standarde
radiodifuzijskog emitiranja; (ISPUNJENO)
3. financijski troškovi prijelaza koji premašuju očekivani prihod od postupaka dodjele; (HAKOM & DRŽAVA NISU DOKAZALI SUPROTNO - koncesije za 700 MHz nije raspisana)
4. viša sila.

Zadnje izmijenjeno od: C128. 30.09.2019. u 13:24.
C128 je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2019., 13:23   #100
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Ja sam za promjene, što prije to bolje. Bar nećemo više gledati smeće od slike.


Neznam čemu drama tolika, kupiš box i teraj dalje.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2019., 14:48   #101
C128
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 199
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Ja sam za promjene, što prije to bolje. Bar nećemo više gledati smeće od slike.


Neznam čemu drama tolika, kupiš box i teraj dalje.
Jedva čekam gledati Sabor u Full HD rezoluciji s Dolby Atmos zvukom.


Da bi široj obitelji kao inženjer omogućio gledanje sapunica i utakmica za početak trebam kupiti novi prijenosni TV receiver kako bi se penjao na krov i podešavao antene za nove frekvencije - trošak bar 1000 kn:
https://www.ronis.hr/dvd-player-lenc...-9413/product/

Za promjenu Combo receivera spojenog baki na CRT 70 cm treba barem 500 kn + 6 mjeseci edukacija korisnika na novi daljinski.

Sve to treba pomnožiti sa X puta kada krenu nazivati rođaci i prijatelji, ... jer eto više nemaju slike.
Kada na kraju sve proradi, te počnu smetnje od 5G mobitela, pa treba ugrađivati nove antene, 5G filtere...
C128 je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2019., 15:37   #102
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Zabrijao si, žestoko
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2019., 15:44   #103
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Ja sam za promjene, što prije to bolje. Bar nećemo više gledati smeće od slike.
Ali ćemo i dalje gledati smeće od programa.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2019., 15:57   #104
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,505
Pa i nije puno zabrijao
Baš išao gledati, taj prijenosni reciver sa dvd - om je jeftiniji nego "goli" > https://www.chipoteka.hr/artikl/1318...evc-8020302067

Std. nije nužno imati / nabavljati ali onaj tko "slaže" antene / antenske sustave (opet) mora investirati u tako nešto.
EDIT: Da bude zabavnije i da me nebi netko sutra "spominjao", ovaj Lenco TFT-1028 ima HDMI izlaz, ne ulaz.
Tako da ne igra kao univerzalno rješenje.

Za "baku" probaj nabaviti reciver od istog proizvođača pa će prilagodba biti lakša, npr. Strong - ov pa je daljinski isti.
Novi i suvišni trošak od cca 500 Kn smo već komentirali u temi

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 30.09.2019. u 16:07. Razlog: Dopuna
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 30.09.2019., 16:27   #105
C128
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 199
EDIT: Da bude zabavnije i da me nebi netko sutra "spominjao", ovaj Lenco TFT-1028 ima HDMI izlaz, ne ulaz.
Tako da ne igra kao univerzalno rješenje.

Naravno da je output, što će ti input?

I moj stari DVD TV (MPEG2) kupljen u Chipoteci ima analogni video output, jer ga se osim za hvatanje ravnoteže na krovu može koristiti kao DVD player, DVB-T tuner ili za puštanje Videa s SD kartice ili USB sticka na veliki TV.
p.s. Da sam profesionalac koji od toga ima prihod trljao bi ruke zbog ovakvih odluka, jer bit će posla još 5 godina dok se sve susjedne države usklade frekvencije, odašiljače...
C128 je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2019., 16:55   #106
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,505
Ako gledaš iz serviserske perspektive bolje bi bilo da je ulaz ili da ima oboje,
npr. netko ima "škovacu" od telke pa preko ulaza provjeriš jeli prijemnik od klijenta daje ok sliku, uredno naštiman i sl.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 30.09.2019., 18:07   #107
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Ja sam za promjene, Bar nećemo više gledati smeće od slike.
Smece od slike nema nikakve veze sa promjenama u sustavu enkodiranja slike jer HD slika uredno se moze prikazivati i na postojecem sustavu DVB-T u MPEG4 sa odgovarajucom biratom kao TS ( transport stream ).
Druga je stvar u troskovima televizijski kuca, kojima realno bi i odgovaralo da ne moraju mjenjati potrebnu opremu za x264 ili x265 sustav nego ostaje samo trosak za kamere i produkciju u HD razlucivosti no onaj tko diktira ove promjene i sebi nabija dobit je OiV. OiV je taj koji hoce/zeli zgurati sto vise televizijskih kanala po pojedinoj frekvenciji a da bi to mogao onda sustav encodiranja slike mora biti sto napredniji i sa sto manjom biratom koja je takodjer ogranicena po pojedinoj frekvenciji. U odnosu na analogiju mi imamo vise kanala medjutim opet se svodi sve na 3 ili 4 frekvencije za svaku regiju kao sto je bilo i davno nekada na analogiji.

Tamo negdje 1998 sam postavljao antenski sustav sebi na zgradu sa rotatorom. HRT 1, 2, Slavonska TV, Vinkovacka TV, BG 1, BG 2, BiH TV te PoP TV - svaki od
tih kanala na svojoj frekvenciji, dakle 8 frekvencija i jos je gomila frekvencija u mojem okruzenju bilo slobodno pa cak i ako tu racunam 2 frekvencije Mađara koje je bilo moguce uloviti.

OiV je komercijaliziran, evo-tv je samo pocetak u prodavanju frekvencija jer primjerice nista cudno nebi bilo da max-tv ili total tv zakupe i krenu odasiljati sa zemaljskih
odasiljaca ako je to povoljnije za njih nego putem satelita ili IPTV-a. Kad i ako 4K dodje u sirju upotrebu mislite da ce fvb-t2 sa x265 biti dovoljan za OiV ? Pa nece... dovoljan
je tehnicki i sada ali veca birata pa umjesto 4 kanala mogu 2 ili 3 ici... naravno da nas onda opet ceka nova promjena svega, od tv-a do boxa za tv.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2019., 18:14   #108
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
Eto odgovora , još samo da pojasnim da antene i njihov smjer netreba ni dirati, isto sve radi na UHF-u i iste su lokacije tv-odašiljača.
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2019., 10:36   #109
C128
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 199
Citiraj:
Autor D/G Pregled postova
Eto odgovora , još samo da pojasnim da antene i njihov smjer netreba ni dirati, isto sve radi na UHF-u i iste su lokacije tv-odašiljača.

Baš sam mislio da će netko preseliti toranj sa Sljemena u Zagorje.


Ključno je pitanje frekvencije emitiranja i snage odašiljača sada i nakon planiranog prelaska na DVB-T2 ?!

https://degraf.hr/dvbt-kanali-dvb-t-...ije-zagreb.htm
Ako imam jednu antenu iz centra Zagreba usmjerenu prema Sljemenu, a drugu prema Trdinovom vrhu i Svetoj Nedelji s filterom za K30-42, onda mi MUX M2 sa Sljemena na K40 zahtijeva izradu novog filtera i podešavanje cijelog antenskog sustava.
C128 je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2019., 15:46   #110
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
Dok se radilo sa analognim signalima montaža filtera ako ništa drugo nije pomoglo je bila opravdana.
Danas sa digitalnim modulacijama je praktično nepotrebna , pa zato imamo podjele po regijama i svi odašiljači su na istim kanalima jer ne smetaju se međusobno.
Čak ni filter za LTE je gotovo nepotrebno , evo kod mene na Rotu i Uljenje (Pelješac) yagica podešena smjer između njih a na 200m u istom pravcu antenski stup na pošti sa LTE antenama.
Pojačalo nemam samo 10-tak metara koaksa do Philips TV 32PFS5501/12.
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2019., 19:38   #111
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Druga je stvar u troskovima televizijski kuca, kojima realno bi i odgovaralo da ne moraju mjenjati potrebnu opremu za x264 ili x265 sustav nego ostaje samo trosak za kamere i produkciju u HD razlucivosti no onaj tko diktira ove promjene i sebi nabija dobit je OiV.
Trošak je zapravo vrlo mali. TV kuće uopće ne moraju imati sadržaj u HEVC-u, bitno je samo da je HD... Kamere su uglavnom svuda HD ili FHD, samo što su namještene na SD. Doslovno ti treba kartica za distribuciju HD kanala (par tisuća eura), vjerojatno i plaćanje upgrade softvera za puštanje playliste jer obično takav softver ima tu mogućnost, ali za svaki k moraš dodatno platiti. Vrlo malo formata podržava po defaultu.. platiš i za minutu vrtiš HD, FHD, 4K, 200k, HEVC, MKV, AVI, GIF.. whatever.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2019., 19:44   #112
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Koji receiver bi bio dobar za snimanje na USB stick, a da nije Strong?
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2019., 11:27   #113
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,060
Ima li naznaka da će se pojaviti DVB-T2 u DVB-T konverteri/modulatori?
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2019., 11:51   #114
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,505
Teško da će se pojaviti tako nešto, neisplativo ....
Ako je za ZAS, hotel i sl. onda možeš staviti DVB-T2 prijemnik > analogni RF modulator za svaki kanal ... opet nezgrapno i skoro neisplativo.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 06.10.2019., 12:32   #115
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,060
Navodno da su uređaji u pripremi baš za zajedničke sustave / hotele... Cca 3000€ tv instaleri kažu. Možda ako netko ima konkretne informacije?
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2019., 13:28   #116
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,505
Normalno da će izbaciti nove verzije / uređaje za ZAS i hotele, tu se trošak može isplatiti ...
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 07.10.2019., 10:56   #117
dj_darko
kinsirok inarirtsigeR
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Hr
Postovi: 96
Hoće se moći hvatati signal sa sobnom antenom?
dj_darko je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2019., 11:07   #118
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
Hoće, sa UHF antenama, antenskim pojačalima, razdjelnicima... koje si koristio dosad prije na analognom i sada na DVB-T raditi će i DVB-T2 a ako televizor ima tuner sa DVB-T2 demodulacijom i HEVC (h265) za dekompresiju imat ćeš i sliku/ton.
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2019., 11:45   #119
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Pitanje za znalce :
mogu li ovim razdjelnikom provesti s vanjske antene signal na dva televizora ?

__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2019., 12:02   #120
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,525
Možeš.
tiki66 je online   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na