Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.08.2019., 23:54   #45811
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Ispravak - i iEkipa to može.
https://apps.apple.com/us/app/bmw-co...d/id1087277146


Ali.. će vlasnici iUređaja morati plaćati pretplatu od 80$ godišnje za Apple CarPlay
https://www.engadget.com/2019/07/24/...ROnjMx6gY2ZOt_
Uuuu, to je onda novost. Još da stave i AA podršku konačno. Pogotovo sada kada je vani kompletan redizajn AA od prije manje od mjesec dana.


Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Ma ceste su u rasulu jer se u startu rade nekvalitetno.

Ovdje nisu culi za niveliranje terena za ceste, sve se svodi da mali poravnaju pijesak i gore zalijepe sloj asvalta.

I onda se taj isti raspadne u roku godinu dvije.

Cak i najnovije svjeze napravljene dionice nisu ravne vec auto pluta i poskace cijelo vrijeme.
Kad se sjetim nasih autoputeva kao da se po stolu vozis. Kvartovake ceste po HR su ravnije nego ovdje autoceste.
DA NE SPOMINJEM SAHTOVE

A sve se to radi jer je to ogroman busines.
Ili jednostavno im se ne isplati raditi kvalitetnije ceste kada će ionako propasti od silne soli & -40°, pa onda radije štede.

No ne bi me čudilo za business, pogotovo ako je priča slična kao sa teleoperaterima.

A tek glupost oko ukidanja tehničkog pregleda vozila...

(kasnim s odg, znam)
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2019., 00:31   #45812
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
A gle, otvorio sam Tiguana s highline opremom i još nisam ni došao do dodatne. BMW je na kraju i jeftin
Koliko vidim, xDrive 25d ide za 328 000. Ovaj je dodao 50k gore, a ima još 20k za spiskati dok ne dođe na razinu VW-a, a di je još ovo ispod...


Bam, 8500 kn za bijelu boju. VW ubija (za usporedbu, njemački konfigurator ima 38 različitih boja, čije cijene idu i do 2250€, tipa zelena ili metalik siva

11k za 20" felge

i još nisam na dodatnoj opremi

Hoćeš 2 USB-a? Može, oni koštaju 153 kn, ali tek kad dodaš još 1600

Ima još nebuloza u stilu...hoćeš to? može, ali samo još uz ovo


Nisam znao ni da su "bočni zračni jastuci za zadnja sjedala" dodatna oprema. Dakle, još 2600 gore
DAB - 1800 kn (u Renaultu recimo dolazi standardno već na nižim paketima opreme)
Otvaranje gepeka pokretom noge - 6200
Webasto - 10 500 kn, ali moraš uzeti i zimski paket od 2500
Grijana prednja šajba - 2725, ali (ovo je vrh) moraš uzeti i pripremu za telefon "comfort" koja košta 3700
LED glavna i dnevna svjetla - 6340 kn
Pepeljara i upaljač - 230 kn
Progresivni elektromehanički servo - 1769 kn
Sistem centralnog zaključavanja i pokretanja motora bez ključa - 3020 kn
Kožni volan - 1060 kn

Došao sam na cijenu od preko 460 000 kn, za Tiguana...s opremom koju danas smatram kao nešto normalno, ajde, minus webasto.
Hoćeš R look, 22 000 kn + još nekakva doplata za skuplju boju i skuplje felge.

Dosadna mi je utakmica pa čačkam po konfiguratorima. BMW i Mercedes su bili poznati po dugoj i skupoj listi doplata stvari koje bi trebale biti normalne, ali ovo na VW mi je otkriće
Ne kužim poantu ovog posta...
Na McLaren 720S Spideru možeš doplatit 760000 kuna dodatne opreme. Nitko ne plače oko toga.
Na Rolsu i Bentleyu je samo nebo granica što se tiče dodatne opreme. Nitko ne plače oko toga.
Nemaš novaca za skupi auto? Voziš jeftiniji.

Al ako se već misli kukat oko cijene, besmisleno je to radit po forumima. Obrati se proizvođaču, direkt u glavu. Možda će si Herbert Diess razmislit i reć; jebemu, možda bi trebali snizit cijene. Jest da smo prošle godine prodali preko 6 miliona vozila, al valjalo bi stat na loptu. Jebo zaradu!
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2019., 07:25   #45813
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
dottore di si dottore? kolko si ti nadoplatio dodatne opreme na krumpirovagenu?
adaksinjo je online   Reply With Quote
Staro 28.08.2019., 07:46   #45814
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Ne kužim poantu ovog posta...
Al ako se već misli kukat oko cijene, besmisleno je to radit po forumima.
Poanta je da je forum mjesto razmjene mišljenja i ideja i shodno tome ovakve izjave spadaju pod opis foruma kao takvog i njegove svrhe. Nekad je za naučiti nešto novo, nekad za zabavu, nekad za kukanje, zezanje i sl.

Meni je to s dodatnom opremom pretjerivanje ali eto, tko voli nek izvoli.

Osobno ne patim za dodatnom opremom, treba mi klima, senzori za parking, dobre felge i lijepa boja. I naravno, top motor u ponudi.
Ako sam se mogao dosada voziti u autu koji mi nije masirao stopala, prao mi zube i pjevao uspavanku... mogu i sad, a te pare dam za jači motor ili nešto treće.

Ajde još BMW i ostala ekipa, koliko toliko, ali kad ljudi za korejca ili ne znam šta iskrcaju 300-400k, dođe mi da malo razmislim o životu.
burmuz je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2019., 08:35   #45815
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2019., 08:43   #45816
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Užas užasa, pa za te novce imaš RAV4 i CTRL+A opremu, majke ti...

O Bože, taj RAV kao da ga je netko čekićem dizajnirao, pa nebi kupio taj auto i da moram zatvorit oci dok ne uđem unutra... Tiguan je Miura za tu nakupinu metala...


podsjeca me na Azteka..
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2019., 09:14   #45817
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
A gle, otvorio sam Tiguana s highline opremom i još nisam ni došao do dodatne. BMW je na kraju i jeftin
Koliko vidim, xDrive 25d ide za 328 000. Ovaj je dodao 50k gore, a ima još 20k za spiskati dok ne dođe na razinu VW-a, a di je još ovo ispod...


Dosadna mi je utakmica pa čačkam po konfiguratorima. BMW i Mercedes su bili poznati po dugoj i skupoj listi doplata stvari koje bi trebale biti normalne, ali ovo na VW mi je otkriće

Kad smo konigurirali ženi Tiguana ja sam rekao da mora imati tri stvari, automatik, LED svjetla, automatska klima.
Pa me malo začudilo da tempomat nije serijska oprema, nego ga moraš dodati.
A kad želiš dodati tempomat (mislim da je nadoplata od 2-3 000 kn) moraš uzeti i kožni volan od 1600 kn


Tako da ti je X1 od 380 000 kuna vjerojatno automatik, x drive nadoplata i m paket, i već si na toj cifri.
Colop je online   Reply With Quote
Staro 28.08.2019., 09:21   #45818
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Zamijeni RAV4 sa npr. Lexus NX. Najjeftiniji AWD je 415k što je 100k jeftinije od Touarega (najjeftiniji 509k), a sigurno ima više opreme od njega. Najskuplja verzija NX 300h je opremeljena do ubera, a samo 9k skuplja od najjeftinijeg Tourega.

Ako se misliš qrčit ekipi i komadima, definitivno si veća faca ako voziš Lexusa nego VW.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2019., 09:29   #45819
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Zamijeni RAV4 sa npr. Lexus NX. Najjeftiniji AWD je 415k što je 100k jeftinije od Touarega (najjeftiniji 509k), a sigurno ima više opreme od njega. Najskuplja verzija NX 300h je opremeljena do ubera, a samo 9k skuplja od najjeftinijeg Tourega.

Ako se misliš qrčit ekipi i komadima, definitivno si veća faca ako voziš Lexusa nego VW.

Znam da je ljepota i dizajn totalno subjektivan pojam, al u pm ovaj NX je baš ružan
Colop je online   Reply With Quote
Staro 28.08.2019., 09:39   #45820
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Skroz nebitno. Poanta je da je VW postao premium brand, koliko god bi to smiješno zvučalo prije 10-15 godina.

Silom se uguzio u "sveto trojstvo", samo mi nije jasno kako im se isplati biti konkurencija svojem vlastitom brandu (Audi). Zanimljivo je recimo što Q3 dizel ne možeš dobiti s automatikom i quattro. Isto tako, doplata za one iste bočne stražnje zračne jastuke tu iznosi 500 kn više nego kod Tiguana
Serijski, najjači (najskuplji) dostupni dizel (S Line+, manualni, quattro) kreće od 352 000, što je 40 000 manje od Tiguana. Na kraju kad se doda oprema, dođe na isto ili čak Audi bude jeftiniji.

Opet, svatko će svojih xxx 000 kn potrošiti na način na koji mu paše, a doživljava li VW kao opravdan ulog tih novaca u usporedbi s ostalim premium brandovima... opet tuđi problem.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 28.08.2019. u 09:48.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2019., 09:45   #45821
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
To je onda valjda neka treća garancija, jer kao sto sam reko ti imas po zakonu pravo na jednogodišnju garanciju jer kao fizička osoba kupujes od pravne osobe....Bas cu pogledati od covjeka komentar pa ga c/p ovdje....
Evo c/p od čoveka:

"Ali, po njemackom zakonu, ako je rabljeni auto kupljen od autokuce, ista se ne moze ograditi od skrivenih nedostataka - § 439 Abs. 1, Alt. 1 and § 476 BGB - i odgovorna je za njih do 2 godine od kupnje. Stovise, smatra se da je autokuca odgovorna automatski i vi ne morate nista dokazivati.
OPREZ: ovo vrijedi samo za handlere, ne i ako kupujete od fizicke osobe - tada nema ove automatske zastite i morate dokazivati da vas je netko svjesno sjebao."
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2019., 09:57   #45822
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
. Zanimljivo je recimo što Q3 dizel ne možeš dobiti s automatikom i quattro. Isto tako, doplata za one iste bočne stražnje zračne jastuke tu iznosi 500 kn više nego kod Tiguana
Serijski, najjači (najskuplji) dostupni dizel (S Line+, manualni, quattro) kreće od 352 000, što je 40 000 manje od Tiguana. Na kraju kad se doda oprema, dođe na isto ili čak Audi bude jeftiniji.
Ispred kuće su mi parkirani Q3 automatik 2016 (bez quatra) i Tiguan 2018, i ta dva vozila ne mogu ući u istu rečenicu, niti su pandan jedan drugome.


Audi Q5 = Tiguan
Audi Q3 = T - roc


Baci pogled koliko dođe full opremljeni Q5, koji starta sa pola milijuna i usporedi to sa full opremljenim Tiguanom.


Evo, isklikao ja malo na konfiguratoru:


Audi SQ5 TDI quattro tiptronic
Kn 868.216,68

Zadnje izmijenjeno od: Colop. 28.08.2019. u 10:09.
Colop je online   Reply With Quote
Staro 28.08.2019., 10:08   #45823
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Evo c/p od čoveka:

"Ali, po njemackom zakonu, ako je rabljeni auto kupljen od autokuce, ista se ne moze ograditi od skrivenih nedostataka - § 439 Abs. 1, Alt. 1 and § 476 BGB - i odgovorna je za njih do 2 godine od kupnje. Stovise, smatra se da je autokuca odgovorna automatski i vi ne morate nista dokazivati.
OPREZ: ovo vrijedi samo za handlere, ne i ako kupujete od fizicke osobe - tada nema ove automatske zastite i morate dokazivati da vas je netko svjesno sjebao."
iirc, vrijedi samo ako auto ne ide u izvoz
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2019., 10:14   #45824
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
Ispred kuće su mi parkirani Q3 automatik 2016 (bez quatra) i Tiguan 2018, i ta dva vozila ne mogu ući u istu rečenicu, niti su pandan jedan drugome.


Audi Q5 = Tiguan
Audi Q3 = T - roc


Baci pogled koliko dođe full opremljeni Q5, koji starta sa pola milijuna i usporedi to sa full opremljenim Tiguanom.


Evo, isklikao ja malo na konfiguratoru:


Audi SQ5 TDI quattro tiptronic
Kn 868.216,68
Koliko je Q5 veći od Tiguana, toliko je T-roc manji. Tiguan i Q3 su identični dimenzijama.
Tiguan Allspace je Q5

__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2019., 10:27   #45825
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
baš sad gledam i po dimenzijama ispada da nisu isti:


https://youtu.be/EuDB9z4cG08?t=26
https://youtu.be/EuDB9z4cG08?t=80





Ne znam dal je 2017 verzija Q3 face lift i promijenjena ali vjeruj mi da je Q3 2016 teška klaustrofobija u odnosu na Tiguana
Colop je online   Reply With Quote
Staro 28.08.2019., 10:32   #45826
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
baš sad gledam i po dimenzijama ispada da nisu isti:

https://youtu.be/EuDB9z4cG08?t=26
https://youtu.be/EuDB9z4cG08?t=80


Ne znam dal je 2017 verzija Q3 face lift i promijenjena ali vjeruj mi da je Q3 2016 teška klaustrofobija u odnosu na Tiguana

Evo i starijeg, nije to i dalje neka strašna razlika. I dalje je to sve ista platforma (MQB), pa su razlike minimalne.
Imaš https://www.automobiledimension.com/car-comparison.php pa se igraj
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2019., 10:36   #45827
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Citiraj:
Autor pci_e3x Pregled postova
iirc, vrijedi samo ako auto ne ide u izvoz
Ja samo prenosim sto je covjek koji je uvezo miatu napisao i kako je uspio sa odvjetnim izganjat lovu za novu mašinu....
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2019., 11:54   #45828
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Koliko razumijem, postoje export auti (čitaj: krš, bez ikakve garancije) koji su tako deklarirani i postoje auti za daljnju prodaju na njemačkom tržištu. Ako je kupljen auto za njemačko tržište i izvezen, i dalje ima sve garancije kao da je ostao u Njemačkoj.

Neka me netko ispravi ako sam u krivu.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2019., 12:40   #45829
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Koliko razumijem, postoje export auti (čitaj: krš, bez ikakve garancije) koji su tako deklarirani i postoje auti za daljnju prodaju na njemačkom tržištu. Ako je kupljen auto za njemačko tržište i izvezen, i dalje ima sve garancije kao da je ostao u Njemačkoj.

Neka me netko ispravi ako sam u krivu.

Da, na oglasima postoje vozila za koja piše export only, i treba ih izbjegavati.
Što se tiče garancije i tih pitanja, nisam mjerdodavan za to, ali se sjećam kada sam kupovao auto da mi je čovjek koji je pomagao u tome komentirao da se nikada ne kupuje auto na kojem piše export only.
Colop je online   Reply With Quote
Staro 28.08.2019., 13:15   #45830
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Koliko razumijem, postoje export auti (čitaj: krš, bez ikakve garancije) koji su tako deklarirani i postoje auti za daljnju prodaju na njemačkom tržištu. Ako je kupljen auto za njemačko tržište i izvezen, i dalje ima sve garancije kao da je ostao u Njemačkoj.

Neka me netko ispravi ako sam u krivu.
Ovo nisam znao. Nadam se da jos netko moze potvrditi.
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2019., 13:30   #45831
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Ovo za export only nisam ni ja znao...vrlo vjeroatno zato jer gledam aute stare po 2-3 godine....a ako je covjek uspio to izganjati za miatu onda sigurno nije bio export only...
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2019., 13:35   #45832
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Novi Tuareg mi je baš prekrasan auto ali brate zapaprili su ga cijenom a bome je i drži kao polovnjak. Da je malo jeftiniji ozbiljno bi razmislio. Da mi je netko rekao da ću razmišljati da uzmem fauve rekao bi da me ne zeza ali eto, baš mi srce zaigra kad ga vidim.
burmuz je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2019., 14:01   #45833
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova

Evo i starijeg, nije to i dalje neka strašna razlika. I dalje je to sve ista platforma (MQB), pa su razlike minimalne.
Imaš https://www.automobiledimension.com/car-comparison.php pa se igraj
Zato ti voIs renola a ne Vw/audi i problem rijesen

A ovo za velicinu q3 vs tiguan je smijeh, ako tebi 10cm u duzini nije velika razlika onda ne znam, a da je pricamo o razlici unutrasnjosti koliko je tiguan prostraniji.

To sto su na mqb platformi, nista ne znaci, to ie modularna platforma i nije ogranicavajuca dimenijama.

I moj atlas je na mqb platformi, pa mu u bunker moze stati Q3 cijeli valjda
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2019., 14:15   #45834
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Ah čuj možda je mali tehničar pa mu nije problem u nedostatku 10 cm....što mi znamo
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2019., 14:29   #45835
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Citiraj:
Autor burmuz Pregled postova
Novi Tuareg mi je baš prekrasan auto ali brate zapaprili su ga cijenom a bome je i drži kao polovnjak. Da je malo jeftiniji ozbiljno bi razmislio. Da mi je netko rekao da ću razmišljati da uzmem fauve rekao bi da me ne zeza ali eto, baš mi srce zaigra kad ga vidim.
Je, baš je lijep auto...
Al do sada sam vidio doslovno 2 komada.
koliko para uopće?

Poslano sa mog RNE-L21 koristeći Tapatalk
Colop je online   Reply With Quote
Staro 28.08.2019., 14:48   #45836
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
Je, baš je lijep auto...
Al do sada sam vidio doslovno 2 komada.
koliko para uopće?
Novi na autoscout da nije gol skroz... 1-2 godine star oko 45K eura u DE + 5K davanja uvoz. Sumnjam da ide ispod toga. Zapravo je skuplji od Q5 tog godišta, valjda mu je Q7 rival, tako su to postavili. No, uzeo bi ga radije nego Q5 koji je isto jako lijep, redizajn 2017.
Tiguan mi je tako generički dizajnom napravljen da se ne primjeti na ulici. Nit smrdi nit miriši baš ono, vuče mi na škode Kodiaq, Kamiq i to sve na isti kalup i kockasto.
burmuz je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2019., 16:04   #45837
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Ah čuj možda je mali tehničar pa mu nije problem u nedostatku 10 cm....što mi znamo

moze bit

ali Tiguan ja daleko veci auto od Q3 u svim smjerovima kako god gledas.
a da ne spominjemo unutrasnjost razliku u kabini i bunkeru


evo bas dobar video sa usporedbom https://www.youtube.com/watch?v=EuDB9z4cG08



razlika je ogromna!
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2019., 20:55   #45838
vga killer
Treba kaj skurit??
 
vga killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 4,006
Napravili kum i ja jučer 500km u starom Q3 2.0TDI 140KS quattro DSG
Auto je unutra minijaturan, ko moj SX4 jedino ima veći gepek.
Za jednog Audija podosta bučan na autoputu i potrošnja mu je žešći fail.
Znam da je visok, 4x4, ali da na 150 troši skoro 10 litri je preveć.
Jetta 1.2 TSI troši bar litru manje sa 105 konja benzincem

Jedina prednost što ide ko po tračnicama, veli kum da se bolje osjeća u njemu na 200 nego u Leonu Cupri
vga killer je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2019., 22:12   #45839
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Citiraj:
Autor vga killer Pregled postova
Napravili kum i ja jučer 500km u starom Q3 2.0TDI 140KS quattro DSG
Auto je unutra minijaturan, ko moj SX4 jedino ima veći gepek.
Za jednog Audija podosta bučan na autoputu i potrošnja mu je žešći fail.
Znam da je visok, 4x4, ali da na 150 troši skoro 10 litri je preveć.
Jetta 1.2 TSI troši bar litru manje sa 105 konja benzincem

Jedina prednost što ide ko po tračnicama, veli kum da se bolje osjeća u njemu na 200 nego u Leonu Cupri
Vjerojatno ima neke masne šlape?
Plus, 140hp dizlo se mozda i muci sa q3...
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2019., 22:29   #45840
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,202
Gledam sad na wikipediji novi Q3 i tiguan novi u par milimetara razlike, ali tiguan ima i LWB verziju koja je 30 cm duza od Q3
OuttaControl je online   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na