Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.06.2019., 11:01   #6001
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
I coffee lake je hladan na "normalnom" kloku.

i5 9400 f ispod LC 95 hladnjaka. 55W/55 C na max boostu po svim jezgrama.

Forsiranje kloka po meni donosi puno više negativnih strana od pozitivnih.

Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2019., 11:12   #6002
piydek
Premium
Moj komp
 
piydek's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Ja brijem da bih svoj neoverclockani 1600x na NH-D15 u dobro ventiliranom kucistu mogao furati gotovo pasivno. Kad pogledam na koliko su mi podeseni ventovi na noctui i temperature cpu-a cak i pri jacoj upotrebi (ne givorim o prime95 torture testovima i sk.)

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
piydek je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2019., 12:37   #6003
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
I coffee lake je hladan na "normalnom" kloku.

i5 9400 f ispod LC 95 hladnjaka. 55W/55 C na max boostu po svim jezgrama.

Forsiranje kloka po meni donosi puno više negativnih strana od pozitivnih.


Normalno da je kad se radi o 65w TDP procesoru na niskim clockovima (za tu Uarch) i aftermarket cooleru.

Ovo kad izađe biti će "balls out" uspoređivanje performansi vs coffee lake sa 8c16t nasviran na 5ghz ili više... Pa kad se uspoređuju performanse istih, bio bi red da se gledaju i temperature i potrošnja istih, te uzeti u obzir i kakva mbo i cooler je potreban za postizanje istih clockova
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2019., 13:01   #6004
High_End
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 100
Ploce su do sada bile dovoljne za max klok i ove od 900-1000kn za jednog i drugog, hlađenja nesto slabija za Ryzen nego za intel ali tu mi je svejedno kad ionako za 600kn imas top 240mm aio koji ce hladiti i jednog i drugog a nije neki ulog...

Potrosnja i zagrijavanje na strani ryzena vrlo vjerojatno, a i kad se uspoređuje da se vec uzmu u obzir dva cipa podjednake kvalitete..
High_End je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2019., 14:30   #6005
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Ma na tim klokovima, pogotovo kad to ljudi napregnu na sve jezgre bit će slično sranje kao i kod Intela, nešto kaj osobno ne bi nikada više imao u kompu, naučio lekciju sa FX-om, koji je po ljetnim mjesecima dovodio do znojenja pored kompa, doslovno. Em se grije CPU, em matična ko tava a kanta ko peć.
Nema ništa ljepše od hladnog kompa koji minimalno grije prostoriju, pogotovo sada kad dolaze ekstremne temperature. Ovak na cc 200-250W wata grijanja kompletnog kompa mila majka. Prvi Ryzen je na nekih 3.7-3.8 optimalan po pitanju performansi/potrošnja/grijanje, brijem da bu ovaj na nekih 4.2 max za osam jezgri, sve iznad toga više "štete" nego koristi , IMO.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2019., 15:22   #6006
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Niti jednom ryzenu 1xxx/2xxx nije bio potreban aio za postzanje max takta.

Intelu za sve iznad 4.7/4.8 realno treba delid, jer na aio bez delida dostizu 90
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2019., 15:55   #6007
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
LC-CC-120, Hyper 212 evo, Freezer 33 su bili dovoljni za max optimalan OC (pod optimalan na 1st genu mislim npr. 1.35v za 3.9gz, umjesto 1.45v za 4ghz), naravno sa zen2 će se to vjerojatno promjeniti
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2019., 17:37   #6008
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,769
Dobar high end air cooler će ionak dat jednake ili bolje performanse nego ovi streamlined liquid cooleri. Druga priča je ako se ide na custom loop, ali ovi AIO se teško mogu mjeriti s jednom Noctuom, Dark Rockom, itd. Skuplji su, u većini slučajeva glasniji, ne hlade ništa bolje, veće šanse da se pokvare, a cijene neću ni spominjati. Ljepše izgledaju i to je to

Zadnje izmijenjeno od: xGAME. 08.06.2019. u 17:43.
xGAME je online   Reply With Quote
Staro 08.06.2019., 17:43   #6009
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Nema ništa ljepše od hladnog kompa koji minimalno grije prostoriju, pogotovo sada kad dolaze ekstremne temperature. Ovak na cc 200-250W wata grijanja kompletnog kompa mila majka. Prvi Ryzen je na nekih 3.7-3.8 optimalan po pitanju performansi/potrošnja/grijanje
slicno sam nedavno zakljucio od tada max napon koji dopustam je 1.2v, koliko ide-ide na tome i to je to

Citiraj:
Autor piydek Pregled postova
Ja brijem da bih svoj neoverclockani 1600x na NH-D15 u dobro ventiliranom kucistu mogao furati gotovo pasivno. Kad pogledam na koliko su mi podeseni ventovi na noctui i temperature cpu-a cak i pri jacoj upotrebi (ne givorim o prime95 torture testovima i sk.)

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
nebi, temperatura bi isla vrlo visoko, potrebno je barem minimalno pirkanje zraka kroz cooler npr 400rpm, u suprotnom toplina stoji i samo raste, testirano...
  Reply With Quote
Staro 08.06.2019., 18:04   #6010
High_End
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 100
Citiraj:
Autor xGAME Pregled postova
Dobar high end air cooler će ionak dat jednake ili bolje performanse nego ovi streamlined liquid cooleri. Druga priča je ako se ide na custom loop, ali ovi AIO se teško mogu mjeriti s jednom Noctuom, Dark Rockom, itd. Skuplji su, u većini slučajeva glasniji, ne hlade ništa bolje, veće šanse da se pokvare, a cijene neću ni spominjati. Ljepše izgledaju i to je to
Ma daj ne pricaj gluposti jos ce ti netko povjerovati...

Znaci ovaj cm si imao svojedobno naci po 400kn novog u ducanu, a kamoli ovi veci i skuplji AIO, nemaju tu zracnjaci sta traziti jer znaju i po 10+c zaostajati, a najveca mana je po meni kaj svu toplinu bacaju po kucistu pa je i sve ostalo toplije

http://www.pcekspert.com/clanak/cool...ecenzija/?pg=3
High_End je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2019., 18:27   #6011
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Last time I checket AiO tek od debelo iznad 1000kn prebacuju top zračne coolere (i to ne mnogo).

Vodena hlađenja su za djecu i one koji se tako osjećaju
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2019., 18:57   #6012
High_End
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 100
Pojma nemam tko vas je lagao ali ok. Em sta su neprakticni za instalaciju, em su ruzni i ne hlade na nivou vodenog. Voda FTW
High_End je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2019., 18:59   #6013
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Svaka roba ima svog kupca.
Ja nedam vise od 200kn za cooler, i nije mi problem kupiti rabljeni tower lol ..za ryzena ionako overkill
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE

Zadnje izmijenjeno od: Eladio. 08.06.2019. u 21:04.
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2019., 19:20   #6014
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Citiraj:
Autor High_End Pregled postova
Pojma nemam tko vas je lagao ali ok. Em sta su neprakticni za instalaciju, em su ruzni i ne hlade na nivou vodenog. Voda FTW
Baš.. Na ovom forumu neki put stvarno neko blene i ostane ziv.
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2019., 19:42   #6015
piydek
Premium
Moj komp
 
piydek's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Zracni kuleri nisu haj end.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
piydek je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2019., 19:47   #6016
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
Nisu ni AIO.
sti je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2019., 20:05   #6017
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Last time I checket AiO tek od debelo iznad 1000kn prebacuju top zračne coolere (i to ne mnogo).

Vodena hlađenja su za djecu i one koji se tako osjećaju
Kad si to gledao onda?
U proslom stoljecu?


A ovo da su za djecu cu pripisat nepoznavanju materije
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2019., 20:22   #6018
High_End
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 100
Ma gledaju testove na slabim i nedovoljno klokanim procesorima na optimalnim naponima.

Prava snaga vode se pokazuje kad se stisne gas do poda, pogotovo na nekoj zvjeri od proca a ne djecjim igrackama

Nez ko opce kupuje te zeljezne hrge jos po cijeni vodenog
High_End je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2019., 20:33   #6019
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,328
Nisu za djecu, ali: miks materijala (Al, Cu), pumpa od 3 L/min, te čip čajniz šit izvedba stvaraju više problema nego koristi. Postoji par časnih iznimki, ali su skopčane sa eksorbitantnim cijenama, odnosno zadiru debelo u custom loop domenu.
__________________
Dabogda ti Chris Bangle radio facelift.
lobo64 je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2019., 20:37   #6020
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
Citiraj:
Autor High_End Pregled postova
Ma gledaju testove na slabim i nedovoljno klokanim procesorima na optimalnim naponima.

Prava snaga vode se pokazuje kad se stisne gas do poda, pogotovo na nekoj zvjeri od proca a ne djecjim igrackama

Nez ko opce kupuje te zeljezne hrge jos po cijeni vodenog
A da staviš neke testove umjesto da si arogantan nakon mjesec dana na forumu? Da se nisi prebacio sa Bug foruma?

https://www.tweaktown.com/reviews/88...ew/index6.html

Ovo je link na dark rock 4, ali prikazan je i NH D15.

NHD15 ne samo da opere većinu AIO, već "izgubi" (3 C razlike) jedino ako AIO radi u "extreme" modu, tj ako se pumpa vrti na 3k rpm.

BTW, ako je AIO high end, šta je custom loop? Rofl..
sti je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2019., 20:41   #6021
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,328
Ili si nabija postove za pristup tržnici...
__________________
Dabogda ti Chris Bangle radio facelift.
lobo64 je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2019., 20:55   #6022
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,769
Ajde vi koji branite te AIO hlađenja stavite te rezultate ovdje. High end air cooler kao sto je DR 3 ili 4, Noctua NH D15, Cryorig R1, itd. koji kostaju upola manje, su ili jedno efikasno u hlađenju ili još bolje hlade. Da, ima situacija gdje AIO za par stupnjeva bolje rashladi, ali razlika u cijeni nije vrijedna toga. Ako hoces donekle ok AIO, cijene idu iznad 1000 kn. DR4 se dobije za 600 kn.

Custom loopovi su druga priča, ali to bome i košta po par tisuća kuna. Neki Krakeni, Corsairovi, itd. sa svojim AIO rješenjima nisu ništa bolji od air coolera. I velika većina njih ima glasne pumpe. AIO nisu high end hlađenja, to je tek entry level u vodu, plićak .

Ovo za instalciju se slažem, ne potrgaš si prste kao u slučaju aira


Edit: da ne bi bilo da tvrdim da AIO loše hlade. Hlade dobro, ali ne i bolje od air coolera. Ak se ima novaca, go for it, ali inače se ništa ne gubi ako se ide i na jeftinije rješenje.

Zadnje izmijenjeno od: xGAME. 08.06.2019. u 21:04.
xGAME je online   Reply With Quote
Staro 08.06.2019., 20:57   #6023
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Khm khm...

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2019., 21:04   #6024
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Kud im je price/performance u teškoj banani naspram zračnih, air cooler može trajati vječno (eventualno fan može otići, to se lako zamjeni), dok AiO ima svoj vijek trajanja + mali milijun drugih potencijalnih problema (glasnoća, whineanje pumpe, curenje, pa sve do najobičnijeg krepavanja istog)... Također me nitko nije uvjerio u "razbijanje" u performansama - jedino kao što rekoh par C i to za cijenu od debelo preko 1000kn. Jednostavno kupovina istih nema nikakve logike. Air cooler je set and forget.


Jedan friški primjer čovjeka koji se usrećio sa AiO (i sve su bili vrh ponude)

Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
Btw, sa Corsair H serijom me prati baš fina sreća, H100 - krepala pumpa, H100i je krepao onaj kontroler unutra pa nisam mogao ništa reklamirati, i sada H115i vjerojatno već po tradiciji zajebava xD
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
Bit će da je ovo. Baš imam loša iskustva sa tim AIO, stvarno mislim da ću reklamirat i tražit zamjenu za neku zračnu mrcinu i gotovo
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
Meni je napokon sve sjelo na svoje

Odobrili povrat para za H115i, ubo sam CM Hyper 212 RGB Black edition za 350kn. Lepo zgleda, i najvažnije, hladi kako treba.

Ubacio 1,25V i 4GHZ i evo nakon 10-ak min Aida stress testa max temp 63 - odlično, sve što mi je trebalo.

Isprva sam izšokirao sa tim ludim temperaturama na neispravnom H115 i kasnije ovom mini stock cooleriću

Sad je to to

Citiraj:
Autor High_End Pregled postova
Nez ko opce kupuje te zeljezne hrge jos po cijeni vodenog
Duboko poznavanje materije na djelu.

1. stvar - nema tog vodenog koje može prismrdit air cooleru za istu cijenu po performansama, glasnoći, ičemu...
2. btw air cooler nije od željeza nego od bakra i aluminija...

Brijem da imaš vodeno jer izgleda kewl i jer ga sve "kewl" osobe imaju poput jay2censtsa i sličnih...

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 08.06.2019. u 21:20.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2019., 21:35   #6025
MAHER
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,581
Stvar nebi bila toliko komicna ali jay redovno pljuje AIO coolere, cak je imao neki test s noctuom i tek je ozbiljan custom loop bio bolji.

Ono sto je cool je sto mozes custom loop slozit s malo alata i cijevi za ne prevelike novce, tu je on pokazivao nesto sto i kako, samo sam lijen to radit.

Ali gledaj svaka roba ima svojeg kupca
MAHER je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2019., 21:45   #6026
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Meni je moj Kraken X31 jeftinjak sasvim OK već godinama, a i uši su mi zahvalne otkad sam se riješio zračnog hlađenja
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2019., 21:48   #6027
MAHER
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,581
evo nebudi lijen našao i video gdje uspoređuje s noctuom

https://www.youtube.com/watch?v=vw4HONEkj4s
MAHER je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2019., 21:55   #6028
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
Pa i vodeno je zračno hlađenje
gil je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2019., 22:03   #6029
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,160
Samo voda nista zracni ,koristija zracno i zadnjih 7,8 g. vodeno i ne vracam se na zracne vise nikad.
Normalno da ima vodenih po pristupacnoj cijeni i da hlade bolje od vecine zracnih jer i ovisi o velicini radijatora i koliko ces ventova zabit na isti 2/4 .
Noktua hvaljena nije jeftina a i iskreno to je ogromno i ruzno ka sam vrag ,vodena bolje izgledaju i ako je razlika u 2,3 stupnja na noktuinoj strani i dalje bi izabra vodeno.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2019., 22:21   #6030
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
https://youtu.be/HC1kzO_gIp4

Ako štede na biocidu, onda je sigurno i ostatak loopa iste kvalitete...

Svi AIO koriste iste pumpe, Asetekov patentirani šrot sa plastičnim impelerima koji se vrte na 3500+ okretaja i moliš boga da se raspadnu u garantnom roku.. Možda se nešto promijenilo u zadnje vrijeme , spominju se nekakve Gen 6 pumpe..
Cijevi koje s godinama postaju porozne, neizbježna galvanska korozija zbog bakrenog bloka i aluminijskog radijatora.. AIO je katastrofa koja čeka da se desi..

Gamers Nexus je objavio izvrstan serijal o proizvodnji tih coolera, iz kojeg se vidi da je AIO skup samo iz razloga što su strojevi za obradu bakrenih blokova skupi i spori, pa se to kompenzira visokom cijenom. Kvaliteta je bez iznimke šrot..
sti je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na