Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.01.2020., 17:53   #1501
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,765
Ima netko Ikea Soderhamn sofu da baci par dojmova? Pikiram na kut:
https://www.ikea.com/hr/hr/p/soederh...ela-s79284454/

Ful mi je tesko naci kutni modularni kauc (da mogu sutra promjeniti orijentaciju kuta), do 230ak cm za 3-4 osobe maks, a uvjet je da dvoje moze leci na kutni (kraci) dio i dignuti noge (ajmo reci 80ak cm sirine da dvoje stanu). Cijenu sam sa pocetnih 3000 podignuo na 6000 jer jebemu lebac, nema normalnog kauca za dvoje koji vole dignuti noge i gledat tv.

Zbog toga mi ovaj gore kauc izgleda savrsen - samo 190ak cm sirok, a pola sirine je kutni dio. Simetrican i lako mogu promjeniti orijentaciju kuta... Zelim cuti vise o udobnosti i kako dise s vremenom
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2020., 19:44   #1502
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,973
Pozdrav,

Tražim vrata koja bi vizualno najmanje odskakala od zida - običan zid bijele boje, obojan bojom za zidove. Radi se o unutarnjem zidu, ne vanjskom, dakle tekstura je više-manje glatka.

Cilj mi je uklopiti ta vrata u jedan javni prostor tako da najmanje narušavaju vizuru hodnika u koji bi se stavila - da se šta više "stope" sa zidom.

Ako imate koji prijedlog nekih takvih vrata...
Ne bih radio kemije tipa ljepljenje knauf ploče na vrata, pa da viri kvaka i slično...dakle čista vrata, samo da šta manje odskaču od izgleda običnog zida.

Hvala
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.01.2020., 19:58   #1503
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Pozdrav,

Tražim vrata koja bi vizualno najmanje odskakala od zida - običan zid bijele boje, obojan bojom za zidove. Radi se o unutarnjem zidu, ne vanjskom, dakle tekstura je više-manje glatka.

Cilj mi je uklopiti ta vrata u jedan javni prostor tako da najmanje narušavaju vizuru hodnika u koji bi se stavila - da se šta više "stope" sa zidom.

Ako imate koji prijedlog nekih takvih vrata...
Ne bih radio kemije tipa ljepljenje knauf ploče na vrata, pa da viri kvaka i slično...dakle čista vrata, samo da šta manje odskaču od izgleda običnog zida.

Hvala


ovako nesto

https://portadizajn.hr/sobna-vrata/l...orta-hide.html

ja sam uzimao u portadizajna vrata, obicna , a ne ovakva "hide" verzije, dobra su im vrata
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2020., 20:39   #1504
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,939
trazis samo vrata bez okvira i sa skrivenim sarkama i to je to.

https://vratadizajn.hr/sobna-vrata/s...krivena-vrata/
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2020., 21:46   #1505
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,973
Zanimljiva oba prijedloga, hvala!
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2020., 15:15   #1506
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Ima netko Ikea Soderhamn sofu da baci par dojmova? Pikiram na kut:
https://www.ikea.com/hr/hr/p/soederh...ela-s79284454/

Ful mi je tesko naci kutni modularni kauc (da mogu sutra promjeniti orijentaciju kuta), do 230ak cm za 3-4 osobe maks, a uvjet je da dvoje moze leci na kutni (kraci) dio i dignuti noge (ajmo reci 80ak cm sirine da dvoje stanu). Cijenu sam sa pocetnih 3000 podignuo na 6000 jer jebemu lebac, nema normalnog kauca za dvoje koji vole dignuti noge i gledat tv.

Zbog toga mi ovaj gore kauc izgleda savrsen - samo 190ak cm sirok, a pola sirine je kutni dio. Simetrican i lako mogu promjeniti orijentaciju kuta... Zelim cuti vise o udobnosti i kako dise s vremenom
pogledaj si Feydom garniture u Meblu. mene zena nagovorila da uzmemo i stvarno moram reci super namjestaj za sada. modularno ih slazes kako tebi odgovara ili po dnevnoj sobi.
Feydom Meblo
video Cuban garniture
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2020., 15:20   #1507
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Pozdrav,

Tražim vrata koja bi vizualno najmanje odskakala od zida - običan zid bijele boje, obojan bojom za zidove. Radi se o unutarnjem zidu, ne vanjskom, dakle tekstura je više-manje glatka.

Cilj mi je uklopiti ta vrata u jedan javni prostor tako da najmanje narušavaju vizuru hodnika u koji bi se stavila - da se šta više "stope" sa zidom.

Ako imate koji prijedlog nekih takvih vrata...
Ne bih radio kemije tipa ljepljenje knauf ploče na vrata, pa da viri kvaka i slično...dakle čista vrata, samo da šta manje odskaču od izgleda običnog zida.

Hvala
Ja sam u potrazi za istim.
Rekao sam sam sebi, nikada više neću gledati kauč koji ima ovo iza tvrdo (pod ovim iza mislim na ovaj naslonjač presvučen platnom), realno, samo iverica presvučena s 1mm spužbe i malo platna/kože/skaja.

Kutna mora imati jastuke ušivene u taj naslonjač da to bude udobno kako treba.

Ja gledam https://www.moemax.hr/p/modern-livin...i-002307011001

Bio u ZG-u, probao, odlično nešto.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2020., 15:27   #1508
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Ima netko Ikea Soderhamn sofu da baci par dojmova? Pikiram na kut:
https://www.ikea.com/hr/hr/p/soederh...ela-s79284454/

Ful mi je tesko naci kutni modularni kauc (da mogu sutra promjeniti orijentaciju kuta), do 230ak cm za 3-4 osobe maks, a uvjet je da dvoje moze leci na kutni (kraci) dio i dignuti noge (ajmo reci 80ak cm sirine da dvoje stanu). Cijenu sam sa pocetnih 3000 podignuo na 6000 jer jebemu lebac, nema normalnog kauca za dvoje koji vole dignuti noge i gledat tv.

Zbog toga mi ovaj gore kauc izgleda savrsen - samo 190ak cm sirok, a pola sirine je kutni dio. Simetrican i lako mogu promjeniti orijentaciju kuta... Zelim cuti vise o udobnosti i kako dise s vremenom


Mi smo, tj. Ona je uzela u Ikei neku kutnu, doduše jeftiniji model, isto modularan, može lijeva i desna strana.

Međutim, ono što mene živcira da bi zapalio kutnu je da kad se legne u smjeru strelice, onda na ovom dijelu ljubičasto označenom, di je spoj "elemenata" je grba i neugodno je ležati.



Dok recimo na kutnoj kod staraca, koja je iz Spin Valisa to se uopće ne osjeti.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2020., 17:01   #1509
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,765
Citiraj:
Autor Psycho Pregled postova
pogledaj si Feydom garniture u Meblu
Gledam ih vec par dana, samo zato još nisam speglo karticu... Konkretno Bonbon mi je upao u oko, ovaj mjesec su na akciji dođe me maltene isto kao Soderhamn. Mjere su mi isto ok. Može se pretvoriti u krevet za 2 gosta što je vrrrrh! Minus mi je dug rok isporuke (kao što rekoh, [pre]dugo gledamo kauče). Do petka ću odlučiti u svakom slučaju!

Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Međutim, ono što mene živcira da bi zapalio kutnu je da kad se legne u smjeru strelice, onda na ovom dijelu ljubičasto označenom, di je spoj "elemenata" je grba i neugodno je ležati.
Točno to. Rasklopivi često imaju taj konstrukcijski "problem" i to mi ne odgovara nikako. Mi bi 90% vremena sjedili na tom kraćem L dijelu, noge gore, ali ako sjedimo jedno do drugog, jednome je guzica na toj gredi

Da imam prilike probati Soderhamn vjerujem da bi odluku donio odmah sada odmah.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2020., 19:06   #1510
kassad
marked one
Moj komp
 
kassad's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: ck
Postovi: 220
Mi uzeli feydom.. Super stvar.
kassad je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.01.2020., 20:09   #1511
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,110
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Ima netko Ikea Soderhamn sofu da baci par dojmova? Pikiram na kut:
https://www.ikea.com/hr/hr/p/soederh...ela-s79284454/

Ful mi je tesko naci kutni modularni kauc (da mogu sutra promjeniti orijentaciju kuta), do 230ak cm za 3-4 osobe maks, a uvjet je da dvoje moze leci na kutni (kraci) dio i dignuti noge (ajmo reci 80ak cm sirine da dvoje stanu). Cijenu sam sa pocetnih 3000 podignuo na 6000 jer jebemu lebac, nema normalnog kauca za dvoje koji vole dignuti noge i gledat tv.

Zbog toga mi ovaj gore kauc izgleda savrsen - samo 190ak cm sirok, a pola sirine je kutni dio. Simetrican i lako mogu promjeniti orijentaciju kuta... Zelim cuti vise o udobnosti i kako dise s vremenom

Ja sam, baš iz razloga modularnosti, kupio Vallentunu


Moja se sastoji od dva ova kreveta na razvlačenje i ovog taburea (80x80cm) sa spremištem i dakako naslonima i 4 jastuka.
Meni je jedna od glavnih briga bila čvrstoća i kvaliteta jer treba 150kg izdržati. I evo, već dvije godine, nije se ni osjetilo na njoj, a nisam sam

Presvlake možeš prati individualno jer je sve moguće skinuti pa i kupiti naknadno ako ti dosadi dezen, pa si promijeniš boju a i materijal.
Po mojem skromnom mišljenju, najbolji modularni sustav kojeg sam vidio.
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2020., 20:48   #1512
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,765
Nazalost, Vallentuna mi je van budzeta, a i dimenzijama je bulky ako zelim da stane recimo 4 ljudi (3 na papiru). Izgleda jako dobro doduse. Cak i Kivik mi je gabaritima off. Ovo nam je prvi kauc, voljeli bi ga koristiti 5-6 godina i nakon njega ide nadam se nas stan/kuca i opremanje za potpuni gust - tada bi ili kupili komplet novi kauc ili samo nove presvlake za neki postojeci ili ga nadozidali novim modulima u slucaju Soderhamn/Feydom.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2020., 21:58   #1513
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,110
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Nazalost, Vallentuna mi je van budzeta, a i dimenzijama je bulky ako zelim da stane recimo 4 ljudi (3 na papiru). Izgleda jako dobro doduse. Cak i Kivik mi je gabaritima off. Ovo nam je prvi kauc, voljeli bi ga koristiti 5-6 godina i nakon njega ide nadam se nas stan/kuca i opremanje za potpuni gust - tada bi ili kupili komplet novi kauc ili samo nove presvlake za neki postojeci ili ga nadozidali novim modulima u slucaju Soderhamn/Feydom.
Koliko vidim, dimenzije su skoro iste. Čak štoviše, Vallentuna je standardnih 100x80 ili 80x80 dok je Soderhamn 99x93???
I evo ti primjer sa istom cijenom, samo fale jastuci dakako.


__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2020., 06:30   #1514
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,765
Kasnije sam si dao vremena i pogledao je detaljnije, mislim slazem se, izgleda prakticno i dobro je osmisljen taj dio s izvlacenjem lezaja. Nazalost, toliko smo se vec rastegnuli da nam je 6 soma bila gornja granica (s jastucima i sve sto ide).

Isli pogledati Feydom (Bonbon i Choice) i sve je ok, curi se ne svidja kockasti dizajn al manje bitno. Rok isporuke je 60ak dana... Kazem gospodji da na webu pise 30-45, al ne, vjerujte mi gospodine bit ce oko 60 dana, sve se radi po narudzbi.

To me ohladilo i morao sam uzeti Soderhamna. U ponedjeljak ga, nadam se, slazem! Lud sam bez kauca
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2020., 20:57   #1515
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Mogao si samo raširiti debeli ćilim, staviti nisku siniju i ne treba ti ništa više.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2020., 23:10   #1516
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,765
A sta mislis kako sad gledam tv. Tepih na plocicama, jorgan na tepihu, dekica na jorganu i 3-4 jastuka pod glavu. I tako dok plocice ne probiju "izolaciju"
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2020., 23:54   #1517
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,110
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
To me ohladilo i morao sam uzeti Soderhamna. U ponedjeljak ga, nadam se, slazem! Lud sam bez kauca

Neka si ti njega uzeo. Siguran sam da ćeš uživati.
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2020., 20:39   #1518
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,765
I'll just leave it here, Soderhamn nas je odusevio. Kutni dio primi 4 covjeka laganini, a kad se rastavi moze i 6. Dosta dobar kombo u 2x2m formatu, tome sam se i nadao. Udoban, vise na tvrdju stranu, rubovi (drveni profili) modula su dosta dobri i nema tvrdog drva pod guzicom. Okviri su prilicno solidni. Jedino nisam siguran kako ce tkanina podnijeti wear and tear.

https://imgur.com/a/pxJhmKE
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2020., 08:43   #1519
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,110
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
I'll just leave it here, Soderhamn nas je odusevio. Kutni dio primi 4 covjeka laganini, a kad se rastavi moze i 6. Dosta dobar kombo u 2x2m formatu, tome sam se i nadao. Udoban, vise na tvrdju stranu, rubovi (drveni profili) modula su dosta dobri i nema tvrdog drva pod guzicom. Okviri su prilicno solidni. Jedino nisam siguran kako ce tkanina podnijeti wear and tear.

https://imgur.com/a/pxJhmKE
Ma modularnost je zakon.
Ja sam sa Vallentunom gledao finale SP-a u nogometu i nas 12 je bilo, samo sam ja stajao
Uživaj. Kaj se tkanine tiče, ako je gledati sve ostalo od IKEA-e, onda će trajati i trajati.
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2020., 18:10   #1520
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Ako preživi 20 godina kao kutna garnitura koju sad imam u stanu, onda možemo reći da je dobra.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2020., 19:26   #1521
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,765
S obzirom na danasnju kvalitetu masovno proizvodivih stvari u globalu, kupili smo kauc za sljedecih 5-6 godina. Nakon toga moze komotno u smece (ako do toga dodje, jasno).

Nema tok komada unutarnjeg namjestaja i tehnike od kojeg ocekujem 5+ godina duranja. Ako pozivi i dokaze se bez kvarova i problema - odlicno, ostaje u kuci! Ako se raspadne u paramparcad, well fuck it, to sam i ocekivao. Niska ocekivanja za sretniji zivot

Ali Ikea me sad jebe u mozak. Imam malu reklamaciju, a oni se prave glupi. Valjda sam ubo krivog studenta u smjeni
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2020., 06:37   #1522
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Trebam savjet oko jedne situacije u zgradi.
Naime, susjedi do nas su odlučili preseliti vanjsku jedinicu klime sa balkona na fasadu. Od 150 stanova, oni su očito najpametniji i je*e im se za ostale.

Problem je lupkanje kapi koje padaju sa viših katova, što iz odvoda balkona preko kojih izlazi kondenzat klima, što kiše koja baš iritantno odzvanja po tom limu.

Predstavnik stanara je očito nemoćan jer je preko upravitelja dobio odgovor kako Grad Zagreb nema uređen akt/pravilnik koji definira postavljanje vanjskih jedinica klime izvan užeg centra grada, a mi smo na Krugama, tj. Komunalno gospodarstvo nam ne može pomoći.

Građevinska inspekcija također nije nadležna jer se ne narušavaju temeljni zahtjevi građevine, ne utječe na zdravlje ljudi, okoliš itd., a za postavljanje istih nije potrebna dozvola.

Što napraviti? Najradije bih prepilio nosače pa neka se je*u gamad jedna, ali to bi bilo preočito.
Može li se išta napraviti preko pitanja vlasništva? Tipa, oni su vlasnici samo unutar gabarita stana i balkona pa neka tamo rade što hoće, a nisu vlasnici vanjskog dijela zgrade, odnosno fasade i ne mogu provoditi svoju volju kako im se sprdne.

Ljetna sezona se približava i već znam da ćemo izludit kad krene otvaranje prozora, klimatiziranje i ostala ljetna veselja.
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2020., 06:51   #1523
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Živiš u zgradi od 150 stanova, pa očekivao bi da ti neće svaka kapljica smetati.
Budi sretan, dok je klima još "nova", vidit ćeš veselja kad joj odu ležajevi. Bit će ti u spavaćoj sobi ko na aerodromu.
  Reply With Quote
Staro 06.02.2020., 07:44   #1524
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor borny Pregled postova
Problem je lupkanje kapi koje padaju sa viših katova, što iz odvoda balkona preko kojih izlazi kondenzat klima, što kiše koja baš iritantno odzvanja po tom limu.
.
Sanitarna inspekcija Ministarstva - Zakon o buci !
Ja sam uspjesno susjedu "zabranio" rostilj sa cajlama i opcenito glasnim arlaukanjem i deranjem, sada koliko uspijem namirisati bude samo rostilj ( hebe se njemu za zakon ali kazne za narusavanje javnog reda i mira stiscu djep )

Ima i stavka da tebe u tvom posjedu nitko ne smije uznemiravati raznim nedopustenim emisijama zvuka/buke, smrada, svijetla po noci i tome slicno.

A vid, mada nije za stalno ali i Medo je prestao lajati tako da samo dobro slozi sve i sud ko sud u HR, dobijas 100%

edit: pa ako pada na tvoj balkon, sta spuzvu ne zaljepis tam gdje pada ?!? Mislim... mos i odvod postaviti ako ljevkom lovis kapi pa neka idu na balkon ispod tebe
__________________
trebaš seedbox?

Zadnje izmijenjeno od: silver_tip. 06.02.2020. u 07:49.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2020., 08:37   #1525
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Spoji cijev pa ju potegni niže od sebe, da te mimoilazi. Par metara kaoflexa
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2020., 08:37   #1526
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Je, udaranje kapljica će ziher proć pod nedopuštene emisije buke.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2020., 08:45   #1527
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Pustiti lagano neku kiselinu da kapa po klimi, tekućina za kočnice i sl
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2020., 10:36   #1528
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Juče sam bio u IKOMI u Bjelovaru, malo se raspitivao o grijanju te sam zaključio da neću uzeti pirolitičku peć na centralno. Obzirom da moram zamijeniti postojeći plinski bojler, trebam savjet dal uzet atmosferski ili kondenzacijski. Stvar je u tome da ako stavim atm on ide na postojeći dimnjak i poso je gotov. Ako idem na kond., onda na tom istom mjestu moram radit novi dimnjak, a to je u kupaoni u prizemlju. Ta kupaona ima rupu za zrak tako da nema nekog straha od gušenja, a druga stvar je ta što je to taman sredina kuće i dimnjak bi moro bit bar 7m i bilo bi ga jako nezgodno postavit i majstor bi me lijepo naplatio.
Sad nazad razmišljam o kaminu na drva na centralno koji bi došao u boravak i bio bi glavno grijanje a plinski bojler bi bio za dogrijavanje kad nas nebi bilo tj. kad bi se vatra ugasila. U toj kombinaciji bi bio pufer od cca 500 l, a sad ne znam dal bit pametan pa uzet onaj da se kasnije može spojit na solarke pa da služi i ljeti za sanitarnu vodu. (sad ne bi stavljo solarke jer se ne isplati, a prvobitno jer ću morat renovirat krovište u bliskoj budućnosti).
A kad smo već kod solarki.. jel tko išta čuo o infracrvenim grijalicama? To bi definitivno imalo smisla u paru sa solarkama kak mi se čini.. makar ja to nebi uzimao, bar za sada.
domina je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2020., 10:45   #1529
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Kondenzacijski bojler je najiskoristljiviji kad radi sa nižom temperaturom grijane vode. Onda je stvarno štedljiv. A to je najbolje za podno grijanje ili ako imaš veliku površinu radijatora.
Mislim da sam s nekim pričao da ako je voda 50+ stupnjeva, da nije niš "bolji" od običnog bojlera.

Ja imam podno i stvarno je odlično.
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2020., 10:49   #1530
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Konstantno loženje u boravku, ja bi to izbjegao pod svaku cijenu.

Kad tad će ti se dimit, a onda namještaj i zavjese sve povuku pa imaš problem. Osim ako se puši u kući, onda nije toliko izraženo.
Mi imamo peć na drva za centralno, ali je vani, u kotlovnici.


Što se tiče solarki, mi imamo samo za grijanje vode ljeti, tank na krovu od 200l s onim tubama koje grije sunce. To je super stvar, pogotovo ako je veće kućanstvo. I za hladnijih dana u jesen i proljeće bude voda dovoljno topla za tuširanje, samo je bitno da sunca ima, neovisno o temperaturi zraka.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na